17 taktyk, dzięki którym poczujesz więcej żeńską energią

17 taktyk, dzięki którym poczujesz więcej żeńską energią Motywacja

Aby poradzić sobie w świecie mężczyzn, musiałam grać według jego zasad. Ale uświadamiam sobie, że nie ma nic złego w różnicach między kobietą a mężczyzną i jestem gotowa w pełni zaakceptować siebie!

Problem polega na tym, że tak długo tłumiłam swoją „kobiecość”, aby odnieść sukces, że nie jestem pewna, jak przekazać odpowiednią ilość żeńską energią.   Dlatego w tym wpisie poznamy siłę kobiecej energii i zaproponujemy sposoby, by bardziej nią emanować.

Uwaga: Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie szczęścia i zadowolenia z życia jest zaplanowanie swojego dnia tak, aby skupić się na najważniejszych celach.

Czym jest żeńską energią?

Żeńską energią to wszystkie cechy pielęgnacyjne, które są potrzebne, aby połączyć się z istotami ludzkimi w znaczący i satysfakcjonujący sposób. Jest to współczucie, życzliwość, empatia, cierpliwość i emocjonalność. Chodzi o to, aby objąć swoją intuicję i kreatywność. Energia kobieca jest płynna i wolna. Polega na byciu. Obejmuje przyjmowanie i jest reprezentowana przez naturę. Jako ludzie posiadamy zarówno energię żeńską, jak i męską.

Aaah, co za siła.

Ale energia żeńska jest przeciwieństwem energii męskiej. Może się to wydawać oczywiste, ale ważne jest, aby zrozumieć, że każdy rodzaj energii ma swoje unikalne cechy. Są to biegunowe przeciwieństwa, ale podobnie jak baterie, nie będą działać tak, jak powinny, bez odpowiedniej równowagi obu.

17 taktyk, dzięki którym poczujesz więcej żeńską energią

W naszym społeczeństwie cechy asertywne są postrzegane pozytywnie i podkreślane jako to, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Bardziej cenione są atrybuty energii męskiej, takie jak agresywność, dążenie do celu, logika, działanie i struktura. Bycie emocjonalnym, okazywanie łagodniejszej strony i bycie spokojnym może być postrzegane jako mniej pożądane, leniwe lub słabe.

Ale my jesteśmy istotami relacyjnymi. Umiejętność harmonizowania z innymi, współpracy i skutecznej komunikacji jest równie ważna dla osiągnięcia sukcesu. A sukces nie jest definiowany tylko jako wspinanie się po szczeblach kariery w pracy lub zdobywanie większej ilości dóbr materialnych. Sukces to także satysfakcjonujące, przyjazne relacje.

Nie bez powodu natura jest określana mianem kobiecej. Matka Natura i huragan Katrina są płynne, wolne, silne i potężne. Natura lub Matka Natura to życie. Jest wodą, słońcem, tlenem i pożywieniem. Jest wszystkim, tylko nie tym, co niepożądane i leniwe.

Jako ludzie jesteśmy współzależni. Potrzebujemy siebie nawzajem. Cechy energii kobiecej umożliwiają ludziom kompromis, przebaczenie, wspólną pracę i rozwiązywanie konfliktów. Wiecie, te rzeczy, które są niezbędne, abyśmy mogli razem przejść przez trudy życia i nadal żyć w pokoju ze sobą.

W dzisiejszych czasach coraz częściej widzimy przykłady kobiet wykorzystujących swoją kobiecą energię. Coraz więcej kobiet mówi o sprawach, które w szczególny sposób dotykają nas jako kobiety, takich jak molestowanie seksualne, wykorzystywanie czy depresja, wykorzystując swoją moc, by nawiązać kontakt i zbudować siostrzaną więź wsparcia.  Kiedy dzielą się historiami, w których były wykorzystywane i manipulowane, odsłaniają swoje słabości i prawo każdej kobiety do męskiej cechy energetycznej, jaką jest ochrona.

Pokazują, że można mówić o sytuacjach, kiedy cechy, które składają się na naszą kobiecą energię – bycie kochającym, akceptującym, łagodnym i życzliwym – doprowadziły do potrzeby otrzymania męskiej energii ochrony, nawet jeśli ta potrzeba nie została zaspokojona. Manifestują swoją kobiecą energię poprzez refleksyjność, emocjonalność, inkluzywność i uświadamianie kobietom, że wybaczenie sobie czegoś, co nigdy nie było ich winą, jest w porządku.

Kobiety przewodzą inicjatywom, które pociągają do odpowiedzialności sprawców molestowania i nadużyć. Pokazują, że nasza połączona kobieca energia ma siłę huraganu i może przynieść pozytywne zmiany, podobnie jak wiele innych elementów Matki Natury.

Czego naprawdę chcą mężczyźni?

Choć być może będziemy musiały zachowywać się bardziej męsko, by móc konkurować w miejscu pracy, mężczyźni nie szukają kopii siebie. Chcą i potrzebują równowagi, tak samo jak my.

Jak już wcześniej wspomniałam, energia męska i kobieca są biegunowo różne, co oznacza, że przyciągają się wzajemnie. Mężczyzna z silną lub dużą ilością męskiej energii pragnie kobiety z silną lub dużą ilością kobiecej energii. To yin i yang. To równowaga. To biologia.

Mężczyznę pociągają te wewnętrzne i zewnętrzne cechy, które odróżniają kobietę od mężczyzny. Nie chce się czuć, jakby spędzał czas z jednym z chłopców, kiedy jest romantyczny.

17 taktyk, dzięki którym poczujesz więcej kobiecej energii

1. Pozwól swojej kreatywności płynąć.

Kiedy wykorzystujesz swoją kreatywność, łączysz się ze swoją kobiecą energią. W końcu jesteśmy kobietami. Bez nas nie może powstać ludzkie życie. Życie nie może się narodzić.

Uwolnij swoją kreatywną stronę. Może ona przejawiać się w tańcu, robieniu pięknych mebli, malowaniu murali lub robieniu ludziom atrakcyjnych fryzur i stylizacji.

Jedną z wielu rzeczy, które odkryłam podczas moich badań, jest to, że jestem najszczęśliwsza, kiedy jestem w swojej kobiecej energii. Byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że kiedy piszę, wypowiadam słowa lub gram na instrumencie, manifestuję swoją kobiecą energię.

2. 2. Łącz się z naturą i swoimi zmysłami.

Jest to również sposób, by objąć swoją zmysłowość. Bycie zmysłowym oznacza cieszenie się zadowoleniem poprzez zmysły. Stań się jednością z naturą i rozkoszuj się tym, jak dobrze czujesz słońce na swojej skórze. Podziwiaj piękno zieleni i rozkoszuj się zapachem świeżych kwiatów podczas spaceru po parku.

Wdychaj orzeźwiające zapachy świecy, które uwalniają się dopiero po zapaleniu jej naturalnym żywiołem – ogniem. Spoglądaj na ocean, wpatruj się w jezioro lub zanurz się w wannie pełnej wody.

3. Oddaj się autorefleksji.

Połącz się ze swoimi wewnętrznymi myślami, uczuciami i duchowością. Kim jesteś i co oznacza życie – Twoje życie? Aby lepiej zrozumieć siebie, możesz medytować, prowadzić dziennik lub porozmawiać z terapeutą albo trenerem życia.

4. Przyjmij przyjmowanie.

Jako kobiety z natury dajemy o wiele więcej, niż bierzemy. Dawanie jest integralną częścią pielęgnowania. Ale przyjmowanie też jest w porządku.

Nasze ciała są naturalnie zaprojektowane w ten sposób. Aby począć dziecko, musimy „przyjąć” mężczyznę. W idealnej sytuacji – a przynajmniej w dawnych, dawnych czasach – aby urodzić dziecko i opiekować się nim, musiałyśmy otrzymywać to, co dostarczał mężczyzna. On dawał (poprzez polowanie lub pracę) to, co było konieczne do zapewnienia pożywienia i schronienia dla nas i dla dziecka. Dał też swoją ochronę.

Proś o pomoc, gdy jej potrzebujesz. Przyjmuj pomoc, gdy jest oferowana. Pozwól, aby ten człowiek otworzył ci drzwi, zaniósł zakupy lub zapłacił.

Przyjmuj komplementy. Rozpieszczaj się. Dzień w spa lub masaż brzmią dobrze.

5. Bądź zabawna i spontaniczna.

Tak wiele czasu poświęcamy na robienie rzeczy. Wyrzućmy z głowy powiedzenie: „Bezczynny umysł to plac zabaw diabła”. Nasze społeczeństwo ceni sobie pracowitość. A przecież wszyscy potrzebujemy odpoczynku, i to nie tylko snu czy odpoczynku fizycznego. Nasze umysły potrzebują odpoczynku i po prostu być.

Czasami musimy robić to, na co mamy ochotę, tylko dlatego, że mamy na to ochotę, a nie dlatego, że jest to produktywne lub ma jakiś cel końcowy. Kobieca energia jest płynna, jak woda. Jeśli pozwolisz jej swobodnie płynąć, nie wiadomo, dokąd popłynie. Nie jest sztywna i ustrukturyzowana, jak energia męska. Bądź wolna i baw się dobrze.

6. Wspieraj inne, podobnie myślące kobiety.

Celebruj energię kobiecą, budując siostrzaną wspólnotę. Wzmacniaj inne kobiety w swoim życiu, które są dla ciebie pozytywnym systemem wsparcia. Dołącz do organizacji kobiecej lub klubu książki.

7. Praktykuj miłość do samej siebie.

Kiedy kochasz siebie, możesz prawdziwie przyjąć to, kim jesteś. Czy jest lepszy sposób, by emanować kobiecą energią, niż zaakceptowanie i pokochanie siebie jako kobiety i wszystkiego, co to oznacza?

Kobieca energia to pielęgnowanie. Współczucie jest pielęgnujące. Daj sobie współczucie i bezwarunkową akceptację.

8. Zrównoważ energię kobiecą i męską w sobie.

Ponieważ każdy z nas ma obie te energie, pamiętaj o zachowaniu równowagi. Upewnij się, że to, co męskie, nie przeważa nad tym, co żeńskie.

Na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce. W miejscu pracy może być miejsce na agresję, ale po wyjściu z biura możesz chcieć powrócić do swojej bardziej zmysłowej strony.

9. Rób rzeczy, które sprawiają, że czujesz się przyziemnie.

Ryzykując, że zabrzmię jak hippiska, zdejmij buty i przejdź się boso po trawie. Uziemienie się oznacza połączenie z ziemią. Idź popływać. Wyciągnij się na piaszczystej plaży, zwracając uwagę na to, jak piasek dotyka twojej nagiej skóry.

10. Ciesz się większym odpoczynkiem i spokojem.

Współczucie, akceptacja i przebaczenie to cechy energii kobiecej. Cechy te dają poczucie spokoju. Energia męska polega na osiąganiu i działaniu. Energia kobieca to spokój i odmłodzenie.

11. Bądź świadomy swojej kobiecości.

Bądź uważny na swoją kobiecą energię. Uważność to celowe i świadome doświadczanie teraźniejszości. Możesz praktykować mindfulness za pomocą pięciu zmysłów.

To także rozpoznawanie tego, co czujesz, bez osądzania. Kiedy czujesz, że jesteś w swojej kobiecej energii, czy jesteś bardziej świadoma otaczających cię zapachów? Czy jesteś bardziej emocjonalna? Czy czujesz się bardziej opiekuńcza?

12. Zrozumieć, przyjąć i wyrazić swoje emocje.

Aby przyjąć i wyrazić swoje emocje, trzeba je najpierw zrozumieć. Ponieważ stwierdzenie: „Ona jest teraz emocjonalna” ma zwykle negatywną konotację, tłumimy nasze uczucia. Nie tylko nauczono nas, że okazywanie uczuć jest słabe, a nawet niestosowne, ale także, że nie należy ich odczuwać.

Zacznij od zrozumienia swoich licznych emocji. Dokumentuj je w dzienniku. Chcesz uchwycić swoje uczucia w różnych sytuacjach – w pracy, w szkole, w domu, w samotności, z innymi. Akceptuj to, co czujesz, bez oceniania (jest to integralna część mindfulness).

13. Śmiej się więcej.

Śmiech, o ile nie jest czyimś kosztem, może powiedzieć: „Ja też”.  Może powiedzieć: „Rozumiem”. Jest zachęcający. Może rozładować napięcie w pomieszczeniu.

Śmiech uwalnia również endorfiny – substancje chemiczne, które wprawiają nas w dobry nastrój. Śmiech to komunikacja, która jest szczera, serdeczna i kojąca. Śmiejąc się, tworzysz pozytywną energię – dla siebie i innych.

14. Czcij i doceniaj swoje piękno.

Stwórz swój własny standard piękna. Uznaj, że tylko dlatego, że jesteś kobietą, jesteś piękna. Świat nie definiuje tego, co jest piękne. To Ty to robisz!

Pielęgnuj swoje piękno, uwieczniając je na zawsze na zdjęciach. Ubierz się w to, co sprawia, że czujesz się kobieco, pięknie i bezcennie.

Odrzuć na chwilę selfie. Jeśli masz do dyspozycji kilka dolarów, rozpieść się i umów się na profesjonalną sesję zdjęciową. Oczywiście, równie dobrze sprawdzi się poproszenie przyjaciółki, aby uchwyciła twoją kobiecą istotę i energię, robiąc ci zdjęcie.

15. Pozwól, by intuicja bardziej Cię prowadziła.

Warto słuchać tego szóstego zmysłu, który mamy, drogie panie. Tam, gdzie po męsku jest wskoczyć od razu do akcji, bardziej kobieco jest naprawdę przemyśleć sprawy i zobaczyć je nie tylko w czarno-białych barwach.

Wiecie, jak to jest, kiedy po prostu coś wiecie? Nie wiesz, skąd to wiesz, po prostu wiesz. To jest właśnie ta kobieca energia. Przemawia do nas z jakiegoś powodu.

Następnym razem, gdy ktoś będzie się niecierpliwił, bo musisz zastanowić się nad jakąś decyzją trochę dłużej, niż by chciał, albo nie zrozumie Twoich racji, patrz do wewnątrz, by uzyskać odpowiedzi, których potrzebujesz, zanim zaczniesz działać.

16. Daj sobie czas dla siebie.

Nawiąż kontakt z samym sobą poprzez medytację, modlitwę lub jogę. To jest czas dla Ciebie, abyś mógł połączyć się z własnym wnętrzem. Wszyscy jesteśmy bardzo zajęci, ale jeśli uczynimy ten czas częścią codziennej rutyny, znajdziemy sposoby, by go w niej zmieścić.

Pójdź na spacer w przerwie na lunch. Zrób sobie drzemkę w sobotnie popołudnie lub po pracy. Nie wracaj po załatwieniu sprawy prosto do domu, do męża i dzieci. Zatrzymaj się w parku lub nad brzegiem rzeki. Ciesz się promieniami słońca lub wiszącymi chmurami.

17. Zastanów się nad swoimi mocnymi stronami.

Aby zrównoważyć swoje energie, musisz nie tylko wiedzieć, czym jest każda z nich, ale także zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób są one obecne w Twoim życiu i w Twojej istocie.

Refleksja nad swoimi mocnymi stronami wiąże się z wykorzystaniem wielu z zaproponowanych wcześniej taktyk. Łączy w sobie równoważenie energii męskiej i żeńskiej, czas dla siebie, intuicję, autorefleksję, pielęgnowanie swojego piękna i miłość do siebie.

Zastanów się nad tym, co robisz najlepiej lub co sprawia Ci prawdziwą przyjemność. Pomyśl o tym, jak pozytywnie wpływasz na innych. To są Twoje mocne strony.

Aby to zrobić, musisz pozostać sobą i zrozumieć, kim jesteś. Trzeba spojrzeć w głąb siebie i szczerze ocenić to, co się widzi. Następnie trzeba podjąć decyzję, aby to zaakceptować i przyjąć, a to, co się nie podoba, zmienić.

Jeśli nie zamierzasz podjąć kroków w celu zmiany lub poprawy tego, co Ci się nie podoba, najważniejsze jest, abyś zaakceptował i przyjął te cechy siebie.

Twoje mocne strony są integralną częścią definicji piękna, którą każda kobieta ma prawo określić sama dla siebie. Te mocne strony są tym, co uchwycisz na zdjęciach, które zrobisz, by posiąść i docenić swoje piękno – emanujące z wnętrza. Twoje mocne strony są tym, co sprawia, że tak łatwo Cię pokochać!

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak roztaczać kobiecą energię

Być może będziesz musiała zastanowić się, w jaki sposób już teraz przekazujesz kobiecą energię i robić to częściej. Przed moimi badaniami nie miałam pojęcia, że kiedy robię to, co kocham i robię najlepiej – jestem kreatywna – manifestuję swoją energię.

W pracy nadal manifestuję swoją męską energię, ale czuję spokój i zadowolenie, kiedy emanuję kobiecą energią. Wierzę, że ty też to zrobisz, jeśli zastosujesz się do rad, które tu podałam.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector