Czy mój były chce mnie z powrotem, czy po prostu chce być przyjaciółmi?

Miłość

Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Motywy są czasami pobieżne, a zaufanie — cóż, są z jakiegoś powodu. Miałem sytuację lub dwie, w których musiałem zadać sobie pytanie, czy mój były chce mnie z powrotem, czy po prostu chce być przyjaciółmi?

Powiem, że wszystko zależy od relacji między tobą a twoim byłym. Weź to wszystko pod uwagę i mamy skomplikowaną sytuację. Zbadam, co to znaczy mieć granice i kiedy należy rzucić znak stopu.

Dlaczego w ogóle mój były miałby chcieć się przyjaźnić?

Czasami chodzi o utrzymanie pokoju; czasami chodzi o znalezienie znajomego miejsca do lądowania. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest próba umieszczenia wszystkich znaków w kontekście.

Czy zerwanie było niechlujne lub wrogie?

Twój były prawdopodobnie chce zawrzeć pokój, a czasami jest to dla nich, aby poczuć się lepiej w tej sytuacji. Oczyszczenie sumienia jest cholernie motywującym czynnikiem i może prowadzić do większego zamieszania i gniewu.

Wiesz, dlaczego doszło do zerwania, i możesz zdecydować, kiedy czujesz się zdrowo, aby to naprawić.

Czy udostępniłeś krąg znajomych?

Każdy chce mieć przyjaciół po zakończeniu związku. Czasami byli przepraszają i próbują oczyścić atmosferę, aby nie było dramatu, jeśli oboje mijacie się publicznie.

Ale wpadanie na siebie nie oznacza, że ​​nie możesz być uprzejmy – próba manipulowania tobą, abyś czuł się dobrze lub kumplem, aby nie zakłócać następnej kolacji, może nie być dla ciebie najzdrowsza.

Byliście najpierw przyjaciółmi?

Kiedy dochodzi do zerwania, nie oznacza to, że ktoś po prostu przestaje czuć. Wiele związków zaczyna się jako solidne przyjaźnie, a twój były może chcieć odzyskać to połączenie.

A kiedy jest polubownie, związek może powrócić do przyjaźni bez konieczności wskakiwania do łóżka lub posiadania długoterminowych oczekiwań.

Dlaczego możesz nie chcieć przyjaźnić się ze swoim byłym

Pierwszą rzeczą, którą należy sobie zadać, jest:

Czy postrzegasz go jako przyjaciela, czy jest jakaś część ciebie, która chce więcej?

Masz prawo wybrać, co stanie się z twoim związkiem w taki czy inny sposób. Nie czuj presji, aby być przyjaznym, jeśli nie jest to zdrowe. Jeśli tego nie czujesz, daj im znać.

Czy przeprowadziłeś się i nie chcesz przeszkody w przyjaźni ze swoim byłym?

Jeśli wzdrygasz się za każdym razem, gdy pojawia się od nich tekst, nadszedł czas, aby wyjaśnić, że przeszedłeś ze swoim życiem. Postaw swoje uczucia na pierwszym miejscu. Tu nie chodzi o niego i jego wygodę.

Czy twój były żałuje zerwania, ale ty nie?

Wszyscy mówimy rzeczy, których nie mamy na myśli w ogniu kłótni. Czasami jednak nie można cofnąć rzeczy. Słowa wyrządzają krzywdę, a żadna ilość płaszczenia się i błagania nie sprawi, że po prostu wyparują.

Nawet jeśli jesteś gotowy wybaczyć, prawdopodobnie nie możesz zapomnieć wystarczająco dużo, aby nawiązać zdrową przyjaźń. Zwłaszcza, gdy myślą, że zmieni się z powrotem w więcej.

Czy on nie był gotowy do zaangażowania, ale ty byłeś?

Następny krok w romantycznym związku nie jest łatwy, a czasami obie strony nie są gotowe, aby iść do przodu. Kiedy ty jesteś, a oni nie, być może nadszedł czas, aby przejść dalej.

Jednak później mogą zdecydować, że żałują zerwania i być może dojrzeli. Nie wskakuj od razu z powrotem, nawet jeśli chcesz je z powrotem.

Nie chcesz wskakiwać z powrotem do sytuacji, która potoczy się w ten sam sposób.

Dopóki nie pojawi się coś lepszego

Jako ludzie nie zawsze lubimy samotność, a niektórzy w ogóle nie mogą tego znieść. Zastępcza ulica może działać w obie strony i doprowadzi tylko do zranienia uczuć i nieporozumień.

Po rozstaniu trudno jest spędzić czas sam na sam. Pokusa pozostania w kontakcie z byłym dotyczy osobistego komfortu, a nie zawsze tego, co jest najlepsze dla ciebie i dla nich.

Nie jesteś tam, aby wspierać emocjonalnie byłego lub jego prowizorkę, dopóki nie znajdą czegoś lepszego. Przyjaźń powinna być relacją dawania lub brania, a nie jednostronnym systemem wsparcia.

Poczucie bycia drugim najlepszym może wyrządzić wiele długotrwałych szkód w poczuciu własnej wartości i zaszkodzić przyszłemu romantycznemu związkowi.

Seks bez zobowiązań

Po pierwsze, nie ma nic złego w umowie bez zobowiązań i może ona przynieść korzyści każdej zaangażowanej stronie. Ale wymaga to od obu stron komunikowania się i wzajemnego zrozumienia.

Jednak powiedziawszy to, jeśli ty lub twój były uważacie, że eskapady w sypialni pewnego dnia zmienią się z powrotem w solidny i dojrzały związek – prawdopodobnie tak nie będzie. Brak zobowiązań zazwyczaj oznacza brak przyszłości.

Jeśli nie chcesz być wygodnym źródłem seksu, nie bądź.

Rolka w sianie nie jest warta żalu ani poczucia bycia gorszym niż jutro. Pomyśl sobie – gdyby twój były jutro się przeprowadził, jak byś się czuł?

Seks bez zobowiązań oznacza mniej emocji, chyba że tak nie jest. Omijanie zasad zaangażowania jest w porządku tylko wtedy, gdy wszyscy są w pełni zgodni.

Najlepsze z obu światów

Relacje dorosłych są złożone i czasami nie każdy jest na to gotowy. Ludzką naturą jest szukanie wsparcia emocjonalnego w miejscach, w których znajdujemy pocieszenie.

Jednak pilnowanie byłego jest niezdrowe i może prowadzić do rzeczywistych problemów.

Przyjaźń z byłym może być świetna, ale jest toksyczna dla obu stron, jeśli robią to, aby trzymać karty, a nawet prześladować. Zapytanie kogoś, gdzie jest, a nawet co robi, pozostawia otwarte drzwi, które prawdopodobnie chcesz zamknąć.

Wyjaśnij, że rozmowy nie oznaczają zaangażowania i narysuj wyraźną linię na piasku.

Czasami nie chodzi tylko o seks

Czy mój były chce mnie z powrotem, czy po prostu chce być przyjaciółmi?

Relacje opierają się na połączeniach emocjonalnych w takim samym stopniu, jak na fizycznych.

Rozwijacie nawyki między sobą, a dwa życia splatają się do tego stopnia, że ​​​​czasami trudno jest się zrelaksować.

Tworzymy więzi z ludźmi, a romantyczne związki są jednymi z najsilniejszych. Ty lub twój były może się okazać, że najtrudniej jest odpuścić i spróbować zachować przyjaźń zakazaną seksem.

Ale jeśli powoduje to ból dla nich lub dla ciebie, najlepszym planem działania jest przejście dalej.

Zasługujesz na więcej niż minimum

Czasami były zdecyduje, że chce pozostać przyjaciółmi, aby zachować spokój lub wygodę podczas biegania w tych samych kręgach społecznych.

Jednak w końcu robią absolutne minimum, takie jak komentowanie postów w mediach społecznościowych lub SMS-y w środku nocy.

Były może namawiać cię do ponownego umawiania się na randki lub poprosić o radę na temat ich obecnego podboju. Mogą chcieć zachować jakieś połączenie bez jakiegokolwiek zaangażowania z ich strony. W tego typu sytuacjach granice są koniecznością.

Nieumyślne zranienie kogoś nie jest tym, o co chodzi w przyjaźni, niezależnie od twojego związku w romantycznym związku.

Ale czy powinienem przyjaźnić się z moim byłym?

Przeanalizowałeś możliwe motywy i zbadałeś całość swojego związku. I zadajesz sobie pytanie, ale czy naprawdę chcę się z nimi przyjaźnić?

Odpowiedź brzmi: wszystko zależy od Ciebie i tego, jak się czujesz. Nie czuj presji tylko dlatego, że chcą zachować z tobą jakąś przyjaźń.

Ale z drugiej strony możesz chcieć pozostać z nimi przyjaciółmi, jeśli uważasz, że istnieje szansa na ponowne rozpalenie płomienia.

Może zerwanie było błędem i chcesz dać swojemu związkowi kolejną szansę.

Ale oni chcą być tylko przyjaciółmi.

W tej sytuacji jest tylko jedno do zrobienia – ponownie wzbudzić ich romantyczne zainteresowanie tobą.

Dowiedziałem się o tym od Brada Browninga, który pomógł tysiącom mężczyzn i kobiet odzyskać swoje byłe. Nie bez powodu nazywa się „maniakiem relacji”.

W tym darmowym filmie pokaże ci dokładnie, co możesz zrobić, aby twój były znów cię chciał.

Bez względu na to, jaka jest twoja sytuacja — lub jak bardzo schrzaniłeś od czasu, gdy zerwaliście — da ci kilka przydatnych wskazówek, które możesz natychmiast zastosować.

Oto ponownie link do jego bezpłatnego filmu.

Jeśli naprawdę chcesz odzyskać swojego byłego, ten film Ci w tym pomoże.

Czy to zdrowe przyjaźnić się tylko z byłym?

Cóż, tak, masz moc wyboru własnych przyjaciół. I nie pozwól, aby inni ludzie w twoim życiu podejmowali tę decyzję za ciebie – ponieważ będą próbować.

Byli z minionych lat prawdopodobnie nie trzymają pochodni dla ciebie ani ciebie dla nich. Nie ma nic złego w byciu przyjaciółmi na Facebooku lub polubieniu zdjęcia swoich dzieci na Instagramie.

Prawdopodobnie nie rzucisz wszystkiego, aby się z nimi spotkać lub spróbować podsycić stary płomień.

Niezależnie od tego, decyzja o pozostaniu przyjaciółmi z byłym wymaga trochę troski i dużo przemyśleń.

Ponownie, były jest byłym z jakiegoś powodu.

Zadaj sobie pytanie, jaka jest zaleta pozostawania w przyjaźni z moim byłym partnerem romantycznym?

Jeśli nie możesz wymienić więcej niż dwóch, nie przejmuj się. Przyjaźń się nie powiedzie i tylko zrani ciebie lub ich ponownie.

Skąd mam wiedzieć, kiedy mój były chce się tylko przyjaźnić?

Odkryłem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Istnieje jednak kilka znaków, a nawet czerwonych flag, które mogą pomóc Ci przejść przez zerwanie i to, co nastąpi po nim.

Pamiętaj, że każdy człowiek jest wyjątkowy, co oznacza, że ​​takie też są nasze relacje z innymi.

Jednym z pierwszych znaczących sygnałów jest to, że były przychodzi do ciebie po romantyczną poradę lub aby porozmawiać z innymi o zbliżających się randkach.

W tym samym czasie, jeśli nie będą zazdrośni o twoje randki, są gotowi być tylko przyjaciółmi i nie szukać waszej dwójki, abyście byli razem.

Skąd mam wiedzieć, kiedy były chce być kimś więcej niż przyjaciółmi?

Czy mój były chce mnie z powrotem, czy po prostu chce być przyjaciółmi?

Czasami łatwiej jest stwierdzić, kiedy były chce być kimś więcej niż przyjaciółmi niż nie.

Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że jeśli mają być kimś więcej niż przyjaciółmi, czy związek zakłóci twoje życie lub pozwoli ci iść naprzód? Jedna toksyczna osoba w twoim życiu to o jedną za dużo.

Czerwone flagi, że twój były może nadal mieć do ciebie uczucia, obejmują:

  • Wydaje się, że reagują natychmiast lub zbyt uważnie śledzą Cię w mediach społecznościowych. Musisz wziąć pod uwagę ich komentarze i to, jak aktywnie cię angażują. Znasz swojego byłego i wiesz, kiedy idą za burtę.
  • Po prostu zbyt często pojawiają się tam, gdzie jesteś. Już wiesz – to odrażające zachowanie. To nie znaczy, że chodzenie na te same imprezy nie jest normalne. Prawdopodobnie dzieliliście się przyjaciółmi. Ale może wymknąć się spod kontroli, a ty znasz swoje granice.
  • Wysyłanie SMS-ów z prośbą o zameldowanie, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy, jest czasem naturalną reakcją. Jeśli jednak piszą do ciebie dzień i noc, prawdopodobnie chcą cię z powrotem za coś więcej niż przyjaźń.
  • Wysyłanie osobistych prezentów to coś więcej niż czerwona flaga; to oni wewnętrznie krzyczą, że chcą cię z powrotem. Kiedy sprawią, że poczujesz się nieswojo, odeślij je z uprzejmym podziękowaniem i przestań.

Ostatecznie twoje osobiste relacje są pod twoją kontrolą.

Jeśli czują się poza kontrolą, nie są zdrowe dla Ciebie i Twojego życia.

Znasz swoje uczucia do nich. Być może będziesz musiał usiąść z nimi i wyjaśnić, że w ogóle nie możesz się z nimi przyjaźnić.

Robisz to dla siebie, nie dla nich. Nie pozwól, aby ktoś wpędzał Cię w poczucie winy w sytuacji, w której nie czujesz się komfortowo.

Ostatnia rzecz, zanim zostawię cię z twoimi myślami, ale mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał się zastanawiać, czy mój były chce mnie z powrotem, czy po prostu chce znowu być przyjaciółmi. Mówię tutaj z własnego doświadczenia.

Nie pozwól, aby jakakolwiek sytuacja w twoim życiu stała się niebezpieczna. Fizycznie, emocjonalnie, psychicznie – zasługujesz na zdrowie i szczęście.

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector