Jak sprawić, by twój były mąż chciał cię z powrotem

Miłość

Kiedy małżeństwo się kończy, może się wydawać, że cały twój świat się zawalił.

W następstwie nie jest zaskakujące, że desperacko pragniesz odbudować ten świat. A to oznacza nakłonienie twojego byłego męża do powrotu.

Ale jak?

Ten artykuł pokaże ci najskuteczniejszy sposób, aby sprawić, by znów cię chciał.

Jak sprawić, by twój były mąż chciał cię z powrotem

1) Odkryj na nowo, kim jesteś

Ten krok jest kluczowy, ale zbyt często pomijany.

To bardzo kuszące, gdy chcesz odzyskać byłego męża, aby wszystko kręciło się wokół niego. To pospolity czerwony śledź, w którym ludzie się zakochują.

Ale klucz do skutecznego odzyskania byłego partnera leży po Twojej stronie.

Prawda jest taka, że ​​twoje nastawienie i to, jak się czujesz, będą miały ogromny wpływ na to, że twój były mąż zobaczy ciebie i twój związek w innym świetle.

Musisz prawie odbudować się z powrotem do poziomu pewności siebie, na którym tak naprawdę nie potrzebujesz męża, aby prowadzić szczęśliwe życie.

Wiem, że to brzmi okrutnie, zwłaszcza jeśli w tej chwili wszystko, czego chcesz, to jego powrót i nie czujesz, że możesz być szczęśliwa bez niego.

Ale taka jest ludzka natura, że ​​ludzie, którzy wydają się zdesperowani i chciwi — odsuwamy się jeszcze bardziej. Ale zbliżamy się do tych, którzy emanują wewnętrznym spokojem i pewnością siebie.

Więc musisz być tym drugim.

Kiedy jesteś w małżeństwie, prawdopodobnie jesteś tak przyzwyczajony do bycia częścią „my”, że łatwo stracić kontakt z poczuciem „ja”.

Ale jesteś indywidualistą. A teraz nadszedł czas, aby poznać siebie na nowo i dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcesz.

Co lubisz a czego nie lubisz? Jak zmieniliście się podczas Waszego małżeństwa? Czego chcesz od życia, od związku i od partnera?

Znajdź czas, aby odpowiedzieć na te pytania.

2) Zagłęb się w swoje problemy w związku

Jestem pewien, że wiele razy zastanawiałeś się, gdzie i jak wszystko poszło nie tak w twoim małżeństwie.

W rzeczywistości może to być wszystko, o czym myślałeś.

Ale ważne jest, aby mieć ten czas na refleksję, aby zidentyfikować przyczyny źródłowe. Często problemy, które rozdzierają pary, są w rzeczywistości tylko objawem prawdziwego problemu, który leży znacznie głębiej.

Na przykład kłótnie i konflikty mogą być wynikiem niewypowiedzianych potrzeb, którym nie udzielono głosu w związku. Lub brak seksu w małżeństwie mógł sprowadzić się do ogólnego braku intymności lub braku wystarczającej ilości czasu dla siebie nawzajem.

Może pomóc w prowadzeniu dziennika o największych obszarach napięć, które istniały w twoim małżeństwie. Badania pokazują, że widzenie rzeczy zapisanych w czerni i bieli pomaga nam przetwarzać emocje i myśli w inny sposób.

Zastanów się, jakie są prawdziwe przyczyny twoich problemów, jak możesz je rozwiązać i czy, szczerze mówiąc, wszystko mogłoby się zmienić, gdyby twój były mąż wrócił.

Możesz rozważyć te rzeczy samodzielnie lub możesz poprosić o pomoc profesjonalistę (terapeutę lub trenera relacji), aby pomógł ci i poprowadził cię przez ten proces.

3) Zachowuj się kulturalnie

Kiedy jakikolwiek związek się rozpada, nie mówiąc już o takim, w którym stawka jest wysoka, jak małżeństwo, emocje sięgają zenitu.

A kiedy emocje sięgają zenitu, tak samo jak temperamenty.

Po drodze będzie wiele rzeczy, które cię sprawdzą. Nie musisz być świętym, ale zachowanie spokoju i skupienia, jak tylko możesz, postawi cię w najlepszej pozycji do rozwiązania problemów.

Aby zachować spokój i utrzymać poziom stresu na jak najniższym poziomie, wypróbuj techniki zmniejszające niepokój, takie jak medytacja, ćwiczenia oddechowe i ogólna samoopieka.

Pomoże ci to radzić sobie ze stresem i zachować cierpliwość podczas całego procesu.

Unikaj kłótni, obelg i krzyżówek podczas rozmowy ze swoim byłym. Pracuj nad próbą prawdziwego słuchania się nawzajem i ogólną poprawą komunikacji.

4) Daj związkowi czas i przestrzeń

Ten krok polega na pozostawieniu kurzu do opadnięcia.

Mówią, że cierpliwość jest cnotą, a naprawienie małżeństwa będzie wymagało jej dużo.

Jak sprawić, by mój były mąż za mną tęsknił? Odsuń się od niego.

Nawet jeśli twoje instynkty każą ci zbliżyć się do niego jeszcze bardziej, wiedz, że niekoniecznie jest to najlepsza taktyka.

Smutek po rozstaniu jest prawdziwy. Badania pokazują, że przechodzimy przez neurologiczne, fizyczne i emocjonalne zmiany, które mają na nas głęboki wpływ, gdy tracimy kogoś bliskiego.

Jeśli ciągle tam jesteś, najwyraźniej nie odczuje twojej nieobecności w ten sam sposób.

Jeśli będzie za tobą tęsknił, to będzie, bez konieczności robienia lub mówienia czegokolwiek. Ale musisz dać mu czas i przestrzeń, aby to się stało.

Często wystarczy otworzyć drzwi do pojednania.

Nie sugeruję, że nie musisz unikać wszelkich kontaktów z byłym mężem. Ale szczególnie na początku staraj się pozwolić mu w dużej mierze przyjść do ciebie i nigdy go nie gonić.

5) Pozwól mu przejść przez jego własny proces

Wiem, że to niewiarygodnie różne, ale musisz pozwolić swojemu byłemu mężowi przejść przez ten proces na swój własny sposób.

Co więcej, staraj się nie czytać zbyt wiele o tym, jak on zdecyduje się poradzić sobie z rozpadem.

Na przykład w przeszłości miałem zerwanie, w którym były wydawał się w ogóle nie przejmować. Nagle stał się zimny i nie reagował, jakby natychmiast odciął się od wszelkich uczuć do mnie.

Kilka miesięcy później wrócił z płaczem i błagał o powrót do siebie. Po zerwaniu zaprzeczał i próbował to zamknąć (i mnie), ale w końcu wszystko do niego dotarło.

Chodzi mi o to, że każdy podchodzi do sprawy inaczej. Staraj się nie zakładać, jak czuje się twój były mąż.

Oprzyj się pokusie kontrolowania lub manipulowania jego procesem i zamiast tego skup się na swoim.

6) W międzyczasie skup się na sobie

Jak sprawić, by twój były mąż chciał cię z powrotem

Aby twój były mąż chciał cię z powrotem, zbuduj dla siebie najlepsze życie, jakie tylko możesz.

Jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będzie chciał cię z powrotem, kiedy przypomni sobie, ile masz do zaoferowania. A siedzenie w domu, czołganie się i odmawianie kontynuowania życia tego nie zrobi.

Tak, daj sobie czas na żałobę i przetworzenie szerokiego wachlarza normalnych uczuć.

Ale także staraj się robić rzeczy, które podnoszą twoją samoocenę i miłość do siebie, abyś mógł mieć dobre życie.

Poczuj się dobrze. Ćwiczenia. Rozpieszczaj się. Wziąć udział w zajęciach. Dołącz do grupy, aby poznać nowych ludzi. Naucz się czegoś ty.

Poświęć czas na uzdrowienie i zadbaj o własne potrzeby emocjonalne. Zrób to dla siebie. Ten rozwój osobisty jest takim darem, który możesz zachować do końca życia.

Ale wiedz też, że patrzenie, jak ktoś rozkwita w najlepszej wersji siebie, jest naprawdę atrakcyjne.

7) Ponownie zbuduj relację

Jak sprawić, by mój były znów poczuł iskrę?

Przedstawiając się w pozytywnym świetle i przypominając mu, dlaczego w ogóle się w tobie zakochał.

Po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków możesz zacząć bardziej koncentrować się na swoich relacjach, pokazując mu swoją najlepszą stronę i powoli próbując ponownie nawiązać kontakt.

Powiedziałem już, że cierpliwość będzie niezbędna, a kluczem jest danie temu procesowi czasu.

Potraktuj to tak, jakbyś znów spotykał się po raz pierwszy. To normalne, że te iskry i motyle gasną w każdym małżeństwie, ale powrót do początku pozwala spróbować je odkryć na nowo.

Więc pomimo faktu, że byłeś żonaty, obowiązują te same zasady randek. Nie wywieraj na sobie presji.

Zachowaj światło. Bądź trochę zalotny i zabawny. Dążenie do zbudowania przyjaźni. I skup się na podstawach, na których opierają się silne relacje — wzajemnym szacunku, wzajemnym zaufaniu, wzajemnej życzliwości i wzajemnej empatii.

Spróbuj przypomnieć mu o cechach, które kiedyś w sobie widzieliście, a które sprawiły, że się w sobie zakochaliście.

8) Wiedz, kiedy odejść

Kroki opisane w tym artykule pomogą Ci czuć się najlepiej, mieć najwięcej do zaoferowania i być w najlepszej sytuacji, aby zrozumieć problemy małżeńskie, które doprowadziły do ​​rozstania, i pracować nad nimi.

I to ostatecznie da ci największą szansę na to, że twój były mąż będzie chciał cię z powrotem.

Ale rzeczywistość jest taka, że ​​​​musisz wiedzieć, kiedy jest właściwy czas, aby wezwać czas na swoje małżeństwo i ruszyć dalej.

W tej chwili może się to wydawać niemożliwe. Ale gdy wykonasz poprzednie kroki, zobaczysz, że czeka na ciebie życie, miłość i świat możliwości, niezależnie od tego, czy potrafisz pogodzić różnice z byłym mężem, czy nie.

Wiele małżeństw da się uratować, nawet po rozwodzie. Statystyki pokazują, że około 10-15% par dochodzi do siebie po rozstaniu. A około 6% par ponownie zawiera związek małżeński po rozwodzie.

Więc jest całkiem możliwe, że twój były mąż chce cię z powrotem. Ale prawda, z którą nie zawsze chcemy się zmierzyć, jest taka, że ​​nie wszystkie pary mogą (lub powinny) naprawić sytuację po zerwaniu.

W końcu nie możesz sprawić, by twój były mąż chciał cię z powrotem. To musi pochodzić od niego, jeśli macie odbudować związek.

Ważne jest, aby trzymać się faktu, że bez względu na to, co się stanie, jesteś czymś więcej niż tylko swoim małżeństwem.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector