75 dobrych komplementów dla kobiet [NIE DOTYCZĄCYCH jej wyglądu]

75 dobrych komplementów dla kobiet [NIE DOTYCZĄCYCH jej wyglądu] Miłość

Jeśli chciałbyś powiedzieć kobiecie komplement, co jako pierwsze przychodzi Ci na myśl? Jeśli pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest jej wygląd, to dlatego, że stało się to siłą nawyku.

Chociaż nie ma nic złego w mówieniu kobiecie, że wygląda pięknie, warto jednak urozmaicić swoje komentarze, aby dać drugiej osobie do zrozumienia, że dostrzegasz w niej coś więcej niż tylko wygląd.

Dlatego w tym artykule omówimy 75 wspaniałych komplementów, które możesz powiedzieć kobiecie, a które nie opierają się na jej wyglądzie.

Ale najpierw zacznijmy od prostej definicji.

Czym są komplementy dla kobiet?

Komplementy dla kobiet odnoszą się do wszystkiego, co sprawia, że kobieta czuje się dobrze z tym, jak wygląda lub jak się czuje. Ponownie, możesz od czasu do czasu komplementować kobietę na temat jej wyglądu, ale jeśli wszystkie Twoje komentarze będą skupiać się na jej wyglądzie, to ona pomyśli, że nie zwracasz uwagi na nic innego. Człowiek jest kimś więcej niż tylko zewnętrznym wyglądem, dotyczy to również kobiet.

Musisz pomyśleć o innych rzeczach, które możesz skomentować, a które sprawią, że kobieta poczuje się dobrze z tym, jak wygląda lub jak się czuje.

Na przykład możesz chcieć pochwalić ją za jej pomysły. Możesz też pochwalić ją za konkretną część jej osobowości. Możesz nawet skomentować, jak dobrze gotuje, gra na instrumencie, ćwiczy lub posiada inne umiejętności, które przyjdą Ci do głowy. Jeśli uda Ci się zróżnicować swoje komplementy, możesz wywrzeć znaczący wpływ na czyjeś ogólne samopoczucie.

A teraz przejdźmy do konkretnych komplementów, które możesz prawić.

75 komplementów dla kobiet

Kilka komplementów, które możesz rozważyć, aby powiedzieć kobiecie, a które nie koncentrują się na jej wyglądzie, to m.in:

 1. Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak dobrze słuchasz wszystkiego, co wszyscy mówią. To oczywiste, że słuchasz wszystkich, zanim podejmiesz decyzję, co robić dalej. 
 2. Potrafisz rozświetlić pomieszczenie, gdy tylko do niego wejdziesz. To oczywiste, że wszyscy uwielbiają spędzać czas w Twoim towarzystwie, łącznie ze mną. 
 3. Jestem pod wrażeniem tego, z jaką pasją podchodzisz do utrzymywania formy. Jesteś wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą dbać o swoje zdrowie fizyczne.
 4. Jesteś bardzo silną, odporną osobą, która jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Jesteś wspaniałym wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy Cię podziwiają. 
 5. Masz prawdziwie zaraźliwą osobowość, która wywiera pozytywny wpływ na wszystkich wokół Ciebie. Przynosisz szczęście każdemu, kto spędza z Tobą czas. 
 6. Jestem pod wrażeniem Twojego gustu i stylu. To naprawdę oczywiste, że dokładnie przemyślałaś, jak udekorować wnętrze tego pokoju.
 7. Zawsze uwielbiam spędzać czas w Twoim towarzystwie, ponieważ masz tak kreatywne pomysły. Przebywanie z Tobą nigdy nie jest nudne! 
 8. Jestem pod wrażeniem, jak bardzo jesteś kreatywny. Nigdy nie wiedziałam, jak bardzo potrafisz być kreatywna, ale patrząc na to, co ostatnio zrobiłaś, widać, że masz do tego smykałkę. 
 9. Naprawdę podziwiam, jak radzisz sobie w trudnych sytuacjach. Nie jest łatwo przejść przez to wszystko, co Ty przeszłaś, a Ty zawsze radzisz sobie z tym z taką łatwością.
 10. Masz wrodzoną zdolność do inspirowania wszystkich wokół siebie. Wydaje się, że wszyscy wokół Ciebie stają się lepsi, gdy tylko z Tobą porozmawiam. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę miał taki sam wpływ na ludzi. 
 11. Jestem pod wrażeniem tego, jak dobrze grasz na swoim instrumencie muzycznym. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, jak dobry jesteś w muzyce. Mógłbym słuchać Twojej gry godzinami. 
 12. Jesteś bardzo inteligentną osobą, która dokładnie myśli o tym, jak wykonać zadania w szkole i w pracy. Twoja przyszłość jest nieograniczona. 
 13. Masz poczucie pewności siebie, które jest bardzo pokrzepiające. Nigdy nie muszę się martwić o Twoją samoocenę, ponieważ wierzysz w siebie tak samo mocno, jak nikt inny, kogo kiedykolwiek widziałem.
 14. Zawsze podoba mi się to, że jesteś gotów komuś pomóc. Bez względu na to, jakie ktoś ma problemy, zawsze jesteś gotów przedkładać jego potrzeby nad swoje, co daje wspaniały przykład.
 15. Jesteś wspaniałym wzorem do naśladowania dla wszystkich wokół. Jest wiele osób, które Cię podziwiają i widać, że traktujesz to bardzo poważnie. 
 16. Jestem pod wrażeniem tego, jak dobrze dbasz o kondycję fizyczną. Mimo że jesteś bardzo zajęty, zawsze znajdujesz czas na ćwiczenia, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. 
 17. Naprawdę szanuję to, jak bardzo bronisz tego, w co wierzysz. Wygląda na to, że bez względu na to, co się dzieje, nigdy nie jesteś skłonny poświęcić swoich przekonań lub czegoś innego. 
 18. Jesteś urodzonym przywódcą. To oczywiste, że ludzie podążają za Tobą, gdziekolwiek się pojawisz. Twoja zdolność do inspirowania innych, by podążali za Tobą, jest zaraźliwa. 
 19. Twój umysł działa w tak wyjątkowy sposób. Zawsze patrzysz na sprawy z innej perspektywy, co jest świetnym sposobem na uczenie innych. Nigdy tego w sobie nie trać. 
 20. Wydaje się, że zawsze wiesz, co powiedzieć! Bez względu na to, jak źle się czuję, zawsze wiesz, co powiedzieć, aby podnieść mnie na duchu. Ta cecha jest niezastąpiona. 
 21. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak wielkie masz poczucie humoru! Zawsze wiesz, co powiedzieć, aby rozśmieszyć drugą osobę. To świetny sposób na utrzymywanie relacji przez całe życie. 
 22. Naprawdę podziwiam to, jak dobrze potrafisz utrzymywać kontakt z ludźmi w swoim życiu. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty, zawsze znajdujesz czas dla tych, którzy są dla Ciebie ważni. 
 23. Uważam się za szczęściarę, że mogłam Cię poznać. Miałaś duży wpływ na moje życie i naprawdę to doceniam. 
 24. Zawsze dajesz drugiej osobie do zrozumienia, jak bardzo się dla Ciebie liczy. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty, zawsze dajesz znać, że Twoja relacja z nią jest dla Ciebie ważna.
 25. Dzięki temu, że cię poznałem, stałem się lepszym człowiekiem. Nie potrafię zmierzyć wpływu, jaki wywarłeś na moje życie, ale wiem, że będę go nosił w sobie na zawsze. 
 26. Zawsze czuję się szczęśliwa, gdy jestem przy Tobie. Naprawdę doceniam to, że znajdujesz dla mnie czas.
 27. Uwielbiam to, że zawsze mogę na Tobie polegać. Jeśli mówisz, że coś zrobisz, zawsze znajdujesz sposób, aby to osiągnąć. 
 28. Jesteś jedną z najbardziej niezawodnych osób, jakie znam. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, że za każdym razem dajesz z siebie wszystko. 
 29. Dzięki Tobie świat jest lepszy. Nawet jeśli zdarzają się trudne chwile, zawsze potrafisz znaleźć jasny punkt.
 30. Podoba mi się, że nigdy nie popełniasz dwa razy tego samego błędu. Jeśli zrobisz coś źle, wyciągasz z tego wnioski i od razu stajesz się lepszym człowiekiem. Wszyscy inni mogą się od Ciebie uczyć. 
 31. Jestem pod wrażeniem, że zawsze potrafisz znaleźć dobre strony w trudnych sytuacjach. 
 32. Uwielbiam Twoją umiejętność sprawiania, że inni ludzie czują się ważni. 
 33. Jesteś jedną z najodważniejszych osób, jakie znam. Nie boisz się ryzykować i zawsze dążysz do celu.
 34. Podziwiam Twoje oddanie temu, co słuszne.
 35. Podoba mi się, że dobrze czujesz się z tym, jaką jesteś osobą. Nie przejmujesz się tym, co myślą o Tobie inni. 
 36. Świat potrzebuje więcej takich ludzi jak Ty, a Ty wiele dla mnie znaczysz.
 37. Naprawdę rozumiesz, co to znaczy być dobrym przyjacielem. 
 38. Cieszę się, że się poznaliśmy, bo dzięki Tobie stałem się lepszym człowiekiem. 
 39. Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności zarządzania czasem. Zawsze znajdujesz sposób, aby załatwić swoje sprawy. 
 40. Masz dar wywoływania uśmiechu na czyjejś twarzy. 
 41. Zawsze masz coś miłego do powiedzenia o każdym człowieku. 
 42. Masz naprawdę piękną duszę. Twoje wewnętrzne piękno zawsze znajduje sposób, by zabłysnąć, niezależnie od tego, jak bardzo sprawy wyglądają. 
 43. Naprawdę podziwiam Twoje oddanie środowisku naturalnemu. To oczywiste, że troszczysz się o przyszłość naszej planety. 
 44. Bardzo podoba mi się to, że wywierasz pozytywny wpływ na dzieci. Zawsze sprawiasz, że się uśmiechają. 
 45. Podziwiam to, że potrafisz przyznać się do błędu. To nigdy nie jest łatwe, ale widać, że zawsze wyciągasz z tego wnioski. 
 46. Imponująca jest Twoja umiejętność pracy wielozadaniowej. Potrafisz maksymalnie wykorzystać zasoby, którymi dysponujesz, aby wykonać zadania tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Niesamowite jest obserwowanie, jak pracujesz nad kilkoma rzeczami naraz, nie denerwujesz się, gdy gasisz pożary na prawo i lewo, a mimo to udaje Ci się wypić filiżankę lub dwie kawy.
 47. Twoja empatia jest naprawdę godna podziwu. Umiejętność postawienia się w sytuacji innej osoby, aby zrozumieć jej uczucia, nie jest czymś, co wielu ludzi chciałoby lub mogłoby zrobić.
 48. Uważam, że Twoja otwartość umysłu jest naprawdę inspirująca. Nawet jeśli nie do końca rozumiesz lub zgadzasz się z czymś, to fakt, że jesteś otwarty na zdrową dyskusję na ten temat, już wiele mówi o tym, jak bardzo jesteś współczujący.
 49. Masz wyjątkowy sposób patrzenia na sprawy z innej perspektywy. Jest to odświeżające i sprawia, że nie mogę się oderwać od rzeczywistości. Uwielbiam to, że zmuszasz mnie do myślenia i przemyślenia moich własnych poglądów. Doceniam to, że z pasją podchodzisz do swojego rozwoju i że w ten sposób pomagasz rozwijać się także mnie.
 50. Uwielbiam to, że starasz się podnosić na duchu inne kobiety, komplementując ich styl, postawę i usposobienie. Zwykła pozytywna wiadomość może zmienić cały dzień danej osoby i naprawdę lubię patrzeć, jak to robisz.
 51. Twoja gotowość do próbowania nowych rzeczy jest dla mnie godna podziwu. Niektórzy ludzie są tak zamknięci w sobie, że nie są otwarci na odkrywanie czegokolwiek poza światem, który znają. Jednak dzięki Twojemu zmysłowi przygody będziesz miał więcej możliwości rozwoju.
 52. Doceniam to, że zawsze pytasz, jak minął dzień innym ludziom. To taka mała rozmowa, ale zawsze jest szansa, że ktoś może potrzebować, aby zapytać go o jego dzień. Myślę, że to wspaniałe, że chcesz się ujawnić jako osoba, która zapyta i wysłucha, jak minął jej dzień.
 53. Uważam, że to godne podziwu, jak potrafisz pracować z taką gracją pod presją. Nawet jeśli już czujesz się zestresowana, potrafisz nie okazywać tego na zewnątrz, aby skupić się na tym, co trzeba zrobić. Uważam to za dobrą lekcję skutecznego ustalania priorytetów.
 54. Inspirujące jest to, że jesteś tak uważna na swoje uczucia. Może być trudno nawet po prostu przyznać się do uczuć, ale tobie jakoś tak dobrze to wychodzi. Mógłbym się od Ciebie nauczyć kilku rzeczy na temat rozwiązywania konfliktów emocjonalnych.
 55. Uważam, że to niesamowite, że potrafisz rozpoznać, czy coś trapi Twoich przyjaciół, po tym, jak odbierają Twój telefon. Świadczy to nie tylko o tym, jak dobrze ich znasz, ale także o tym, jak bardzo liczysz się z ich uczuciami.
 56. Czy wiesz, że zamykasz oczy i uśmiechasz się za każdym razem, gdy wypijasz pierwszy łyk kawy? Myślę, że to urocze – zarówno Twój uśmiech, jak i to, że cieszysz się z małych rzeczy.
 57. Niesamowite jest dla mnie to, że potrafisz pozwolić sobie na odczuwanie tego, co czujesz przez jeden dzień, a następnie otrząsnąć się z tego następnego. Potrafisz znaleźć równowagę między pogrążaniem się w smutku a stawaniem na nogi. Myślę, że to zdrowy sposób radzenia sobie z uczuciami i uważam, że dzięki temu jesteś bardziej odważna i silniejsza.
 58. Cieszy Cię, gdy udowadniasz, że się mylisz. To tak rzadka cecha i uważam, że jest godna podziwu. Inni ludzie zadają sobie wiele trudu, by upierać się, że mają rację, ale Ty jesteś otwarta na to, by rzucać im wyzwania. Z jednej strony świadczy to o pewności siebie, ale z drugiej o pokorze i otwartości na uczenie się nowych rzeczy.
 59. Jestem zaskoczony tym, jak konsekwentnie starasz się pytać o preferencje i opinie innych osób na dany temat. Wykonujesz naprawdę dobrą robotę, dbając o to, aby wszyscy czuli się włączeni, niezależnie od tego, czy chodzi o wybór tego, co zjeść na lunch w zespole, czy też o to, jaką strategię przyjąć w pracy. Dla mnie jest to prawdziwy znak rozpoznawczy dobrego lidera.
 60. Przez cały czas traktujesz pracowników tak miło, że naprawdę wierzę, iż robisz to szczerze. Myślę, że jest to cecha, którą powinien posiadać każdy – nie oceniać innych i doceniać ich usługi.
 61. Umiejętność zarządzania czasem jest niesamowita. Potrafisz obliczyć, jak długo powinna trwać dana czynność i co powinno być następne. Nawet gdy wszystko jest na ostatnią chwilę, potrafisz maksymalnie wykorzystać czas, który Ci pozostał, aż do ostatniej chwili. Chciałabym mieć taką umiejętność zachowania spokoju i koncentracji nawet w trudnych momentach.
 62. Myślę, że to wspaniale, że traktujesz czas dla siebie poważnie. Niezależnie od tego, czy jest to samotna wycieczka, dzień spędzony w spa czy pobyt w domu z dobrą książką, potrafisz zadbać o siebie. Uwielbiam poczucie równowagi, które dzięki temu zyskujesz.
 63. Podoba mi się, że uwielbiasz buty na wysokich obcasach, ale masz też w torebce parę płaskich butów. Uważam, że to sprytne i praktyczne. Podoba mi się też, że dbasz o to, by w swoim stylu nigdy nie przegapić żadnego kroku.
 64. To niesamowite, że w tak małej torebce masz praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować na wieczorne wyjście. Od kosmetyków do makijażu, po apteczkę, przekąski, a nawet zestaw do szycia na wypadek awarii garderoby – nie mogę uwierzyć, że jakoś udaje Ci się to wszystko zmieścić. To prawie jak magia.
 65. Godne podziwu jest to, że nigdy nie mówisz o nikim źle. Nawet jeśli chodzi o kogoś, kogo nie darzysz szczególną sympatią. Naprawdę żyjesz zgodnie z cenną lekcją życiową: „Jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, nie mów tego”. Myślę, że to miłe z Twojej strony.
 66. Zwracasz wózek z zakupami na właściwe miejsce na parkingu. Dla innych ludzi nie jest to wielka sprawa, ale dla mnie to wiele mówi o tym, jak bardzo liczysz się z innymi – a także o tym, jak bardzo jesteś zorganizowany.
 67. Uwielbiam, gdy dajesz mi świetne rady. Podoba mi się też to, że jesteś świetnym słuchaczem. Czasami jednak najlepiej robisz to, gdy pozwalasz nam być sobą, nic nie mówiąc. Pozwalasz mi czuć to, co czuję, a ja uwielbiam to, że jesteś tuż obok mnie, aby wczuć się w to wszystko, gdy robi się niespokojnie.
 68. Jesteś niesamowity, bo nie zastanawiasz się dwa razy, czy zamówić pizzę, zamiast pchać się na wykwintną kolację podczas wieczornych randek. Czasami logistyka i plan dnia po prostu nie dają rady, ale to świetnie, że zgadzasz się na coś bardziej swobodnego. Dla Ciebie najważniejsze jest to, że spędzamy czas w miłej atmosferze, a ja to uwielbiam.
 69. To zabawne i zabawne, że w swoim miesięcznym budżecie masz środki do makijażu, ale szczerze mówiąc, uważam, że to wspaniale, że potrafisz być odpowiedzialna finansowo. Dopóki nie zaniedbujesz innych potrzeb, powinnaś móc cieszyć się tym, co kochasz, tak długo, jak chcesz. Twoje umiejętności budżetowania są czymś, do czego warto dążyć.
 70. Podoba mi się to, że potrafisz bronić swojego zdania w sporach i nie pozwalasz, by ktoś inny cię zdominował, ale też jako pierwsza przepraszasz, jeśli zdasz sobie sprawę, że popełniłaś błąd. Jesteś bardzo świadomy swojej wartości, ale jednocześnie nie pozwalasz, aby Twoje ego stanęło na drodze do pokory, gdy jej potrzebujesz.
 71. Uwielbiam, gdy czujesz się dobrze z tym, jak wyglądasz, czy to z powodu dobrej fryzury, czy też podoba Ci się Twoja nowa sukienka. To wydobywa z Ciebie blask i pewność siebie.
 72. Twój śmiech jest tak serdeczny i zaraźliwy, że nie mogę się powstrzymać, by nie śmiać się razem z Tobą. To taki zastrzyk serotoniny, pigułka szczęścia, dawka słońca. Chciałabym słyszeć Twój śmiech przez cały czas. Rozjaśniasz mi dzień.
 73. Umiesz żartować, nawet jeśli czasem to Ty jesteś w jego centrum. Potrafisz śmiać się z siebie, ale nie pozwalasz, by inni lub Ty sam się poniżali. Myślę, że to prawdziwy dowód na to, jak dobrze znasz siebie i jak bardzo jesteś tego pewny.
 74. Widzę, jak bardzo troszczysz się o swoją rodzinę, i uważam, że to naprawdę ujmujące. Nawet jeśli nie zawsze wszystko jest idealnie, to i tak świetnie, że dbasz o to, by spędzać z nimi czas i cieszyć się nim. Inspirujesz mnie do tego, by bardziej się starać i lepiej radzić sobie z moimi relacjami rodzinnymi.
 75. Jesteś pewna siebie, ale nie boisz się prosić o pomoc, gdy jej potrzebujesz. To nie jest oznaka słabości, to oznaka siły i dojrzałości. Twoje podejście do rozwiązywania problemów jest godne podziwu. Mnie również zainspirowało do pracy nad rozpoznaniem, kiedy muszę poprosić o pomoc, zamiast próbować rozwiązywać wszystko na własną rękę.

Końcowe przemyślenia na temat komplementowania kobiet

To tylko kilka z wielu komplementów, które możesz powiedzieć kobiecie, a które nie skupiają się na jej wyglądzie. Pamiętaj, że od czasu do czasu dobrze jest skomplementować kobietę za to jak dobrze wygląda, ale musisz również urozmaicić swoje komplementy, aby dać kobiecie znać, że zauważasz coś więcej niż tylko jej wygląd zewnętrzny.

Jeśli jesteś w stanie prawić szczere komplementy na wielu różnych płaszczyznach, to nie tylko masz szansę sprawić komuś przyjemność, ale także możesz w znacznym stopniu przyczynić się do podniesienia ogólnej samooceny kobiety.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector