10 powodów, dla których posiadanie standardów jako kobiety jest tak ważne

Miłość

Niezależnie od tego, czy chodzi o nasze relacje z innymi, w pracy, czy po prostu w życiu codziennym, posiadanie standardów jako kobiety ma moc.

Standardy to sposób, w jaki porzucamy faceta, który nie daje sobie rady, i sposób, w jaki kładziemy kres wykorzystywaniu i maltretowaniu.

W ten sposób witamy to, na co naprawdę zasługujemy, i nie pozostawiamy światu wątpliwości co do naszej prawdziwej wartości.

Oto 10 wyraźnych powodów, dla których posiadanie standardów jest niezbędne.

1) Twoja siła na krótką metę oznacza znacznie mniej bólu serca na dłuższą metę

Spójrzmy prawdzie w oczy, gdyby posiadanie wysokich standardów było całkowitym spacerem po parku, każdy by to zrobił.

Nie zamierzam kłamać, pociąganie siebie i innych do odpowiedzialności za wysokie wartości, których pragniesz w swoim życiu, może być wyzwaniem i wymaga siły – ale nagrody na dłuższą metę są znacznie większe.

Czasami oznacza to wczesne stawienie czoła rozczarowaniu i odwrócenie się od sytuacji, która nie jest wystarczająco dobra. Ale robiąc to, uwalniasz się na coś znacznie lepszego.

Powiedzmy, że spotykasz się z facetem, który zaczyna pokazywać ci czerwone flagi w związku. Może odwołuje kilka randek w ostatniej chwili bez dobrej wymówki lub nie kontaktuje się z tobą, kiedy mówi, że to zrobi.

Wiemy, że nie są to przykłady wysokich standardów w związku. Jakkolwiek kuszące może być ignorowanie go lub usprawiedliwianie go, gdy jego zachowanie nie spełnia twoich standardów, to tylko gromadzenie większego problemu na później.

Mając standardy i rozwiązując problemy na wczesnym etapie, możesz narazić się na ryzyko utraty czegoś, co myślisz, że chcesz.

Ale kobiety, które zdecydowały się obniżyć swoje standardy ze strachu przed utratą kogoś lub czegoś, nie unikają rozczarowania, po prostu gromadzą to rozczarowanie – które rośnie z upływem czasu.

Posiadanie siły, by trzymać się teraz swoich standardów, pozwala zaoszczędzić zmarnowany czas, energię i większy ból serca w przyszłości.

2) W swoim życiu stawiasz na jakość zamiast na ilość

Brak stabilizacji może wymagać cierpliwości, ale to, co witasz w swoim życiu, jest o wiele bardziej wzbogacające.

Kobieta ze standardami koncentruje się na jakości, a nie na ilości.

Czy nie lepiej mieć jedną niesamowitą randkę niż dziesiątki przeciętnych, a nawet gorzej, katastrofalnych randek?

Czy nie lepiej mieć małą sieć prawdziwych przyjaciół niż pięćdziesięciu fałszywych przyjaciół?

Jeśli chodzi o zadowolenie z życia, wybór rzeczy o wysokim standardzie ma większe znaczenie niż ilość lub liczba posiadanych rzeczy.

Jasne i wysokie standardy pozwalają podążać za swoimi priorytetami, nie marnując cennego siebie na rzeczy i ludzi, którzy tak naprawdę nie wnoszą wartości do twojego życia.

Z dala od jakichkolwiek płytkich wskaźników, ilości brakuje głębi jakości. „Więcej” nie oznacza tak naprawdę więcej, chyba że przynosi większe znaczenie i spełnienie.

Wie o tym kobieta wyznająca standardy. Nie interesują ją wskaźniki próżności. Ona chce tylko tego, co najlepsze, a ty możesz zatrzymać resztę.

3) Masz większą samoocenę

Nie starając się brzmieć całkowicie tandetnie, najważniejszą miłością, jakiej kiedykolwiek doświadczysz w życiu, jest miłość własna.

Ten zdrowy szacunek dla siebie jest mocnym fundamentem, na którym budujesz wszystkie inne relacje. To także żyzna ziemia, na której zasiewasz swoje nadzieje, marzenia i pragnienia.

Kiedy obniżasz swoje standardy, podświadomie sygnalizujesz sobie, że nie jesteś wart tego, czego chcesz.

Kobieta ze standardami jest wtajemniczona w potężną tajemnicę. Nie czeka, aż ktoś inny ją uratuje, naprawi lub uszczęśliwi.

Zdaje sobie sprawę, że wszystko pochodzi z wnętrza. Jest szczęśliwa sama, więc nie jest na tyle zdesperowana, by znosić coś niedopuszczalnego, aby spróbować wypełnić jakąkolwiek pustkę.

Oczekuje, że jej partner, szef, przyjaciele itp. będą ją traktować tak dobrze, jak ona traktuje siebie.

Poczucie własnej wartości wpływa na wszystkie obszary twojego życia, w tym na proces podejmowania decyzji, zdrowie emocjonalne, relacje i ogólne samopoczucie.

Kiedy nalegasz na wysokie standardy, zwiększasz swoją samoocenę, ponieważ aktywnie okazujesz sobie szacunek i podziw.

4) Promuje samopoznanie

Posiadanie standardów do egzekwowania jest możliwe tylko wtedy, gdy wiesz, czego chcesz, a czego nie. To wymaga uczciwego badania duszy i dociekania siebie.

Ale poświęcenie czasu na ustalenie, co jest, a co nie jest wystarczająco dobre dla ciebie w życiu, jest niezbędne.

Im więcej samoświadomości pielęgnujemy, tym lepiej rozumiemy nasze doświadczenia na nowe sposoby. Pomaga nam rozwijać nowe zachowania i dostrzegać własne martwe punkty.

Standardy zasadniczo pomagają ci rozwijać się jako osoba i stale się doskonalić.

Samowiedza przynosi wiele korzyści w twoim życiu, w tym:

  • Szczęście — od bycia wiernym sobie i wyrażania swoich pragnień.
  • Mniej wewnętrznych konfliktów — ponieważ twoje zewnętrzne działania pasują do tego, jak się czujesz w środku.
  • Lepsze podejmowanie decyzji — ponieważ Twoje wybory są bardziej zgodne z Twoimi wartościami.
  • Samokontrola — gdy lepiej zrozumiesz swoje motywacje do robienia rzeczy.
  • Odporność na presję rówieśników — ponieważ jest mniej prawdopodobne, że po prostu pójdziesz za tłumem.
  • Więcej tolerancji wobec innych – im lepiej znamy siebie i swoje zmagania, tym łatwiej rozszerzyć to zrozumienie także na innych.

5) Odnosisz większe sukcesy

Znajomość swojej wartości ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu w czymkolwiek. Nie mówimy o arogancji, ale o solidnych podstawach pewności siebie.

Bez wewnętrznej wiary i wiary w siebie znacznie bardziej prawdopodobne jest, że się poddasz lub zadowolisz się mniejszymi kosztami.

Gdy tylko napotkasz pierwszą przeszkodę lub gdy sytuacja staje się trudna, bez standardów łatwiej jest przyznać się do porażki.

Im bardziej czujesz się godny dobrych rzeczy w życiu, tym bardziej prawdopodobne jest, że wykorzystasz nadarzające się okazje.

Zamiast zaakceptować przeciętność ze strachu, to wszystko, co możesz osiągnąć, kobieta ze standardami będzie walczyć o większą nagrodę – czy to w jej karierze, czy czekaniu na odpowiedniego partnera.

Ludzie sukcesu nie boją się odmawiać rzeczom, które nie są dla nich wystarczająco dobre.

Wierzą, że lepsze czeka i są zdeterminowani, aby włożyć dużo pracy, aby mieć pewność, że lepsze jest dokładnie tym, co dostają — ponieważ wiedzą, że na to zasługują.

Kobiety, które wznoszą się na szczyty życia, to kobiety, których standardy nie pozwalają im zaakceptować mniej.

6) Cieszysz się większym szacunkiem innych

Czy nie byłoby miło, gdybyśmy wszyscy automatycznie szanowali się nawzajem, traktując każdego z godnością i uznaniem? Niestety nie zdarza się to często.

Mówią, że na szacunek trzeba zasłużyć, a kobiety wyznające standardy są na ogół znacznie lepiej przygotowane do domagania się szacunku od innych.

Kiedy dajemy przykład i wyznaczamy sobie standardy, inni to zauważają. Standardy to sposoby, w jakie po cichu komunikujemy innym naszą wartość.

Gdy tylko pozwolisz komuś mówić do ciebie źle, źle cię traktować lub zachowywać się wobec ciebie niewłaściwie, nie kwestionując tego, słusznie lub nie, druga osoba cię za to osądzi.

Zastanawiają się, co może im się uchodzić na sucho, a czego nie.

Otrzymywanie szacunku od innych jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga nam czuć się bezpiecznie i lepiej wyrażać siebie.

Chociaż bycie życzliwym, współczującym i wyrozumiałym to cechy, które się szanuje, prawdziwy szacunek wymaga również siły, by wskazać, co nie działa.

Kobieta o niskich standardach może błędnie sądzić, że mężczyzna polubi ją bardziej, jeśli będzie chciała mu się podobać i zgodzić się na to, czego on chce. Ale mężczyzna będzie bardziej szanował kobietę, która pokazuje, że ma standardy, którym musi sprostać.

7) Przyciągasz do swojego życia wartościowych ludzi

Po czym poznać, że kobieta ma wysokie wymagania? Spójrz na ogólną jakość jej życia i ludzi w nim.

Kobieta o wysokiej wartości przyciąga do swojego życia wartościowych ludzi i rzeczy.

Oczywiście na poziomie duszy żaden człowiek nie ma większej wewnętrznej wartości niż inny. Ale w prawdziwym świecie widzimy, że niektórzy ludzie wydają się mieć bardziej wspólne życie niż inni.

Podobne przyciąga podobne. Nazwijmy to prawem przyciągania lub po prostu starą psychologią, ale mamy tendencję do ciążenia w kierunku standardów, które sami sobie wyznaczyliśmy.

To, co mówią, jest prawdą, twój klimat przyciąga twoje plemię – a twoje standardy znacznie przyczyniają się do stworzenia tego klimatu.

Kobieta z godnym pozazdroszczenia związkiem prawdopodobnie nie miała szczęścia i natknęła się na swojego Czarującego Księcia. Zamiast tego miała standardy randkowania.

Jak większość z nas, bez wątpienia najpierw pocałowała kilka żab. Różnica polega na tym, że nie pozwoliła żabie się wprowadzić, spędzić następnych 5 lat, narzekając swoim przyjaciołom na to, jak źle ją traktuje, i ostatecznie nic z tym nie robiąc.

8) Kontrolujesz kierunek swojego życia, zamiast być ofiarą

10 powodów, dla których posiadanie standardów jako kobiety jest tak ważne

Posiadanie standardów w życiu jest jak ustalanie zasad dla własnego klubu. Odpowiadasz za kontrolę jakości swojego życia.

Nie zawsze jest to łatwe i wymaga, abyśmy stanęli na wysokości zadania. Ale jest niesamowicie wzmacniający, ponieważ stawia cię na miejscu kierowcy.

Zamiast być na łasce tego, co ci się przydarza lub jak inni traktują cię w życiu, ustalasz zasady.

Zamiast użalać się nad sobą, gdy ktoś cię nie szanuje lub zachowuje się wobec ciebie źle, przejmujesz kontrolę.

Posiadanie standardów to aktywna praca z życiem. Kobiety, które nie wyznaczają standardów dla siebie lub ludzi w swoim życiu, nieustannie znajdują się na łasce niekontrolowanych rzeczy.

Kiedy masz standardy, nie musisz być ofiarą, ponieważ jesteś w stanie się uratować.

9) Masz zdrowe granice

Granice są wspierającym kręgosłupem, który utrzymuje nas na nogach. Granice i standardy idą w parze.

Trudno mieć jedno bez drugiego. Nasze standardy określają nasze granice, a nasze granice pomagają nam ich przestrzegać.

W poście na Instagramie dr Nicole LePera. która nazywa się The Holistic Psychologist, podzieliła pięć rodzajów granic.

Zdefiniowała je jako emocjonalne, materialne, czasowo-energetyczne, fizyczne i mentalne.

Emocjonalne granice mogą być nieodpowiednimi tematami lub kimś, kto lekceważy nasze emocje. Granice mentalne to takie rzeczy, jak zachowanie wolności myśli. Fizyczne granice są wtedy, gdy ktoś dosłownie zbliża się zbyt blisko, by zapewnić sobie komfort. Granice czasu i energii decydują o tym, komu i czemu zdecydujemy się poświęcić.

Łatwo zauważyć, jak posiadanie standardów pomaga nam wiedzieć, gdzie wytyczyć granicę, aby stworzyć silniejsze granice.

10) Tworzysz pozytywne zmiany na świecie

Oto jedna z najlepszych zalet posiadania wysokich standardów — nie tylko pozytywnie wpływasz na swoje życie, ale także pomagasz innym kobietom.

Odmowa przymykania oka na złe zachowanie i zamiast tego przeciwstawienie się, pomaga w tworzeniu pozytywnych zmian. Nie tylko dla ciebie, ale w szerszym społeczeństwie.

Im więcej się kształcimy, doskonalimy i kochamy – ta poprawa się rozprzestrzenia. Twoi przyjaciele, rodzina, współpracownicy i społeczność również z tego korzystają. Stajesz się pozytywnym przykładem.

Odmawiając facetowi grania, możesz zainspirować swoich kumpli, aby nie zadowalali się mężczyzną, który też na nich nie zasługuje.

Twoja wiara w realizację ambicji zawodowych może sprawić, że staniesz się mentorką dla innych kobiet i napełnisz je przekonaniem, że są w stanie zrobić to samo.

Powstanie i pozwolenie, by Twój głos został usłyszany, gdy widzisz, że dzieje się coś złego, jest ważną częścią tworzenia lepszego świata dla nas wszystkich.

Posiadanie standardów jest ważne dla twojego życia, ale nawet jeśli nie robisz tego dla siebie – zrób to dla swojej siostry, matki, córki, przyjaciółki i każdej innej kobiety i dziewczyny.

Podsumowując: jak pokazujesz, że masz standardy?

Standardy są przestrzegane nie przez nasze słowa, ale przez nasze działania.

Na poziomie praktycznym może to wyglądać jak odmowa angażowania się w plotki, toksyczne związki lub dramaty. Może to oznaczać posiadanie siły do ​​konfrontacji z czerwonymi flagami, które pojawiają się w życiu.

Pokazujemy nasze standardy, zobowiązując się do samych siebie, nawet jeśli wydaje się to trudne.

Posiadanie standardów polega na utrzymywaniu własnych pleców, traktowaniu siebie z godnością i szacunkiem oraz naleganiu, aby ludzie, którzy chcą być w twoim życiu, robili to samo.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector