Przewodnik po planetach w astrologii

Astrologia

Planety w astrologii to nie tylko planety. Kiedy astrologowie mówią o planetach w astrologii, zazwyczaj mają na myśli dowolne ciało niebieskie w Układzie Słonecznym. Oznacza to, że interpretacja obejmuje również słońce i księżyc. Technicznie rzecz biorąc, planety karłowate, takie jak Pluton i niektóre asteroidy, również mogą mieć wpływ. Chociaż Pluton został na krótko wykluczony przez NASA jako planeta, nadal rządzi Scorpio. Poniżej znajduje się nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Kiedy patrzysz na każde ciało niebieskie na swoim horoskopie, jest to zasadniczo rzut tego, gdzie jest ono umieszczone w przestrzeni na ekliptykę. Znaki zodiaku nie są definiowane tylko przez konstelacje. Reprezentują wycinek pasa ekliptyki, który zaczyna się w równonocy wiosennej, kiedy równik niebieski Ziemi przecina ekliptykę. Poza słońcem, księżycem i planetami w astrologii używamy również węzłów księżycowych do interpretacji. Wskazują one na ewolucję twojej duszy i wydarzenia karmiczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciałach niebieskich w astrologii, skorzystaj z okazji, aby pogłębić swoje zrozumienie wpływu kosmosu na nasze życie.

Planety w astrologii: jak działają

Każda planeta jest jak indywidualna osoba. Mają pozytywne i negatywne cechy, które wprowadzają inną interpretację do każdego czytania. Każde ciało niebieskie ma swoją historię i związek, który łączy się z tobą na poziomie podświadomości. Ostatecznie definiuje nas nasz związek z planetami. Ogólnie rzecz biorąc, każda planeta rządzi jednym lub dwoma znakami zodiaku. Aby dokładnie przyjrzeć się każdej planecie, poświęć ten czas na dogłębną analizę.

Zagłęb się w planety i ciała niebieskie, poznając Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna, Plutona, Słońca i Księżyca.

Aspekt

Aby stworzyć odczyt, musisz zrozumieć znaczenie różnych aspektów i ich działanie w twoim podejściu. Aspekt to jeden z kątów utworzonych w okręgu zodiakalnym przez wierzchołki domów, ciała niebieskie lub wyimaginowane punkty. Pokazują one relacje między różnymi podmiotami. Zasadniczo jest to punkt perspektywiczny dotyczący tego, jak jedno ciało niebieskie obserwuje drugie. Kwadratura lub przeciwstawne pozycje mogą wskazywać na sprzeciw, podczas gdy pozytywny aspekt wskazuje na łatwy przepływ energii.

Chociaż łatwo jest uprościć wykresy astrologiczne jako znalezienie idealnego momentu w czasie, planety w astrologii nigdy nie są idealne. Planety nigdy nie stworzą idealnego przepływu energii, a po drodze zawsze będą pojawiać się wyzwania. Mogą być pozytywne aspekty, ale nadal będą wyzwania. Dlatego niektórzy ludzie, którzy mają „dobre wykresy”, wciąż nie osiągają tego, czego chcą. Jest to również powód, dla którego ludzie ze „złymi” wykresami wciąż są w stanie osiągnąć swoje cele.

Aspekty ptolemejskie

We współczesnej astrologii Aspekty Ptolemejskie to pięć relacji, które można utworzyć na wykresie. Są one określone przez kąty 0, 60, 90, 120 i 180 stopni. Ponadto niektórzy astrolodzy uważają, że 30 i 150 stopni są również ważne, ponieważ są to dwa poziomy, które są pomijane, jeśli wykres ma być podzielony na 30-stopniowe segmenty.

Istnieją dwa główne sposoby patrzenia na te stopnie. Koniunkcja występuje wtedy, gdy istnieje aspekt 9 stopni. Może to obejmować kulę o temperaturze do 17 stopni, jeśli w grę wchodzi słońce. Koniunkcja ma pozytywne lub negatywne konotacje w zależności od rodzaju zaangażowanych planet. Jeśli planeta ma niską godność, koniunkcja może rzucić wyzwanie planecie. Jeśli planeta jest dobroczynna, może to być aspekt wspierający.

W rzeczywistości jednak nie ma czegoś takiego jak planety dodatnie lub ujemne. Jedyną pozytywną lub negatywną rzeczą jest twoja perspektywa. Jeśli wierzysz, że Saturn wypycha cię z cienia, to prawdopodobnie twoja ludzka perspektywa stara się uniknąć odpowiedzialności. W bardziej pozytywnym świetle Saturn może reprezentować nasz stosunek do Boga, branie odpowiedzialności za nasze życie lub głęboką wiarę. W ten sam sposób Wenus może być postrzegana jako współczująca i kochająca lub leniwa i cudzołożna. Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz.

Koniunkcja Cazimi jest czymś, na co należy uważać. To wtedy planeta wpada do kuli na nie więcej niż 16 minut. Mówi się, że znajduje się w sercu Króla lub Słońca. Ta konfiguracja jest błogosławieństwem dla planety biorącej udział w koniunkcji Cazimi i pokazuje, że planeta jest chroniona przez słońce.

Kiedy planety w astrologii są w opozycji, oznacza to, że mają aspekt 180 stopni. Oznacza to, że znajdują się zasadniczo po przeciwnych stronach koła zodiakalnego. Sprzeciw często pokazuje wyzwanie w akceptowaniu innych i napięcie. Opozycja to sposób na dogłębne przyjrzenie się, kim jesteśmy i zbadanie własnych wad. To nie jest czas na zrzucanie winy lub agitowanie innych. Zamiast tego jest to okazja, by zaakceptować sposób, w jaki jesteśmy podobni nawet do ludzi, którzy wydają się najbardziej różni od nas.

Sekstyl

Sekstyl ma miejsce, gdy masz 30-stopniowy kąt między dwiema planetami w astrologii. Ułatwia uziemienie i cieszenie się światem. Jest to uważane za aspekt wspierający, który często zapewnia wdzięczność i miłość. Często jest oznaką ziemskich przyjemności i więzi emocjonalnej.

Kwadrat

Jak sama nazwa wskazuje, kwadrat to kąt 90 stopni. Jest to trudny aspekt, który ma naturę Marsa (30 stopni miało naturę Wenus). W ten sposób wprowadza gniew i napięcie do twojego życia. Ma zewnętrzne wpływy, które sprawiają, że jesteś podatny na zmiany narzucone przez siły zewnętrzne, nad którymi nie masz kontroli. Aspekty do kwadratu mają tendencję do odwracania uwagi i często wskazują na wtrącające się postacie.

Troisty

Jest to kąt 120 stopni w kole zodiakalnym. Jego aspektem wspierającym jest natura Jowisza. Może to oznaczać, że ma perspektywę, percepcję i trudność w ugruntowaniu. Często ludzie, którzy są twoimi przyjaciółmi na całe życie, mają tę atmosferę w swoich listach przebojów. Niesie to aspekt twoich nadziei, przekonań i zmian w twoich relacjach.

Drobne aspekty planet w astrologii

Drobne aspekty są takie, jak sugeruje ich nazwa. Pełnią podobną funkcję jak aspekty, ale wywierają mniejszy wpływ. Najczęściej pojawiają się w mniej oczywistych okolicznościach lub cechach osobowości. Są to aspekty 30 i 150 stopni.

Quincunx ma 150 stopni. Jest to relacja między naszym pierwszym a ósmym domem i reprezentuje naturalną kulę. Często pokazuje rzeczy, które trudno nam zaakceptować lub zamanifestować. W najbardziej skrajnym przejawie ukazuje śmierć. Jednak w porównaniu z aspektami Ptolemeusza nadal ma mniejszy wpływ.

Tymczasem półkwadrat o kącie 45 stopni często pokazuje kłótnie lub małe kłótnie. Kwintyl (72 stopnie), Novile (40 stopni) i inne podziały 3560 stopni niosą ze sobą inne wpływy, ale są uważane za dość pomniejsze aspekty.

Jak działają kule

Kula to odległość od aspektu (połączenia między planetami), która jest mniejsza niż jeden stopień od wspomnianej wcześniej definicji kątowej. Planety znajdujące się w tym samym znaku, które mają jedną na pierwszym stopniu, a drugą na ostatnim, wciąż mogą mieć wiele do zaoferowania. Chociaż ich kula może mieć 29 stopni i nie mają koniunkcji dotyczącej uznanych kul, mają tę samą linijkę. Te planety nadal będą miały związek, ale nie mają typowej koniunkcji. Podobnie planety w astrologii z naturalnym trygonem będą się dobrze rozumieć, nawet jeśli zostaną umieszczone w kuli, która była kwadratem dawnego znaku.

Podczas gdy aspekty Ptolemeusza nadal mogą być wyczuwane nawet po tym, jak przestaną być aspektami, pomniejsze aspekty na mniejszych kulach zwykle nie mają wpływu, dopóki nie znajdą się w zakresie 2 stopni. Słońce tworzy duże koniunkcje, które rozciągają się do 17 stopni w kręgu zodiakalnym, ale mniejsze ciała niebieskie, takie jak Pluton, nie działają silnie na żadną kulę powyżej kilku stopni.

Pustka Kursu Księżyca

Jeśli księżyc przechodzi przez ostatni aspekt, gdy przechodzi przez znak, mówi się, że jest oczywiście pusty. Kiedy pojawia się to w twoim horoskopie urodzeniowym, oznacza to, że twoja dusza szuka samotności i samopoznania. Może wskazywać na samotność i potrzebę więzi emocjonalnych.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector