7 myśli, które naprawdę ma kochanka na temat żony

Miłość

Jeśli twój mąż miał romans, prawdopodobnie torturują cię myśli o innej kobiecie.

O ile myślisz o kochance, jesteś również bardzo ciekawy, co ona też do ciebie czuje.

Chociaż każda sytuacja jest wyjątkowa, oto 7 niezwykle powszechnych myśli kochanki na temat żony.

Co druga kobieta myśli o swojej żonie?

1) „Nie będę o niej myślał”

Spójrzmy prawdzie w oczy, nic tak nie zabija nastroju, jak poczucie winy.

W wielu przypadkach, a zwłaszcza na wczesnych etapach romansu, druga kobieta zwykle unika myślenia o żonie tak bardzo, jak to możliwe.

Takie postępowanie jest konfrontacyjne. To skłania ją do rozważenia konsekwencji swoich działań i tego, jak jej wybory wpływają na wszystkich zaangażowanych.

Czy druga kobieta czuje się winna? Oczywiście odpowiedź zależy od kobiety. Ale przytłaczająca większość z nas (81% osób) twierdzi, że oszukiwanie jest zawsze złe.

Można więc bezpiecznie założyć, że udział w romansie będzie niósł ze sobą pewną dozę poczucia winy. Dla niektórych kobiet sposób radzenia sobie polega na całkowitym unikaniu myślenia o żonie tak długo, jak to możliwe.

To całkowicie naturalne, że zastanawiasz się, jak druga kobieta postrzega żonę. Choć może to zabrzmieć okrutnie, żona na ogół nie jest tematem rozmów.

W ten sposób zarówno mąż, jak i kochanka mogą uchronić się przed koniecznością zmierzenia się z rzeczywistością.

Zbyt częste sondowanie żonatego mężczyzny na temat jego żony może go odstraszyć. Tak więc drażliwy temat jego żony w domu jest tematem tabu, którego w dużej mierze unika się.

Dlatego czasami dopiero po zakończeniu romansu druga kobieta zaczyna odczuwać prawdziwe wyrzuty sumienia.

O wiele łatwiej zarówno mężowi, jak i drugiej kobiecie żyć w zaprzeczeniu. Tak więc brutalna prawda, kiedy zastanawiasz się, co myśli o tobie druga kobieta, w rzeczywistości w większości przypadków prawdopodobnie o tobie nie myśli.

Zamiast nienawidzić żony, wiele kochanek woli w ogóle o nich nie myśleć.

2) „Ona na niego nie zasługuje”

Innym mechanizmem obronnym, z którego często korzystamy, aby uniknąć poczucia winy, jest usprawiedliwienie.

Znajdujemy wymówki, dzięki którym nasze działania wydają się bardziej rozsądne. To sposób na bycie po swojej stronie w życiu.

Przekazanie żonie części odpowiedzialności za to, co się stało, to dobry sposób na zrzucenie winy.

Kochanka może usprawiedliwić swoje zachowanie, mówiąc coś w rodzaju: „Ona nie traktowała go dobrze” lub „ona nie docenia go tak jak ja”.

Oczywiście nie wszystkie kobiety będą oczerniać żonę. Ale jest to taktyka, która jest stosowana.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego druga kobieta nienawidzi żony, prawda jest taka, że ​​widzi żonę jako stojącą na drodze do jej własnego szczęścia.

Staje się to więc sytuacją typu „ja lub ona”.

Może być nawet podsycane przez rzeczy, które mąż powiedział, aby ją ułaskawić.

Nawet jeśli druga kobieta znajdzie wymówki, by obwiniać żonę, ostatecznie znalezienie wad w żonie dotyczy zazdrości.

Pod koniec dnia żona ma to, czego chce, i to jest irytujące.

3) „Ona nie jest dla niego odpowiednia”

Wiele najczęstszych myśli, jakie kochanka może mieć na temat żony, będzie koncentrować się na usprawiedliwieniu tego, co się wydarzyło.

Konsekwencją tego, że małżeństwo nie jest dla siebie odpowiednie, jest to, że gdyby był szczęśliwy w domu, nie zrobiłby tego.

Jest tam też trochę myślenia życzeniowego. Podtekst jest taki, że druga kobieta może w jakiś sposób uszczęśliwić go, ponieważ są do siebie lepiej dopasowane.

Nie tylko oznacza to, że może sobie wmawiać, że będą mieli lepszą przyszłość. Ale pozwala im to również oderwać się od haka, sugerując, że w grę wchodzą większe siły.

Zamiast wyboru romansu, jej działania są prawie naprawianiem „niewłaściwego” dopasowania.

4) „Co ona ma, czego ja nie mam?”

Może cię zaskoczyć, gdy zdasz sobie sprawę, że niektóre myśli, które miałeś o tej drugiej kobiecie, ona prawdopodobnie miała też o tobie.

Jeśli dowiesz się, że twój mąż miał romans, trudno nie porównywać się z nią. Ale możesz zagwarantować, że to samo można powiedzieć o niej. Zwłaszcza jeśli wiedziała o tobie przez cały czas.

Niewierność męża jest zdradą, która najprawdopodobniej zachwia twoją pewnością siebie i nadszarpnie poczucie własnej wartości w takim samym stopniu, jak małżeństwo.

Ale niezależnie od intymności, czy to fizycznej, czy emocjonalnej, którą mogli ze sobą dzielić, podczas waszych małżeńskich lat będziecie dzielić o wiele więcej.

Znasz go lepiej niż ktokolwiek inny, a ona nigdy nie pozna. Jeśli masz razem dzieci, jest to więź, której nigdy nie można cofnąć.

Wspólna historia i przeszłe doświadczenia z mężem łączą was. To z pewnością będzie niewiarygodnie groźne dla drugiej kobiety.

Nie zakładaj, że musi myśleć, że jest lepsza od ciebie i czuje się super pewna siebie we wszystkim.

Fakty są takie, że mężczyzna, którego ona chce, to mężczyzna, który jest mężem kogoś innego. A to z pewnością sprawi, że zacznie się zastanawiać nad związkiem, jaki macie z mężem.

5) „Żal mi jej”

Wiele kochanek przyznaje się do współczucia żonie.

Druga kobieta wie, że mąż okłamywał żonę, oszukiwał ją i zdradzał.

Może błędnie wierzyć, że z drugiej strony przynajmniej nie została okłamana (chociaż może nie zdawać sobie sprawy z tego, że istnieje wiele kłamstw, które mężczyźni opowiadają swoim kochankom).

Jak przyznała jedna kochanka na Quora:

„Znałem rzeczywistość tego, co się dzieje, a żona po prostu dostawała mnóstwo kłamstw. Współczułem jej z powodu jej ciągłej naiwności. Okłamywał ją przez wszystkie lata romansu, okłamywał ją, kiedy w końcu zostaliśmy złapani… więc tak, trochę jej współczułem”.

6) „Jest mi smutno i żal mi jej”

Łatwo sobie wyobrazić, że druga kobieta jest bezdusznym i nieczułym typem, który po prostu nie przejmuje się szkodami, których była częścią.

Napędzany bólem i złością po upadku romansu, łatwo zrozumieć, dlaczego możesz to założyć. Ale jak już powiedziałem, trudno jest uciec od poczucia winy.

Wiele kochanek będzie odczuwać wyrzuty sumienia za swoje czyny i współczuć żonie.

Zamiast próbować oczerniać lub obwiniać żonę, zdają sobie sprawę, że nie zrobiła absolutnie nic złego i jest niewinną ofiarą.

Nawet jeśli druga kobieta chce kontynuować romans, może nadal współczuć żonie. Jak wyjaśniła jedna kochanka gazecie Guardian:

„Czuję się winny z powodu strasznego bólu, jaki odczułaby jego żona, gdyby dowiedziała się o romansie. Ale przede wszystkim nie czuję się winny z powodu romansu.

7) „Zazdroszczę jej”

Tak, to prawda. Zazdrość wobec żony jest bardzo częstym doświadczeniem kochanki.

W końcu ożenił się z tobą. Jesteś jego żoną. Jesteś kobietą, do której wraca do domu każdej nocy. Wasze wspólne chwile nie są skradzione. Wasze wspólne życie jest jawne i nie jest spowite tajemnicą. W waszym związku nie ma winy ani wstydu. Kochał cię na tyle, by się z tobą ożenić i zobowiązać.

To nie są rzeczy, które można powiedzieć o drugiej kobiecie, która bierze udział w romansie.

Jak Nicola wyjaśniła Mashable o swoim romansie z żonatym mężczyzną:

„Byłem tak zazdrosny, że dotarła tam pierwsza, że ​​musiała sprawić, by przyszedł do niej do domu”.

Mimo całego zrozumiałego bólu, jaki odczuwasz jako żona, której mąż miał romans, nie zapominaj, że bycie kochanką to bezbronna pozycja.

Jeśli jest samotna i nie ma własnej rodziny, prawdopodobnie będzie samotna.

Statystyki pokazują, że bardzo niewiele romansów prowadzi do długotrwałych związków. W rzeczywistości większość trwa tylko od 6 do 24 miesięcy.

Szanse na to, że sytuacja zakończy się dla niej pomyślnie, nie przemawiają na jej korzyść. Może to prowadzić do wielkiej zazdrości wobec żony.

Jak to jest być drugą kobietą?

Mamy nadzieję, że ta lista myśli i uczuć, jakie druga kobieta ma wobec żony, da ci duży wgląd w to, jak to jest być nią.

Druga kobieta często odczuwa mieszankę zazdrości i poczucia winy. Prawdopodobnie czuje się źle z powodu romansu, jednocześnie usprawiedliwiając to przed sobą.

Bez względu na powód, prawdopodobnie wymyśliła sobie jedną lub więcej wymówek, aby wyjaśnić sobie, dlaczego to zrobiła.

Może to oznaczać, że uczucia są zbyt silne, że mąż nie jest szczęśliwy w domu lub że żona jest „szalona” lub w jakiś sposób nierozsądna.

Ale tak czy inaczej, możesz spodziewać się, że poczuje szeroką mieszankę emocji, w tym:

  • wina
  • wyrzuty sumienia
  • wstyd
  • szkoda
  • smutek
  • zazdrość
  • zazdrość
  • udaremnienie
Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector