11 porady dotyczące randek dla współuzależnionych

Miłość

Współzależność ma miejsce, gdy polegasz na kimś innym w związku, aby cię uszczęśliwić lub rozwiązać problemy.

Jest to niezwykle powszechne i może zatopić nawet najsilniejszy związek miłosny.

Ale jest nadzieja: współuzależnienie można przezwyciężyć i nadal możesz mieć szczęśliwy związek pomimo tendencji do współuzależnienia.

Oto jak.

11 porady dotyczące randek dla współuzależnionych

1) Weź odpowiedzialność za siebie

Jedną z cech współzależności jest odmowa wzięcia odpowiedzialności za siebie.

Chcesz, żeby ktoś inny wszedł i dopełnił twoje życie. Być przy tobie, kiedy jesteś na dole, świętować z tobą, kiedy wstajesz.

Krótko mówiąc: chcesz, aby ktoś inny wypełnił różne role, które zaplanowałeś i na które liczyłeś.

Jak wyjaśnia światowej sławy szaman Rudá Iandê w swoim przełomowym bezpłatnym kursie mistrzowskim dotyczącym znajdowania prawdziwej miłości i intymności, często współzależni ludzie popadają w schemat stawania się „zbawicielem” lub „ofiarą”, robiąc wszystko, co w ich mocy, aby sprostać tym role i samo-sabotowanie ich szczęścia w tym procesie.

Wspólna cecha osób współuzależnionych? Odmowa wzięcia odpowiedzialności za siebie.

Rozwiązanie? Pełna akceptacja, że ​​nikt inny nie jest odpowiedzialny za twoje szczęście i spełnienie w życiu.

Datuj od tego punktu początkowego, a wszystko stanie się znacznie łatwiejsze.

2) Zmierz się z traumą z dzieciństwa

Trauma z dzieciństwa często leży u podstaw zachowań współzależnych.

Może to obejmować zaniedbanie, porzucenie, wykorzystywanie fizyczne i seksualne i wiele innych.

Szkody wyrządzone nam jako nastolatkom nie tylko „zanikają”, ale w wielu przypadkach stają się wzmacniane i powtarzane w stresujących i rozczarowujących romantycznych scenariuszach.

Współzależność jest zasadniczo poczuciem nieadekwatności.

Czujemy się „niewystarczająco dobrzy” i znajdujemy partnerów, którzy mogą wpasować się w tę emocjonalną przepaść i dać nam kroplę emocjonalnej morfiny, od której uzależniliśmy się.

Oczywiście stawienie czoła traumie z dzieciństwa łatwiej powiedzieć niż zrobić, a poszukiwanie wewnętrznego spokoju nie jest łatwą podróżą.

Ale gotowość do zmierzenia się z nim poprzez terapię, samodzielną pracę i rozpoczęcie stawiania czoła tym falom bólu jest pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku uzdrowienia i zintegrowania „cienia”, aby stał się twoim sprzymierzeńcem zamiast cichego sabotażysty, który wciąż powraca, aby zrujnować twoje życie.

3) Nie stawiaj partnera na piedestale

Nie stawiaj partnera na piedestale. To tylko ludzie!

Jedną z najważniejszych rad randkowych dla osób współuzależnionych jest uświadomienie sobie, że nikt z nas nie jest doskonały i żadna kobieta ani mężczyzna nie zwali cię z nóg jak hollywoodzki film.

Nawet jeśli spotkasz kogoś, z kim łączy cię bardzo silna emocjonalna i fizyczna więź, będą wyzwania i frustracje, a nawet momenty, w których będziesz się zastanawiać, czy jest to „właściwa” osoba dla ciebie.

Nie stawiaj partnera na piedestale i wejdź do świata randek z otwartym umysłem.

Zamiast myśleć o tym, jak możesz naprawić lub uratować kogoś innego albo jak on może naprawić lub uratować ciebie, pomyśl o tym, jak oboje możecie wnieść wspaniałe rzeczy do stołu i wzajemnie się uzupełniać.

Każdy z nas ma różne mocne i słabe strony, i to jest dobre!

Współpraca, a nie współuzależnienie!

4) Troska to coś innego niż obowiązek

Troska o kogoś jest zdrowa i korzystna.

Miło jest wiedzieć, że ktoś cię kocha i interesuje się twoim dobrem.

Ale poczucie, że jesteś zobowiązany do troski o kogoś lub „udowodnienia”, że ci na nim zależy, to zupełnie co innego.

Jeśli masz tendencje do współzależności i chcesz odnieść sukces w randkowaniu i mieć zdrowy związek, moją najlepszą radą jest pełne zrozumienie różnicy między troską a obowiązkiem.

Będę szczery: to może być cienka granica.

W końcu związki i małżeństwa wiążą się z pewnymi obowiązkami, ale jest to to samo, o czym pisałem wcześniej: nikt oprócz ciebie nie jest odpowiedzialny za twoje szczęście i dobre samopoczucie.

Ich dobrowolny wybór, by się o ciebie troszczyć i kochać, to właśnie… ich wybór!

5) Zachęcaj swojego partnera do rozwijania swoich zainteresowań

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących randek dla współuzależnionych jest unikanie bycia świnią w czasie i harmonogramie partnera. Nie powinieneś być z nimi przywiązany do wszystkiego ani robić wszystkiego razem.

Zdrowe i dobre jest posiadanie własnych zainteresowań, pasji i harmonogramów.

Spędzanie czasu razem lub wychodzenie na miasto jest świetne, ale nie próbuj kopiować wszystkiego, co robi twoja druga połówka, ani nie zachęcaj ich do wszystkiego, co kochasz.

W porządku jest mieć własne zainteresowania i pasje, które realizujesz i które zaplanowałeś w swoim własnym czasie, który Ci odpowiada.

Zachęć partnera do rozwijania swoich zainteresowań:

Jest to aktywny sposób na uniknięcie aktywnego współzależności w tym, co robisz każdego dnia, co tylko pogłębia współzależność emocjonalną.

6) Stań się bardziej samowystarczalny

Stawanie się bardziej samowystarczalnym to jedna z najlepszych wskazówek randkowych dla współuzależnionych, jakie znam.

Szczerze mówiąc, to świetna rada dla każdego w życiu i w życiu…

Samowystarczalność jest nie tylko pomocna w związku, jest również pomocna, jeśli (lub powinienem powiedzieć kiedy) związek się rozpada i nie wytrzymuje próby czasu.

Jeśli umawiasz się na randki, jest to szczególnie prawdopodobne, że ktoś, kogo widziałeś kilka razy, będzie cię widział lub nie przerodzi się w coś poważniejszego. A to może być poważnie denerwujące.

Ale jeśli stałeś się bardziej samowystarczalną osobą, możesz odbić się z dużo większą odpornością.

Jak pisze filozof i life coach Erik Paskal:

„Jeśli jesteś współzależny, koniec tego związku zniszczy cię i zniszczy. Ale jeśli jesteś samowystarczalny, bez względu na to, jak bolesny może być koniec związku lub sytuacja życiowa, możesz odpuścić i polecieć do nowej gałęzi. Masz siebie i kontrolujesz swój umysł, myśli i emocje”.

7) Zwiększ swoją samoocenę

Wiele artykułów powie ci, jak zwiększyć poczucie własnej wartości poprzez pozytywną rozmowę wewnętrzną, pomysły na Prawo Przyciągania, tablice wizji i całą resztę…

Ale nie zamierzam iść tą drogą.

Jasne, nie zaszkodzi mieć dobrą rozmowę wewnętrzną i ułożyć rzeczywistość w sposób, w którym wszyscy wygrywają, abyś zaczął dostrzegać możliwości zamiast wad.

Ale jeśli chcesz naprawdę zwiększyć poczucie własnej wartości, musisz wyjść poza swoje myśli i emocje.

Jak? Udowadniając sobie swoją wartość.

Na przykład:

Zamiast wmawiać sobie, że jesteś świetnym malarzem i masz w sobie wielką kreatywność i potencjał oraz oglądać filmy dokumentalne o malarzach, weź pędzel i zacznij!

Nawet jeśli na początku jesteś do bani, chcesz udowodnić swojej głębokiej podświadomości, że masz dużo spacerów, a nie tylko mówienia.

Wykonując pracę z oddechem i poprawiając pomost między autonomicznym a somatycznym układem nerwowym, osiągniesz również niesamowite rzeczy.

Gorąco polecam sprawdzenie darmowego kursu Ybytu Breathwork Masterclass.

8) Znaj swój limit i trzymaj się go

11 porady dotyczące randek dla współuzależnionych

Problem z granicami polega na tym, że łatwo je mieć, dopóki nie trzeba ich wprowadzić w życie.

„Nigdy nie wyciągnęłabym kaucji za mojego chłopaka z więzienia po tym, jak pobił kogoś po pijaku!”

Lub;

„Nie ma mowy, żebyś zobaczył, jak próbuję odwieść moją dziewczynę od samookaleczenia o 4:30 rano, kiedy ona mówi, że nie wspieram jej wystarczająco i dlatego ma myśli samobójcze i wiem, że muszę wstać o 6 rano iść do pracy.”

Ale wtedy dzieje się rzeczywista sytuacja i robisz rzeczy… tak po prostu – lub nawet gorzej!

Rozwiązaniem jest ustalenie granic, a następnie ich przestrzeganie.

Jak więc wyznaczać granice i faktycznie ich przestrzegać?

Moja rada to zacząć od małego. Żadnych chipsów ziemniaczanych po 21:00 Potem większe: żadnych chipsów ziemniaczanych…

Następnie idź stamtąd, aby w końcu nie polegać emocjonalnie na swoim partnerze i zapalać go.

Oto pełny przewodnik na temat poprawy swoich granic.

9) Zaakceptuj granice swojej kontroli

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla każdego z nas w naszych związkach jest zaakceptowanie granic naszej kontroli. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku współzależnych randkowiczów.

Gdybym miał wymienić jedną z najważniejszych rad dotyczących randek dla współuzależnionych, byłoby to zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby zaakceptować granice swojej kontroli.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest zastanowienie się, kiedy ostatnio próba zmuszenia innych ludzi do robienia rzeczy na twój sposób okazała się skuteczna.

Zrozumiesz, że to było… nigdy. A ci, którzy często naginają się do naszej woli, jak rodzina i bliscy przyjaciele, robią to tylko z miłości do nas i często są znacznie bardziej zranieni, niż zdajemy sobie sprawę, z powodu naszego egoizmu i braku rozwagi.

Jest tylko bardzo wąski zakres rzeczy, które można kontrolować, a głównym z nich jest uzyskanie kontroli nad sobą.

To też nie jest mały wyczyn!

10) Mieć wzorce do naśladowania

Zawsze dobrze jest mieć wzorce do naśladowania, a jedną z najlepszych rad, jakie mogę udzielić w zakresie porad dotyczących randek dla osób współzależnych, jest posiadanie kogoś, na kim się wzorujesz.

Może to twój tata, pastor twojego kościoła lub twój bohater sportowy z dzieciństwa. Wybierz kogoś, kto ma takie romantyczne życie, jakie chciałbyś mieć.

Następnie wzoruj się na nich i stań się facetem lub dziewczyną, o których zawsze marzyłeś.

Jak pisze Rosemary Brennan, wszyscy potrzebujemy miłosnego wzoru do naśladowania:

„Dla mnie zawsze byli to moi dziadkowie. Są małżeństwem od 52 lat i nadal szaleją za sobą. Dorastając, wiedziałem, że chcę związku takiego jak ich, takiego, który opierałby się na przyjaźni, szacunku i oczywiście miłości”.

11) Czego chcesz?

A mówiąc o miłosnych wzorach do naśladowania, musisz wiedzieć, czego chcesz.

Pomyśl o tym:

Jeśli spotkałeś faceta lub dziewczynę swoich marzeń, ale nie zdawałeś sobie sprawy, że tak jest, możesz w końcu pozwolić im odejść, nie wiedząc, że są twoją najlepszą szansą na życie w miłości.

Ale jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że jeśli tak naprawdę nie wiesz, czego chcesz, skończysz na romansie z hot dogami:

Wszystko po trochu wrzucone, zmiksowane, skropione ketchupem i musztardą i wepchnięte między bułki.

W tej chwili może smakować dobrze, ale na dłuższą metę prawdopodobnie zepsuje twoje trawienie. I nawet nie myślmy o wszystkim, co jest w tym hot dogu.

Ponadto, nawet jeśli chcesz hot doga, przynajmniej dość szczegółowe określenie jego jakości i dodatków zapewni, że dostaniesz coś wartego twojego czasu.

Końcowe przemyślenia

Współuzależnienie może wydawać się samotnym wyrokiem dożywocia, ale nie musi tak być.

Jeśli jesteś osobą współuzależnioną, co nie czyni cię „mniej niż”, „uszkodzoną” lub „złą”.

Oznacza to po prostu, że masz do czynienia z pewnymi wyzwaniami, podczas gdy inna osoba może mieć zupełnie inne problemy, takie jak egotyzm lub narcystyczna manipulacja.

Nie jesteś skazany na życie w izolacji lub odrzuceniu, a wiele współzależnych osób ma niesamowite osobowości, atrakcyjne cechy i wszelkiego rodzaju miłość, którą może dać swojemu partnerowi.

To naprawdę tylko kwestia lekkiej zmiany sposobu, w jaki osoby współuzależnione podchodzą do miłości i intymności oraz uświadomienia sobie, że nikt inny nie może naprawić ani dokończyć twojego życia, a nawet idealny partner będzie miał złe dni.

Nikt z nas nie wygra idealnej loterii miłosnej, a nawet jeśli tak się stanie, życie jest krótkie, a idealnych kochanków zawsze spotyka ten, który umiera pierwszy.

Jednak wesoło, prawda?

W każdym razie wykonanie powyższych kroków ustawi Cię na właściwej ścieżce do samowystarczalności, poczucia własnej wartości i zdrowego poszukiwania miłości.

Nie ma nic złego w pragnieniu miłości i intymności, ale musimy tylko pamiętać, że główną osobą, która może zapewnić nam troskę i uwagę, jakiej pragniemy, jesteśmy zawsze my sami.

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector