10 powodów, aby wyjść za mąż w młodym wieku (i 5 powodów, aby pozostać singlem)

Miłość

Ponieważ ludzie coraz później biorą ślub każdego roku, może się wydawać, że nie ma powodów, aby brać ślub w młodym wieku.

Dzielenie się dochodami? Nie, dziękuję.

Być związanym? Fuj.

Ale to, że większość ludzi bierze ślub w późniejszym okresie swojego życia, nie oznacza, że ​​zawsze jest to najlepsze. W rzeczywistości wskaźnik rozwodów jest wyższy niż kiedykolwiek, więc kto ma rację?

Ci, którzy wychodzą za mąż na starość?

A może ci, którzy młodo się żenią?

Zdradzę ci sekret: każde małżeństwo jest inne. Tak samo jest z każdą osobą. Nie ma „właściwej” odpowiedzi. Istnieją jednak powody, by brać ślub w młodym wieku — i nie, ci, którzy to robią, nie są szaleńcami.

W tym artykule podam 10 powodów, dla których warto wyjść za mąż w młodym wieku. Ale jako bonus dorzucę również pięć powodów, dla których warto pozostać singlem. W końcu możesz zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze.

Powody, dla których warto wyjść za mąż w młodym wieku

Czy jesteś obecnie w związku? Czy czujesz, że mógłbyś związać się z tą osobą na całe życie?

Bycie młodym nie oznacza braku pewności siebie. Niektórzy ludzie znajdują tego, kogo chcą poślubić, i są nastawieni na małżeństwo z nimi na wczesnym etapie życia. Oto dziesięć powodów, dla których warto wyjść za mąż w młodym wieku i korzyści z tego płynące:

Naprawdę lubicie spędzać razem czas

Czy ta osoba, z którą jesteś, jest zabawna?

Nie możesz się doczekać spotkania z nimi i spędzenia z nimi czasu? Może jesteście ukochanymi z liceum. Może jesteście ukochanymi z college’u. A może po prostu się poznaliście i zakochaliście. Bez względu na powód, dla którego życie was połączyło, cieszycie się tą osobą.

Jeśli naprawdę lubisz spędzać czas z osobą, z którą obecnie przebywasz, wyobraź sobie, jak by to było wrócić do domu do tej osoby. Spędzać każdą noc razem, śmiejąc się, oglądając Netflixa lub paląc obiad trzeci wieczór z rzędu.

Kiedy kogoś kochasz, chcesz być z nim cały czas. Poślubienie tej osoby w młodym wieku może znacznie ułatwić bycie z nią.

Masz nadzieję na przyszłość

Ciągła walka lub krzyki byłyby znakiem, że nie powinieneś poślubić tej osoby. Jednak zabawny i wzajemny związek to taki, który niesie nadzieję.

Jeśli masz nadzieję na swoją przyszłość, jeśli nie możesz sobie wyobrazić życia bez nich, to kto powiedział, że nie możesz wyjść za mąż w młodym wieku? Powinieneś być podekscytowany poślubieniem tej osoby. Powinno być radosne i zabawne – zdecydowanie nie przerażające ani zastraszające.

Kiedy jesteś z właściwą osobą, będziesz mieć nadzieję na przyszłość. Małżeństwo w młodym wieku sprawia, że ​​twoja przyszłość jest jeszcze bardziej pełna nadziei. Masz tyle lat do spędzenia z tą osobą, że możesz mieć nadzieję na każdym etapie życia.

Sprawiają, że czujesz się spokojny

Poczucie spokoju i poczucie „słuszności” jest dokładnie tym, czego chcesz od osoby, którą poślubisz. Niezależnie od tego, czy masz 20, czy 40 lat, to się nie zmienia.

Kiedy pod koniec dnia dzieje się coś złego, do kogo chcesz zadzwonić? Jeśli to twój partner zwykle cię uspokaja i sprawia, że ​​znów jesteś szczęśliwy, to twoja osoba. Po prostu cię złapią.

To, czy poślubisz ich teraz, czy za pięć lat, nie zmieni wyniku waszego związku. Poczucie spokoju z kimś to bardzo dobry znak.

(Napraw małżeństwo to najlepiej sprzedający się przewodnik po związkach napisany przez Brada Browninga. Sprawdź naszą recenzję Napraw małżeństwo, aby uzyskać dogłębny i rozsądny przegląd).

Nie będziesz mieć tak dużego bagażu w związku

Jedną z korzyści płynących z zawarcia małżeństwa w młodym wieku jest to, że nie masz tak dużego bagażu w związku. Z moim mężem oboje mieliśmy przeszłe związki i życie. Poznaliśmy się dopiero na studiach, więc to nie tak, że spędziliśmy ze sobą nasze najmłodsze lata.

Jednak nie mieliśmy czasu, aby oboje mieć pięcioletnie relacje z kimkolwiek oprócz siebie. Z tego powodu nie było tak dużego bagażu relacji do wniesienia do naszego własnego życia.

Jasne, mieliśmy zwykły bagaż, który każdy ma – dramaty z dzieciństwa i żenujące historie. Ale nie odczuwaliśmy głębokiego zranienia ani nieufności, które często pojawiają się w długotrwałych relacjach z innymi ludźmi.

Nie jesteś tak uparty

Jeśli powiesz 20-latkowi, żeby nie robił czegoś w określony sposób, będzie mu o wiele łatwiej pójść na kompromis niż komuś, kto robi to samo codziennie przez ostatnie 40 lat.

Ponieważ wychodzisz za mąż młodo, nie jesteś tak uparty. Uczycie się i rozwijacie razem, a nie jest tak trudno iść na kompromis w sprawie rzeczy, które lubisz, a których nie.

Tworzysz niesamowite wspomnienia

Uwielbiam to, że mogę opowiadać moim dzieciom o latach, w których szczypaliśmy grosze w college’u, próbując przetrwać. Albo czas, kiedy trzy dni po urodzeniu naszego pierwszego maleństwa przystąpiłem do egzaminu końcowego w szkole podstawowej.

Podróżowaliśmy też razem po świecie, razem ukończyliśmy studia i założyliśmy ze sobą firmy. Mam z nim wspomnienia od czasu, gdy miałem 19 lat, byliśmy młodzi i zakochani.

Wspomnienia się nie kończą, a ty możesz się dobrze bawić z osobą, w której jesteś zakochany. Możesz robić te rzeczy, gdy jesteś starszy, ale jest coś w byciu młodym i (nieco) głupszym, co sprawia, że ​​​​historie są o wiele zabawniejsze.

Dorastajcie razem

Za 10 lat nie będziesz już tą samą osobą. Twój małżonek też nie. Kiedy wychodzisz za mąż w młodym wieku, zmieniasz się i ewoluujesz przez kluczowe lata swojego życia.

Dorastacie razem, czy to dobrze, czy źle. We wczesnych latach dwudziestych trzeba dużo dojrzeć i stanie się to niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy jesteś singlem.

Łączenie gospodarstw domowych jest łatwe

Jednym z najlepszych powodów do zawierania małżeństw w młodym wieku jest to, że łączenie gospodarstw domowych jest łatwe. Większość mebli, jakie masz, to stary futon z Ikei, który można przenieść w niecałą godzinę.

Ślub przed rozpoczęciem życia oznacza, że ​​łączenie gospodarstw domowych jest tak łatwe i naturalne jak nigdy dotąd. Nigdy nie będziesz wiedział nic innego i możesz wybrać wszystkie swoje rzeczy bez konieczności wyrzucania rzeczy.

To prawda, prawdopodobnie będziesz też musiał być wybredny w kwestii tego, co kupujesz. Pieniądze nie rosną na drzewach w tak młodym wieku.

Razem uczycie się trudnych lekcji

Młode małżeństwo oznacza, że ​​szybciej nauczysz się tych trudnych lekcji, ale nauczysz się ich także razem. Małżeństwo wymaga kompromisu. Oznacza to pójście spać trochę późno, podczas gdy twój partner narzeka na swoją pracę. To myślenie o innej osobie, zanim zgodzisz się coś przyjąć.

Małżeństwo to nie słońce i róże przez cały czas, a małżeństwo w młodym wieku ci to pokaże.

Te lekcje są trudne do nauczenia się, ale są cennymi lekcjami, których trzeba się nauczyć niezależnie od tego.

Wiele osób uczy się tych lekcji w wielu związkach. Młode małżeństwo oznacza, że ​​uczysz się ich wszystkich z tą samą osobą, co jest zarówno frustrujące, jak i pocieszające.

Masz cały czas świata

Chcesz czekać 10 lat z dzieckiem? Bez obaw. Zdecydowałeś, że w ogóle nie chcesz mieć dzieci? Fajny.

Masz cały czas świata. Powiedzmy więc, że wychodzisz za mąż młodo i nie wychodzi…

Cóż, masz mnóstwo czasu, żeby tam wrócić i znaleźć kogoś nowego. Chodzi o to, czy wyjdziesz za mąż, czy nie, twój związek nie przetrwa ani nie zakończy się magicznie.

Małżeństwo nie przesądzi o wyniku waszego związku. Związek będzie biegł swoim torem bez względu na wszystko.

Więc dzisiaj wychodzisz za mąż. Więc bierzesz ślub za dziesięć lat. Tak czy inaczej, jeśli jesteś z tą samą osobą, to naprawdę nie ma znaczenia.

Jeśli myślisz, że jesteś z osobą, z którą chcesz spędzić resztę życia, dobrze się z tym czujesz i chcesz spędzać z nią więcej czasu, małżeństwo nie jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. I faktycznie, może być naprawdę super.

Ale powiedzmy, że jesteś z kimś, czego nie jesteś pewien. Kiedy zamiast tego powinieneś zostać singlem?

Powody, dla których warto pozostać singlem

Jeśli masz wątpliwości co do osoby, z którą jesteś, to nie czas na rozważanie małżeństwa. To nie znaczy, że nigdy nie poślubisz tej osoby. Może będziesz. Ale małżeństwo wymaga dużego zaangażowania, więc jeśli nie jesteś do końca pewien, prawdopodobnie najlepiej jest pozostać singlem.

Oto pięć powodów, dla których warto pozostać singlem:

Nie jesteś gotowy na inną osobę

Przeraża Cię myśl o dzieleniu swojej przestrzeni z kimś innym? Może już masz problem z oddaniem szuflady na swoje rzeczy? Może jesteś singlem i wcale nie jesteś w związku.

Samotność daje mnóstwo czasu na przemyślenie siebie. Jeśli nie jesteś w związku i nie widzisz siebie w najbliższym czasie, to nie jest wielka sprawa. Ale jeśli tak, małżeństwo nie jest teraz dla ciebie w planach. Nie ma nic złego w zawieraniu małżeństw w starszym wieku.

Ciesz się czasem dla siebie

Czasami ludzie myślą, że bycie singlem jest złe. Jakby to było coś samolubnego. Na szczęście nie może to być dalsze od prawdy! Lubisz spędzać czas sam? Czy chcesz wrócić do domu na koniec dnia bez nikogo innego?

Fajny. Nie ma w tym dosłownie nic złego.

Jeśli myśl o tym, że ktoś będzie przy tobie pod koniec dnia, brzmi szaleńczo lub przytłaczająco, nie jesteś gotowa na małżeństwo. I to nie jest złe.

Nie jesteś gotowy na łączenie finansów

Możesz wziąć ślub bez łączenia finansów. Jednak nadal musisz dzielić się finansami. Czynsz, artykuły spożywcze, ubezpieczenie i inne koszty wzrosną, gdy dodasz dodatkową osobę.

Finanse są ogromnym powodem rozwodu, a brak stabilności finansowej, gdy twoje młode mogą być wyczerpujące. Może już jesz ramen na obiad. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to dzielić się swoim ramenem, prawda?

Łączenie finansów może nie być konieczne do zawarcia małżeństwa, ale często się o tym mówi. Będziesz musiał ustalić finanse ze swoim partnerem, a jeśli ta rozmowa już przyprawia cię o zgagę, zachowaj małżeństwo na inny dzień.

Uczysz się i rozwijasz w sobie

A może jakieś korzyści z bycia singlem? Bycie singlem w młodości może być jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić. Kiedy jesteś singlem, nie zawsze masz kogoś w pobliżu. Dzięki temu dużo się o sobie dowiesz.

Dowiesz się, co lubisz, czego nie lubisz, jakie są Twoje nadzieje i marzenia oraz jaka może być Twoja ścieżka kariery bez opinii kogoś innego.

Samotność buduje pewność siebie, a kiedy rozwijasz zdrowe poczucie własnej wartości, kończysz w zdrowszych, szczęśliwszych związkach. Tak naprawdę twój przyszły partner czerpie korzyści z tego, że zostajesz sam.

Wiesz, czego chcesz

Bycie singlem i umawianie się na randki jest świetne, ponieważ dowiadujesz się, czego chcesz od partnera. Może nie znosisz, kiedy ludzie plotkują. Może potrzebujesz kogoś, kto jest naprawdę oszczędny.

Twoje życie randkowe może być najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czego chcesz od przyszłego partnera. A kiedy ta osoba pojawi się w twoim życiu, możesz szybko się jej trzymać.

Dojrzewasz w swoim samotnym dorosłym życiu, a twoje relacje mogą być nawet zdrowsze. Niektóre statystyki mówią, że ci, którzy biorą ślub w młodym wieku, mają wyższy wskaźnik rozwodów. Więc możesz zrobić sobie przysługę.

Dlaczego chcesz się ożenić?

Prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego chcesz się ożenić? Czy to dlatego, że nie wyobrażasz sobie spędzenia kolejnego dnia bez osoby u twojego boku?

Obecnie więcej millenialsów mieszka ze sobą niż ze współmałżonkiem, więc przez większość czasu nie jest to problem z zaangażowaniem. Ci, którzy nie biorą ślubu, mówią, że czekają na poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Jeśli myślisz, że małżeństwo zmieni twój związek i sprawi, że będzie lepszy, prawdopodobnie tak się nie stanie.

Jeśli masz nadzieję, że przekonanie partnera do małżeństwa sprawi, że nie będzie mógł cię opuścić, jest to zdecydowanie jeden z najgorszych powodów do zawarcia małżeństwa.

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele dobrych powodów, aby wyjść za mąż w młodym wieku, i prawdopodobnie jest też tyle samo złych.

Liczycie się tylko Ty i Twój partner. Między wami, będziecie musieli zdecydować, czy małżeństwo młodych jest tego warte.

Wyszłam za mąż w wieku 19 lat i bardzo mi się to podobało. Nie, nie byłam w ciąży. Pobraliśmy się, ponieważ się kochaliśmy i chcieliśmy rozpocząć wspólne życie. Nie miało znaczenia, że ​​byliśmy biedni lub nadal chodziliśmy do szkoły. Liczyło się tylko to, że byliśmy sobie oddani.

Rzecz w tym, że relacje i ludzie są nieuporządkowani. Możesz wyjść za mąż młodo i być żonaty przez 75 lat. Możesz wyjść za mąż młodo i rozwieść się rok później.

Każda para jest inna. Nikt nie może ci powiedzieć, czy powinieneś, czy nie powinieneś się żenić. Ale przejrzenie powodów, dla których warto się pobrać powyżej, może pomóc Ci zdecydować, czy jesteś gotowy na ten skok. Mógłbym podać tysiąc powodów, by się pobrać, ale liczy się tylko miłość.

Czy naprawdę kochasz tę osobę? Jeśli tak, to już masz odpowiedź.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector