Ile randek przed związkiem? Oto, co musisz wiedzieć

Miłość

Czy kiedykolwiek spotykałeś się z kimś i zastanawiałeś się, kiedy możesz zacząć nazywać to związkiem? Nie jesteś sam.

Jest to coś, nad czym zastanawiają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zwłaszcza gdy przyjaciele i rodzina pytają o status ich związku.

W końcu, jeśli byłeś na 3 lub 4 randkach, czy technicznie możesz spotykać się z kimś innym bez naruszania jakiejś zasady związku, która Twoim zdaniem jest niewypowiedziana?

Dobre pytanie.

Więc, ile randek, zanim nazwiesz swój związek związkiem?

Postępuj zgodnie z zasadą 10 randek.

Źródło obrazu: Shutterstock – Według View Apart

Jeśli zastanawiasz się, ile randek musisz z kimś umówić, aby zaklasyfikować związek jako taki, jest to około dziesięciu randek.

Nie jest to jednak tylko dowolna liczba. Stoi za tym trochę nauki. Rozważmy fakty.

Opierając się na fakcie (lub nadziei!), że ty i twój ukochany oboje pracujecie na pełny etat, prawdopodobnie nie będziecie mogli wyjść na randkę aż do weekendów, prawda?

Oznacza to, że na początek prawdopodobnie będziecie się widywać tylko raz w tygodniu. Według tej matematyki, patrzysz na około trzy miesiące umawiania się z kimś, zanim będziesz mógł to nazwać związkiem!

Wydaje się, że to naprawdę długo.

Powiedzmy więc, że być może przyspieszyłeś randkowanie, ponieważ zdecydowanie jesteś zainteresowany nawiązaniem związku z tą osobą.

Bądźmy hojni i powiedzmy, że spotykasz się z tą osobą dwa razy w tygodniu. To jeszcze półtora miesiąca!

Jeśli w tym momencie spotykasz się z kimś innym, wskazane może być zatrzymanie się i podjęcie decyzji, którą drogą chcesz dalej podążać.

Pięć tygodni czyjegoś czasu to dużo czasu do „marnowania”, jeśli coś nie wychodzi. Ale jeśli poważnie myślisz, że może to być związek, w którym chcesz być, to i tak nie ma pośpiechu, prawda?

Dziesięć randek to dobra liczba, ponieważ daje ci mnóstwo czasu na robienie różnych rzeczy, spotykanie się z ludźmi w innym otoczeniu lub kilku różnych ustawieniach, być może byliście u siebie w domach, a nawet poznaliście członków rodziny.

Jeśli trudno ci było umówić się na te dziesięć randek z powodu czegokolwiek innego niż konflikty w harmonogramie, prawdopodobnie nie warto tego robić. Słyszałeś o nakręconym w formie książki filmie „On po prostu nie jest w tobie”, prawda?

To jest prawdziwe i działa w obie strony: zarówno mężczyźni, jak i kobiety cały czas pomijają różne rzeczy, ponieważ nie chcą sprawić, by inni czuli się źle.

Ale co te daty mają wspólnego z tym, czy rzeczywiście będziesz w związku pod koniec dziesięciu randek?

szczęśliwa paraŹródło obrazu: Shutterstock — Peter Berni

Cóż, jest wiele rzeczy, które możesz wziąć pod uwagę podczas mniej więcej dziesięciu randek, w które się angażujesz.

Na przykład, jeśli twoje randki są zawsze na kanapie i oglądają bingo Netflixa, prawdopodobnie możesz chcieć ponownie rozważyć ten związek, zanim się zacznie.

Jeśli oczywiście lubisz być w sobotnią noc, cała moc dla ciebie.

Inne kwestie do rozważenia to to, czy spotkałeś jego/jej przyjaciół i jak zachowywali się wobec swoich przyjaciół.

Czy są zupełnie inni, czy są po prostu sobą i dobrze pasujesz do grupy?

Czy twój partner regularnie umawiał się między randkami, czy po prostu dzwonił na wolne i oczekuje, że będziesz dostępny?

To może być oznaką tego, co ma nadejść, więc zastanów się, czy nie chcesz być na czyjeś zawołanie w związku. Te dni się skończyły.

Zwróć uwagę na język relacji lub potencjalnej relacji.

Czy twój partner uwzględnia cię w swoich planach, czy używa języka „my”, czy też ciągle odwołuje się do niesamowitego życia, które zamierzają prowadzić… bez ciebie u ich boku.

Czy twój partner pyta o twoje życie i wydaje się zainteresowany tym, co robisz i lubisz spędzać czas?

Czy złoszczą się na ciebie, gdy twój szef jest narzędziem, czy też jest im smutno, gdy nie jesteś szczęśliwy?

Wszystkie te rzeczy mogą znacznie pomóc ludziom uświadomić sobie, że mogą nie chcieć być z kimś w związku, nawet jeśli sprawią, że przekroczy regułę 10 randek.

A kiedy oboje zdecydujecie, że postęp w związku jest dla was właściwy, nie wywierajcie zbytniej presji na sytuację.

Jeśli jesteś szczęśliwy, po prostu łącząc się lub będąc razem, gdy nastrój cię uderza, to też jest w porządku.

A jeśli zdecydujesz, że nie jesteś szczęśliwy po 11 randkach, cóż, takie jest życie. W każdej chwili możesz przejść dalej.

Wspaniałą rzeczą w związkach jest to, że ewoluują z czasem, podobnie jak ludzie w nich.

Jeśli stwierdzisz, że twój związek staje się nieaktualny i jesteś znudzony, pomyśl o swoich dziesięciu randkach i zadaj sobie pytanie, czy czułeś się tak wcześniej?

Może to pomóc ci uniknąć ponownego popełnienia tego samego błędu w następnym związku!

(Powiązane: Czy znasz najdziwniejszą rzecz, której pragną mężczyźni? I jak może doprowadzić go do szału za tobą? Sprawdź mój nowy artykuł, aby dowiedzieć się, co to jest).

Jak więc przeprowadzić „rozmowę o związku”?

Ile randek przed związkiem?  Oto, co musisz wiedzieć

Wiele kobiet chce spotykać się z kimś przez co najmniej 12 tygodni, zanim zdecydują, czy chcą być w związku z tą osobą. I to oczywiście działa w obie strony.

Jednak to, że jedna strona jest gotowa do rozmowy, nie oznacza, że ​​obie strony są gotowe.

Wielu mężczyzn twierdzi, że już po kilku randkach mogą stwierdzić, czy chcą spędzić z kimś więcej czasu, więc nie ma potrzeby przedłużania rozmowy.

Jeśli coś działa, to działa i raczej nie przestanie działać tylko dlatego, że przypisałeś swoją sytuację etykietą.

Jak powinieneś podejść do rozmowy o byciu z kimś w związku?

Jest to niepokojące dla niektórych osób i może być wielkim źródłem niepokoju dla tych, którzy zostali odrzuceni przez ludzi w przeszłości.

Jeśli myślisz o rozmowie ze swoją drugą połówką, ważne jest, aby przygotować się psychicznie na możliwość, że mogą nie czuć tego samego co ty, ale częściej niż nie, jeśli zaszedłeś tak daleko w swoim „związku ”, prawdopodobnie stawiasz na pewną rzecz.

Nie musisz być niezręczny, po prostu przynieś to podczas kolacji lub gdy po prostu spędzasz czas oglądając Netflix.

Od razu zrzuć z siebie presję, aby w majestatyczny sposób rozpocząć „rozmowę”. Po prostu powiedz, co czujesz i szczerze powiedz, czego chcesz i potrzebujesz w związku.

Co się stanie, gdy zdecydujesz się być w „związku”.

Ile randek przed związkiem?  Oto, co musisz wiedzieć

Trzecią rzeczą, którą ludzie chcą wiedzieć, jest to, co zmienia się po przejściu na terytorium związku.

Jeśli spotykasz się od dłuższego czasu i regularnie spotykasz, możesz spodziewać się, że niewiele się zmieni.

Jeśli jednak zdecydujecie, że wejdziecie all-in i zamieszkacie razem lub wymienicie się kluczami, to czekają Was dodatkowe rozmowy między sobą.

Ale jeśli zachowasz lekkość i zajmiesz się jedną rozmową na raz, nikt nie poczuje się przytłoczony, a sprawy potoczą się znacznie płynniej.

Co się zmieni? Cóż, na początek, coś głęboko w środku mężczyzny zostanie uruchomione, gdy wejdzie w związek z kobietą.

Kiedy mężczyzna jest w związku, chce wstać i zadbać o swoją partnerkę, chronić ją i zapewnić jej dobre samopoczucie. To nie jest jakieś staromodne pojęcie rycerskości, ale prawdziwy biologiczny instynkt…

Istnieje fascynująca nowa koncepcja w psychologii relacji, która w tej chwili generuje wiele szumu. Ludzie nazywają to instynktem bohatera.

Mówiąc najprościej, mężczyźni chcą być twoim bohaterem. To biologiczny popęd, by czuć się potrzebnym, czuć się ważnym i dbać o kobietę, na której mu zależy. I jest to pragnienie, które wykracza nawet poza miłość czy seks.

Kicker polega na tym, że jeśli nie pozwolisz mu wstać w ten sposób, pozostanie wobec ciebie letni i ostatecznie poszuka kogoś, kto to zrobi.

Instynkt bohatera jest słuszną koncepcją w psychologii i osobiście uważam, że ma w sobie wiele prawdy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: mężczyźni i kobiety różnią się. Więc próba traktowania swojego mężczyzny jak jednego z twoich przyjaciół nie zadziała.

W głębi duszy pragniemy różnych rzeczy…

Tak jak kobiety na ogół mają potrzebę pielęgnowania tych, na których naprawdę im zależy, mężczyźni mają potrzebę zapewniania i ochrony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o instynkcie bohatera, obejrzyj ten darmowy film autorstwa psychologa relacji Jamesa Bauera. Oferuje kilka unikalnych wskazówek, jak wywołać instynkt bohatera w twoim mężczyźnie.

Nie każdy wchodzi w związek z myślą o jego zakończeniu

To okropny sposób na rozpoczęcie relacji, ale zanim oficjalnie przedstawisz pomysł bycia razem, upewnij się, że tego właśnie chcesz.

Czy masz już wystarczająco dużo z tego układu? Czy potrzebujesz więcej? Co konkretnie Twoim zdaniem zmieni się lub będzie lepsze, jeśli zostaniecie oficjalną parą?

Czy czujesz, że musisz usprawiedliwiać swoją sytuację innym za pomocą etykiety, czy możesz po prostu robić to, co robisz i być z tego zadowolonym?

Czasami presja, by porozmawiać o byciu w związku, nie wynika z faktycznej chęci bycia w związku, ale z nacisków społecznych, w które wewnętrznie wierzymy i które niesiemy ze sobą, i czujemy, że musimy sprostać pewien standard w naszym życiu miłosnym; mianowicie przywiązanie do kogoś.

Zrób więc należytą staranność we własnym umyśle, zanim w ogóle podejmiesz rozmowę. Możesz być całkowicie szczęśliwy taki, jaki jesteś, i nie ma potrzeby zmieniać rzeczy tylko po to, by je zmienić.

Co się potem dzieje?

Po wielu latach pisania o związkach w Hack Spirit, myślę, że istnieje jeden kluczowy składnik sukcesu w związku, który wiele kobiet przeocza:

Zrozumienie sposobu myślenia mężczyzn.

Sprawienie, by twój facet się otworzył i powiedział ci, co naprawdę czuje, może wydawać się zadaniem niemożliwym. A to może bardzo utrudnić budowanie pełnego miłości związku.

Spójrzmy prawdzie w oczy: mężczyźni widzą świat inaczej niż ty.

A to może sprawić, że głęboki, namiętny romantyczny związek – coś, czego mężczyźni tak naprawdę chcą w głębi duszy – będzie trudny do osiągnięcia.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​brakującym ogniwem w każdym związku nigdy nie jest seks, komunikacja ani romantyczne randki. Wszystkie te rzeczy są ważne, ale rzadko decydują o sukcesie związku.

Brakującym ogniwem jest to, że tak naprawdę musisz zrozumieć, czego mężczyźni potrzebują od związku.

Nowy film Jamesa Bauera, psychologa ds. związków, pomoże ci naprawdę zrozumieć, co sprawia, że ​​mężczyźni tykają. Ujawnia mało znany naturalny instynkt biologiczny, który motywuje mężczyzn w romantycznych związkach i jak możesz go wywołać u swojego faceta.

Możesz obejrzeć wideo tutaj.

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector