Jak pogodzić się z byciem singlem: 9 kluczowych kroków

Miłość

Bycie singlem może być trudne.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy jesteś singlem, ale naprawdę chciałbyś być w romantycznym związku.

Jeśli przechodzisz przez to i słyszysz, że musisz po prostu „wyluzować” i uzbroić się w cierpliwość, prawdopodobnie masz dość słuchania tego.

Oto kilka przydatnych rad, które nie są protekcjonalne i lekceważące.

Jak pogodzić się z byciem singlem: 9 kluczowych kroków

1) Przełamać ideał

Osobiście wierzę w romantyczną miłość. Wierzę również, że spotykamy w życiu tylko kilka osób, z którymi jesteśmy zgodni w długotrwałych związkach.

To powiedziawszy, trzymanie się ideału bratniej duszy, bliźniaczego płomienia lub idealnego partnera może powodować ogromny ból.

Jak omawia współzałożyciel Ideapod, Justin Brown, często budujemy tak wiele oczekiwań związanych ze znalezieniem „tego jedynego”, że w końcu czujemy się bardzo rozczarowani, gdy nie działa tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Czujemy się rozdarci, samotni, zagubieni.

Złamanie tego ideału jest jednym z najlepszych sposobów na pogodzenie się z byciem singlem.

Uświadom sobie, że chociaż ideały mogą mieć pewne podstawy w prawdzie, trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie.

Jak Justin mówi tutaj, chęć posiadania partnera jest świetna, a pogodzenie się z tym wewnętrznym uczuciem rozdarcia między byciem szczęśliwym singlem a pragnieniem partnera jest zdrowym napięciem.

Kluczem, jeśli czujesz się przygnębiony z powodu bycia singlem, jest zaakceptowanie tego uczucia i zmaganie się z nim.

Jeśli naprawdę chcesz pogodzić się z byciem singlem, musisz także zaakceptować własne wewnętrzne doświadczenia związane z byciem singlem.

Chociaż może to zabrzmieć paradoksalnie, są tacy, którzy czują się bardzo niekomfortowo będąc w związkach, nawet jeśli są zakochani. Często muszą dojść do momentu zawarcia pokoju, aby być w związku, nawet jeśli czują się stłumieni.

Każdy ma swoją własną podróż.

2) Sprawdź złe relacje

Nic nigdy nie uczyniło mnie szczęśliwszą i bardziej pogodzoną z byciem singlem niż widok innych, którzy są w złych związkach.

Czy kiedykolwiek oglądałeś bójkę pary w miejscu publicznym lub rzucałeś sobie niegrzeczne spojrzenia podczas zakupów? Możesz wyczuć niechęć i stres z odległości wielu kilometrów.

Spójrz na Johnny’ego Deppa i Amber Heard, których toksyczny związek jest teraz szczegółowo pokazywany światu.

Nawet najbardziej bogatym i sławnym z nas nie oszczędzi się bólu i zamieszania, gdy miłość się zepsuje.

Jeśli obecnie jesteś singlem i odczuwasz brak, spójrz na tych, którzy nie są singlami, ale desperacko tego pragną.

W jednej chwili zamieniliby się z tobą miejscami.

Istnieje również wiele szczęśliwych i pozornie całkiem satysfakcjonujących związków, ale chodzi o to, że nie jest to pewny zakład.

Co więcej, wiele osób zaczyna w błogości i szybko kieruje się na okropny klif.

To nie powinno sprawić, że poczujesz się dobrze będąc singlem przez całe życie i niekoniecznie rozwiąże głębsze poczucie wyobcowania i odrzucenia, ale z pewnością może pomóc ci dostrzec niektóre plusy twojej sytuacji.

3) Bądź otwarty na możliwości

Ważne jest, aby żyć z odrobiną spontaniczności i obserwować, co się dzieje.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz w swoim codziennym życiu i co może się wydarzyć.

Jak mówi Justin, jeśli zbytnio przywiązujemy się do celu, jakim jest pozostanie singlem lub związek, może to stanąć na przeszkodzie naszemu naturalnemu i radosnemu doświadczaniu życia.

Klucz do pogodzenia się z byciem singlem polega również na pogodzeniu się z tym, jak wiele życia jest poza naszą kontrolą.

Właśnie wtedy, gdy myślisz, że cała nadzieja zniknęła, możesz spotkać miłość swojego życia.

Właśnie wtedy, gdy myślisz, że spotkałeś partnera, który naprawdę cię rozumie, może cię zdradzić w sposób, który zajmie lata, by dojść do siebie.

Nie licz wszystkich swoich kurczaków, zanim się wyklują i pozostań otwarty na nieoczekiwane.

Możesz być teraz singlem, a może byłeś nim przez jakiś czas.

Ale magia zdarza się każdego dnia i nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie Twoja kolej.

Jak mówią, miłość zwykle przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

Co prowadzi mnie do następnego punktu…

4) Usuń Tinder i aplikacje randkowe

Aplikacje randkowe i Tinder to sposób na poznanie kogoś w dzisiejszych czasach, prawda?

Dlaczego, do diabła, miałbyś je usuwać, jeśli szukasz romansu? Przynajmniej możesz się trochę zabawić z dobrze wyglądającym nieznajomym, prawda?

Każdy ma prawo do własnego życia i korzystania z aplikacji, które chce.

Wierzę, że są one uzależniające i niesatysfakcjonujące, prowadząc nas do spotkań z wieloma ludźmi, których nigdy byśmy nie chcieli spotkać lub których nie pociągalibyśmy w naszym codziennym życiu.

Aplikacje łączą ludzi, którzy z różnych powodów nie chcą być singlami.

To pragnienie, by nie być singlem lub przynajmniej otwartość na związek, powinno być w porządku i doskonale atrakcyjne. Pragnienie partnera lub kogoś na randkę nie jest złe.

Problemem jest poczucie wewnętrznej nieadekwatności, które często kumuluje się wraz z poszukiwaniem nowego partnera.

Zamiast poznawać kogoś nowego, kogo z dumą nazwałbyś swoją dziewczyną lub chłopakiem, spotykasz kogoś, kto czuje się bardzo niepewnie w związku z byciem singlem, kto zostawia cię również w odgadnięciu jego wartości lub wykorzystaniu cię w jakiś sposób.

Przynajmniej takie było moje doświadczenie.

Jak pisze Kathleen Mesterharm:

„Kiedy korzystałem z aplikacji randkowych, myślałem, że przejmuję kontrolę nad moim randkowym życiem, ale odkryłem, że tak naprawdę scedowałem kontrolę na algorytmiczne kaprysy aplikacji napędzanych przez duże zbiory danych i napędzane moją własną nadmierną i rosnącą desperacją, ja przeszedł w bezmyślne machanie, co sprawiło, że byłem bardziej niezadowolony niż na początku”.

5) Skoncentruj się na pracy i projektach

Innym sposobem, w jaki radzę zawrzeć większy pokój z byciem singlem, jest skupienie się na pracy i projektach, które Cię pasjonują.

Jeszcze lepsze jest to, że często możesz spotkać tę wyjątkową osobę, realizując swoje pasje i skupiając się na tym, co chcesz robić w życiu.

Jeśli twoja praca sprawia, że ​​​​jesteś zamknięty w sobie, spróbuj podjąć drugą, bardziej społeczną pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Wyjdź i poznaj ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania!

Możesz pozostać singlem, ale prawdopodobnie będziesz mieć znacznie większą sieć społecznościową i bardziej satysfakcjonujące życie jako kawaler lub kawaler.

Co więcej, będziesz budować mosty dla swojego życia społecznego i rozwoju osobistego na wiele nowych sposobów.

Może to obejmować takie rzeczy, jak założenie własnej firmy, pójście na studia wyższe lub wiele innych pomysłów, które połączą cię z ludźmi i skupią na twoich celach.

6) Napisz własną historię

Zbyt często żyjemy podświadomie, aby sprostać ideałom i celom innych.

W moim przypadku od najmłodszych lat wierzyłam, że spotkam „tego jedynego” i będę żyła długo i szczęśliwie.

To przekonanie nie było mi uwarunkowane ani mnie nauczono, było to coś, co rozwinąłem z mojej pomysłowej i idealistycznej młodej jaźni.

W rzeczywistości autorytety, rodzice i krewni powiedzieli mi, że małżeństwo i związki są bardzo trudne i nie powinny być celem życia, więc moja sytuacja jest nieco odwrotna do tych, którzy są wychowywani tak, by społeczeństwo kładło nacisk na tworzenie więzi w parach .

Niezależnie od tego, w jaki sposób zostałeś wychowany i jakie wartości zostały ci przekazane, upewnij się, że nie żyjesz historią kogoś innego i nie nazywasz jej własną.

Jest to szczególnie powszechne, gdy przeżywamy historię naszych rodziców, szukając lub odrzucając miłość, aby spróbować poradzić sobie z nierozwiązaną traumą, z którą zostawili nas z powodu własnych problemów w związku.

7) Dwie połówki czy dwie całości?

Idea odnalezienia swojej „drugiej połówki” sięga w pewien sposób starożytnej Grecji, a nawet biblijnego Ogrodu Eden.

To koncepcja romantyczna i pełna przeznaczenia, ale może też subtelnie osłabiać.

Jeśli jesteś tylko połową osoby, jak masz sobie radzić w życiu, dopóki nie spotkasz swojej drugiej połówki?

W pewnym sensie jest to romantyczne, ale jest też tragiczne.

Dlatego bardziej pomocnym sposobem na pogodzenie się z byciem singlem jest myślenie o sobie jako o całości, która stara się stać jeszcze bardziej wszechstronna i samowystarczalna.

Zawsze masz miejsce na wspólnika w zbrodni, ale tak naprawdę go nie potrzebujesz.

To właściwa mentalność, aby pogodzić się z byciem singlem.

Widzieć siebie jako przepełnionego tym, czego potrzebujesz i potencjalnie akceptującego kogoś innego u swojego boku, który również ma własne życie i nie jest współzależny.

A potrzeby fizyczne i popędy seksualne? Tę energię często można skierować na swoją pasję do pracy i projekty.

Potrzeby emocjonalne i poczucie osamotnienia? To wtedy stajemy się osobą, którą się staniemy, a te ciężkie czasy często wydają się warte zachodu z perspektywy czasu.

8) Spotykaj się z innymi samotnymi osobami

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (LDS) ma program o nazwie YSA (Young Single Adults), w którym kiedyś uczestniczyłem.

Koncepcja jest prosta: samotni młodzi ludzie spotykają się, studiują Biblię i Księgę Mormona i nawiązują przyjaźnie.

Bez względu na pochodzenie religijne lub kulturę, staraj się znaleźć okazje do spotykania się i spędzania czasu z innymi samotnymi ludźmi.

Mogą to być grupy spotkań na wędrówki, rekolekcje duchowe lub wiele innych obszarów, które są bardziej nastawione na osoby samotne.

Bycie w pobliżu większej liczby samotnych osób pomaga dostrzec, że jest wielu samotnych ludzi wysokiej jakości i nie jesteś sam!

9) Znajdź swoją strefę dyskomfortu

Wiele z najważniejszych upraw, które uprawiamy, odbywa się w naszej strefie dyskomfortu.

Pojawia się wtedy, gdy przestajemy biec ku przyjemności i wygodzie, a zaczynamy biec ku wyzwaniom i niewygodnej rzeczywistości.

W przypadku pogodzenia się z byciem singlem oznacza to znalezienie ukrytego klejnotu w byciu singlem i motywacji w odczuwanej frustracji, która może uczynić cię bardziej autentyczną i zmotywowaną osobą.

Zamiast „pozytywnie myśleć” lub wizualizować przyszłego idealnego partnera, skup się na tym palącym wewnętrznym zmyśle, którego ci brakuje…

To niejasne, ale pewne uczucie, że „zawsze” będziesz sam…

Następnie skieruj tę energię na epicki trening, wymyśl nowe oprogramowanie, pomóż starszemu mężczyźnie przejść przez ulicę, a nawet udziel przyjacielowi porady na temat jego związku.

Zamiast uciekać od problemu bycia singlem, spójrz mu prosto w oczy.

Nie skupiaj się na tym, ale też nie unikaj tego. Jest tak, jak jest.

Nie zmuszaj!

Jak na ironię, duża część pogodzenia się z byciem singlem polega na zaakceptowaniu i uznaniu, że czujesz się z tym niekomfortowo.

Nikt nie może cię zmusić do odczuwania lub nie odczuwania czegoś w określony sposób.

Jeśli przeszkadza ci bycie singlem, jest to ważna emocja.

Jak mówi ekspertka ds. relacji, Raquel Reyes:

„Nie musisz akceptować niczego, czego nie chcesz.

„Może kiedyś to zrobisz, ale na razie wszystko, co czujesz, jest w porządku! Pragnienie kogoś w swoim życiu NIE jest słabością”.

Pogodzenie się z byciem singlem oznacza najpierw pogodzenie się z faktem, że ci to przeszkadza.

To jest w porządku, a gdy skupisz się na wykonaniu niektórych wskazówek, które przedstawiłem powyżej, poczucie, że brakuje ci bycia singlem, będzie miało tendencję do ustępowania.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector