Czy mam za wysokie wymagania?

Miłość

Czy twoi znajomi powiedzieli ci kiedyś, że jesteś zbyt wybredny?

Moje mają.

Oto moje szczere spojrzenie na posiadanie rozsądnych standardów w porównaniu z byciem zbyt wybrednym.

Wszyscy mamy standardy dotyczące randek i atrakcyjności: to dobrze!

Można jednak być zbyt surowym i stracić szansę na zbudowanie czegoś wyjątkowego.

6 oznak, że Twoje standardy są zbyt wysokie

Co dokładnie oznacza posiadanie „wysokich standardów”?

Wszystko oczywiście zależy od tego, kto je definiuje.

Twoje wysokie wymagania mogą wyglądać na łatwe w porównaniu z kimś innym, kto umawia się tylko z wegańskimi rudymi włosami z IQ powyżej 175.

W przeciwieństwie do tego, twoje standardy mogą wyglądać szalenie dla innego faceta lub dziewczyny, którzy umawiają się ze wszystkim, co chodzi i ma części ciała, które ich pociągają.

Spójrzmy więc:

1) Nikt nie jest dla ciebie „wystarczająco dobry”.

Posiadanie wysokich standardów można dokładnie zdefiniować jako posiadanie standardów, które są bardziej selektywne niż większość twoich rówieśników.

Typy mężczyzn i kobiet, z którymi umawiają się twoi przyjaciele i rówieśnicy i którzy uważają ich za atrakcyjnych, są konsekwentnie „niewystarczająco dobre”, abyś mógł się z nimi umówić.

Jeśli tak jest, to masz zbyt wysokie standardy.

2) Skupiasz się na tym, czego nie chcesz

Wiesz, że twoje standardy są zbyt wysokie, kiedy nie dajesz szansy większości ludzi i masz więcej rzeczy, których nie szukasz, niż to, czego szukasz.

Posiadanie zbyt wysokich standardów jest zasadniczo podejściem do miłości wstecz.

Poświęcasz dużo emocjonalnej energii na to, czego nie chcesz, kto nie jest wystarczająco dobry, wystarczająco atrakcyjny lub wystarczająco interesujący, i prawie nie pozostawiasz miejsca na to, kto jest potencjalnie „wystarczająco dobry”.

3) Oczekujesz, że zobaczysz swoją najlepszą stronę

Posiadanie zbyt wysokich standardów oznacza, że ​​nie traktujesz innych z taką uwagą, jaką dajesz sobie;

Na przykład wykluczenie kogoś po jednej randce, ponieważ nie było niczym niezwykłym, gdy oni (dla kontrastu) są gotowi dać temu więcej szans i zobaczyć, co się stanie.

Oczekujesz, że zostanie ci przyznany przywilej wątpliwości, ale nie dawaj go innym.

4) Jesteś pełen łamaczy umów

U podstaw wielu zbyt wysokich standardów leżą łamacze umów lub rzeczy, których nie zaakceptujesz u potencjalnego partnera.

Zrywacze umów, tacy jak niechęć do umawiania się z skazanym mordercą lub kimś, kto nadużywa narkotyków, mogą wydawać się rozsądni, ale liczba łamaczy umów często staje się bardzo intensywna w przypadku wybrednej osoby i zaczyna wykluczać wszystkie ich romantyczne opcje.

Jak pisze trener randek Johann Davis:

„Twoi łamacze umów mogą być powodem, dla którego jesteś singlem, nie możesz umawiać się na randki lub nie możesz umawiać się na Tinderze”.

5) Twoja lista łamaczy umów jest długa

Teraz partner może mieć wiele cech i nawyków, których wolałbyś, aby nie miał, co jest całkowicie rozsądne.

Jednak kiedy umieszczasz zrywaczy umów tam, gdzie nigdy nawet nie pomyślałbyś o pójściu z kimś na randkę, potencjalnie tracisz miłość i wykluczasz ludzi, oceniając ich z zewnątrz.

Oto lista łamaczy umów, które moim zdaniem posuwają się za daleko:

  • Nigdy nie spotykać się z kimś, kto pali
  • Wykluczenie osób o innych poglądach duchowych lub religijnych
  • Odmowa pójścia na randkę z kimś, kto ma lekką nadwagę
  • Odrzucenie randki z kimś, kto jest trochę chudy
  • Oceniając ogólnie typ sylwetki i oczekując wyglądu „supermodelki” lub „męskiego modelu”.
  • Wykluczanie osób z tatuażami lub kolczykami lub niechęć do umawiania się z „kwadratami”, które nie mają tatuaży ani kolczyków
  • Decydowanie o potencjalnych partnerach na podstawie stylu lub klasy noszonych ubrań
  • Odmowa przyjęcia osób z określonego sąsiedztwa, regionu lub kraju na randkę z powodu tego, co o nich słyszałeś lub w co wierzysz

Wiem, że w moim przypadku często miałem zbyt wysokie standardy, jeśli chodzi o poszukiwanie kogoś, kto podziela wiele moich zainteresowań intelektualnych.

Uważam, że łatwo się nudzę.

To słuszna skarga, ale spowodowała również, że przeoczyłem sytuacje, w których było więcej pociągu emocjonalnego lub fizycznego, którego nie doceniałem wystarczająco.

Co prowadzi mnie do następnego punktu…

6) Oczekujesz wszystkiego od razu

Miłość zawsze będzie czymś w rodzaju tajemnicy.

Ale zwykle ma trzy główne warstwy: intelektualną, emocjonalną i fizyczną. Wiele par zakochuje się na jednym z tych poziomów i odkrywa inne w miarę rozwoju ich związku.

Nie zawsze otrzymujesz „cały pakiet” na raz, ani nie zawsze od razu odkrywasz zakres swojego fizycznego, intelektualnego lub emocjonalnego związku.

Posiadanie zbyt wysokich standardów jest często kwestią oczekiwania, że ​​zakochasz się od razu lub znajdziesz wszystko, czego szukasz za jednym zamachem.

Rzadko się to zdarza, a nawet jeśli tak się dzieje, może nas przytłoczyć lekkomyślnymi zachowaniami i sytuacjami, które prowadzą do wielu złamanych serc i utraty kontroli.

Dlatego tak ważne jest, aby poprowadzić się do:

4 oznaki, że Twoje standardy są realistyczne

Antidotum na posiadanie zbyt wysokich standardów jest posiadanie realistycznych standardów.

Realistyczne standardy oznaczają pozostawienie otwartego umysłu na miłość.

1) Pozwalasz życiu (i miłości) się wydarzyć

Koncepcja „obniżania” standardów nie wydaje mi się prawdziwa.

Nie ma potrzeby koniecznie obniżać swoich standardów. Po prostu przestań się tak bardzo skupiać na nich i bądź otwarty na to, co stanie Ci na drodze.

Niech życie i miłość toczą się zamiast na siłę.

Jeśli łączysz się z kimś silnie emocjonalnie lub intelektualnie, pozwól rozwinąć się fizyczności.

Jeśli okaże się, że ktoś bardzo pociąga cię fizycznie i intelektualnie, ale tak naprawdę nie masz silnego związku emocjonalnego, miej cierpliwość, aby to się rozwinęło.

Posiadanie realistycznych standardów polega na dawaniu miłości czasu i przestrzeni na rozwój i podążaniu za iskrą, którą czujesz, aby zobaczyć, w co się zmieni.

2) Nie idealizujesz relacji innych ludzi

To było i nadal jest dla mnie wielkim wyzwaniem:

Idealizuję relacje innych ludzi.

Pamiętaj, że nie wszystkie z nich i nie opierają się tylko na płytkich rzeczach, takich jak oglądanie postów w mediach społecznościowych.

To bardziej emocjonalne i romantyczne połączenie, które obserwuję między innymi, wydaje się tak wyjątkowe i głębokie.

Zauważam to i idealizuję. Zwiększa to poczucie braku „tego”, nawet gdy spotykam kogoś, a potem szybko rezygnuję z większości randek, które robię z powodu braku zainteresowania.

Jedną z najbardziej podstępnych pułapek posiadania zbyt wysokich standardów jest to, że zaczynasz idealizować relacje innych i wierzysz, że twoje życie musi pasować do jakiegoś ideału tego, czym według ciebie jest prawdziwa miłość.

„Myślenie o naśladowaniu innej pozornie odnoszącej sukcesy pary może dodać ci ciepła i rozmycia, ale musisz zakochać się w osobie… a nie zakochać się w fantazji” — zauważa Jordan Gray.

3) Masz miłosne cele na przyszłość, ale pozostajesz też obecny

Teraz myślę, że to całkowicie uczciwe, a nawet romantyczne, dostrzegać szczęście par wokół siebie i dążyć do tego.

Myślę też, że to całkowicie uczciwe myśleć o dawnych czasach bycia zakochanym i mieć nadzieję na to ponownie.

Ale musisz pomóc sobie otworzyć się na chwilę obecną i nie pozwolić, aby przeszłe wspomnienia i nostalgia lub przyszłe fantazje przesłoniły twoją zdolność do budowania relacji tu i teraz.

To jest naprawdę klucz do rozwiązania problemu posiadania zbyt wysokich standardów.

Nie chodzi o to, aby je „obniżyć” lub porzucić, ale po prostu zostawić je nieco bardziej zrelaksowanymi i wziąć trochę więcej życia i miłości, zamiast traktować je jak menu w restauracji.

4) Nie trzymasz się przeszłości

Pomysł, by pozwolić wyidealizowanej miłości odejść i być szczęśliwym z tym, kto jest wokół ciebie, został przedstawiony w przeboju zatytułowanym „Love the One You’re With”.

Jak śpiewał Stephen Stills w 1970 roku:

„Jeśli nie możesz być z tym, kogo kochasz, kochanie

Kochaj tych którzy są z tobą.”

Myślę, że to w większości bzdury z wolnej miłości, które prowadzą do złamanego serca i nieplanowanych ciąż.

Ale zawiera duże ziarno prawdy.

Wolna miłość i rezygnacja z kogoś, kogo kochasz, kto jest daleko, jest w rzeczywistości naprawdę cyniczny, mimo że jest przebrany za samodziałową mądrość, szczerze.

Ale uścisk chwili obecnej i docenianie tego, kto jest w twoim prawdziwym życiu, zamiast tego, kim chciałbyś być w swoim prawdziwym życiu, jest dobrym punktem.

To prowadzi mnie do ostatniego punktu:

Znalezienie równowagi między wysokimi standardami a realizmem

Znalezienie najlepszej równowagi między wysokimi standardami a realizmem polega na tym, aby wiedzieć, czego szukasz, nie pozwalając ci zaślepić tego, kto jest tuż przed tobą.

Miłość jest zawsze trochę tajemnicą i często uderza ludzi, kiedy najmniej się tego spodziewają i myślą, że jest daleko.

Z tego powodu pokora jest najlepszym podejściem.

Utrzymaj swoje standardy i bądź ze sobą szczery, jeśli chodzi o to, czy jesteś atrakcyjny.

Ale również;

Pozostań otwarty na teraźniejszość i ludzi w twoim życiu, którzy pojawiają się jako ktoś, z kim możesz się potencjalnie umówić.

Możesz zachować swoje standardy, jednocześnie pozwalając im trochę się zrelaksować, tak samo jak możesz mieć nadzieje na przyszłość bez życia w marzeniach.

Możesz być ze sobą szczery w kwestii tego, czy uważasz kogoś za atrakcyjnego bez nadmiernego analizowania go lub wykluczania kogoś, ponieważ ma jakieś małe rzeczy, których nie lubisz lub wcześniej uważałeś za zerwanie umowy.

Pomyśl o tym w ten sposób:

Prawdopodobnie jest wokół ciebie kilku łamaczy umów, którzy mogą sprawić, że przyszła miłość twojego życia cię wykluczy, jeśli nie otworzy się trochę we własnych standardach…

Czy nie wolałbyś, żeby dali ci korzyść z wątpliwości?

I czy nie byłoby dobrym pomysłem zrobić to samo dla nich?

Bądź otwarty na miłość!

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector