20 sposobów na pogodzenie się [i odejście] z kimś, kogo się głęboko kochało

20 sposobów na pogodzenie się [i odejście] z kimś, kogo się głęboko kochało Miłość

Kiedy miłość wygasa i tracisz osobę, o której myślałeś, że jest „tą jedyną”, jak poradzić sobie z tą osobą i ruszyć dalej ze swoim życiem?

Odpuszczenie i przejście do kolejnego etapu to najgorsza część cyklu życia w związku. Może sprawić, że poczujesz wiele negatywnych emocji – smutek, samotność, depresję i wiele innych.

Podsumowując – może to być największe źródło Twojego nieszczęścia (przynajmniej na razie).

Jak więc poradzić sobie z rozstaniem z osobą, z którą dzieliło się życie przez bardzo długi czas? Jak powiedzieć sobie, że to już koniec i że trzeba iść dalej?

W tym artykule przedstawimy 20 wskazówek, jak zapomnieć o kimś, kogo się bardzo kocha, i żyć dalej. Przedstawiamy proces, który krok po kroku pomoże Ci odzyskać dawne, szczęśliwe „ja” i na nowo nauczyć się kochać.

Zanim jednak do tego przejdziemy, ustalmy najpierw, jak i dlaczego utrata kogoś może być tak bolesna. Zanim nauczysz się, jak odpuścić, musisz zrozumieć swoje emocje.

Treść artykułu
 1. Jak bolesna jest utrata kogoś, kogo się kocha?
 2. To sprawia, że jesteś zdesperowany.
 3. To sprawia, że tracisz kontrolę nad swoimi emocjami.
 4. Przynosi to nie tylko ból emocjonalny, ale także fizyczny.
 5. To zamyka Cię w przeszłości.
 6. Może to być wielkim źródłem nieszczęścia.
 7. 20 kroków do pogodzenia się z kimś, kogo kochasz
 8. 1. Wypłacz rzekę, jeśli musisz.
 9. 2. Przyznaj się do swoich myśli i uczuć.
 10. 3. Uświadom sobie, że nie możesz już nic z tym zrobić.
 11. 4. Jeśli nie możesz jeszcze wybaczyć tej osobie, wybacz przynajmniej sobie.
 12. 5. Kiedy będziesz gotowy, pozwól sobie na uzdrowienie.
 13. 6. Naucz się akceptować fakt, że ta osoba była dla Ciebie ważna, ale przeszłość to przeszłość.
 14. 7. Przestań się obwiniać i uwolnij się od gniewu.
 15. 8. Pozbądź się rzeczy, które przypominają Ci o tej osobie.
 16. 9. Zerwij wszelkie kontakty z tą osobą.
 17. 10. Zaangażuj się w ćwiczenia fizyczne i ruch na świeżym powietrzu.
 18. 11. Posprzątaj bałagan – dosłownie!
 19. 12. Rób małe kroki – rób wszystko powoli, jeden dzień na raz.
 20. 13. Bądź cierpliwa i nigdy nie rezygnuj z siebie.
 21. 14. Zapomnij o przeszłości i skup się na teraźniejszości.
 22. 15. Patrz z nadzieją na to, co może przynieść przyszłość.
 23. 16. Wyciągnij wnioski z tego doświadczenia.
 24. 17. Otwórz swoje serce na ewentualne nowe związki.
 25. 18. Znajdź pocieszenie w towarzystwie rodziny i przyjaciół.
 26. 19. Znajdź czas, by pokochać siebie
 27. 20. Poszukaj profesjonalnej pomocy – odwiedź terapeutę lub dołącz do grupy wsparcia.
 28. Ostatnie słowo o tym, jak pogodzić się z kimś, kogo się głęboko kochało

Jak bolesna jest utrata kogoś, kogo się kocha?

To sprawia, że jesteś zdesperowany.

Nikt cię na to nie przygotował, więc próbujesz znaleźć sposób, aby odzyskać utraconą miłość. Odczuwasz impuls, by śledzić tę osobę, kontaktować się z nią i odwiedzać miejsca, w których można ją znaleźć. Kiedy jednak te wysiłki nie są odwzajemnione, rani Cię to jeszcze bardziej. Może się nawet okazać, że osoba, którą kochasz, zmieniła miejsce zamieszkania i spędza czas z inną osobą, co może być druzgocące.

Można też próbować wypełnić tę lukę, angażując się w związki, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Takie postępowanie może jednak na dłuższą metę pogorszyć samopoczucie, ponieważ nie uda się odnaleźć prawdziwego poczucia miłości, które kiedyś się miało.

To sprawia, że tracisz kontrolę nad swoimi emocjami.

Wiesz, że naprawdę cierpisz, gdy zaczynasz inicjować nieodpowiednie telefony, wysyłać niechciane wiadomości, płakać godzinami, pić zbyt dużo, robić dramatyczne sceny itp. W związku z tym, że jesteś zdesperowany, czujesz potrzebę zrobienia wszystkiego, aby go lub ją odzyskać.

Szukasz jakiejś reakcji ze strony tej osoby lub jakiejś formy odwzajemnionej uwagi. Może Ci się wydawać, że jeśli uda Ci się sprawić, by ta osoba Cię zauważyła, będziesz miał szansę przypomnieć jej, jak wspaniale było Wam razem. Możesz też sprawić, że będzie Ci współczuć i myśleć, że zechce Ci w jakiś sposób pomóc. Zapomina się o racjonalnym podejściu do sprawy.

Przynosi to nie tylko ból emocjonalny, ale także fizyczny.

Badanie z 2011 r. wykazało, że utrata miłości może być wielkim źródłem nieszczęścia. A poszczególne części mózgu reagują na ból emocjonalny, wywołując ból fizyczny. Złamane serce może być odczuwane w różny sposób, np. jako ból w klatce piersiowej, ból brzucha, utrata apetytu, niemożność zaśnięcia czy częsty płacz.

Choć niektórzy cynicy uważają, że bólu emocjonalnego można uniknąć siłą woli, badania potwierdzają, że ból w sercu spowodowany rozstaniem lub odrzuceniem jest równoważny z bólem fizycznym, ponieważ mózg przetwarza ból fizyczny i stratę społeczną w ten sam sposób.

To zamyka Cię w przeszłości.

Ilekroć widzisz zdjęcie ukochanej osoby, odwiedzasz miejsca, do których chodziliście razem, lub oglądasz jej ulubiony film, wciąż wracasz do wspomnień z waszego związku. Jest to ten sam powód, dla którego rozstanie jest tak bolesne – po prostu nie potrafisz go porzucić.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli po rozstaniu Twój plan dnia, rutyna czy otoczenie nie uległy zmianie. Będziesz otoczony ciągłymi przypomnieniami o swoim byłym partnerze, czy to wracając do pustego domu, w którym kiedyś czekał na Ciebie pod koniec dnia, czy też samotnie udając się na cotygodniową wycieczkę na targ.

Może to być wielkim źródłem nieszczęścia.

Dla wielu osób jest to jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. Sprawia, że człowiek czuje się zagubiony i przygnębiony. Możliwe, że masz nadzieje lub oczekiwania co do przyszłości, których już nie masz, i być może będziesz musiał zrezygnować z innych cennych relacji, jeśli niektórzy przyjaciele są szczególnie blisko związani z Twoim byłym. Może to sprawić, że łatwo zakwestionujesz swoją drogę życiową i nie będziesz pewna swojej przyszłości.

Co można zrobić, aby pozbierać się po tym całym bólu i smutku? Jak być odpornym w tym okresie zmian? Przyjrzyjmy się kilku krokom, które możesz podjąć, aby wyjść ze związku i zapomnieć o swoim byłym.

20 kroków do pogodzenia się z kimś, kogo kochasz

1. Wypłacz rzekę, jeśli musisz.

Wolno ci płakać i odczuwać ból. Możesz nawet się smucić, jeśli tego potrzebujesz. Nieudany związek nie jest czymś, co należy szybko wyrzucić z pamięci. Płacz daje umysłowi i ciału natychmiastową ulgę, ponieważ jest to sposób organizmu na uwolnienie się od stresu.

Jeśli nie dasz upustu swoim emocjom, trudniej będzie Ci ruszyć dalej. Ważne jest, aby rozpoznać swoje uczucia i przepracować je, aby nie były one zamknięte w sobie i nie mnożyły się. Pozwól sobie na poznanie i odczucie straty tego, co mogło być.

W trakcie tego procesu spróbuj zidentyfikować czynniki wyzwalające i przeanalizować je. W końcu można wyłapać pewne schematy rzeczy, które pobudzają emocje, a następnie podjąć odpowiednie wysiłki, aby ich uniknąć.

Po zakończeniu płaczu należy zanotować, jak się czujemy. Prawdopodobnie zauważysz, że czujesz się mniej emocjonalnie. I choć może nie od razu poczujesz radość, to prawdopodobnie poczujesz się spokojniejszy, mniej niespokojny i gotowy, by iść naprzód pomimo problemów. Postaraj się zachować to uczucie i pozwolić sobie na płacz, gdy zajdzie taka potrzeba.

2. Przyznaj się do swoich myśli i uczuć.

Musisz lepiej zrozumieć siebie, a najlepszym sposobem na to jest uznanie swoich emocji. Uznaj je, kojarząc z jakimś uczuciem, a następnie spróbuj je zrozumieć. Twoje myśli i uczucia są częścią ciebie i mają swój powód.

Uświadomienie sobie swoich uczuć to coś więcej niż tylko myślenie: „Tak się teraz czuję”. Chodzi o to, by pozwolić sobie doświadczyć i poczuć daną emocję, a następnie zastanowić się, jakie działania podejmiesz, by pomóc rozładować ten ból.

Gdy w ten sposób potwierdzisz swoje uczucia, pomoże to zarówno twojemu umysłowi, jak i ciału się zrelaksować. Bardzo pomocne jest zapisywanie swoich myśli w dzienniku, co pozwala uzyskać lepszą perspektywę na to, co się stało.

3. Uświadom sobie, że nie możesz już nic z tym zrobić.

Po rozstaniu lub stracie bliskiej osoby można poczuć się bezsilnym – ale to nic nie szkodzi. Trzeba zaakceptować fakt, że coś się stało i nie można już nic zrobić, aby to zmienić. Jedyne, co możesz teraz zrobić, to zastanowić się, jak znów być szczęśliwym.

Im bardziej będziesz walczyć z faktem, że związek się skończył, tym gorzej będziesz się czuć. Jeśli nadal będziesz opierać się zerwaniu, nie będziesz w stanie się wyleczyć ani ruszyć dalej. Jeśli jednak nauczysz się przyjmować rozstanie z wdziękiem, zaczniesz zdrowieć i nabierzesz siły emocjonalnej, co w końcu doprowadzi Cię do szczęścia.

Jeśli potrafisz zaakceptować swoje okoliczności, poczujesz, że masz siłę, by tworzyć życie, jakiego pragniesz. Musisz odkryć przekonania, myśli i działania, które pomogą Ci zaakceptować tę trudną sytuację.

4. Jeśli nie możesz jeszcze wybaczyć tej osobie, wybacz przynajmniej sobie.

Z pewnością trudno jest wybaczyć, zwłaszcza jeśli to z winy tej drugiej osoby związek w ogóle się zakończył. Oczywiście zdarzają się też sytuacje, w których czujemy się winni, że nie mogliśmy zapobiec temu, co się stało. W takim przypadku należy najpierw wybaczyć sobie i zrozumieć, że nie mieliśmy na to wpływu.

Aby wybaczyć sobie rolę, jaką mogłeś odegrać w rozstaniu, lub to, co zrobiłeś, a co ostatecznie odepchnęło Twojego partnera, warto pamiętać, że wszyscy robimy to, co uważamy za słuszne w danym momencie. Cokolwiek zrobiłeś (lub czego nie zrobiłeś), wydawało Ci się wtedy najlepszym rozwiązaniem.

Gdybyś wiedział, że to, co robisz, sprawi ból Tobie lub Twojemu partnerowi, prawdopodobnie nie zrobiłbyś tego. A nawet jeśli w danej chwili wiedziałeś, że wyrządzasz krzywdę, prawdopodobnie nie zdawałeś sobie sprawy, jak bardzo będziesz tego później żałować. Pamiętaj o tym, czego nauczyłeś się dzięki swoim działaniom, ale odpuść sobie wszystko inne.

5. Kiedy będziesz gotowy, pozwól sobie na uzdrowienie.

Zanim zaczniesz iść dalej, wszystko musi być jasne. Zadaj sobie pytanie: „Czy jestem gotowy, aby ruszyć dalej?”. Jeśli i dopóki nie zdecydujesz ostatecznie, że chcesz odpuścić i ruszyć dalej, nie będziesz w stanie tego zrobić.

Kiedy już będziesz gotowy, codziennie wygospodaruj trochę czasu na zadbanie o siebie. Zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, np. pójdź pobiegać, zajmij się ogrodem lub pomedytuj. Pomoże Ci to w dbaniu o siebie, co będzie sprzyjać Twojemu zdrowieniu.

Następnie otocz się ludźmi, którzy wspierają twoje zdrowienie i którzy sprawiają, że czujesz się dobrze w swojej przyszłości. Należy słuchać intuicji i swojego ciała oraz robić rzeczy, które wydają się właściwe. W tym czasie podejmij też świadomy wysiłek, by ruszyć dalej ze swoim życiem.

6. Naucz się akceptować fakt, że ta osoba była dla Ciebie ważna, ale przeszłość to przeszłość.

To, że się skończyła, nie oznacza, że nigdy nie była prawdziwa. Możesz kochać kogoś przez długi czas i ta miłość może się skończyć, ale nadal jest to prawdziwa i szczera miłość. Jeśli nie przejdziesz przez ten etap, nie będziesz w stanie ukończyć pozostałych.

Twoja przeszłość nie jest po to, by o niej zapomnieć. Pod wieloma względami przeszłość należy celebrować. Możesz spojrzeć wstecz na to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś, jak inni ludzie Cię ukształtowali i kim się dziś stałeś, co jest bardzo ważne.

Nie trzymaj się kurczowo, ale po prostu pamiętaj. Zaakceptuj to, czego cię nauczyło i jak może ci pomóc w przyszłości. Trzymaj lekcje i pozytywne wspomnienia blisko siebie i pozwól, by stały się dla Ciebie lepszym człowiekiem.

7. Przestań się obwiniać i uwolnij się od gniewu.

Większość ludzi zaczyna od obwiniania kogoś innego za swój własny ból. Twój były zrobił coś złego lub w jakiś sposób cię zdradził. Domagasz się przeprosin. Chcesz, aby uznał swoje złe postępowanie.

Problem z obwinianiem byłego polega jednak na tym, że pozostawia cię to bezsilnym. Gdy nie otrzymasz od nich przeprosin lub uznania, którego oczekujesz, pozostaje w Tobie złość i brak poczucia rozwiązania problemu, co boli Cię bardziej niż drugą osobę.

Te uczucia są uzasadnione i trzeba pozwolić sobie na ich odczuwanie. Ale potem trzeba iść dalej. Trzymanie się uczuć gniewu i urazy jest wyczerpujące. Przyczyniają się one do odczuwanego przez nas bólu fizycznego. Jeśli nadal będziesz odczuwać te negatywne emocje, będą one miały szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie.

8. Pozbądź się rzeczy, które przypominają Ci o tej osobie.

Oglądanie rzeczy, które przypominają Ci o Twoim byłym i dawnym związku, tylko pogorszy sprawę. Sprawi, że poczujesz nostalgię, smutek i żal. Jeśli nie możesz ich wyrzucić, włóż je przynajmniej do pudełka i przechowuj w miejscu, do którego nie będziesz mieć łatwego dostępu.

Zwróć swojemu byłemu wszystko, co może mieć dla niego wartość sentymentalną lub znaczenie. Na przykład, jeśli w Twoim domu jest pluszowy miś z dzieciństwa lub zimowa kurtka, nie wyrzucaj ich. Zachowaj szacunek i zwróć je, tak jak masz nadzieję, że oni zrobiliby to dla Ciebie.

9. Zerwij wszelkie kontakty z tą osobą.

Nie umawiaj się z nią na spotkanie. Nie wysyłaj jej wiadomości (jeśli najpierw napisze do Ciebie SMS-a, nie odpowiadaj). Nie dzwoń do niej. Utrzymywanie otwartych linii komunikacyjnych to pozostawienie otwartych drzwi dla tego związku, co uniemożliwi Ci dalszy rozwój.

Jeśli musisz odpowiedzieć na wiadomość od swojego byłego z powodu ważnych i pilnych spraw, rozmawiaj krótko i na temat. Jako pierwsza przerwij rozmowę lub przestań odpowiadać, jeśli rozmowa odbiega od tematu.

Wreszcie, zablokuj lub usuń jego/jej przyjaźń w swoich serwisach społecznościowych. Nie daj się skusić, by zajrzeć na ich profil i sprawdzić, co porabiają, i nie publikuj w mediach społecznościowych wpisów, których celem jest wzbudzenie zazdrości u Twojego byłego. Po prostu zablokuj go, aby nie było z nim kontaktu.

10. Zaangażuj się w ćwiczenia fizyczne i ruch na świeżym powietrzu.

Niektórzy eksperci twierdzą, że jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się rozstania z ukochaną osobą jest zajęcie się innymi rzeczami. Sugerują, aby uprawiać ćwiczenia fizyczne lub inne podobne zajęcia, ponieważ ćwiczenia fizyczne uwalniają hormony, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy. Ćwiczenie ma również wiele innych korzyści zdrowotnych, które sprawią, że poczujesz się lepiej ogólnie, a nawet możesz uzyskać gorące ciało zemsty w wyniku.

Spróbuj poćwiczyć boks, by wyładować agresję, lub weź udział w zajęciach HIIT, by zająć czymś umysł. Możesz też ćwiczyć jogę, aby odbudować więź z samym sobą i odnaleźć swoje centrum.

11. Posprzątaj bałagan – dosłownie!

Zorganizuj się i weź się w garść. Nie ma mowy, żebyś ruszył dalej, jeśli otacza cię bałagan. Badania dowodzą, że uporządkowane środowisko pomaga w uporządkowaniu życia.

Przeglądając swoje rzeczy i oddzielając rzeczy byłego do wyrzucenia lub zwrotu, zrób własną kupkę „wyrzuć”, „oddaj” i „zachowaj”. Dzięki temu poczujesz się odświeżona i odnowiona, bo otworzysz przestrzeń w swoim domu na nowe rzeczy.

12. Rób małe kroki – rób wszystko powoli, jeden dzień na raz.

Pamiętaj, że nie ma wielkiego pośpiechu, a Ty chcesz dać sobie czas, który jest Ci potrzebny na przeżycie żałoby. Nie można przyspieszać całego procesu. Nie oczekuj, że w ciągu jednej nocy zapomnisz o utraconej miłości. Nie ma znaczenia, jak długo potrwa cały proces, o ile zostanie przeprowadzony prawidłowo.

Oczywiście nie oznacza to, że masz pogrążać się w smutku i nie wychodzić z sypialni, bo myślisz o swoim byłym. Ale rób krok po kroku, a zaczniesz dostrzegać swoje postępy.

13. Bądź cierpliwa i nigdy nie rezygnuj z siebie.

Ponownie, pogodzenie się z kimś, kogo się kochało, to długi proces. Może minąć kilka miesięcy, a nawet lat, zanim będziesz mogła w końcu odpuścić i ruszyć dalej. Bez względu jednak na to, jak skomplikowany i długi może być ten proces, zawsze wierz, że uda Ci się go przejść. Pamiętaj, że było Ci dobrze, zanim poznałaś swojego byłego, więc będzie Ci dobrze także w przyszłości, gdy Twoje życie będzie toczyć się dalej bez niego.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie robisz postępów w pogodzeniu się ze swoim byłym, to przecież robisz. Bądź dla siebie miła i nadal wierz, że uda Ci się przezwyciężyć tę sytuację. Jeśli zaczniesz się poddawać, inni też mogą się poddać, co może doprowadzić do bardziej napiętych relacji. Uwierz w siebie.

14. Zapomnij o przeszłości i skup się na teraźniejszości.

Przestań zadręczać się myślami „co by było, gdyby?” i „gdyby tylko”. Dostrzegaj piękno w swoim najbliższym otoczeniu i doceniaj to, co życie ma jeszcze do zaoferowania. Praktykuj uważność (mindfulness), akceptując obecną chwilę bez osądzania i nie żyjąc przeszłością ani przyszłością.

Skupienie się na chwili obecnej może też pomóc w pielęgnowaniu wdzięczności za to, co w życiu układa się dobrze. Pomoże to dostrzec, że ten związek był częścią Ciebie, ale Cię nie definiował. Być może masz wspaniałych przyjaciół, rodzinę, karierę, hobby, zwierzęta lub inne rzeczy, które sprawiają, że jesteś tym, kim jesteś.

15. Patrz z nadzieją na to, co może przynieść przyszłość.

Wszystko dzieje się bez przyczyny, a Twój związek mógł się zakończyć, ponieważ w przyszłości czeka na Ciebie nowy, szczęśliwszy. Rozstanie może być błogosławieństwem w ukryciu. Życie przygotowuje Cię na nadchodzące lata. Możliwości Twojej przyszłości są nieograniczone.

Poświęć ten czas dla siebie i zaplanuj, jak chcesz, aby wyglądała Twoja przyszłość. Pozwól sobie ponownie zasiąść za sterami swojego życia i bądź egoistą w kwestii tego, jak spędzasz czas i z kim go spędzasz. To pomoże Ci ukształtować przyszłość, która przyniesie wiele nowych możliwości.

