17 zaskakujących oznak, że cię lubi, ale boi się odrzucenia

Miłość

Miałem w życiu różne sytuacje, w których bardzo podobała mi się dziewczyna, ale bałem się odrzucenia. To był szczególnie duży problem, gdy miałem 20 lat.

Nie miałem wysokiej pewności siebie ani bardzo dużego kręgu znajomych i czułem wątpliwości, czy jakakolwiek naprawdę atrakcyjna, interesująca dziewczyna mogłaby się mną zainteresować.

Mógłbym flirtować lub nawiązać rozmowę, jasne.

Ale kiedy sprowadzało się to do zaproszenia jej na randkę lub pójścia na pocałunek?

Można mnie było znaleźć siedzącego niezręcznie w stołówce uniwersyteckiej lub podnoszącego ciężary na siłowni, próbującego odpracować ten nadmiar testosteronu i głęboki wewnętrzny brak poczucia własnej wartości.

Dobre czasy.

Hej, przynajmniej mam duże mięśnie (musisz mi uwierzyć na słowo).

Na szczęście poczyniłem duże postępy w kochaniu siebie i zrozumieniu różnicy między prawdziwą miłością a intymnością i współzależnością.

Nie przejmuję się już tak bardzo odrzuceniem ani nie myślę za dużo, kiedy podoba mi się dziewczyna. Jeśli ją lubię, zapraszam ją na randkę. Prosty.

Ale wciąż dobrze pamiętam, jak to jest być bardzo zakochanym w dziewczynie, ale bojącym się eskalacji w przypadku odrzucenia, upokorzenia i utraty przyjaźni lub związku, który już z nią masz.

Oto 17 oznak, że facet cię lubi, ale boi się cię zaprosić.

1) Robi (czasami głupawe) rzeczy, żeby ci zaimponować

Czyż nie znam tego aż za dobrze. Kiedy facet jest w tobie, często robi (czasami głupie) rzeczy, aby ci zaimponować.

Może wspomni, że wie, jak uprawiać taekwondo, lub dużo mówić o muzyce, którą lubi, a słyszał, że ty też lubisz. Nie zaprosi cię na randkę, ale na pewno pokaże ci wiele rzeczy, które facet, który mógłby cię zaprosić, chciałby ci pokazać. Podobają mu się jego umiejętności i to, jak wspaniałym jest facetem.

Może nawet zacznie chodzić do twojego kościoła i okazywać duże zainteresowanie twoją religią.

Winny zgodnie z zarzutami. Ale poważnie, to nie było (tylko) dla dziewczyny.

2) Robi wszystko, czego potrzebujesz

„Zaufaj temu, co robi. Nie to, co mówi.

Słyszeliście już to zdanie, prawda?

To świetna linia, ponieważ jest prawdziwa (oszczędziłoby to również wielu bólów serca, gdyby ludzie podążali za nią)

Jeśli pomaga ci, kiedy tylko go poprosisz, dotrzymuje obietnic i pojawia się, kiedy musi się pojawić, możesz założyć się o najniższego dolara, że ​​​​jest w tobie.

W końcu mężczyzna, który chce być z tobą w związku, pokaże swoje zamiary czynem.

Jesteś dla niego ważny, najwyraźniej jesteś priorytetem, a on nie chce cię zawieść.

W rzeczywistości chce być twoim bohaterem i uratować dzień, ale być może boi się zaprosić cię na randkę, ponieważ obawia się, że go tak nie postrzegasz.

3) Chce spędzać z tobą czas

Ten wskaźnik wydaje się oczywisty, ale należy go podkreślić.

Kiedy facet jest w tobie, ale boi się odrzucenia, zagra bezpiecznie. Ale nadal będzie chciał być blisko ciebie tak często, jak to możliwe.

Gdyby tylko zobaczył cię jako przyjaciela, prawdopodobnie nadal chciałby spędzać czas, ale nie szukałby spędzania czasu z tobą ani nie chciał nawiązać kontaktu dzień po tym, jak świetnie się bawiłeś już dzień wcześniej.

Tak postępuje ktoś, kto jest tobą zainteresowany romantycznie.

Weź podpowiedź.

4) Jest drażliwy

Mówimy tutaj o typie faceta, który coś do ciebie czuje, ale nie chce zostać odrzucony. Będzie raczej nieśmiały, prawdopodobnie niedoświadczony lub będzie miał inne problemy: głównie brak pewności siebie i męską asertywność.

Niemniej jednak, jeśli cię lubi, będzie cię dotykał od czasu do czasu lub przytulał, nawet w przyjazny sposób.

W moim przypadku masaż był dość przyjacielską czynnością z dziewczynami, które lubiłem. Miły, przyjacielski masaż i film.

A jeśli mnie dotknęła, uśmiechała się jak zadowolony kot z Cheshire.

Brzmi dokładnie tak, jakbyś zrobił z kimś, z kim nie chcesz się umawiać, prawda?

5) „Jesteście taką miłą parą”

Kiedy byłem Niekwestionowanym Mistrzem Friendzoneship, zdarzało mi się to bardzo często.

Wychodziłem z dziewczyną, z którą się zaprzyjaźniłem na imprezie sportowej lub rozmawiałem i śmiałem się z nią przed wykładem w college’u, a ludzie komentowali, że jesteśmy taką miłą parą.

Chciałbym.

Może wiedzą coś, czego ty nie wiesz?

To chyba oczywiste, nie? Mogą powiedzieć, że jest w tobie, a może ty też jesteś w nim trochę bardziej, niż myślisz. Dają ci kuksańca: na co czekasz? Ogarnij się.

6) Śmieje się z twoich żartów

Kiedy lubiłem dziewczyny, ale bałem się zaprosić je na randkę, śmiałem się z każdego ich żartu. Nie było nic, co mogliby powiedzieć, co nie połaskotałoby mojej śmiesznej kości.

Mógłbym nawet udawać, że lubię programy telewizyjne, które robili, lub zgadzać się z ich radykalnymi opiniami, które wydawały mi się absurdalne (czy to spowiedź, czy coś? Zaczynam się trochę wstydzić).

Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Kiedy facet cię lubi, ale wstydzi się zrobić następny krok, będzie trzymał się każdego twojego słowa – i każdego żartu.

7) Niewiele mówi o swoim życiu uczuciowym

Ilekroć pyta „co z tobą”, ten nieśmiały facet, który cię lubi, milczy.

Dobrze znam to uczucie. Nie chcesz rozmawiać o swoim (braku) życiu miłosnym, ponieważ to, o którym myślisz, dotyczy ciebie i niej, romantycznego pikniku i idealnego życia razem –

Dobra, gdzie ja byłem…

Bez żalu, prawda?

Ale poważnie, jeśli on się zamyka za każdym razem, gdy próbujesz trochę zagłębić się w życie miłosne swojego przyjaciela, to dlatego, że cię lubi.

8) Pamięta, co mówisz

Mógł też być po prostu geniuszem pamięci MENSA. Ale są szanse, że jeśli pamięta, co mówisz, jest w tobie.

Powszechnie wiadomo, że gdy związek lub małżeństwo się psuje, jednym z sygnałów ostrzegawczych jest to, że partnerzy przestają słyszeć (lub troszczyć się) o to, co mówi drugi.

Jest odwrotnie, gdy podobasz się facetowi. Zapamięta to, co mówisz i doceni to, przywracając to i budując wasze relacje w głęboki związek.

9) On to tam umieszcza

Byłem tam, zrobiłem to. Facet, który cię lubi, ale boi się odrzucenia, może po prostu powiedzieć ci, że cię lubi, nie zapraszając cię na randkę.

Robi to, ponieważ jest przestraszony i słaby. Byłam tam. Kiedyś zapytałem dziewczynę „co powiesz na to, żebyśmy byli parą?” a ona odpowiedziała z niedowierzaniem, jakby to nie przyszło jej do głowy.

Auć.

Jeśli facet mówi ci, że cię lubi lub pyta, czy kiedykolwiek myślałeś o randce, po prostu próbuje beta przetestować wielki moment.

10) Flirtuje z tobą i dokucza ci

Istnieje duża różnica między przyjacielskim dokuczaniem a romantycznym dokuczaniem.

Jeśli masz motyle w brzuchu, kiedy się z tobą droczy, powinieneś być w stanie powiedzieć, że to już nie jest dokuczanie przyjaciela.

Jeśli facet dokucza ci i flirtuje z tobą w sposób, w jaki robią to mężczyźni, gdy chcą zdobyć serce kobiety, możesz być pewien, że dokładnie to robi.

11) Dzika jazda

Ta historia jest znana z hollywoodzkich filmów: facet, którego dziewczyna widzi tylko jako przyjaciela, ale który chce z nią być, nagle robi się zimny, gdy nie czuje tego samego co on.

Otrząsa się z tego, jak nic, ale czuje się samotna i pusta, w końcu zdając sobie sprawę, że jest w nim zakochana.

Oczywiście w rzeczywistości kobiety rzadko zakochują się w jęczącym „miłym facecie”, który nie chce się upierać ani wierzyć w siebie, ale w filmach wszystko jest możliwe.

Tak czy inaczej, jeśli ten facet się wyłączy, kiedy wyjaśnisz, że postrzegasz go jako tylko przyjaciela, możesz być pewien, że trafiłeś w nerw: nerw nieodwzajemnionej miłości.

12) Brak zakłóceń

17 zaskakujących oznak, że cię lubi, ale boi się odrzucenia

W dzisiejszych czasach smartfony są wszystkim. To jest wręcz głupie.

Nawet podczas randki ktoś pisze SMS-a do innej osoby w aplikacji randkowej, na której właśnie poznał nową dziewczynę lub faceta.

Ale jeśli ten nieśmiały facet jest w tobie, nie będzie skanował swojego telefonu, kiedy się spotykasz.

Zamiast tego będzie o tobie i czasie, który spędza z tobą.

13) Chce ci powiedzieć, jak wspaniały jesteś

Komplementy to klasyczny znak faceta, który robi długi ruch. On to czuje i chce ci o tym powiedzieć.

Może mówi o twojej urodzie, ale są szanse, że jako nieśmiały facet – i mówię tu z doświadczenia – będzie skłonny prawić ci komplementy za bardziej neutralne rzeczy, takie jak to, jak bardzo jesteś oddany, jak bardzo podziwia twoje poczucie humoru lub jak jest wzruszony tym, jak bardzo troszczysz się o swoją rodzinę.

To jest facet, który daje ci znać, że widzi cię takim, kim naprawdę jesteś i chce wyjaśnić, jak bardzo jesteś dla niego wyjątkowy.

14) Otrzymanie wiadomości

Kiedy facetowi podoba się dziewczyna, często mówi o tym swoim znajomym. Potem jego przyjaciele żartują i rozmawiają o tym.

I czasami może znaleźć drogę powrotną do ciebie. „X lubi Y, o mój Boże”. Tak, tak, to prawda.

Miej uszy otwarte. Te bezużyteczne plotki, które słyszysz od jego przyjaciół, mogą mieć w sobie więcej prawdy, niż myślisz.

15) Nie lubi innych facetów, którzy z tobą flirtują

Ja też znam to uczucie, chociaż nie jest to zbyt szalone, ale kiedy podoba ci się dziewczyna, z którą tak naprawdę się nie spotykasz, ale z którą się przyjaźnisz, może to sprawić, że poczujesz się nieswojo, widząc, że interesuje się innymi facetami.

Lub w moim przypadku, który wyglądał jak każdy inny facet oprócz mnie na piętrze rezydencji na pierwszym roku studiów, mimo że wydawała się wykazywać wyraźne oznaki bycia we mnie na głębszym poziomie.

Czy spacerowałem wokół wyglądając na uszczęśliwionego, kiedy mijałem ją w korytarzu? Zgadnij.

Dostojewski musi napisać o mnie książkę, przysięgam.

Ale tak naprawdę, kiedy jest w tobie, nie będzie kochał, jak to robisz i flirtujesz z innymi facetami. Podstawy, podstawy.

16) To jest w oczach

17 zaskakujących oznak, że cię lubi, ale boi się odrzucenia

Kontakt wzrokowy jest iskrą, która rozpala ogień, a kiedy ktoś nas pociąga, często na niego patrzymy.

Jeśli nawiązuje długotrwały kontakt wzrokowy i szuka twojego spojrzenia, prawdopodobnie nie czuje się dobrze, pozostając na zawsze w Friendship Flats.

Zwróć uwagę, kiedy następnym razem spojrzy ci w oczy.

Czy to oczy faceta, który jest zadowolony z relaksu z tobą, czy też są to oczy tygrysa (miłości).

17) Po prostu czuje się dobrze

Kiedy czujesz chemię, osobowość i fizyczną więź z kimś, może to być trudne do wyrażenia słowami.

Ale nietrudno stwierdzić, czy jest, czy nie.

Jeśli to czujesz, jest duża szansa, że ​​on też (a przynajmniej możemy mieć nadzieję).

Wiele potencjalnie wspaniałych historii miłosnych zostaje zatopionych przez kogoś, kto wątpi w uczucia drugiej osoby i przedwcześnie się poddaje.

Pamiętaj, nigdy się nie dowiesz, chyba że poprosisz lub wykonasz ruch, więc zrób to, zanim będzie za późno.

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector