7 sposobów poznawania ludzi i nowych przyjaciół po studiach

Przyjaźń

Jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z ukończeniem studiów jest opuszczenie przyjaciół.

Teraz, gdy jesteś w świecie, jest mniej prawdopodobne, że otaczają cię ludzie w twoim wieku, którzy podzielają twoje zainteresowania. Znalezienie wspaniałych nowych przyjaciół będzie wymagało nowego podejścia.

W tym artykule porozmawiamy o 7 konkretnych sposobach nawiązywania przyjaźni po ukończeniu studiów.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się po studiach?

Przyjaźnie na studiach są wspaniałe, ale niewiele z nich przetrwa całe życie. Ludzie się przeprowadzają, podejmują różne prace i zakładają rodziny. Zmieniają się priorytety. Jeden po drugim ci przyjaciele ze studiów zaczynają odchodzić.

Jeśli chcesz mieć wspaniałych przyjaciół na długie lata, musisz szukać nowych.

Na szczęście nie musisz siedzieć i mieć nadzieję, że spotkasz ludzi, z którymi klikniesz.

Istnieją sposoby, aby znaleźć się w miejscach, w których kwitną przyjaźnie, nawet jeśli przeprowadziłeś się i znalazłeś się w nowym mieście. Zanurzmy się więc i porozmawiajmy o konkretnych strategiach, których możesz użyć, aby poznać nowych ludzi i (miejmy nadzieję) nawiązać przyjaźnie na całe życie.

1. Kontynuuj hobby

Najprawdopodobniej zaprzyjaźnisz się z ludźmi, którzy podzielają twoje zainteresowania. Jeśli masz już zajęcie, które kochasz, od sportu przez czytanie po sztukę, dołącz do grupy lub klubu, który realizuje Twoje pasje. Ewentualnie podejmij zupełnie nową rozrywkę, coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś.

Istnieją grupy, które spotykają się w celu uprawiania sportów, takich jak softball, koszykówka i tenis. To doskonałe hobby. Nauka sugeruje, że energiczna aktywność czyni cię szczęśliwszym.

To nie tylko radość ze współzawodnictwa i wspólnej aktywności. Kluczowe momenty przyjaźni nadchodzą, gdy robisz sobie przerwę, a wspólne zainteresowanie grą daje ci gotowy temat do przełamania lodów.

Istnieją kluby spacerowe i kluby czytelnicze. Kluby rowerowe i kluby gastronomiczne. Ludzie, którzy spotykają się, aby grać w gry planszowe. Słyszałem nawet o pływających klubach, gdzie ludzie pojawiają się z dętkami i tratwami i wspólnie cieszą się wodą.

Niektórzy ludzie zbierają się w grupy, aby zajmować się sztuką i rzemiosłem. Artyści i rzemieślnicy są zawsze entuzjastycznie nastawieni do spotkania z osobą, która już lubi to zajęcie lub nowicjuszem, który chce się uczyć.

Nawet hobby, które wydaje się samotne, może być okazją do networkingu. Na przykład możesz myśleć o ogrodnictwie jako o czymś, co robisz samotnie, ale istnieją kluby, wycieczki po ogrodzie i fora internetowe, na których będziesz miał szansę nawiązać przyjaźnie wokół tego hobby.

To jeden z najlepszych sposobów zawierania przyjaźni po studiach: wybierz aktywność, znajomą lub nieznaną. Oto kilkaset do wyboru. Zrób trochę badań w Internecie i pokaż, dokąd idą.

Omówisz pierwszy krok w przyjaźni: będziesz miał coś wspólnego do omówienia.

2. Wolontariat

Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć przyjaciół po studiach i chcesz poznać dobrych ludzi, których warto poznać, nie możesz zrobić nic lepszego niż wolontariat.

Organizacje takie jak ogrody zoologiczne, muzea i stowarzyszenia historyczne potrzebują docentów. Nie tylko będziesz mieć wolontariuszy jako potencjalnych przyjaciół, ale każdego dnia będą przychodzić ludzie zainteresowani tym, co masz im do powiedzenia.

Schroniska dla zwierząt i sklepy z artykułami używanymi zawsze szukają pomocy. Możesz rozpocząć rozmowę z osobą, która jest obok ciebie, gdy zaopatrujesz półki lub pracujesz przy kasie.

Biblioteki potrzebują wolontariuszy do prowadzenia grup dyskusyjnych, pracy z rodzinami i organizowania materiałów.

W wielu miejscowościach odbywają się akcje sprzątania parków, podczas których ty i inni wyrzucacie śmieci i dzielicie się swoją wizją tego, czym może być ten park.

Nie zapomnij o zaangażowaniu społeczności. Miasta często tworzą obywatelskie grupy doradcze, aby pomóc im wyznaczyć kierunek dla takich rzeczy, jak parki i planowanie społeczności. Społeczne ligi sportowe młodzieży i dorosłych potrzebują organizatorów i trenerów.

Jeśli twoją pasją jest polityka, niewiele jest miejsc, w których znajdziesz więcej ludzi, którzy podzielają twoje spojrzenie na życie, niż w preferowanej przez ciebie partii politycznej.

Nie wiesz od czego zacząć? Istnieją organizacje dopasowujące wolontariuszy, które zasugerują sposoby podłączenia, gdziekolwiek mieszkasz.

3. Weź udział w zajęciach

Jasne, właśnie skończyłeś studia i być może nie spieszy ci się w najbliższym czasie do siedzenia przy biurku, ale istnieje wiele sposobów na dołączenie do innych osób w nauce i nie wszystkie z nich obejmują środowisko akademickie.

Istnieją zajęcia zdrowotne i fitness ze wszystkiego, od jogi, przez spinning, po sztuki walki. Niektóre z nich odbywają się na siłowni, ale istnieje wiele okazji do uprawiania rozrywek, takich jak joga, na świeżym powietrzu.

Sztuka i rzemiosło to kolejny wspaniały obszar. Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się szkicować, witrażować szkło lub trenować bonsai? Jeśli okażesz trochę zainteresowania i entuzjazmu, ludzie chętnie podzielą się tym, co wiedzą, dowiedzą się o tobie i opowiedzą o sobie.

Języki obce konwersacyjne. Lekcje gotowania. Fotografia. To oprogramowanie komputerowe, które chciałeś opanować. Obróbka drewna. Produkcja świec. Pszczelarstwo. Windsurfing.

Jeśli chodzi o prawie wszystko, czego chcesz się nauczyć, jest ktoś, gdzieś, kto tego uczy. I są ludzie tacy jak Ty, którzy chcą nie tylko nauczyć się tych samych umiejętności, ale także poznać potencjalnych przyjaciół.

I nie wykluczaj zajęć akademickich. Zupełnie inaczej jest, kiedy nie musisz wypompowywać oceny, ale siedzisz z ludźmi, którzy są tam, ponieważ są zainteresowani tematem. Może nadszedł czas, aby wrócić do tego przedmiotu, który był zbyt daleko od twojego kierunku studiów, abyś miał na niego czas.

Na koniec, czy masz umiejętność, którą możesz podzielić się z innymi? Może zostaniesz nauczycielem! Edukacja lokalnej społeczności może pomóc Ci zacząć. Połącz się nie tylko ze swoimi uczniami, ale także z innymi instruktorami i ludźmi, którzy prowadzą programy.

4. Dołącz do duchowej organizacji

Dlaczego po prostu nie powiedziałem: „Dołącz do kościoła lub synagogi?” Cóż, nie wszyscy praktykują religię, ale większość ludzi ma ukrytą ciekawość dotyczącą sensu życia.

Oprócz tradycyjnych organizacji religijnych istnieją kluby filozoficzne, ośrodki medytacyjne, a nawet kluby ateistów. Miejsca te są stworzone, aby ludzie mogli ze sobą współpracować na więcej niż powierzchownym poziomie.

Jeśli jesteś osobą wierzącą lub interesuje Cię, kim są i co myślą, przekonasz się, że niektóre z najbardziej satysfakcjonujących i najdłużej trwających przyjaźni rodzą się w kościołach.

Nie ma to jak wsparcie społeczne oferowane przez organizacje religijne. Zapewniają jeden z najlepszych sposobów na nawiązywanie przyjaźni po studiach, gdy nie masz już ram życia na kampusie.

Jeśli boisz się kościołów lub nie chcesz słuchać ich religijnych przemówień, możesz rozważyć przyłączenie się do ich wolontariatu. Wiele z tych organizacji sponsoruje grupy, które karmią głodnych, udzielają schronienia bezdomnym i działają na rzecz biednych, a nie trzeba się zgadzać z ich przekonaniami, aby w nich uczestniczyć.

Chciałbym rzucić tutaj tylko jedno ostrzeżenie: nie próbuj tego udawać. Mów otwarcie o tym, kim jesteś. Jeśli jesteś wierzący, świetnie, ale jeśli nie, bądź otwarty, ale nie udawaj. Bycie kimś innym niż sobą to zbyt dużo pracy.

5. Użyj aplikacji

To jest XXI wiek. Tak wiele z tego, co robimy, pochodzi z naszych telefonów. Ludzie używają ich, aby poznać miłość swojego życia, a przynajmniej miłość najbliższych kilku tygodni, i nie ma powodu, aby nie używać ich do znajdowania potencjalnych przyjaciół. Oto kilka list z kilkoma aplikacjami, które możesz sprawdzić.

Jeśli jesteś nowy w okolicy, Nextdoor to świetny sposób na podłączenie się do swojej społeczności i poznanie ludzi, którzy mogą być Twoimi przyszłymi wspaniałymi przyjaciółmi. Będą posty o tym, kto zgubił psa i dlaczego zeszłej nocy przed sklepem spożywczym były dwa samochody policyjne, ale na tym się nie kończy.

Widziałem posty Nextdoor od ludzi, którzy chcą rozpocząć poważną dyskusję na temat problemów społeczności lub trendów w szerszym społeczeństwie. Publikuje również rekrutacje do klubów i hobby. Ponieważ jest lokalny i można zidentyfikować ludzi, jest więcej uprzejmości i mniej płomień niż na Facebooku i Twitterze.

Jeśli jesteś właścicielem psa, możesz wypróbować BarkHappy, która pomaga umawiać psie randki z pobliskimi psami i ich najlepszymi przyjaciółmi.

Jest Friend, nieromantyczna aplikacja do przesuwania, w której wybierasz spośród 130 czynności i otrzymujesz listę osób w pobliżu, które podzielają Twoje zainteresowania.

Istnieją grupy na Facebooku, gdzie możesz dołączyć do dyskusji lub zdecydować się na rzeczywiste spotkanie.

I oczywiście jest Meetup, gdzie grupy muszą spotykać się osobiście, aby realizować hobby, zainteresowania lub cel. Dzięki milionom użytkowników Meetup i setkom tysięcy grup istnieje duża szansa, że ​​niektórzy z Twoich wspaniałych nowych przyjaciół już tam czekają. I nie musisz dzwonić i organizować tego; wszystko, co musisz zrobić, to się pokazać!

6. Poznaj znajomych znajomych

Jeśli przyjaźnisz się z Patem, a Pat przyjaźni się z Terrym, to jest duża szansa, że ​​ty i Terry też się polubicie. W końcu obaj zostaliście zatwierdzeni przez Pat.

To wariacja na temat powiedzenia twojej babci, że najlepszym sposobem na rzetelne poznanie ludzi jest odpowiednie przedstawienie się.

Możesz poczekać, aż wasze ścieżki skrzyżują się z Terrym, albo poprosić Pat, żeby was połączyła. Prawdopodobnie słyszałeś, jak Pat wspominał o rzeczach, którymi interesuje się Terry.

Następnym razem, gdy ty i Pat planujecie zrobić coś w tym stylu, powiedzcie: „Hej, Terry’emu też może się to spodobać. Czy powinniśmy ich zaprosić?

Możesz też przyjąć bardziej bezpośrednie podejście i powiedzieć Patowi: „Terry wydaje się kimś, z kim mogę mieć wiele wspólnego. Może nasza trójka powinna się kiedyś spotkać.

Nie zawsze może być tak, że przyjaciel twojego przyjaciela jest także twoim własnym przyjacielem, ale jest to prawda na tyle często, że warto o nią zabiegać.

7. Bądź aktywny w swoim Klubie Absolwentów

Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub w pobliżu Twojej starej szkoły, prawdopodobnie istnieje lokalny oddział, do którego możesz się podłączyć. Kluby absolwentów uczestniczą we wszelkiego rodzaju działaniach, takich jak promocja uczelni, spotkania z maturzystami, którzy wybierają się tam jako pierwszoroczniacy, czy po prostu spotykanie się w barze, aby obejrzeć swoją ulubioną drużynę piłkarską.

Zawsze szukają osób do wykonywania połączeń telefonicznych, organizowania wydarzeń i robienia rzeczy, które pozwalają nawiązać kontakt z potencjalnymi przyjaciółmi.

Nawet jeśli nie ma lokalnego rozdziału, nadal istnieją sposoby, aby pozostać zaangażowanym. Na przykład praca online polega na prowadzeniu akcji zbierania funduszy dla absolwentów lub organizowaniu zjazdów.

Być może ukończyłeś studia, ale nie musisz rezygnować z ducha i koleżeństwa. Stare więzi szkolne stanowią doskonałą podstawę do zawierania przyjaźni po studiach.

Ostatnie przemyślenia na temat zawierania nowych znajomości po studiach

To naprawdę dość proste. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdobyć przyjaciół po studiach, idź tam i poznaj wielu ludzi. Szukaj klubów, zajęć i organizacji, w których inni ludzie podzielają Twoje zainteresowania.

Nie musisz być ekstrawertycznym dynamo ani osobą, która zawsze przejmuje kontrolę. Po prostu bądź sobą, interesuj się ludźmi i przestrzegaj kilku podstawowych zasad bycia dobrym przyjacielem. Twoi przyszli najlepsi przyjaciele są tam, tylko czekają, aby cię poznać. Wypróbuj kilka z tych pomysłów i zrób pierwszy krok do poznawania nowych ludzi.

A jeśli szukasz dodatkowych sposobów na nawiązanie przyjaźni, oto lista 47 miejsc, w których możesz poznać nowych ludzi.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector