20 prostych sztuczek psychologicznych

20 prostych sztuczek psychologicznych Samoświadomość

Chcesz nauczyć się kilku prostych sztuczek psychologicznych? Te sztuczki pomogą Ci w niesamowitej liczbie obszarów w ramach samodoskonalenia, w tym komunikacji, pierwszego wrażenia, zdolności do wyprzedzania, zdobywania atrakcyjności i podziwu itp.

A przy tym są one tak łatwe do wdrożenia w codziennym życiu. Każda z tych sztuczek zajmuje sekundy, aby wdrożyć, więc tak długo, jak można je zapamiętać, jesteś dobry, aby przejść.

20 sztuczek psychologicznych, które zadziałają na każdego w 99% przypadków

Zebraliśmy razem tę niesamowitą kompilację 20 psychologicznych sztuczek i wskazówek, które zadziałają na każdego z ludzi, których spotkasz w codziennym życiu. Czyż nie jest to całkiem fajne?

Najlepsze jest to, że możesz natychmiast zacząć testować je dla siebie.

Oto 20 najlepszych sztuczek psychologicznych:

1. Zdobywanie informacji.

Jeśli masz przyjaciela, który z trudem otwiera się przed tobą, mówi ci, jak się czuje, lub nawet udziela ci prostych informacji; ta sztuczka jest doskonałym sposobem na wydobycie z nich tych informacji w najdrobniejszych szczegółach.

Zadaj im pytanie, a jeśli odpowiedzą częściowo lub wydaje im się, że coś ukrywają, po prostu utrzymuj kontakt wzrokowy i milcz przez kilka sekund.

Cisza w połączeniu z kontaktem wzrokowym sprawi, że poczują się nieswojo. Zrobią wszystko, aby przełamać to napięcie, nawet jeśli oznacza to udzielenie Ci informacji, które ukrywali.

Pozostań więc w milczeniu przez kilka sekund, a oni najprawdopodobniej będą kontynuować rozmowę.

20 prostych sztuczek psychologicznych

2. Człowiek z przekąskami

Jeśli jesteś w grupie ludzi, lub nawet tylko z jedną osobą, i czujesz, że konflikt ma wybuchnąć, spróbuj tego.

Jedz!

Ludzie, którzy jedzą, zazwyczaj czują się komfortowo w swoim otoczeniu. Jedzenie jest czynnością uspokajającą i prawdopodobnie pomoże wygładzić konflikt.

Jeśli ktoś jest na ciebie zły, a ty zaczniesz jeść, pomoże to utrzymać konflikt na dystans. Fakt ten został pierwotnie odkryty po tym, jak dwie osoby walczyły i jeden facet wkroczył między nie, jedząc kawałek pizzy.

Został on ukuty snack-man.

3. Wykrywacz stalkerów

Czy kiedykolwiek masz to uczucie, jakby czyjeś oczy były na tobie i intencjonalnie cię obserwują? Może czujesz czyjeś spojrzenie z tyłu głowy?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy cię obserwowali, czy nie, spróbuj tej prostej sztuczki psychologicznej:

Ziewnij.

Upewnij się, że widzą cię, gdy ziewasz. Po ziewnięciu odwróć się i spójrz na nich. Jeśli teraz ziewają, wiesz, że cię obserwowali. Dzieje się tak dlatego, że ziewanie jest zaraźliwe.

Spróbuj… obejrzyj filmik, na którym ktoś ziewa i zobacz, czy robisz to samo. W rzeczywistości, nawet podczas pisania tej części artykułu, stwierdzam, że ziewam w sposób niekontrolowany.

Jest to świetny trik dla każdego, kto chce się dowiedzieć, czy ktoś wykazuje zainteresowanie nimi, jak crush lub tak dalej.

4. Niszczenie robaków w uszach

Czy kiedykolwiek miałeś piosenkę utknął wewnątrz swojej głowy? Wiem, że tak…

Melodia po prostu utrzymuje odtwarzanie w kółko w swoim umyśle, ale nie można całkiem wydawać się pamiętać, która piosenka to jest! A kiedy nie możesz sobie przypomnieć, wciąż próbujesz sobie przypomnieć. Co prowadzi do tego, że marnujesz ogromną ilość czasu próbując zapamiętać nazwę czegoś niewiarygodnie bezsensownego.

Cóż, oto powszechna sztuczka psychologiczna, na którą czekałeś całe życie, aby ją usłyszeć.

Pomyśl o końcu piosenki. Nie o początku, czy środku. O końcu. Twój umysł będzie nadal myślał o rzeczach, które są niedokończone lub niekompletne, zgodnie z efektem Zeignarka.

Dlatego jeśli pomyślisz o końcu melodii, piosenka będzie kompletna i twój umysł się zresetuje. To uwolni piosenkę z twojego umysłu, więc możesz wrócić do skupienia się na czymś produktywnym.

5. Always Agreeable (zawsze zgodna)

Chcesz, aby ludzie zgadzali się z tym, co mówisz?

Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć kiwać głową, podczas gdy mówisz rzecz, z którą chcesz, aby osoba zgodziła się.

Akcja „kiwanie” sprawia, że osoba zaczyna wierzyć, że to, co mówisz, jest rzeczywiście prawdziwe, a zatem najprawdopodobniej zacznie kiwać głową, jak również, i zgadzają się z tobą.

To może działać w pewnych sytuacjach, w których może trzeba zrobić dobre wrażenie na kogoś, ale nie dostać chciwy. To nie będzie działać dla wszystkich.

6. Kondycja konwersacji

Nie jestem pewien, jak bardzo ta sztuczka jest używana w porównaniu do wielu innych prostych sztuczek psychologicznych na tej liście. Jednak może to być zabawne, aby spróbować.

Kiedy masz rozmowę jeden na jeden z kimś, wybierz słowo, które mówią kilka razy. Następnie, gdy wypowiadają to słowo, daj im pozytywną afirmację. Uśmiech, ukłon, cokolwiek to może być.

Tak długo jak rozpoznają twoje działanie jako pozytywne, zaczną używać tego słowa cały czas. Skuteczność tej sztuczki będzie zazwyczaj zależała od tego, jak bardzo dana osoba jest Tobą zainteresowana.

7. Oczyszczanie ścieżki

Szanse są, że jesteś często w zatłoczonych miejscach, a to może być duża irytacja dla wielu ludzi, w tym mnie. Czasami ludzie nie chodzą w tym samym tempie, stoją w miejscu, lub jest po prostu tak wielu ludzi, że nie można się poruszać.

Oto dość oczywista, ale skuteczna sztuczka, której możesz użyć, aby pomóc sobie oczyścić ścieżkę:

Po prostu spójrz w kierunku, w którym chcesz iść. To jest to.

Nie patrz na ludzi wokół ciebie, środowisko, telefon lub przyjaciół. Po prostu patrz na to, gdzie zmierzasz, a ludzie podejmą wysiłek, aby usunąć się z twojej drogi.

Powodem tego jest to, że zwykle ludzie będą patrzeć na twoje oczy, a jeśli mogą zobaczyć, na czym jest utrwalony twój wzrok, mają lepsze zrozumienie twojej misji i naturalnie usuną się z drogi.

Daj temu wyraz.

8. Zmniejszenie ryzyka konfliktu

Jeśli jesteś na zebraniu grupowym lub spotkaniu i uważasz, że ktoś może stać się agresywny wobec ciebie, usiądź obok niego.

Bardzo łatwo jest okazać złość wobec kogoś, gdy siedzą po drugiej stronie stołu, ale jeśli siedzą obok tej osoby, wtedy utrudnia to i czyni bardziej niezręcznym.

Po pierwsze, trzeba obrócić swoje ciało. Po drugie, pojawia się czynnik onieśmielenia. I po trzecie, siedzenie obok siebie sprawia, że rzeczy stają się bardziej osobiste, a ty nie jesteś w stanie ukryć się w kręgu grupy.

9. Rock Paper Scissors

Może grasz w to podczas robienia zakładów lub wybierania konkretnej osoby do wykonania nieprzyjemnego zadania. Może nie.

Ale jeśli to robisz, oto mała sztuczka psychologiczna, która pomoże ci wygrać za każdym razem (prawdopodobnie).

Zadaj drugiej osobie pytanie tuż przed grą. Zaraz po zadaniu pytania, wybuchnąć w „rock, papier, nożyce” chant. Będą najprawdopodobniej wybierać nożyczki.

10. Strzelaj do gwiazd

Kiedy chcesz czegoś od kogoś; czy to określonej kwoty pieniędzy za sprzedawany przedmiot, czy chcesz, aby twoje dzieci jadły więcej warzyw, celuj absurdalnie wysoko.

Zacznij od zaproponowania kwoty, która jest znacznie wyższa niż ta, którą chcesz.

Kiedy osoba powie „nie”, co powinna powiedzieć, jeśli podałeś wystarczająco wysoką liczbę, wtedy możesz poprosić o prawdziwą kwotę.

Druga osoba poczuje się źle za to, że już powiedziała „nie” i będzie bardziej prawdopodobne, że tym razem zaakceptuje twoją ofertę.

11. Bycie pamiętliwym

Ta mała sztuczka psychologiczna może być niezwykle przydatna, jeśli próbujesz się wyróżnić i dać ludziom wyraźne wspomnienie o sobie lub o czasie, który z nimi spędziłeś.

Mówi się, że ludzie pamiętają początek i koniec czegoś najwyraźniej. Środek, jednak, jest, gdzie rzeczy mogą mieć tendencję do dostać trochę zamazane.

Co to oznacza?

Cóż, jeśli ustawienie czasu na wywiad, spróbuj i upewnij się, że jesteś albo wywiad pierwszy lub ostatni.

Jeśli idziesz na randkę, spróbuj wybrać początek lub koniec dnia. I, podczas gdy na randce, upewnij się, aby ustawić silne wrażenie na początek i koniec daty.

12. Lustro zaufania

Jeśli chcesz szybciej zbudować zaufanie ludzi, to może być bardzo skuteczny sposób, aby to zrobić.

Kiedy uderzasz w rozmowę z nimi, spróbuj odzwierciedlić ich język ciała. Nie rób tego w sposób bardzo oczywisty, w przeciwnym razie prawdopodobnie zniechęcisz ich bardziej niż cokolwiek innego.

Jednak subtelnie odzwierciedlając język ciała ludzi podświadomie sprawia, że myślą, że jesteś zsynchronizowany, co działa bardzo dobrze dla budowania zaufania.

13. Uczenie się podczas nauczania

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ludzie uczą się najlepiej, kiedy uczą innych. Oznacza to, że jeśli weźmiesz swój proces uczenia się o krok dalej i nauczysz kogoś innego po tym, jak przestudiowałeś i przećwiczyłeś informacje, również znacząco skorzystasz.

Trzy kroki wiedzy to:

  • Badanie i uczenie się
  • Praktykowanie
  • Nauczanie

I to ma bardzo dużo sensu. Pomyśl o tym. Aby uczyć kogoś innego, musisz mieć wszystkie informacje pod ręką. Będziesz też musiał je uporządkować i przedstawić w odpowiedniej dla danej osoby formie, co wymaga większej wiedzy.

14. Przypływ adrenaliny

Jest to jeden z prostych trików psychologicznych, o których prawdopodobnie już wcześniej słyszałeś.

Jeśli jesteś na randce i wybierzesz aktywność, która wiąże się z przypływem adrenaliny; pomoże to stymulować pobudzenie w mózgu i sprawi, że druga osoba uwierzy, że naprawdę cieszy się czasem spędzonym z tobą.

15. Ciepłe dłonie

Kiedy uściskasz czyjąś dłoń po raz pierwszy, postaraj się upewnić, że masz ciepłe dłonie. Warm hands oznacza dokładnie to, ciepłe podejście i wprowadzenie.

To sprawia, że jesteś o wiele bardziej imponujący i atrakcyjny dla drugiej osoby, bez względu na to, kim jest. Zimne dłonie symbolizują zimne i słabe wprowadzenie.

16. Kolor oczu

Każdy wie, że kontakt wzrokowy jest ważny, gdy rozmawiamy z kimś i próbujemy zbudować wrażenie. Jednak wiele osób ma trudności z utrzymaniem kontaktu wzrokowego.

W rzeczywistości, większość ludzi czuje się bardzo niekomfortowo z kontaktem wzrokowym, niekoniecznie podczas słuchania, ale podczas mówienia do drugiej osoby.

Tak więc, kiedy rozmawiasz z kimś innym, spróbuj zanotować jego dokładny kolor oczu. W ten sposób zrobisz odpowiednią ilość kontaktu wzrokowego.

17. Śmiejący się wielbiciele

Kiedy grupa ludzi zaczyna się śmiać ze sobą, każda osoba będzie zerkać na osobę, z którą czują się najbliżej. Jest to całkiem dobry sposób, aby zobaczyć, kto cieszy się, kto jest firmą najbardziej w twoim biurze lub w obrębie twojej grupy przyjaciół.

18. Eliminacja Haters

Jeśli myślisz, że ktoś cię nie lubi, spróbuj poprosić go o naprawdę małą przysługę, jak pożyczenie ich pióra. Jeśli nie lubią cię, to będą skłonni powiedzieć „nie” dla twojej prośby, naturalnie.

Jednak prośba o pożyczenie długopisu jest tak małą przysługą, że niewiarygodnie trudno jest komukolwiek odmówić. Po zaakceptowaniu twojej prośby o małą przysługę, w końcu dojdzie do wniosku, że jesteś w porządku po wszystkim.

19. Wspaniały słuchacz

Zawsze, gdy twój przyjaciel składa oświadczenie, sparafrazuj je i powtórz. W ten sposób będą myśleć, że płacisz wielką intencję i słuchasz uważnie tego, co mają do powiedzenia.

Nie rób tego jednak przez cały czas. To nie wyszłoby na dobre dla Ciebie.

20. Ojcowska rada

Jeśli stwierdzasz coś do kogoś, lub grupy ludzi, i nie chcesz, aby zwątpili w swój osąd, wspomnij, że twój ojciec dał ci tę radę.

Ludzie są znacznie bardziej skłonni uwierzyć w rady ojca na pierwszy rzut oka.

Podsumowanie

Oto szybkie podsumowanie 20 prostych sztuczek psychologicznych, które zadziałają na każdego w 99% przypadków.

Ile z tych prostych sztuczek psychologicznych wypróbowałeś? Zostaw komentarz poniżej.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector