Cztery żywioły w astrologii

Astrologia

Cztery główne żywioły natury to Woda, Ziemia, Powietrze i Ogień. Te cztery elementy w astrologii odgrywają kluczową rolę. Niegdyś używane przez alchemików i od dawna czczone przez starożytnych ludzi, elementy te nadal odgrywają kluczową rolę w naszych wykresach astrologicznych. Opisano cztery elementy astrologii, aby pomóc ci lepiej zrozumieć zodiak.

Znaki zodiaku i żywioły w astrologii

Każdy ze znaków zodiaku jest powiązany z jednym z czterech żywiołów w astrologii. Te elementy pomagają nam poznać różne sposoby patrzenia na jednostkę i mogą nas nauczyć, którzy ludzie są ze sobą bardziej zgodni. Jak każdy inny aspekt astrologii, cztery żywioły mają ogromny potencjał informowania nas o świecie i naszym miejscu w nim.

Jeśli odkryjesz, że jesteś zainteresowany przeczytaniem naszej eklektycznej kolekcji różnych tematów, zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą tematów, które poruszyliśmy tutaj w Astrology Cosmos.

Cztery żywioły w astrologii

Chociaż zawsze występują niewielkie różnice, istnieje kilka ogólnych wniosków, które można wyciągnąć z elementów. Powietrze i Ogień zwykle dobrze ze sobą współgrają. Tymczasem Woda i Ziemia ogólnie tworzą dobre połączenie. Woda użyźnia Ziemię, a Powietrze podsyca Ogień. Kiedy elementy są harmonijne, przynosi większą równowagę i harmonię w twoim życiu. Z tego powodu lepsze zrozumienie elementów astrologicznych pomoże ci w każdym aspekcie twojego życia, szczególnie w odniesieniu do twoich relacji osobistych.

Jak interpretować elementy?

Kiedy patrzysz na czyjeś wykresy astrologiczne, zobacz obłożenie każdego elementu. Jeśli w jednej z nich nie ma planet, wskazuje to na konkretny problem, z którym będą musieli się uporać w swoim życiu. Brak planety w jednym elemencie świadczy o tym, że dana osoba nie jest w stanie się z nią połączyć. Powoduje to problemy na innych płaszczyznach egzystencji, ponieważ musimy mieć wszystkie elementy współpracujące ze sobą, aby stworzyć cokolwiek w naszym życiu. Chociaż możliwe jest przezwyciężenie tego problemu, znalezienie równowagi i poradzenie sobie z tym problemem jest trudne.

Na niektórych wykresach występuje również odwrotny problem. Wykres astrologiczny może pokazywać wiele planet tylko w jednym z elementów. Oznacza to, że trudniej będzie zachować spokój i zrównoważyć ten lub inne plany. Tonowanie rzeczy i życie w harmonii nie będzie łatwe. Jednak dzięki wiedzy, której się tutaj nauczysz, będziesz w stanie lepiej poruszać się po świecie z uważną równowagą. Uczysz się nie tylko o procesji równonocy, ale także o sposobie, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z otaczającym ich światem.

Znalezienie naturalnego porządku życia

Te elementy w astrologii sprawiają, że twoje życie jest możliwe. Widzisz, jak ta teoria działa w przyrodzie. Aby natura mogła istnieć, każdy element musi być obecny i równoważony. U ludzi pierwiastki są równie ważne. Bez wszystkich elementów w harmonii nic nie będzie łatwe. Wszystkie te ogniwa są ze sobą połączone w naturze i w nas samych. Ziemia może być jednym z najważniejszych elementów, które należy zachować w równowadze. Jesteś z ziemi, a twoje ciało bezpośrednio reprezentuje ziemię. To, jak wszystko się manifestuje, zależy od ziemi, więc możesz napotkać problemy, jeśli element ziemi nie jest dobrze umieszczony w twoim horoskopie urodzeniowym.

W rzadkich przypadkach ktoś ma tylko jedną planetę w jednym z elementów. Ta rzadka sytuacja jest szczególnie wyjątkowa, jeśli jest to jedna z widocznych planet. To jak rzucanie tratwą ratunkową tonącemu. Ta tratwa ratunkowa staje się całym celem mężczyzny, mimo że nigdy by się na niej nie skupił ani jej nie potrzebował. Kiedy masz taką sytuację astrologiczną, musisz skupić na niej więcej energii, aby osiągnąć równowagę w swoim życiu.

Element ognia

W astrologii żywioł ognia jest znany jako źródło pasji, energii i ambicji. To właśnie tworzy iskrę, która wprawia w ruch cały zodiak. Element ognia jest połączony z Baranem, Lwem i Strzelcem, z których wszyscy są znani ze swojej zorientowanej na cel i potężnej natury. Dla ludzi urodzonych jako znaki ognia, ich życie jest często wypełnione nowymi przygodami i ekscytującymi związkami. Fizycznie, te osoby są znane z tego, że podbijają wszystko na swojej drodze, chociaż niektóre mają skłonność do kształtowania świata poprzez swoje cechy intelektualne i emocjonalne. Skorzystaj z okazji, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące elementu ognia w astrologii.

Element Ziemi

Według zodiaku elementarna ziemia słynie z tworzenia determinacji, ciągłości i przyjemności. To właśnie kontynuuje niekończący się cykl precesji równonocy. Byk, Panna i Koziorożec są ucieleśnieniem elementu ziemi i każdy z nich jest znany ze swojej zdolności do pokonywania przeszkód dzięki czystej determinacji. Osoby te cenią materializm bardziej niż inne, chociaż nie w celu chciwości, ale raczej dla przyjemności, skupiają swoją energię na świecie. Oczywiście wielu skupi swoją energię na fizycznych i emocjonalnych aspektach życia. Edukuj się, dowiadując się więcej o elemencie ziemi w astrologii.

Element Powietrza

Ci, którzy urodzili się z żywiołu powietrza, zgodnie z naukami astrologii, charakteryzują się dociekliwością, perspektywą i zdolnością adaptacji. Jest to element powietrza, który pozwala zodiakowi zmieniać się i modyfikować, zamiast pozostawać w stagnacji i bez życia. Bliźnięta, Waga i Wodnik są nasycone tą energią i kierują swoim życiem, pokonując stres poprzez ciekawość i zachwyt. Są stworzeniami intelektualnymi, choć często pozwalają, by ich fizyczne ciała i otwarte serce wpływały na ich zachowania. Skorzystaj z poświęcenia tego czasu na naukę o elemencie powietrza w astrologii.

Element wody

W całym rozumieniu astrologicznym te wykonane z wody elementarnej zawierają atrybuty związane z wglądem, elastycznością i sentymentalizmem. Woda elementarna jest tym, co daje gwiazdom zdolność ulegania wpływom tańców ciał niebieskich, ponieważ to właśnie te relacje wpływają na nasze umysły i serca. Rak, Skorpion i Ryby rodzą się z elementu wody iz tego powodu są znani z osiągania sukcesu dzięki intuicji i związkom. Przede wszystkim są pod wpływem swoich emocji, chociaż wiele osób urodzonych z wody pozwala światom materialnym i intelektualnym wpływać na ich serca. Skorzystaj z okazji, aby dowiedzieć się więcej o elemencie powietrza w astrologii.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector