Czy dzieci potrafią zrozumieć różnicę między fantazją a rzeczywistością?Dzieci
Czy dzieci potrafią zrozumieć różnicę między fantazją a rzeczywistością?
7
psychologiairozwoj.pl
Czy Twoje dziecko radzi sobie ze stresem?Dzieci
Czy Twoje dziecko radzi sobie ze stresem?
5
psychologiairozwoj.pl
150+ Życzenia na Dzień Ojca, wiadomości i cytatyDzieci
150+ Życzenia na Dzień Ojca, wiadomości i cytaty
9
psychologiairozwoj.pl
45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirowaćDzieci
45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirować
10
psychologiairozwoj.pl
61 słów zachęty dla dzieciDzieci
61 słów zachęty dla dzieci, które rozjaśnią im dzień
16
psychologiairozwoj.pl

W zależności od tego, kogo zapytamy, rodzicielstwo jest albo słodkim snem, albo strasznym koszmarem, a czasem jednym i drugim naraz.

Tak czy inaczej, nie da się zaprzeczyć, że rodzicielstwo tworzy niesamowite wspomnienia. Często bywa to zagmatwane, mylące i trudne, ale pomiędzy tym wszystkim można znaleźć magię.

Kiedy nie wiesz, czy uciekać z krzykiem, czy z płaczem, cytaty o rodzicielstwie mogą pomóc Ci poczuć się pewnie, spokojnie i nie samotnie. Mogą też dać ci powód do śmiechu.

Niesamowitą rzeczą w rodzicielstwie jest to, że z każdym dniem i każdym kamieniem milowym człowiek dowiaduje się o sobie coraz więcej. Oczywiście, strach przed rozpieszczaniem dzieci może nigdy nie zniknąć, ale z czasem zaczynamy czuć się pewniej i ufać swojemu instynktowi rodzicielskiemu. A jednak, niezależnie od otrzymanych rad, przeczytanych książek, obserwacji innych rodziców, których znasz, czy kursów dla rodziców, na które uczęszczasz, nic tak nie przygotuje Cię do życia z dziećmi, jak Twoje własne doświadczenia.

Oto kilka zabawnych, podnoszących na duchu i inspirujących cytatów o rodzicielstwie, które pokazują, jak trudne i nieprzewidywalne, a jednocześnie pokrzepiające mogą być doświadczenia rodzicielskie.

Adblock
detector