Ile czasu zwykle zajmuje mężczyźnie oświadczyny? Wszystko co musisz wiedzieć

Miłość

Od jakiegoś czasu między wami układa się świetnie i nie macie innego wyjścia, jak tylko iść naprzód.

Ale dlaczego nie proponuje?

W tym artykule porozmawiajmy o tym, ile czasu zwykle zajmuje mężczyźnie oświadczyny i co może go skłonić do tego wielkiego ruchu.

Niektóre statystyki, które musisz znać

1) Mężczyźni zwykle podejmują decyzję o małżeństwie po trzech latach.

Według cenonomiki, mężczyźni zwykle potrzebują co najmniej 3 lat, aby rozważyć małżeństwo.

A jeśli się nad tym zastanowić, ma to sens. W tym szybko kurczącym się świecie jest wielu ludzi, więc zanim się zaangażuje, chce być bardzo pewny, zanim naprawdę się z tobą zwiąże.

Dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło, by mężczyzna ożenił się z dziewczyną, żeby na nią spojrzeć i pomyśleć, że jest ładna. Teraz musi się martwić, że może jego bratnia dusza jest po drugiej stronie świata.

2) Podniósł się wiek zawierania małżeństw.

Jeśli przyjrzysz się trendom, zobaczysz, że ludzie czekają coraz dłużej, zanim się zaangażują.

Sto lat temu oczekiwano, że wyjdziesz za mąż w wieku 21 lat. Obecnie ludzie czekają, aż skończą prawie 30 lat.

A jeśli się nad tym zastanowić, ma to sens.

Życie stało się znacznie trudniejsze w tej gospodarce i teraz bardziej zależy nam na byciu „kompatybilnym” niż kiedyś, więc mężczyzna, który lubi kobietę, nie wystarcza już, by poprowadzić ją do ołtarza.

Teraz mężczyzna musi pomyśleć o byciu użytecznym i upewnieniu się, że jest ustawiony na całe życie, zanim uczyni cię jego częścią.

3) Małżeństwa po prostu nie są już tak popularne jak kiedyś.

W 2019 roku US Census Bureau zarejestrowało tylko 16,3 nowych małżeństw na każde 1000 kobiet (w wieku 15 lat i starszych). Nastąpił niewielki spadek od 2009 roku z 17,6.

W tamtych czasach małżeństwo było czymś, czego ludzie oczekiwali i wchodzili w nie ze względu na przetrwanie. Nie miało znaczenia, czy była to miłość, czy brak miłości — w rzeczywistości miałeś szczęście, jeśli kochałeś współmałżonka.

Ale w dzisiejszych czasach nasze priorytety się zmieniły.

Życie jest nadal trudne, ale teraz możemy żyć niezależnie, więc małżeństwo stało się miłością, a nie praktycznością.

Jednocześnie ostatnio rozkwitła różnorodność myśli. Staliśmy się świadomi poliamorii, a niektórzy ludzie po prostu nie wierzą w pary życiowe.

Są też tacy, którzy unikają swojej religii lub po prostu nie uważają, że trzeba poślubić kogoś, aby pokazać, że go kocha.

Spróbuj porozmawiać o tym z chłopakiem. Może jest jedną z tych osób, które z jakiegoś powodu po prostu nie wierzą w małżeństwa.

Może nawet zaproponować ci związek cywilny, ponieważ uważa, że ​​ceremonie małżeńskie są po prostu bezsensownym paleniem pieniędzy.

Co sprawia, że ​​mężczyzna chce się oświadczyć

1) Jeśli jest gotowy.

Małżeństwo jest formalnym zobowiązaniem i jest wiele rzeczy do rozważenia przed dokonaniem wielkiego skoku.

Ponieważ jest to bardzo cenny kamień milowy w życiu człowieka, ludzie dokonują wielu dodatkowych przygotowań, aby związek był wyjątkowy.

Niestety kosztów ślubu po prostu nie można lekceważyć.

Twój mężczyzna chce dać ci dzień, który oboje możecie zapamiętać, i podzielić się tą doniosłą okazją z ważnymi ludźmi w twoim życiu. Chce mieć pewność, że nikt nie wyjdzie rozczarowany.

Więc na razie może zdecydować się najpierw zamieszkać pod tym samym dachem co ty. „Mieszkanie” ze swoim chłopakiem może nie brzmieć tak romantycznie jak małżeństwo z mężem, ale jeśli chodzi o codzienne życie, i tak są praktycznie takie same.

Mówiąc jaśniej, jeśli już mieszkacie razem, prawdopodobne jest, że wyjdziecie za mąż, gdy sytuacja dla was obojga się poprawi.

2) Kiedy jest pewien, że może cię kochać bezwarunkowo.

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszystkie te względy razem wzięte nigdy nie przebiją głównego czynnika poruszającego w związku – miłości.

Badanie przeprowadzone przez Horowitza, Grafa i Livingstona na temat małżeństwa i randek potwierdza, że ​​miłość i towarzystwo to najważniejsze powody, dla których ludzie chcą się pobrać.

Będzie chciał ci się oświadczyć, bo wie, że cię kocha. I że jego uczucia do ciebie są bezwarunkowe. Czasy mogą być łatwe lub trudne, ale i tak będzie z tobą.

Wiele rzeczy może czasami wpłynąć na jego podejmowanie decyzji, ale wszystko sprowadza się do tego, czy ceni cię na tyle, aby coś się stało.

Miłość i akceptacja idą w parze.

Mężczyzna pomyślałby, że jego partnerka powinna go całkowicie zaakceptować takim, jakim jest, i vice versa. Oświadczenie się oznacza, że ​​przestrzega tego warunku — z wadami i wszystkim innym.

W końcu miłość nie wymaga perfekcji.

Stara się poznać Cię na wylot, aby zanim ugiął kolano i poprosił Cię, abyś została jego partnerką na całe życie, był w 100% pewien swojego wyboru i nie żałował, nawet gdy później zrobi się trochę nieprzyjemnie NA.

Co możesz na razie zrobić

Ile czasu zwykle zajmuje mężczyźnie oświadczyny?  Wszystko co musisz wiedzieć

Chociaż mówią, że dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają, nie możesz po prostu być wiecznie siedzącą kaczką i nic nie robić.

Pamiętaj, że związek jest między wami i jest całkowicie w porządku, aby wziąć czynny udział w podejmowaniu ważnej decyzji.

Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby czas oczekiwania stał się produktywny:

Bądź pewny swoich własnych odczuć.

Chociaż może to sprawić, że każdy będzie podekscytowany, jeśli jesteś odbiorcą propozycji, musisz przede wszystkim sprawdzić siebie. Jeśli poświęca swój czas na uporządkowanie swoich uczuć, jest to okazja, abyś zrobił to samo.

Zamknij oczy i przejdź przez ten proces tak, jakby to była prawdziwa rzecz, i zadaj sobie pytanie, jak byś się z tym czuł.

Zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy naprawdę go kocham, czy po prostu chcę się pobrać?
  • Dlaczego jestem niecierpliwy?
  • Czy społeczeństwo wywiera na mnie presję, abym się ożenił?
  • Czy będzie dobrym ojcem? (jeśli chcesz mieć dzieci)
  • Czy on sprawdza wszystkie moje niepodlegające negocjacjom kwestie?

Poznaj go na głębszym poziomie.

Możesz umawiać się z facetem przez dwa, trzy, a nawet sześć lat i nadal nie wiedzieć o nim wszystkiego.

Kiedy próbujesz kogoś poślubić, będziesz chciał się upewnić, że jesteście ze sobą szczerzy.

Czy on jest niechlujem, czy czystym świrem?

Czy on docenia twoje hobby, a ty jego?

Czy przy nim możesz być sobą?

A co najważniejsze, czy twoje wartości są zgodne?

W końcu każdy z nas wyznaje wartości i przekonania, które są unikalne dla danej osoby. A jeśli masz mieszkać z kimś do końca życia, musisz upewnić się, że nie ma żadnych różnic kończących związek.

Przygotuj się do małżeństwa.

Nie możesz się doczekać, aż się oświadczy… ale czy naprawdę jesteś gotowy?

Małżeństwo to nie tylko słońce i tęcza. Musisz także twardo stąpać po ziemi i przygotować się na to, co Cię czeka.

Istnieją role, które musisz wypełnić i musisz być po tej samej stronie co twój partner, zanim wspólnie podejmiecie kolejny krok.

Mężczyźni czasami oświadczają się z myślą o stworzeniu rodziny. Musisz być przygotowany do roli budowania tego domu z nim, lub jeśli w ogóle chcesz.

No i oczywiście jest kwestia pieniędzy, którą trzeba przedyskutować. Czy dzielisz jeden portfel, czy nadal nosisz własne pieniądze? Ile pieniędzy odłożysz na przyszłość?

Krótko mówiąc, jest na co się przygotowywać. Nie czekaj, aż on się oświadczy, abyś była gotowa. A jeśli w końcu tego nie zrobi i zerwiesz (odpukać w drewno), cóż, hej, przynajmniej jesteś przygotowany na następny, jeśli kiedykolwiek się wydarzy.

Wniosek

My, jako społeczeństwo — a zwłaszcza kobiety — lubimy myśleć o małżeństwie jako o jednej z rzeczy, które musimy mieć, gdy dorośniemy.

Że, podobnie jak w filmach, w końcu odnajdziemy i odnajdziemy nasze „długo i szczęśliwie” z naszym własnym księciem z bajki.

Ale smutnym faktem jest to, że w prawdziwym życiu jest tak wiele rzeczy, które przeszkadzają, nawet jeśli on sam chce się już z tobą ożenić!

Jednak na ile to jest warte, nie ma nic złego w byciu tym, który proponuje, a przynajmniej popycha sprawy, jeśli jest zbyt nieśmiały, by działać zdecydowanie.

Ale najmądrzejszą rzeczą do zrobienia na razie jest cierpliwość i zamiast tego skupienie się na przygotowaniu się.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector