5 sekretów komunikacji, aby twój mężczyzna odpowiadał i zadawał pytania

Miłość

Mężczyźni nie są dokładnie znani jako najlepsi działacze na rzecz ochrony przyrody w związku.

Jasne, są świetnymi sprzedawcami, kierownikami, tatusiami i ciężko pracują, ale nie zdobywają żadnych nagród w dziedzinie komunikacji.

Jeśli jesteś w związku małżeńskim lub spotykasz się z mężczyzną, który nie ma wspólnych umiejętności komunikacyjnych, a przynajmniej wydaje się, że tak, nie jesteś sam.

Kobiety na całym świecie są sfrustrowane mężczyznami w ich życiu, a wszystko to ma związek z ich słabymi umiejętnościami komunikacyjnymi.

Zadawanie pytań i próba uzyskania od nich odpowiedzi jest jak wyrywanie zębów. Jednak w tym przypadku jest to bolesne dla wszystkich.

Mężczyźni wolą po prostu się uśmiechać i kiwać głową, a kobiety chcą prowadzić długie, przeciągające się rozmowy o życiu io wszystkim, co jest związane z życiem.

To trudna sytuacja, gdy twój mąż nie chce z tobą rozmawiać.

Oto, jak możesz skłonić męża do odpowiadania na pytania, nie chcąc przy tym uderzyć go w głowę.

1) Uznaj różnice komunikacyjne i zaakceptuj je

Jeśli kiedykolwiek zamierzasz coś osiągnąć dzięki umiejętnościom komunikacyjnym swojego męża, musisz przyznać, że nie są one takie same jak twoje.

Przestań próbować nakłonić go do mówienia do ciebie w taki sposób, w jaki ty mówisz do niego. To się nie stanie. Mężczyźni są tak stworzeni i nie należy oczekiwać, że będą rozmawiać z kobietami w sposób, w jaki kobiety rozmawiają z mężczyznami, ani ze sobą nawzajem.

Prosta prawda jest taka, że ​​mężczyźni i kobiety komunikują się inaczej.

A biologia ma z tym coś wspólnego.

Na przykład układ limbiczny jest centrum przetwarzania emocji w mózgu i jest znacznie większy w mózgu kobiety niż w mózgu mężczyzny.

Dlatego kobiety mają większy kontakt ze swoimi emocjami. I dlaczego faceci mogą mieć trudności z przetwarzaniem swoich uczuć i zdrowym komunikowaniem się ze swoim partnerem.

2) Zmierz czas

Jeśli wrócisz do domu pod koniec dnia przed nim, nie bombarduj go pytaniami, kiedy wchodzi do domu.

Nie doceniłabyś tego, gdyby ci to zrobił, prawda? Tu nie chodzi o to, że ciężko pracujący mężczyzna wraca do domu do małej kobietki, chodzi o poszanowanie czyjegoś stylu komunikacji i fakt, że nikt nie chce być zadręczany pytaniami po długim dniu w pracy.

Najlepszy czas na rozmowę o wszystkim, co myślisz, to kolacja, kiedy wszyscy są zrelaksowani i ludzie nie są głodni.

Sam wiesz, że kiedy jesteś głodny, nie możesz się skoncentrować, nie mówiąc już o odpowiadaniu na lawinę pytań.

Nie oczekuj, że twój mąż też to zrobi. Daj wszystkim trochę jedzenia, a potem przy kolacji zadaj pytania.

3) Twarde rozmowy

Jeśli potrzebujesz poważnej rozmowy na temat swojego związku lub czegoś, co się wydarzyło, unikaj używania oskarżycielskiego języka i skup się na tym, jak się czujesz.

Pomyśl, zanim coś powiesz i nie obwiniaj go za swoje uczucia. Nie sprawił, że tak się czujesz, chociaż tak, zawsze będzie się czuł, że to jego wina, że ​​tak się czujesz.

Porozmawiaj o tym, jak się czujesz, co myślisz i jak doświadczyłeś tej sytuacji i zapytaj go, co myśli. Nie zadawaj mu pytania: „Dlaczego to zrobiłeś?” ponieważ ustawia go do obrony.

Bardziej efektywne jest zbadanie, co mogło skłonić go do zachowania się w określony sposób lub zrobienia czegoś w określony sposób.

Spróbuj zapytać: „Co sprawiło, że chciałeś to zrobić?” lub „o czym myślałeś, kiedy to się stało?” lub „co miałeś nadzieję, że się stanie?”

Jest to bezpieczniejszy sposób na zadawanie pytań, a twój mąż nie będzie miał wrażenia, że ​​​​na niego padasz, zwłaszcza jeśli sytuacja jest już wystarczająco okropna.

4) Sprawdź siebie

Czy naprawdę musisz zadawać te wszystkie pytania? Czy naprawdę potrzebujesz jego wkładu w kolor zasłon w kuchni? Czy go to obchodzi? Nie złość się na niego, jeśli mu nie zależy.

To wspaniale, że ci zależy, ale on nie musi ważyć wszystkiego. I prawdę mówiąc, prawdopodobnie nie chce.

Ale jeśli wiesz, że są rzeczy, na które chciałby się wypowiedzieć, zacznij od tych pytań, aby zacząć.

Pęd może przejść długą drogę w rozmowie między mężem a żoną, więc jeśli wiesz, że zależy mu na kolorze pokoju rekreacyjnego, zacznij od tego i prowadź do akcesoriów kuchennych w dalszej części rozmowy.

Nie chodzi o to, że to, o czym chcesz rozmawiać, jest mniej ważne niż to, o czym on chce rozmawiać, ale jest to strategia uzyskiwania potrzebnych i pożądanych informacji, która pozwala uniknąć frustracji z jego powodu.

Wściekanie się na niego, ponieważ nie ma zdania na temat pościeli, nie jest produktywne i po prostu sprawia, że ​​oboje czujecie, że czegoś brakuje w związku.

POWIĄZANE: NAPRAWDĘ nie chce idealnej dziewczyny. Zamiast tego chce od ciebie tych 3 rzeczy…

5) Mów dalej

Chociaż próba nakłonienia męża do mówienia do ciebie tak, jak ty do niego, może być frustrująca, pamiętaj, że mężczyźni i kobiety komunikują się na różne sposoby.

Z biegiem czasu znajdziesz swój własny sposób rozmawiania ze sobą, który jest wygodny i akceptowalny dla was obojga.

Nie rób tego jednak na siłę. To po prostu wszystkich denerwuje. Problem nie leży w umiejętnościach komunikacyjnych twojego męża.

Niestety problem polega na tym, że twoje oczekiwania są inne niż to, co robi twój mąż i chcesz, żeby się dostosował do twoich oczekiwań.

Porozmawiaj z nim o tym i szczerze porozmawiaj o tym, dlaczego komunikacja jest dla ciebie ważna, aby mógł zrozumieć, że nie dokuczasz mu tylko po to, by go dokuczać.

Bądź otwarty i szczery, a poczujesz się lepiej i będziesz miał lepsze wyczucie, jak skutecznie komunikować się z mężem.

Jeśli odpowiesz „tak” na te 16 pytań, spotykasz się z niewłaściwym mężczyzną

Jak wiele kobiet, możesz się zastanawiać, czy spotykasz się z właściwym mężczyzną.

To zupełnie normalne, że masz wątpliwości, jeśli chodzi o partnera, zwłaszcza jeśli zastanawiasz się, czy mogłabyś spędzić z nim resztę życia.

Ważne jest, aby rozważyć produkt swoich wyborów, zanim zrobisz coś, czego będziesz żałować, ale równie ważne jest zadawanie właściwych pytań, aby szukać odpowiedzi, które pomogą ci podjąć świadomą decyzję.

1) Czy źle traktuje swoich rodziców?

Jeśli mężczyzna jest niegrzeczny lub złośliwy dla swoich rodziców, rodzeństwa, a nawet przyjaciół, może to być znak, że w przyszłości również będzie źle traktował ciebie.

Ludzie mają tendencję do bycia niemiłymi dla ludzi, których kochają, ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewnia taki związek, ale nie jest w porządku być palantem dla rodziny.

2) Czy sprawia, że ​​czujesz się głupio z powodu tego, w co wierzysz lub co cenisz?

Czy śmieje się z twojej pracy lub hobby, przyjaciół lub zainteresowań? Czy pyta cię, dlaczego zależy ci na pewnych rzeczach, lub kładzie je przed sobą?

To czerwona flaga, ponieważ oznacza, że ​​​​nie szanuje twoich wyborów, a nikt nie chce tego rodzaju negatywności w swoim życiu.

3) Czy oszukiwał wcześniej?

Nawet jeśli cię nie zdradził, jeśli zdradził kogoś innego w swoim życiu, istnieje duża szansa, że ​​zrobi to ponownie. Czy naprawdę chcesz być osobą, której to się przytrafia?

4) Czy ukrywa przed tobą swój telefon?

Jeśli ukrywa przed tobą telefon, coś ukrywa. Może ci powiedzieć, że jest to związane z pracą lub że nie ma nic do zobaczenia, ale jeśli nie pozwoli ci zadzwonić lub sprawdzić poczty na swoim telefonie, zastanów się, zanim go poślubisz, zastanów się, dlaczego to robi.

5) Czy on na ciebie krzyczy?

Jeśli nie potrafi utrzymać spokoju w ryzach, może to być czerwona flaga dla twojego związku. Jeśli się złości i krzyczy na wszystko i wszystko, być może będziesz musiał zadać sobie pytanie, czy jest to rodzaj związku, w którym chcesz być w tym momencie swojego życia… lub kiedykolwiek.

6) Czy on sprawia, że ​​czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobry?

Jeśli czujesz się przy nim skrępowany i martwisz się o noszenie odpowiednich ubrań, mówienie właściwych rzeczy i układanie włosów w odpowiedni sposób, możesz później znaleźć się w tarapatach.

Faceci, którzy mówią ci, że nie jesteś wystarczająco dobry, nie są warci inwestowania w nich ani jednej minuty swojego życia – dzięki, ale nie, dzięki.

7) Czy kiedykolwiek cię uderzył lub znęcał się słownie?

Nawet jeśli nie podniósł na ciebie ręki, jeśli boisz się, że może to zrobić lub zagroził, że cię uderzy, idź dalej. Po prostu to zrób. To gówno nie poprawia się.

8) Czy traktuje cię w milczeniu?

Jeśli ignoruje cię, gdy jest szalony lub zachowuje się jak dziecko, mądrym pomysłem może być ponowne rozważenie związku.

Bycie w silnym związku wymaga od ludzi zachowywania się jak dorośli i brania odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Jeśli nawet nie może z tobą porozmawiać, to po co?

9) Czy musisz przepraszać, żeby rozpocząć rozmowę po kłótni?

Jeśli zawsze musisz to ssać i mówić, że ci przykro, to jest problem. Jeśli nie może zejść z własnej drogi, aby cię przeprosić i powiedzieć, jak się czuje, to nie jest mężczyzna, którego chcesz w swoim życiu.

10) Czy martwisz się o swoją przyszłość z nim?

Jeśli śnisz na jawie o tym, jak będzie wyglądać życie za 10 lat i krzywisz się, to prawdopodobnie nie jest to związek dla ciebie.

11) Czy myślisz o zerwaniu?

Jeśli szukasz rzeczy, które są z nim nie tak lub jeśli powtarzasz sobie rzeczy typu „następnym razem mnie nie ma”, prawdopodobnie najlepiej zakończyć to teraz, zanim wejdziesz w małżeństwo.

12) Czy kiedykolwiek przestraszył cię swoim gniewem?

Jeśli musiałeś zrobić krok w tył, ponieważ on cię przestraszył, zastanów się, jak wygląda życie, jeśli nie zrobisz kroku w tył.

13) Czy próbuje spłacać zobowiązania?

Jeśli zawsze prosi cię, abyś został, zamiast odwiedzać rodzinę lub chce pominąć imprezy i spotkania, twoje życie może być dość nudne w przyszłości.

14) Czy próbuje cię kontrolować?

Jeśli zapyta cię, dokąd idziesz, z kim się spotkasz i o której będziesz w domu, zastanów się dwa razy, zanim pójdziesz z nim dalej. Czy on jest twoim chłopakiem czy twoją matką?

15) Czy twoi przyjaciele lub rodzina go nie lubią?

Wielką czerwoną flagą dla większości ludzi jest to, że ich przyjaciele i rodzina nie lubią ich partnera. Jeśli ludzie wokół ciebie widzą coś, czego ty nie widzisz, zapytaj ich, co to jest.

16) Czy mówi, że cię potrzebuje?

Jeśli grozi, że się zabije lub mówi rzeczy w stylu „nie może żyć bez ciebie”, poświęć trochę czasu, aby porozmawiać o tym, jak to wygląda i dlaczego jesteś odpowiedzialny za jego życie. Albo znajdź inny związek. To niebezpieczny teren.

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector