5 znaków, że twój mąż chce rozwodu (i jak temu zapobiec)

Miłość

Jeśli Twoje małżeństwo „chwieje się” i martwisz się, że Twój współmałżonek zastanawia się nad złożeniem wniosku o rozwód, ten artykuł jest dla Ciebie.

Wyjaśnię kilka znaków, na które należy zwrócić uwagę, wskazujących, że twój mąż myśli o rozwodzie, i powiem ci, jak to powstrzymać i jak zacząć naprawiać swoje małżeństwo.

Zanurzmy się więc w pierwszy znak, aby poszukać…

Znak nr 1 – kłótnie o wszystko i o wszystko.

Tak, nie jest tajemnicą, że wzrost częstotliwości i intensywności kłótni z partnerem jest wyraźnym sygnałem, że w twoim małżeństwie nie dzieje się dobrze.

Teraz nie panikuj tutaj tylko dlatego, że ty i twój współmałżonek kłócicie się kilka razy w tygodniu… każde małżeństwo będzie się nie zgadzać i od czasu do czasu będzie mieć konflikty, a właściwie zdrowe jest kłócenie się od czasu do czasu, o ile prowadzą do postanowień lub nie pozostawiaj w sobie urazy.

Kiedy te kłótnie stają się codziennością i mają tendencję do pojawiania się w prawie wszystkim, wtedy sprawy stają się nieco bardziej ryzykowne.

Na przykład, jeśli spóźnisz się 5 minut na randkę, a skończy się to wielką kłótnią i po raz trzeci w ciągu tygodnia oboje pójdziecie spać wściekli, to jest problem. Tego rodzaju kłótnie, jeśli zdarzają się często i mają tendencję do wyolbrzymiania drobnych skarg lub nieporozumień, mogą wskazywać, że twoje małżeństwo zmierza w złym kierunku.

W większości przypadków pary, które zbyt często się kłócą, ale poza tym mają zdrowe małżeństwa, mogą stosunkowo łatwo naprawić ten problem.

Mówiąc prościej, jeśli ty i twój współmałżonek za dużo się kłócicie lub często kłócicie o drobne sprawy, musicie nauczyć się, jak zapobiegać bezużytecznym kłótniom i prowadzić ważniejsze nieporozumienia w bardziej cywilizowany i konstruktywny sposób.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć doskonały darmowy film ze wskazówkami, jak skuteczniej argumentować (i nie tylko — warto go obejrzeć).

Kolejną i potencjalnie poważniejszą oznaką niezdrowego małżeństwa jest sytuacja, w której jedno lub oboje w ogóle przestajecie próbować rozwiązać konflikt. Co prowadzi mnie do następnego punktu….

Znak nr 2 – Brak chęci rozwiązania konfliktu lub znalezienia rozwiązań.

Jeśli wydaje się, że twój partner nie dba już o wynik kłótni lub jeśli wydaje mu się, że szukanie rozwiązania twoich problemów jest bezcelowe lub beznadziejne, może to być wyraźną oznaką głębszych problemów.

Kiedy pojawia się tego rodzaju rozpacz, twój partner może się dalej wycofać i mieć wrażenie, że nigdy nie będzie sposobu, abyście mogli żyć razem w pokoju. To oczywiście nie jest dobra rzecz i jest to coś, nad czym musisz popracować, jeśli stało się to problemem w twoim małżeństwie.

Znak #3 – Brak związku emocjonalnego i wycofanie uczucia.

Jeśli twój mąż stał się zdystansowany i przestał okazywać ci uczucia, może to również być silną wskazówką, że mentalnie wymeldowuje się z małżeństwa. Często wiąże się z tym ogólny brak więzi emocjonalnej i brak chęci do dyskusji lub okazywania uczuć i emocji.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to jeden z najbardziej oczywistych znaków, że małżeństwo zmierza w złym kierunku.

Zwykle jednak jest to bardziej objaw niż główny problem, a rozwiązanie podstawowych problemów w twoim małżeństwie może zazwyczaj pomóc odbudować więź emocjonalną i sprawić, że twój współmałżonek znów zacznie okazywać uczucia.

Jeśli widzisz ten objaw, a także niektóre inne z tej listy, zacznij działać, aby powstrzymać degradację swojego małżeństwa.

Obejrzyj ten film już teraz, aby poznać 3 techniki, które pomogą ci naprawić twój związek (nawet jeśli twój mąż nie jest w tej chwili zainteresowany).

Znak nr 4 – Rzadko lub nigdy nie uprawiasz seksu.

Seks może być objawem innych problemów w twoim małżeństwie — jeśli ciągle się kłócicie i nie ma emocjonalnego związku, seks również zniknie.

Ale może to być również problem sam w sobie i prowadzić do kryzysu w małżeństwie, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane zanikającym pociągiem, czy niskim popędem seksualnym.

Tak czy inaczej, małżeństwo bezpłciowe jest prawie zawsze małżeństwem na szybkiej drodze do rozwodu, więc jeśli twój współmałżonek wydaje się niezainteresowany seksem lub szuka wymówek, jest to wyraźna oznaka problemów.

Znak #5 – Twój współmałżonek jest częściej nieobecny lub wydaje się być zaabsorbowany.

Jeśli twój partner częściej zostaje poza domem do późna i wykazuje mniejsze zainteresowanie rodziną i wspólnym spędzaniem czasu, może to oznaczać, że jest niezadowolony z sytuacji w domu. Może też być tak, że przygotowują się mentalnie do życia w separacji, budowania życia towarzyskiego, a może nawet randkowania.

Miejmy nadzieję, że tak nie jest i nie oskarżaj przedwcześnie współmałżonka o to tylko dlatego, że rzadziej jest w domu, ale jest taka możliwość.

Mówiąc najprościej, jeśli spędzasz mniej czasu ze swoim mężem niż w przeszłości lub jeśli on wydaje się odległy i zajęty, kiedy spędzacie czas razem, może to być wyraźną oznaką, że współmałżonek zmaga się psychicznie z decyzją o zakończyć małżeństwo.

Kolejne kroki: Dokąd iść stąd…

Po pierwsze, wyjaśnijmy jedną rzecz: to, że twój partner wykazuje kilka zachowań, o których właśnie mówiłem, nie oznacza, że ​​​​na pewno planuje złożyć pozew o rozwód. Możliwe, że są to po prostu oznaki kłopotów w twoim małżeństwie.

Ale jeśli ostatnio zauważyłeś kilka z tych wskaźników u swojego współmałżonka i czujesz, że sprawy w twoim małżeństwie nie idą zgodnie z planem, zachęcam cię do działania, aby odwrócić sytuację teraz, zanim sytuacja się pogorszy.

Najlepiej zacząć od obejrzenia darmowego filmu autorstwa guru małżeństwa, Brada Browninga… wyjaśnia on, gdzie popełniasz błąd i co musisz zrobić, aby twój mąż znów się w tobie zakochał.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć wideo teraz

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector