Romans z żonatym mężczyzną: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Miłość

Jeśli masz romans z żonatym mężczyzną, wiem przez co przechodzisz. Sam tam byłem.

To ekscytujące, przerażające, odmładzające, mylące.

Czasami czułem się, jakbym odkrywał wybrzeże nowej, dziwnej granicy bez nikogo, kto by mnie prowadził: w końcu spanie z żonatym mężczyzną jest złe, prawda?

No tak.

Jakiego rodzaju planu działania mógłbym się spodziewać po zrobieniu czegoś, co jest ogólnie uważane za dość haniebne i podłe?

Ale to się zdarza. Romans z żonatym mężczyzną jest bardziej powszechny, niż mogłoby się wydawać, w rzeczywistości 25 procent żonatych mężczyzn w Ameryce miało romanse pozamałżeńskie.

Nie potrzebuję doktoratu z zaawansowanej matematyki, żeby wiedzieć, że jest wielu żonatych mężczyzn.

Oczywiście, aby tak się stało, potrzeba innej osoby, która również chce zejść na ścieżkę oszukiwania.

A kiedy romans ma miejsce, przytłaczająca natura tego doświadczenia może prowadzić do nieprzewidzianych i wyniszczających emocjonalnie problemów, które pojawiają się po pośpiechu seksu i osobistej więzi.

Wiem o wysokich wzlotach i niskich dołkach.

Wiem też, jak to jest się wstydzić

Ponieważ zostałam wychowana w sposób dość tradycyjny i oparty na własnym kompasie moralnym, często czułam się zawstydzona podczas mojego romansu.

Czy czułem się wtedy winny?

Szczerze mówiąc, tak. Czułem się zniesmaczony sobą. Czułem, że jestem wystarczająco dobry, aby otrzymać resztki miłości pozostawione przez inną kobietę, i usprawiedliwiałem nasz romans, mówiąc, że prawdopodobnie nie doceniała go wystarczająco, a ja po prostu zapewniałem miłość, na którą zasługiwał.

Ale co z miłością, na którą zasługiwałam?

Zdałem sobie sprawę, że odrzuciłem tę myśl i rozwinąłem mentalność „bierz, co mogę dostać”.

Ta postawa sprawiała mi niewypowiedziane ilości bólu i oddalała mnie od mojej mocy i autentyczności na tak wiele szkodliwych sposobów.

Ponieważ nie posiadałem siebie i nie kochałem siebie, ale prosiłem kogoś innego, aby wziął mnie na własność i pokochał.

To po prostu nie zadziałało.

Kiedy nie kochasz siebie, nie wierzysz, że zasługujesz na miłość. Czułem się jak oszust i nędznik, pomimo różnych momentów, w których naprawdę podobał mi się ten romans.

Ale z perspektywy czasu widzę to inaczej: jako proces życia i uczenia się.

Nie zawsze było to przyjemne, ale nie mogę powiedzieć, że nie było prawdziwe.

1) Romans z żonatym mężczyzną może być ekscytujący, ale także frustrujący i dezorientujący

Jest wiele bólu serca i cierpienia, przez które wszyscy przechodzimy w miłości, ale mam nadzieję, że pisząc to, pomogę niektórym z was zrozumieć najważniejsze rzeczy związane z romansem z żonatym mężczyzną.

Nie jestem tutaj, aby cię moralizować lub mówić ci, że jesteś złym człowiekiem, ale nie jestem też tutaj, aby powiedzieć, że jest wspaniale i powinieneś robić, co chcesz.

Zamiast tego, jestem tu tylko po to, aby szczerze przedstawić wam moją perspektywę jako osoby, która miała dwuletni romans z żonatym mężczyzną.

Chcę, żebyś wiedział, co szczerze wierzę, że powinieneś zrobić, jeśli jesteś w sytuacji, w której masz romans z żonatym mężczyzną, który, jak masz nadzieję, przerodzi się w coś więcej.

Jeśli utknąłeś w tym niezręcznym obszarze pośrednim, w którym nie chcesz naciskać, ale dziwne popołudnia zaplątane w łóżku również już nie robią tego dla ciebie i chcesz więcej.

Po pierwsze, chcę, żebyś wiedział, że nie ma nic złego w tym, czego chcesz.

Znalezienie wewnętrznego spokoju i śmianie się w obliczu chaosu było jednym z pierwszych sposobów, w jaki zacząłem wydobywać się z dziury, do której zaprowadziły mnie moje pożądania i własne poczucie niekompletności.

Musisz zaakceptować, że chcesz więcej od związku i kochać siebie i uznawać swoją potrzebę, zamiast spychać ją w dół lub próbować zmusić się do bycia szczęśliwym z powodu sytuacji, która już cię nie satysfakcjonuje.

Wiem, że tak było w moim romansie przez długi czas.

Żyłem w zaprzeczeniu, udając, że nasze wspólne chwile mi wystarczają, a bycie parą było tylko zabawnym marzeniem, a nie czymś, czego naprawdę chciałem.

Ale naprawdę tego chciałem.

Miałem nadzieję, że stanie się to czymś więcej niż przelotnym romansem, zwłaszcza, że ​​nasz związek się pogłębił, ale niestety tak się nie stało.

Czy żonaty mężczyzna może naprawdę kochać swoją laskę na boku? nie sądzę.

Kiedy miałam romans z żonatym mężczyzną, myślałam tylko o plusach, ale było wiele aspektów jego zachowania i naszego wspólnego czasu, które również mnie frustrowały i dezorientowały.

Oto, czego się nauczyłem.

2) Po co romansować z żonatym mężczyzną?

Oczywiście powody, dla których ludzie mają romanse, zależą od zaangażowanych osób. Może to być wszystko, od nieszczęścia w obecnym związku, przez nudę seksualną, po napięcie na odległość, które sprawia, że ​​trudno jest oprzeć się pokusie.

Wiem, że w moim przypadku było dużo pierwszego i drugiego. Po prostu nie byłem już podekscytowany, a kiedy spotkałem… nazwijmy go Richard… iskry poleciały.

Mogę powiedzieć, że próbowałem ich powstrzymać, ale wiem, że gdyby tak było, zawaliłbym nawet podstawowy kurs przeciwpożarowy.

Prawda jest taka, że ​​od razu wskoczyłem i poczułem ciepły blask i pokochałem to.

Kiedy wziął ze mną wolny weekend na narty – a powiem ci, że niewiele jeździłem na nartach – poczułem się jak najszczęśliwsza kobieta na świecie.

Zwinięta w kłębek przed kominkiem ośrodka byłam pewna, że ​​w końcu mi się udało.

Mogłam mieć to, co najlepsze z obu światów: towarzystwo mężczyzny, którego kochałam, bez konieczności naciskania na coś więcej i odpychania go.

Chciałem tylko, żeby to trwało zawsze w ten sam sposób. A przynajmniej tak myślałem.

Najpierw.

Tak myślałem, dopóki nasze drogi się nie rozeszły, a on zaczął mniej dzwonić, a potem wysyłał wiadomości tylko w celu zdobycia łupów lub wyładowania swojego zmartwienia z powodu problemów rodzinnych z żoną i tego, jak bardzo była irytująca, i problemu, który miał ze swoim starszym synem źle zachowującym się w szkole i wkurzyć nauczycieli.

Hej, nie jestem przeciwny udzielaniu rad, ale powoli zacząłem zdawać sobie sprawę, że jestem na ulicy jednokierunkowej i byłem piątym kołem w jego związku z żoną i dziećmi.

Wyciągał do mnie ręce, kiedy chciał, żebym się wypłakała, ale rzadko był przy mnie, poza kilkoma wybuchami śmiechu lub krótką pogawędką w drodze do pracy i intymnymi chwilami, więc czego tak naprawdę oczekiwałam? ?

Pomimo seksu gwiazdy rocka, jego niesamowitego poczucia humoru i szalonego, kuszącego uśmiechu, Richard tak naprawdę nigdy mi się nie oddawał. Po prostu używał mnie jako fizycznego i emocjonalnego ujścia.

Uświadomienie sobie tego bólu.

Cholernie bolało. Ale tym, co bolałoby jeszcze bardziej, byłoby dalsze prowadzenie się, więc zamierzam być z tobą szczery…

3) Jeśli masz romans z żonatym mężczyzną…

Romans z żonatym mężczyzną: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Są szanse, że to tylko to: romans. On nie zamierza rzucić swojego życia i uciec z tobą: przynajmniej jest to bardzo rzadkie.

Czy żonaty mężczyzna może kochać swoją kochankę? Być może, ale w większości przypadków prawdopodobnie nie.

Spędza z tobą czas tak długo, jak długo zaspokajane są jego libido i potrzeby życiowe, a kiedy staje się to dla niego niewygodne lub nudne – lub szukasz wzajemności – generalnie znika jak zwinny duch.

Jeśli masz romans z żonatym mężczyzną, ale zaczynasz mieć problemy lub czujesz, że on się odsuwa, ostrzegam cię teraz, abyś zrobił wszystko, co w twojej mocy, aby więcej nie inwestować.

Wiem, że w moim przypadku czułem, że Richard był najlepszym, jakiego kiedykolwiek znalazłem.

Czułam, że muszę postawić swoją przyszłość na szansę, że zostawi swoją irytującą żonę i przyjdzie do mnie.

Ale tak naprawdę nigdy nie było na to szansy: pewnego dnia musiałem przyznać, że była to tylko rozmowa do poduszki dla sfrustrowanego mężczyzny i kobiety (mnie), która za bardzo polegała na kimś, w kim mogła się zakochać do szaleństwa.

Boli bycie poboczną laską.

Było już za późno, by się wycofać, a nikomu nie życzę nocy wypełnionych łzami po tym, jak powiedział mi, że już mnie nie widzi.

Czułam się, jakbym miała złamane serce po raz pierwszy. Byłam pewna, że ​​nie poradzę sobie bez niego. Byłam pewna, że ​​nigdy nie spotkam kogoś, kto tak jak ja uwielbiałby oglądać filmy science-fiction lub rozmawiać o naszych dziwacznych, modnych upodobaniach muzycznych.

To bolało. Utknąłem w mentalności, że potrzebuję kogoś, kto przyjdzie mnie uratować i wypełni we mnie dziurę.

Potrzebowałam wielu miesięcy pracy nad sobą i odzyskania osobistej mocy, aby zrozumieć prawdę o znalezieniu prawdziwej miłości i intymności.

4) Zwycięzca przegranej gry

Zacząłem myśleć o sobie jako o zwycięzcy przegranej gry. Jeśli złamanie serca było wygraną, byłam królową – przez lata.

A Richard znał po prostu ten specjalny sposób ignorowania mnie i wyciszania się na mnie, żeby rozerwać to jak blender o maksymalnej mocy.

Kiedy próbowałem się zbliżyć i odzyskać te wyjątkowe chwile, które mieliśmy, unikał.

Kiedy żartowałem, że uciekliśmy, jego uśmiechy stawały się coraz rzadsze, a jego twarz była pozbawiona wyrazu i zaabsorbowana.

Czasami czułam się dosłownie niewidzialna, gdy ten żonaty mężczyzna, w którym się zakochałam, wykreślił mnie ze swojego istnienia na moich oczach.

5) Wyciągnięte trudne lekcje

Trudne lekcje, których się nauczyłem, były takie, że chociaż nasze zmysłowe połączenie było niesamowite i łączyła nas osobista więź, Richard nigdy nie był skłonny zobowiązać się do mnie w jakikolwiek sposób.

Im więcej o tym myślałem, on zawsze dopasowywał mnie do swojego harmonogramu, a nigdy na odwrót.

Nadawał nastrój i ton, kiedy się spotykaliśmy.

Zwykle jestem nieco bardziej uległa, ale lubię też mieć swój wkład.

Nauczyłem się trudnej lekcji, że gdyby zdradzał ze mną swoją żonę, nawet gdyby odszedł, by być ze mną, kto powiedział, że nie zrobiłby tego mnie?

Co więcej, musiałem w końcu przyznać, że moja łatwa wiara w to, co powiedział mi o swojej „dręczącej” i „męczącej” żonie, może nie być w stu procentach dokładna.

W końcu nigdy nie poznałam jej wersji historii, a gdybym ją usłyszała, zgaduję, że mogłaby być trochę inna niż Richarda.

W końcu był świetnym facetem, ale daleko mu było do ideału. Nawet jako ktoś, kto się w nim zakochał, doświadczyłem wielu jego irytujących cech osobowości i z tego, co wiem, zdradza teraz nową kobietę i opowiada jej o mnie io tym, jak bardzo byłem frustrujący.

Dobrze. Krąg oszustwa kręci się w kółko i nie jest to ładny widok.

Jeśli masz romans z żonatym mężczyzną, moja prosta rada to przestać.

Bez względu na to, jak dobry jest seks i ile stosów zmiętych prześcieradeł świadczy o przepoconych nocach lub popołudniach błogości, które spędziliście razem, nie jest to warte okropnego bólu serca, który jest za zakrętem, kiedy on nie stawia swoich pieniędzy tam, gdzie ich usta są.

Bez względu na to, jak bardzo czujesz, że przeżywasz swoje pierwsze dni chwały w szkole średniej.

Wysiadać. Wyjdź, teraz.

Spłoniesz i zmarnujesz lata swojego życia.

O ile ten mężczyzna naprawdę nie zamierza opuścić swojej żony i nie jesteś absolutnie pewien, każdym ostatnim włóknem swojej istoty, że spotkałeś swoją bratnią duszę, musisz zrobić wszystko, aby się wyplątać.

Nawet jeśli nadal chce kontynuować, musisz postawić stopę.

Jesteś warta mężczyzny, który całkowicie Ci się poświęci. Wiedz to głęboko w kościach i nigdy nie idź na kompromis.

Zalecana lektura: Jak przestać spotykać się z żonatym mężczyzną: 15 kluczowych wskazówek

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector