Jak być szczęśliwym, gdy jesteś singlem: 14 ważnych kroków

Miłość

Właśnie zakończyłeś długotrwały związek? Od jakiegoś czasu jesteś singlem? Niezależnie od tego, co to jest, często czujesz się samotny i zdezorientowany.

Kiedy tak się czujemy, naturalne jest pragnienie kogoś lub czegoś, co wypełni tę pustkę.

Jeśli masz szczęście, być może znajdziesz właściwą osobę lub właściwą rzecz. Ale jeśli nie, będziesz musiał znaleźć sposób na przepracowanie tych negatywnych emocji.

W dzisiejszych czasach bycie singlem jest tak powszechne, że wiele osób zastanawia się: czy coś jest ze mną nie tak? Czy już zawsze będę singlem?

Bardziej interesujące pytanie:

Czy mogę być szczęśliwa, mimo że nie znalazłam jeszcze partnera?

Prawda jest taka, że ​​tak, możesz!

Oto 14 sposobów na znalezienie sensu i szczęścia, nawet gdy jesteś singlem.

1) Bardziej troszcz się o swoją rodzinę

Tak, wiem, słyszeliście to już wcześniej. Ale prawda jest taka, że ​​dzięki rodzinie jesteś uziemiony i skupiony na tym, co ważne.

Troska nie oznacza, że ​​musisz dostarczać im luksusowe prezenty lub pieniądze.

To po prostu szybki telefon w weekend lub wiadomość do taty z pytaniem, jak się żyje.

To słuchanie opowieści mamy o tym, co dzieje się w twoim rodzinnym mieście lub informowanie jej o twoim życiu.

Twoja rodzina przywróci Cię do rzeczywistości i pomoże Ci poczuć spokój i skupienie. Twoje spojrzenie na życie będzie zabarwione optymizmem i miłością.

2) Wypróbuj nowe zainteresowanie lub hobby

Wyjdź i spróbuj czegoś nowego. Nie musisz robić czegoś, co jest całkowicie poza twoją strefą komfortu. Może to być coś tak prostego, jak lekcje tańca lub lekcje gotowania.

Teraz jest czas. Po prostu rób to, co Cię interesuje i pozwala doświadczyć czegoś nowego.

Gdy znajdziesz coś, co cię uszczęśliwia, rób to dalej! Skup się na sobie i na tym, co daje Ci radość i spełnienie.

3) Skup się na sobie

Zamiast zmuszać się do spędzania czasu z innymi, gdy nie masz nastroju, wykorzystaj ten czas dla siebie.

Idź do salonu fryzjerskiego. Pomaluj paznokcie. Poczuj się piękna. Przeczytaj nową książkę lub obejrzyj film. Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się zrelaksowany i wygodny.

Spędzanie czasu w samotności pozwala odkryć w sobie cechy, które kochasz, i takie, które chciałbyś zmienić.

Wszystkie pomogą ci zrozumieć, że nie zawsze musisz być w pobliżu innych.

4) Spędzaj wartościowy czas ze znajomymi

Przyjaciele będą z tobą, niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy jesteś singlem. Dadzą ci tak bardzo potrzebne wsparcie, gdy będziesz szedł przez życie

Więc nie wskakuj od razu na randki z przypadkowymi facetami. Spędź ten czas z przyjaciółmi przy kawie i rozmowach lub wieczorach z dziewczynami. Ciesz się! Przyjaciele pomogą ci zrozumieć prawdziwe szczęście i osobę, którą naprawdę jesteś.

5) Doceń to, co masz

Bycie singlem czasami sprawia, że ​​czujesz się zazdrosny i porównujesz się z innymi. Zamiast tego spójrz na swoje życie i doceń to, co masz teraz: rodzinę, przyjaciół, pracę, dom, kolekcje, hobby, zdrowie. Zobaczysz, że nadal masz więcej szczęścia niż wielu ludzi.

Skupienie się na pozytywach zmieni twoją perspektywę na wdzięczność i szczęście.

Zintegruj te kroki ze swoim samotnym życiem, a znajdziesz się na drodze do głębokiego szczęścia. A jeśli w końcu chcesz, aby „ta jedyna” się pojawiła, kiedy to się stanie, będziesz o wiele bardziej pożądany, ponieważ szczęście jest niesamowicie atrakcyjne.

6) To nie znaczy, że jesteś sam lub samotny

Kontynuujmy, wskazując, że to, że nie dzielisz z kimś łóżka regularnie, nie oznacza, że ​​​​jesteś samotny lub samotny.

Prawdopodobnie masz przyjaciół (którzy nalegają, abyś się ożenił) i rodzinę (którzy również nalegają, abyś się ożenił) i troszczą się o ciebie.

Jeśli potrafisz poruszać się po ich pełnych dobrych intencjach, ale protekcjonalnych uwagach i znaleźć coś, co można z nimi zrobić, to świetnie.

Prawdopodobnie prowadzisz bardzo aktywny tryb życia i robisz rzeczy, które chcesz robić, kiedy chcesz je robić.

To nie brzmi tak źle. Prawdopodobnie zdajesz sobie również sprawę, że bycie singlem daje ci możliwość podjęcia i zrobienia rzeczy, które są dla ciebie ważne.

7) Bycie singlem nie oznacza, że ​​coś jest z tobą nie tak

Tak wiele osób powie ci, że ich życie było kompletne, kiedy poznali swojego partnera, ale to oznacza, że ​​wierzyli, że nie są całkowicie samodzielną osobą.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że masz w sobie to, aby stworzyć życie, jakiego pragniesz, i jeśli w pewnym momencie zdecydujesz się wziąć partnera, on tylko doda coś do tego, co już jest całkiem świetne – nie „dokończy” tego za ciebie.

Nikt nie może uczynić cię całością ani dopełnić. Jest to powszechne nieporozumienie wśród samotnych osób, które desperacko chcą być w związku.

Jakby bycie w związku czyniło ich w jakiś sposób lepszymi ludźmi. Nie. Po prostu daje im coś innego, na czym mogą się skupić.

Ale możesz być singlem i być spełnionym na wiele różnych sposobów, poza tym, z kim sypiasz.

8) Nie musisz iść na kompromis

Wracamy do tego, bo jest ogromny. Związki polegają na kompromisach.

Kiedy jesteś singlem, możesz dyktować warunki. Wszystkie ujęcia. Nie musisz się nikomu tłumaczyć ani usprawiedliwiać tego, czego chcesz i dlaczego.

Ponadto możesz zmienić zdanie pod wpływem kaprysu i rozkoszować się wszystkim, co tworzysz samodzielnie.

Nie znaczy to, że nie możesz dzielić się tą wspaniałością z kimś innym, ale zdajesz sobie sprawę, że nie potrzebujesz ich, aby mieć wspaniałe życie, na początek.

9) Wiesz, że liczy się poznanie siebie

Tak wielu ludzi jest tak zdesperowanych, aby być w związkach, w które nurkują, nie zastanawiając się w pełni nad tym, co robią.

Kobiety wychodzą za mężczyzn, których nie kochają, bo mają dobrą pracę. Mężczyźni żenią się z kobietami, których nie kochają, ponieważ jest to kolejny właściwy krok w jakimś wymyślonym konstrukcie, na który wszyscy się zgodziliśmy.

Ale jeśli jesteś singlem, najpierw spędzasz czas na budowaniu życia, które jest dla ciebie ważne.

Oznacza to, że kiedy i jeśli zdecydujesz się mieć partnera, twój partner będzie mógł dzielić się tym, co stworzyłeś, ale nie przypisuje sobie za to zasług i nie może ci tego odebrać.

Kiedy wchodzisz w związek, myśląc, że ktoś cię uszczęśliwi, często czujesz się starszy o lata, niewiele szczęśliwszy i czujesz się trochę urażony, że ta osoba nie spełniła twoich oczekiwań.

Niezależnie od statusu twojego związku, pomyśl, że twój partner nie czyni cię szczęśliwym.

Mogą robić wiele miłych rzeczy i sprawiać, że czujesz się bezpiecznie i pod opieką, ale to nie to samo, co szczęście.

Jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście. Poznaj siebie i to, czego chcesz, i zrozum, co cię uszczęśliwia, a kiedy wejdziesz w związek – jeśli tak się stanie – będziesz miał o wiele przyjemniejsze doświadczenie.

Związki to dwie osoby idące razem przez życie. Jeden nie jest odpowiedzialny za szczęście drugiego. A przynajmniej powinniśmy zwolnić ich z tej odpowiedzialności, jeśli uważamy, że tak jest.

10) Spędzaj czas ze sobą

Aby bardziej polubić siebie, musisz siebie poznać. Tak wielu z nas jest przyzwyczajonych do życia, jakie inni ludzie uważają, że powinniśmy żyć.

Kiedy zwolnisz i zaczniesz zwracać uwagę na to, co naprawdę cię uszczęśliwia, może się okazać, że nie potrzebujesz tak dużo, jak mówią ci inni.

I to obejmuje romantycznego partnera. Poza tym, jeśli nie lubisz siebie i nie lubisz spędzać czasu ze sobą, dlaczego ktoś inny miałby to robić?

11) Wydawaj własne pieniądze

Niektórzy ludzie wchodzą w związki, aby inni mogli się nimi zająć, ale osoby samotne powiedzą ci, jak wspaniale jest mieć i wydawać własne pieniądze.

Nie musisz pytać nikogo o zgodę ani „zameldować się”, zanim coś kupisz. Jeśli chcesz pokochać bycie singlem, zafunduj sobie.

Wtedy, kiedy znajdziesz się w związku, nie będziesz musiał polegać na tej osobie, aby kupiła ci rzeczy. Po prostu chcą być z tobą. I to wystarczy.

12) Zaprzyjaźnij się

Osoby samotne mają najlepszych przyjaciół i spędzają z nimi więcej czasu niż osoby w związkach.

Kiedy jesteś singlem, masz więcej energii i czasu dla ludzi. Kiedy wchodzisz w związek, wiesz, jak to jest: znikasz.

I w końcu tęsknisz za przyjaciółmi.

Więc zanim wejdziesz w związek, znajdź przyjaźń i bądź szczęśliwy ze swoimi przyjaciółmi. Będą tam dla ciebie w inny sposób niż twój partner.

13) Dbaj o coś innego niż o siebie

Jeśli utknąłeś w swojej głowie i wydaje się, że nie możesz sobie z czymś poradzić, poświęć trochę czasu, aby zwrócić uwagę na kogoś innego.

Zostań wolontariuszem, pomóż komuś, odwiedź przyjaciela, stwórz coś: zrób coś, co nie jest dla Ciebie.

Możesz być pewien, że takie podejście do życia przyniesie ci wiele korzyści, a może nawet znajdziesz dzięki niemu nowe hobby lub przyjaciela.

Nie potrzebujesz nikogo, by cię uszczęśliwić. Cel w naturalny sposób przynosi szczęście.

14) Dąż do celów

Kiedy pracujesz nad sobą, ludzie to zauważają. Więc jeśli szukasz związku, ważne jest, aby mieć w swoim życiu rzeczy, nad którymi chcesz pracować, zanim położysz na pierwszym miejscu potrzeby kogoś innego.

Tak wielu ludzi – zwłaszcza kobiet – odrzuca swoje marzenia, kiedy wchodzą w związek, że pewnego dnia budzą się, zastanawiając się, co się stało.

Szczęście polega na budowaniu życia, a nie osiedlaniu się w nim. Jeśli chcesz być szczęśliwy, niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy nie, miej coś, na czym możesz się skupić.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector