17 zaskakujących powodów, dla których osoby samotne są szczęśliwsze

Miłość

Pomimo długotrwałego piętna, że ​​osoby samotne są nieszczęśliwe, badania pokazują, że osoby samotne prowadzą szczęśliwe i zdrowsze życie niż ich żonaci odpowiednicy.

Nie wierzysz mi?

Następnie sprawdź te 17 powodów.

1) Osoby samotne są bardziej towarzyskie

Badania wykazały, że Amerykanie, którzy są samotni, są bardziej skłonni do wspierania i utrzymywania kontaktu z rodziną oraz utrzymywania kontaktów towarzyskich z innymi.

Tak więc, podczas gdy pary pozostają uwięzione w bańce własnej miłości, osoby samotne uczestniczą w swojej społeczności i pozostają blisko bliskich.

Istoty ludzkie są zwierzętami społecznymi, a psychologowie wysunęli teorię, że ludzie mieszkający samotnie w naturalny sposób kompensują to, stając się bardziej aktywnymi społecznie niż ci, którzy mieszkają z innymi.

2) Osoby samotne mają więcej czasu dla siebie

Jeśli jesteś introwertykiem, jest to szczególnie istotne dla Ciebie.

Według psychologów czas sam w sobie jest ważny dla „regenerującej samotności”.

Regenerująca samotność pozwala nam odzyskać energię, sprawdzić nasze uczucia i zrozumieć własny sens i cel.

Nie oznacza to, że niektóre pary nie mają czasu na samotność, ale może to być trudniejsze, gdy masz rodzinę lub masz obowiązki społeczne dla dwóch osób.

3) Osoby samotne mają więcej czasu na wypoczynek

Badania sugerują, że osoby samotne spędzają średnio 5,56 godziny dziennie na zajęciach rekreacyjnych, w porównaniu z osobami w związkach małżeńskich, które spędzają średnio 4,87 godziny dziennie na przyjemnościach.

Dzięki temu osoby samotne mają więcej czasu na uprawianie sportu, ćwiczenia fizyczne, rekreację, telewizję, gry i spokojne korzystanie z komputera.

Dość oczywiste, aby wskazać, ale kto tego nie chce?

Spokojne zajęcia to świetny sposób na zmniejszenie stresu i znalezienie dodatkowego sensu w życiu, co prowadzi nas do następnego punktu…

4) Osoby samotne zgłaszają większy rozwój osobisty

W badaniu 1000 osób samotnych i 3000 osób w związkach małżeńskich osoby samotne zgłosiły wyższy poziom uczenia się, pozytywne zmiany i wzrost.

Osoby samotne były również bardziej skłonne wierzyć, że nowe doświadczenia są ważne, aby rzucić wyzwanie ich myśleniu o świecie i sobie.

Wydaje się intuicyjne, że osoby samotne są bardziej skłonne do skupienia się na doskonaleniu siebie, ponieważ mają o jedną osobę mniej, o którą muszą się martwić.

5) Osoby samotne mają mniej zobowiązań prawnych

Jak donosi LearnVest, małżeństwo z kimś sprawia, że ​​​​jesteś prawnie odpowiedzialny za jego błędy finansowe, niezależnie od tego, czy oznacza to przyjęcie równej odpowiedzialności za ich dług, czy stanie się częścią pozwów sądowych przeciwko nim.

Oczywiście, jeśli zamierzasz iść na odległość i poślubić kogoś, myślisz, że wiesz o nim wszystko i całkowicie mu ufasz, ale takie rzeczy zdarzały się już innym.

6) Osoby samotne mają zwykle mniejsze zadłużenie na kartach kredytowych

Debt.com poinformował, że osoby samotne rzadziej mają zadłużenie na karcie kredytowej niż osoby w związkach małżeńskich.

Dlaczego?

Ponieważ pary małżeńskie mają większe szanse na założenie rodziny i domu. Dzieci i majątek nie są tanie.

7) Samotne kobiety zwykle zarabiają wyższe pensje

Jakkolwiek seksistowskie jest to, ostatnie badanie wykazało, że kobiety otrzymują wyższe pensje, gdy są samotne w porównaniu do ich zamężnych odpowiedników.

Przyczyna nie została zgłoszona. Być może dlatego, że samotne kobiety są bardziej ambitne, ponieważ muszą radzić sobie same.

Lub bardziej pesymistycznie, być może dlatego, że ludzie na stanowiskach władzy podejmują te decyzje.

Miejmy nadzieję, że nie.

8) Samotni mężczyźni pracują zwykle krócej niż żonaci mężczyźni

To samo badanie, które podkreślono powyżej, wykazało, że samotni mężczyźni w wieku od 28 do 30 lat pracują o 441 godzin mniej poza domem rocznie niż ich żonaci rówieśnicy, podczas gdy mężczyźni w wieku od 44 do 46 lat pracują o 403 godziny mniej, jeśli są samotni.

Ponownie, dzieci i majątek nie są tanie.

9) Osoby samotne częściej ćwiczą

Naukowcy z University of Maryland odkryli, że mężczyźni i kobiety w wieku od 18 do 64 lat, którzy nigdy nie byli małżeństwem, ćwiczą o wiele więcej niż ich rozwiedzeni lub żonaci koledzy.

Doniesiono również, że żonaci mężczyźni byli o 25% bardziej narażeni na nadwagę lub otyłość w porównaniu z samotnymi mężczyznami.

Jak wspomniano powyżej, osoby samotne częściej mają więcej wolnego czasu, pozostawiając więcej czasu na ćwiczenia.

Jednak to nie wyjaśnia, dlaczego osoby rozwiedzione nie ćwiczą tak dużo. Może rutyna ma z tym coś wspólnego?

10) Osoby samotne lepiej śpią

Wszyscy możemy się zgodzić, że dobry sen jest bardzo ważny.

Według ankiety osoby samotne zwykle śpią najwięcej – średnio 7,13 godziny na dobę – w porównaniu z osobami w związkach, niezależnie od tego, czy są w związku małżeńskim, czy nie.

Przyczyny tego są dość jasne. Kiedy masz kogoś obok siebie, czasami może być trudniej zasnąć i pozostać we śnie.

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz singlem na zawsze, zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem, w którym znajdziesz 9 charakterystycznych znaków.

11) Możesz decydować, kiedy i gdzie robić różne rzeczy

Kiedy jesteś w związku, nagle każda decyzja, którą podejmujesz, musi uwzględniać lub przynajmniej brać pod uwagę drugą osobę.

Bycie w związku oznacza, że ​​nie podejmujesz decyzji samodzielnie, a jeśli już, to prawdopodobnie twój związek i tak nie potrwa długo.

W związkach istnieje niewypowiedziane założenie, że decyzje należy podejmować razem, a jeśli wolisz robić takie rzeczy na własną rękę, prawdopodobnie lepiej pozostać singlem.

To luksus, którego wiele par nie ma i dobrze jest być szczęśliwym z pozostania singlem, aby móc decydować o losach.

12) Możesz spędzać czas z kim chcesz

Relacje często obciążają przyjaźnie, nowe i stare. Jeśli jesteś w związku, jest mało prawdopodobne, abyś mógł poznać nowych przyjaciół płci przeciwnej.

Choć w najlepszym razie archaiczne, jest wielu ludzi, którzy woleliby, aby kobiety nie miały męskich przyjaciół i vice versa.

Dla wielu jest to po prostu niewygodne.

Więc jeśli wolisz wybierać ludzi, z którymi spędzasz czas i kiedy, możesz rozważyć samotne życie – przynajmniej do czasu, gdy znajdziesz kogoś, kto pogodzi się z faktem, że możesz mieć dowolnych przyjaciół.

13) Jesteś teraz skupiony na swoich rzeczach

Randki to dystans w porównaniu z tym, co dzieje się w twoim życiu. Jesteś tam, robiąc to dla siebie i zastanawiasz się, jak ktoś z celami i ambicjami ma czas na związek.

Nie tracisz też czasu na szukanie dobrego mężczyzny lub kobiety.

Nie czuj się winny, że chcesz skupić się na własnych pragnieniach i celach. Nikt nie ożywi ich za Ciebie, więc zasługują na całą uwagę, jaką możesz im poświęcić.

14) Nie jesteś sobą, gdy jesteś w związku

Niektórzy ludzie nie lubią tego, kim się stają w związku.

Z jakiegokolwiek powodu, jeśli musiałeś zakończyć związek, ponieważ nie podoba ci się sposób, w jaki się zachowujesz lub stopień współzależności, możesz uznać stan wolny za swój status.

Ludzie mają sposób na wpływanie na nas bez naszej świadomości i jeśli odkryłeś, że zmieniasz się, gdy jesteś w związku i nie podoba ci się to, cóż, nie musisz robić niczego, czego nie chcesz robić.

15) Lubisz nowości, a nie rutynę

Relacje to rutyna. Nawet najbardziej egzotyczny związek w końcu odwraca tarczę i wpada w jakiś wzór.

Relacje stają się codziennym życiem, a rutyna może stłumić poczucie przygody i siebie.

Jeśli wolisz, aby rzeczy były lekkie i przewiewne i nie dusić się w rutynie, możesz pomyśleć o pozostaniu singlem.

I możesz być całkowicie szczęśliwy, prowadząc koczowniczy tryb życia lub przynajmniej taki, który nie obejmuje tych samych śniadań, obiadów i kolacji do końca życia.

16) Nie denerwujesz się, gdy ludzie nie są dla ciebie dostępni

Jeśli kiedykolwiek miałeś partnera, za którym tęskniłeś, gdy nie było go w pobliżu, być może jesteś o krok od cieszenia się byciem singlem bardziej niż byciem w związku.

Jeśli twój partner wyśle ​​​​ci notatkę z informacją, że nie jest dostępny na kolację i możesz mniej się tym przejmować, albo jesteś w nudnym związku, albo wcale nie musisz być w tym związku.

Możesz sam zjeść obiad i być z tego powodu w pełni zadowolony.

17) Nie chcesz być odpowiedzialny za czyjeś szczęście

Kiedy masz partnera, obowiązuje niepisana zasada, że ​​jesteś odpowiedzialny za jego uszczęśliwienie.

Podczas gdy wielu ludzi zaczyna dochodzić do wniosku, że nie są odpowiedzialni za szczęście innych, wciąż istnieje duża presja na pary, aby uszczęśliwiać się nawzajem.

Jeśli wolisz nie być czyimś ulubieńcem szczęścia, pozostań singlem. Możesz być tak samo szczęśliwy, uszczęśliwiając siebie, jak możesz uszczęśliwiać kogoś innego.

Ponadto skupienie się na sobie jest mniej dramatyczne niż próba ulepszenia czyjegoś dnia.

Podsumowując

Żyjemy w społeczeństwie, które wolałoby, abyśmy byli przywiązani do innych ludzi w związkach i trzymali się status quo.

Ale w dzisiejszych czasach panuje trend, że ludzie dłużej pozostają samotni i nie decydują się na związki.

Jednak istnieje duża presja, aby jak najszybciej się z kimś połączyć.

Jeśli próbowałeś być w związku i stwierdziłeś, że to nie dla ciebie, nie musisz się z tego powodu czuć źle. Może po prostu lepiej być singlem.

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector