Umawianie się z kimś, kto miał wielu partnerów: 8 rzeczy, które musisz wiedzieć

Miłość

Wszyscy mamy inną historię randek.

Mam kilku przyjaciół, którzy umawiali się z dziesiątkami ludzi i innych, którzy pozostali samotni i mieli tylko jeden lub dwa związki.

Jeśli spotykasz się z kimś, kto miał wielu partnerów, a ty nie, wiesz, że emocje mogą być wysokie, a zazdrość i nieporozumienia mogą szybko się pojawić.

Oto jak sobie z tym poradzić we właściwy sposób.

Umawianie się z kimś, kto miał wielu partnerów: 8 rzeczy, które musisz wiedzieć

1) Po pierwsze, wyjaśnij, co oznacza „wielu partnerów”.

Po pierwsze, ważne jest, aby jasno określić, co rozumiesz przez wielu partnerów, ponieważ może to oznaczać kilka rzeczy.

Oznacza to, że albo spotykasz się z kimś, kto miał wielu partnerów seksualnych, wielu poważnych partnerów w związku, albo mieszankę obu.

To robi dużą różnicę, ponieważ w takich sytuacjach wiążą się różne emocje i względy etyczne.

Wiem, że w moim przypadku miałem poważne obawy i niepokoje emocjonalne, próbując umawiać się z kobietami, które były przede mną w wielu długich związkach, podczas gdy umawianie się z kobietami, które miały przede mną wielu partnerów seksualnych, nie jest dla mnie tak trudne żołądek.

To dlatego, że trudniej mi czuć się komfortowo z kimś, kto wiele razy oddał swoje serce, niż z kimś, kto wiele razy oddał swoje ciało.

Ale każdy jest inny. Wyjaśnij, co masz na myśli, mówiąc o partnerach, i upewnij się, że nie opierasz się tylko na niejasnych plotkach.

Komunikuj się ze swoim partnerem i słuchaj bezpośrednio od niego o ich romantycznej i seksualnej historii.

Jeśli nie są gotowi, aby się o tym otworzyć, daj im czas. To samo dotyczy otwierania się na temat swojej romantycznej i seksualnej historii: rób to tylko wtedy, gdy czujesz się gotowy.

2) Pozytywny stosunek do partnera, który ma zajętą ​​przeszłość seksualną

Jeśli chodzi o kogoś, kto miał bardzo… pełną… seksualną przeszłość, może to być również wyzwaniem dla niektórych osób.

Wielu z nas nadal wyznaje ideał spotkania kogoś, kto jest stosunkowo niewinny lub czysty seksualnie.

W naszym współczesnym świecie, poza pewnymi kontekstami religijnymi i kulturowymi, jest to coraz trudniejsze do znalezienia i może prowadzić do poważnej frustracji i rozczarowań.

Jak pisze Robert Porter:

„Jeśli liczba jej kochanków jest szczególnie wysoka, możesz się nawet zastanawiać, czy w końcu będzie chciała się od ciebie odsunąć.

„Czy ma dużą liczbę kochanków, ponieważ znudziły jej się mężczyźni, a potem przechodzi do następnego?”

Rozwiązaniem jest szczerość w kwestii tego, jak się ze sobą czujesz. Jeśli rozważasz umawianie się z kimś, kto miał wielu partnerów seksualnych i sprawia, że ​​czujesz się zbyt nieswojo, aby kontynuować, powiedz to.

Czasami tak po prostu jest.

Jeśli, z drugiej strony, czujesz, że jest to coś, co możesz przezwyciężyć i nauczyć się z tym żyć w pozytywny i prawdziwie akceptujący sposób, idź proaktywnie do przodu i kontynuuj związek.

3) Pozytywny stosunek do partnera, który miał wiele związków

Jak powiedziałem, jest to problem, który był dla mnie trudny w moim romantycznym życiu.

Trudno mi czuć się bezpiecznym i godnym zaufania w stosunku do kogoś, kto przede mną miał wiele poważnych lub długotrwałych związków.

Wiem, że rozłączanie się jest dziecinną i potencjalnie dziwną rzeczą, ale tak jest i wolę być z tym szczery. Myśl o tym, że ktoś oddaje swoje serce różnym facetom i to nie wychodzi, jest dla mnie tragiczna.

Myśl, że teraz potencjalnie byłbym kolejnym facetem, który zbankrutuje, przyprawia mnie o dreszcze i rozstrój żołądka.

Najlepsza rada, jaką widziałem na ten temat, pochodzi od randkowej pisarki Kristine Fellizar.

Jak to ujmuje:

„Obsesja na punkcie konkretnego byłego nie wyjdzie ci na dobre.

„Twój partner mógł być w związku z tą osobą przez wiele lat, ale jest powód, dla którego nie są teraz razem”.

Ma absolutną rację i dotyczy to ogólnie byłych partnerów. Tak, może być o kilka więcej, niż byś chciał, ale pomyśl o tym, że to nie skazuje twojego związku i jest właściwie oznaką jej zaufania i sympatii do ciebie bardziej niż jej byłego.

Każdy musi gdzieś zacząć i nawet jeśli wolisz, aby twoja dziewczyna lub chłopak nie był w wielu poważnych związkach, nie zawsze jest to coś, co możemy mieć.

4) Pracuj nad swoim najważniejszym związkiem

Rzecz w czyjejś historii randek polega na tym, że może ona mieć duży wpływ na to, jak bardzo są „datowalni”.

„Historia seksualna jest interesującą cechą osobistą, ponieważ jest zarówno wyborem, jak i, kiedy już się dokona, jest poza naszą kontrolą.

Nie piszemy o tym na naszych profilach randkowych, ale jest to cecha, na której zależy wielu osobom, gdy szukają męża lub żony” – zauważa felietonistka i autorka Marina Adshade.

Jeśli byłeś z wieloma osobami, sam możesz czuć, że jesteś mniej atrakcyjny dla wielu potencjalnych partnerów, co może być miażdżącym i demoralizującym uczuciem.

Ale jest to również cenna szansa na poprawę życia miłosnego.

Prawda jest taka, że ​​większość z nas pomija niezwykle ważny element w naszym życiu:

Relacja, którą mamy ze sobą.

Dowiedziałem się o tym od szamana Rudá Iandê. W swoim autentycznym, darmowym filmie o kultywowaniu zdrowych relacji daje ci narzędzia, dzięki którym znajdziesz się w centrum swojego świata.

Omawia niektóre z głównych błędów, które większość z nas popełnia w naszych związkach, takie jak nawyki współzależności i niezdrowe oczekiwania. Błędy, które większość z nas popełnia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Dlaczego więc polecam zmieniające życie rady Rudy?

Cóż, używa technik wywodzących się ze starożytnych nauk szamańskich, ale wprowadza do nich własną współczesną wersję. Może i jest szamanem, ale jego doświadczenia miłosne niewiele różniły się od twoich i moich.

Dopóki nie znalazł sposobu na przezwyciężenie tych powszechnych problemów. I tym chce się z tobą podzielić.

Więc jeśli jesteś gotowy, aby dokonać tej zmiany już dziś i pielęgnować zdrowe, pełne miłości relacje, relacje, na które zasługujesz, zapoznaj się z jego prostą, autentyczną radą.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć darmowe wideo.

5) Rozbijanie relacji FOMO

Dla mnie związek FOMO (Fear of Missing Out) był jedną z głównych rzeczy, które mnie okaleczały.

Czuję, że przegapiłem doświadczenia, które inni ludzie mieli w niektórych z ich długotrwałych związków i że to stawia mnie w niekorzystnej sytuacji lub „za” nimi.

To uczucie było dla mnie bardzo trudne do otrząśnięcia się i ciągle się pojawia. Czuję się urażony i dziwny, że inni ludzie wydają się mieć więcej związków niż ja, które były poważniejsze.

I nie jestem jedyny.

Jak pisze tutaj Sarah Spoljaric, nawet poślubienie kogoś, kto już był żonaty, może spowodować poważny związek FOMO:

„Walczę z tym, że mój chłopak podjął już znaczące kroki życiowe, które są dla mnie świeże i nowe.

„W mrocznych chwilach martwię się, że jeśli nasz związek rozwinie się w kierunku małżeństwa, nie będzie to dla niego ekscytujące ani znaczące, ponieważ już tam był, zrobił to”.

Ta emocja może być bardzo trudna. Nie zmuszaj się, aby czuć się „dobrze” lub pozwól ludziom mówić, że to nic wielkiego.

Jeśli to dla ciebie wielka sprawa, to jest to wielka sprawa.

Jedyne, co chciałbym tutaj podkreślić, to to, że osoba, z którą się spotykasz, nie może kontrolować swojej historii ani jej zmieniać.

Jeśli powiedzą, że wszyscy są z tobą, a twój związek ma się dobrze, postaraj się nie skupiać na przeszłości. Są teraz z tobą i to jest najważniejsze.

6) Czy ktoś, kto spał z wieloma osobami, jest trudniej założyć rodzinę?

Jak zauważa profesor Nicholas Wolfinger, seks przedmałżeński stał się znacznie bardziej powszechny na Zachodzie w latach sześćdziesiątych.

Mężczyźni nadal mają średnio więcej partnerów seksualnych niż kobiety. Przeciętna Amerykanka urodzona w latach 80. miała trzech partnerów seksualnych, przeciętny mężczyzna sześciu.

Jak zauważa Wolfinger, dane z ponad trzech dekad potwierdzają odkrycie, że ci, którzy mieli mniej partnerów seksualnych, są średnio szczęśliwsi w małżeństwach.

Jest to oczywiście oparte na danych z General Social Survey, które ludzie zgłaszają, więc musimy zauważyć, że ludzie mogą kłamać.

Ale kiedy weźmiesz wyniki milionów ludzi dotyczące liczby partnerów seksualnych i zestawisz je z tym, jak bardzo są szczęśliwi w swoim małżeństwie, wyłania się jasny wynik:

Więcej partnerów seksualnych prowadzi do mniej szczęśliwych małżeństw.

Kochaj lub nienawidź, tak mówią dane.

Teraz może być tak, że ludzie, którzy mają mniej partnerów seksualnych, są łatwiej zadowoleni ze swojego małżeństwa lub pochodzą z kultur i religii, które mają silniejsze struktury społeczne, ale pozostaje faktem, że może być ci trudniej zbudować szczęśliwe małżeństwo i rodzinę z kimś, kto dużo sypiał.

7) Co oznacza dla nich romantyczna i seksualna przeszłość tej osoby.

Zwróć uwagę na to, jak ta osoba mówi o swoich byłych i byłych partnerach seksualnych.

Czy nadal są rozdarci przeszłością, czy też ruszyli dalej?

Co znaczyło dla nich wielu lub kilku partnerów seksualnych i romantycznych?

Jak to się ma do ich podstawowych wartości i tego, czego szukają teraz w związku?

Jak Brittney Morgan pisze dla Elite Daily:

„Często mniej chodzi o treść ich przeszłości, a bardziej o ich energię w sposobie, w jaki o tym rozmawiają. Oczywiście istnieją również wyjątki dotyczące nieostrożnych lub brutalnych zachowań ostrzegawczych”.

8) Pomyśl, dlaczego ich ostatnie związki i igraszki nie przetrwały

Umawianie się z kimś, kto miał wielu partnerów: 8 rzeczy, które musisz wiedzieć

Z drugiej strony kluczowe jest spojrzenie na kogoś, kto miał wielu partnerów seksualnych lub romantycznych, również w inny sposób.

Jeśli zakochujesz się w nich i zastanawiasz się, czy to źle, pamiętaj, że są samotni z jakiegoś powodu.

Inną ważną rzeczą, jeśli chodzi o randki z kimś, kto miał wielu partnerów, jest pamiętanie, że może istnieć powód, dla którego mieli tak wielu partnerów.

W rzeczywistości istnieje mało znana, ale coraz bardziej popularna teoria krążąca w świecie związków na temat tego, co sprawia, że ​​związek jest trwały.

Wielu mężczyzn nie odczuwa pragnienia związania się z kobietą, a wiele kobiet nie okazuje zachowania, które sprawia, że ​​facet chce zostać.

Widzisz, dla facetów chodzi o to, by uruchomić ich wewnętrznego bohatera.

Czy to może być związek, w którym ona to w tobie ujawnia? Czy to może być związek, w którym to w nim wydobywasz?

Dowiedziałem się o tym z instynktu bohatera. Ta fascynująca koncepcja, wymyślona przez eksperta od związków, Jamesa Bauera, dotyczy tego, co naprawdę napędza mężczyzn w związkach, co jest zakorzenione w ich DNA.

I jest to coś, o czym większość kobiet nic nie wie.

Po uruchomieniu, te sterowniki czynią mężczyzn bohaterami własnego życia. Czują się lepiej, kochają mocniej i angażują się silniej, gdy znajdą kogoś, kto wie, jak to wywołać.

Być może zastanawiasz się, dlaczego nazywa się to „instynktem bohatera”? Czy faceci naprawdę muszą czuć się jak superbohaterowie, żeby związać się z kobietą?

Zupełnie nie. Zapomnij o Marvelu. Nie będziesz musiał odgrywać damy w opałach ani kupować swojemu mężczyźnie peleryny.

Prawda jest taka, że ​​nie wiąże się to z żadnymi kosztami ani poświęceniem. Wystarczy kilka drobnych zmian w sposobie, w jaki się do niego zbliżasz, a dotrzesz do jego części, do której nie dotarła żadna kobieta.

Najprostszą rzeczą do zrobienia jest obejrzenie doskonałego darmowego filmu Jamesa Bauera tutaj. Dzieli się kilkoma prostymi wskazówkami na początek, takimi jak wysłanie mu 12-wyrazowego tekstu, który natychmiast uruchomi jego instynkt bohatera.

Ponieważ na tym polega piękno instynktu bohatera.

To tylko kwestia znajomości właściwych rzeczy do powiedzenia, aby uświadomić mu, że chce ciebie i tylko ciebie.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć darmowe wideo.

Od wielu do jednego

Nawet ci, którzy nie mieli wielu partnerów seksualnych lub romantycznych, odczuwali silny pociąg i chcieli być z różnymi ludźmi w różnych momentach.

Pomimo ustaleń Wolfingera i pewnych trudności w umawianiu się z kimś, kto był w mieście, zachęcam czytelników, aby pomyśleli o tym w ten sposób:

Nie możemy kontrolować naszej romantycznej przeszłości, tylko naszą romantyczną przyszłość.

Jeśli spotykasz się z kimś, kto miał wielu partnerów, pamiętaj, że z tych wielu jesteś tym, z którym oni skończyli.

To naprawdę może być bardzo piękna rzecz, jeśli spojrzysz na to z pewnego punktu widzenia.

To ty w końcu dobrze pasujesz.

Czasami prawdziwa miłość nie przychodzi łatwo ani szybko, i tak po prostu jest.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector