45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirowaćDzieci
45 słów zachęty dla Twojego syna, aby go zainspirować
1
psychologiairozwoj.pl
61 słów zachęty dla dzieciDzieci
61 słów zachęty dla dzieci, które rozjaśnią im dzień
6
psychologiairozwoj.pl

W zależności od tego, kogo zapytamy, rodzicielstwo jest albo słodkim snem, albo strasznym koszmarem, a czasem jednym i drugim naraz.

Tak czy inaczej, nie da się zaprzeczyć, że rodzicielstwo tworzy niesamowite wspomnienia. Często bywa to zagmatwane, mylące i trudne, ale pomiędzy tym wszystkim można znaleźć magię.

Kiedy nie wiesz, czy uciekać z krzykiem, czy z płaczem, cytaty o rodzicielstwie mogą pomóc Ci poczuć się pewnie, spokojnie i nie samotnie. Mogą też dać ci powód do śmiechu.

Niesamowitą rzeczą w rodzicielstwie jest to, że z każdym dniem i każdym kamieniem milowym człowiek dowiaduje się o sobie coraz więcej. Oczywiście, strach przed rozpieszczaniem dzieci może nigdy nie zniknąć, ale z czasem zaczynamy czuć się pewniej i ufać swojemu instynktowi rodzicielskiemu. A jednak, niezależnie od otrzymanych rad, przeczytanych książek, obserwacji innych rodziców, których znasz, czy kursów dla rodziców, na które uczęszczasz, nic tak nie przygotuje Cię do życia z dziećmi, jak Twoje własne doświadczenia.

Oto kilka zabawnych, podnoszących na duchu i inspirujących cytatów o rodzicielstwie, które pokazują, jak trudne i nieprzewidywalne, a jednocześnie pokrzepiające mogą być doświadczenia rodzicielskie.