16. Wyciągnij wnioski z tego doświadczenia.

Ponieważ było to ważne wydarzenie w Twoim życiu, upewnij się, że wyciągnąłeś z niego wnioski. W ten sposób, jeśli kiedyś znów doświadczysz takiego zdarzenia (oby nie!), będziesz wiedział, jak lepiej sobie z nim radzić.

Zwróć uwagę na umiejętności radzenia sobie z problemami, które naprawdę na Ciebie działają i pomagają Ci poczuć się silnym. Znajdź w swoim życiu rzeczy, które naprawdę przynoszą Ci szczęście lub pozwalają uciec od otaczających Cię negatywnych emocji. Pamiętaj o tych wskazówkach w przyszłości, jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji.

17. Otwórz swoje serce na ewentualne nowe związki.

Wiele osób po poważnym złamaniu serca decyduje się na zamknięcie drzwi. Nie bądź taką osobą. Nie jest łatwo ponownie zaufać i zakochać się, ale trzeba próbować.

Niekoniecznie trzeba od razu wchodzić w nowy związek, ale trzeba być otwartym na możliwość kontynuowania znajomości z kimś innym. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że całkowicie skończyłaś ze swoim byłym, dopóki nie przekonasz się, że znów jesteś szczęśliwa z kimś nowym.

18. Znajdź pocieszenie w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Twój ukochany mógł Cię opuścić, ale Twoi prawdziwi przyjaciele i rodzina nigdy tego nie zrobią. Gdy wszystko inne zawiedzie, nie ma innego sposobu, by poczuć się bezpiecznie, jak tylko wrócić do domu. Spraw, by wszystko stało się proste, spędzając czas z ludźmi, którzy znają Cię najdłużej.

Ci ludzie nie tylko pomogą Ci się pocieszyć, ale także przypomną Ci, kim jesteś i skąd pochodzisz. Pomogą Ci się na nowo odnaleźć i zacząć wszystko od nowa.

19. Znajdź czas, by pokochać siebie

Nigdy nie lekceważ potęgi miłości do samego siebie.

Nie mówię tu o miłości do samego siebie aż do poziomu narcyzmu. Ale wszyscy musimy pokochać siebie, zanim inni będą mogli odwzajemnić naszą miłość. Odrobina miłości do siebie i rozpieszczania to świetny sposób na pozbycie się przygnębienia związanego z nieudanym związkiem i zapewnienie sobie jasności umysłu, która pozwoli ci znaleźć nowy, lepszy związek na popiołach starego.

20. Poszukaj profesjonalnej pomocy – odwiedź terapeutę lub dołącz do grupy wsparcia.

Jest to opcja dla osób, którym naprawdę trudno jest pogodzić się z utraconą miłością lub nieudanym związkiem. To, co teraz czujesz, jest normalne – ludzie po złamaniu serca czują się smutni i samotni. Dlatego nie ma potrzeby wstydzić się szukania profesjonalnej pomocy. Samo podzielenie się swoją historią i danie sobie szansy na nawiązanie kontaktu z innymi może pomóc Ci się podbudować.

Ostatnie słowo o tym, jak pogodzić się z kimś, kogo się głęboko kochało

Pogodzenie się z kimś, kogo się głęboko kochało, i kontynuowanie życia nie jest procesem, który można zrealizować z dnia na dzień. Nie jest to łatwe i nigdy nie będzie.

Trzeba jednak walczyć dalej. Bez względu na to, jak trudne jest to zadanie i jak bolesne może się ono wydawać, trzeba twardo stąpać po ziemi i starać się być lepszym.

W tym wpisie opowiedzieliśmy o tym, jak utrata kogoś może uprzykrzyć życie i uczynić je nieszczęśliwym. Ale mówiliśmy też o tym, że istnieją sposoby na to, by zapomnieć o przeszłości i żyć lepiej.

Mimo tych wszystkich zmagań nadal masz szansę stać się szczęśliwym człowiekiem, na jakiego zasługujesz. Trzeba tylko dowiedzieć się, jak to zrobić, i być na to gotowym.

Miejmy nadzieję, że podane przez nas wskazówki i porady pomogą Ci uporać się z osobą, którą bardzo kochasz. Rób wszystko, co jest dla Ciebie właściwe. Ciesz się życiem nawet po najbardziej bolesnym złamaniu serca.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector