Jak stwierdzić, czy uścisk jest romantyczny? 16 sposobów, aby powiedzieć

Miłość

Trudno powiedzieć, czy ktoś jest w tobie, czy po prostu jest miły.

Ale jednym ze sposobów, aby się o tym przekonać, jest obserwowanie, jak się zachowują, gdy zbliżasz się do nich fizycznie — na przykład, gdy się przytulasz.

Niektóre znaki są subtelne, ale niektórych nie da się nie zauważyć!

Oto kilka krystalicznie czystych znaków, że uścisk, który ci dają, jest nie tylko przyjazny, ale w rzeczywistości przeplatany romansem.

1) To trochę niezręczne

Jeśli uścisk wydaje się trochę niezręczny, ale nie jesteś w złych stosunkach i wiesz na pewno, że nie mają żadnego rodzaju niepokoju społecznego, prawdopodobnie cię lubią.

Może twoje nosy się zderzają lub nie wiedzą, gdzie położyć ręce, więc po prostu trzymają twoje ramiona w dziwnej pozycji. To tak, jakby byli z innej planety i po raz pierwszy uczą się przytulić.

Co tu się dzieje?

Cóż, bycie zakochanym może zmienić każdego w kłębek nerwów. Większość romantycznych uścisków jest pełna napięcia, ponieważ jedna lub obie strony czekały na ten moment tak długo, więc chcą dać z siebie wszystko… tylko po to, by zrujnować ten moment, będąc zbyt skrępowanym.

Jako osoba bardzo wrażliwa, to również sprawia, że ​​czujesz się nieswojo, więc twoje uściski są nerwowym szarpaniem i uderzaniem dłoni i stóp.

I nie, oczywiście, że nie są tacy dla wszystkich.

2) Nie oddychają normalnie

Kiedy jesteśmy z kimś, kogo kochamy, nasze serce bije trochę szybciej, wpływając na to, jak oddychamy.

Mogą oddychać zbyt szybko lub oddychać z trudem. Możliwe jest również, że wstrzymują oddech, nie będąc tego świadomymi.

To jeden z wyraźnych wskaźników, że jesteś dla nich naprawdę wyjątkowy. W przeciwnym razie byłyby zimne jak ogórek.

Następnym razem, gdy się przytulisz, posłuchaj ich oddechu. To będzie zbyt oczywiste.

3) Słychać westchnienie

Westchnienie przynosi nam ulgę. To dla nas sposób na rozładowanie napięcia fizycznego i emocjonalnego.

Kiedy podczas przytulania pojawia się westchnienie, zwykle jest to wskaźnik uczuć – żalu, tęsknoty, szczęścia lub stłumionych uczuć.

Nie wzdychasz, kiedy przytulasz swoją mamę w normalny dzień, ale wzdychasz, kiedy ją obejmujesz, kiedy nie widzieliście się od lat. Co ważniejsze, nie wzdychasz, gdy przytulasz kogoś, kto nic dla ciebie nie znaczy.

Może wzdychają, bo chcą mieć wreszcie odwagę, by powiedzieć ci, jak bardzo cię kochają.

4) Rozpływają się w twoich ramionach

To jest jak wzdychanie, ale całym ciałem.

Może między wami istnieje intensywne napięcie seksualne, ale oboje ukrywacie swoje uczucia przed innymi, więc kiedy w końcu zamykacie się w uścisku, ich ciało szybko się rozluźnia, jakby całe napięcie zostało złagodzone.

Dobrze jest w końcu się poddać w jednej chwili… nawet jeśli jest to coś tak krótkiego.

Czy czujesz, jak ich napięte mięśnie powoli się rozluźniają, jak nadmuchany balon? To znak, że mają do ciebie stłumione uczucia.

5) Nie spieszy się… wcale.

Kiedy uścisk jest po prostu przyjacielski, sam w sobie nie jest pospieszny, ale oboje chcecie mieć to już za sobą, abyście mogli zrobić coś innego.

To tylko jeden ze starterów, że tak powiem. Jesteś podekscytowany, aby iść dalej i zjeść danie główne.

Ale kiedy ktoś przytula cię w romantyczny sposób, uścisk jest daniem głównym – i to jest jeden duży, soczysty stek! Rzeczy, które robisz później, bledną w porównaniu z tym, co już robisz.

Oczywiście nie chcą wracać do rzeczywistości, ponieważ chcą po prostu być uwięzieni w twoich ramionach, być może na zawsze. Więc tak, będą cię przytulać przez kilka sekund dłużej… ale nie za długo, zaczniesz myśleć, że są przerażające.

6) Mówią coś głupiego

Mogą powiedzieć naprawdę kiepski żart w środku twojego uścisku, który może sprawić, że się kulisz, lub powiedzą coś zbyt przypadkowego, że powiesz „co?!

To znowu nerwowość – ich najgorszy wróg (jeśli nie chcą zostać złapani), ale twój najlepszy przyjaciel.

Przytulanie cię jest dla nich tak wyjątkowe, że czują, że muszą coś powiedzieć, a to, co wychodzi z ich ust, jest zwykle czymś żałosnym.

Powtórzą to, co ci powiedzieli tygodnie, a nawet miesiące po uścisku, i pomyślą, że nie ma mowy, żebyś ich polubił. Proszę, bądź dobry dla biednej duszy i staraj się nie robić z tego wielkiej sprawy. Możesz chcieć zmienić temat, aby oszczędzić im dalszego zakłopotania.

7) Lekko się rumieni

Kiedy ktoś jest zauroczony, nawet przypadkowe dotknięcie koniuszków palców ukochanej osoby może wywołać u niego dreszcze. Uścisk? To może ich zabić!

Posiadanie prawie każdego centymetra twojego ciała bardzo blisko ich ciała może dać im przypływ miłości i będzie to widoczne na ich twarzy. Naukowcy wyjaśniają rumieniec jako reakcję walki lub ucieczki. Zamiast uciekać, gdy czujemy się skrępowani, manifestuje się to bezpośrednio na naszych twarzach.

Z pewnością nie zarumieniliby się, gdyby tylko przytulali przyjaciela.

Niestety dla nich, ale na szczęście dla ciebie, naprawdę nie mogą nic z tym zrobić.

Jeśli zaczynasz się niecierpliwić i naprawdę chcesz wiedzieć, czy cię lubią, drażnij ich i zobacz, czy się rumienią.

8) Wkładają ręce do kieszeni

Robią to oczywiście przed i po uścisku. Możesz pomyśleć, że cię nie lubią, bo to robią, ale au contraire!

Wkładanie jednej lub obu rąk do kieszeni to język ciała, który czasami wskazuje na nieśmiałość. Jeśli robią to często tylko wtedy, gdy jesteś w pobliżu, może to oznaczać, że próbują wyglądać fajnie, ale tak naprawdę próbują się chronić.

To mówi „Jestem fajny, cokolwiek się stanie”, ponieważ prawdopodobnie bronią się, że pokażesz jakikolwiek znak, że ich nie lubisz.

Mogą to również zrobić, aby odwrócić uwagę od innych oczywistych błędów, które popełniają, gdy są w pobliżu, takich jak rzeczy wspomniane powyżej.

9) Patrzą ci w oczy

Zanim się przytulą, patrzą ci w oczy. Robią to też zaraz po przytuleniu.

I chociaż jest to całkowicie normalne dla większości ludzi, staje się czymś innym, jeśli spojrzą na ciebie z miłością. Wiesz, to spojrzenie, które mówi więcej niż tysiąc słów.

Robią to nie tylko dlatego, że nie mogą się powstrzymać, próbują wysłać ci kod i mają nadzieję, że dostaniesz ich wiadomość, która może być od czegoś bardzo łagodnego, takiego jak „Lubię cię”, do czegoś bardziej intensywnego, takiego jak jako „Pewnego dnia się z tobą ożenię”.

To frustrujące, że nie wygadają dokładnie tych słów, ale dla ciebie to uwodzenie – lub nieśmiałość. Jeśli chcesz, aby poczuli się tak samo, spójrz na nich w ten sam sposób i utrzymaj ich wzrok tak długo, jak to możliwe.

10) Owijają talię

Zwróć szczególną uwagę na to, gdzie idą ich ręce, kiedy cię przytulają.

Im niżej kładą ręce, tym bardziej są w tobie zakochani. A jeśli podchodzi do twojej talii i obejmuje ją ramionami, cóż… to zdecydowanie jest coś więcej niż przyjazne!

Jeśli ty też je lubisz, to niemożliwe, żebyś nie dostał gęsiej skórki, kiedy to robią. Pokaż im, że ich lubisz, pochylając się bliżej i szepcząc im coś słodkiego do ucha.

11) Jest dotykanie włosów

Ktoś, kto cię uwielbia, wykorzystałby każdą okazję, by dotknąć twoich włosów, zwłaszcza jeśli masz długie loki. Mogą nawet spróbować powąchać, jaki masz szampon, ponieważ chcą wiedzieć o tobie wszystko.

Oczywiście nie zrobią tego w bardzo oczywisty sposób, więc będą się dotykać tylko przez sekundę lub dwie. Mogą nawet udawać, że nic nie zrobili.

Może zawsze byli ciekawi, jak się czują twoje kręcone włosy, a teraz, gdy ich ręce są tak blisko nich, nie mogą się oprzeć dotknięciu twoich loków, nawet na krótką chwilę.

Ponownie, są całkowicie świadomi, że może to być trochę za dużo, że w końcu dowiesz się, co naprawdę o tobie myślą, ale po prostu wykorzystują swoją szansę. Naprawdę woleliby, żebyś nie miał nic przeciwko.

12) Nie ma czegoś takiego jak „za blisko”

Tak, prawdopodobnie na początku nie podejdą zbyt blisko, ponieważ boją się, że możesz pomyśleć, że cię wykorzystują, ale pokaż jakikolwiek znak, że chcesz ich zbliżyć, a zrobią to ze 100% chęcią.

Pozwalają ci przejąć inicjatywę i wyznaczać granice, ale gdyby wszystko zależało od nich, nie ma czegoś takiego jak zbyt blisko, ponieważ to wszystko, czego chcą.

I z tego powodu masz pewność, że nie ma możliwości, by cię odepchnęli, jeśli owiniesz się wokół nich.

13) Zamykają oczy

Jak stwierdzić, czy uścisk jest romantyczny?  16 sposobów, aby powiedzieć

Zamykamy oczy, kiedy doświadczamy czegoś dobrego — kiedy bierzemy ciepłą kąpiel po całym dniu spędzonym na mrozie, kiedy się całujemy, kiedy słuchamy dobrej muzyki.

Psychologowie wyjaśniają, że zamykamy oczy, aby skupić się na zadaniu. Kiedy jeden z naszych sześciu zmysłów jest pozbawiony swojej funkcji, uwaga skierowana na inne zmysły – w tym przypadku nasz zmysł dotyku – zostaje wzmocniona.

To sprawia, że ​​bardziej „odczuwamy” uścisk, co jest tym, czego pragnąłby ktoś, kto jest zakochany.

14) Czujecie się nawzajem

Możesz stwierdzić, kiedy dwoje ludzi jest zakochanych, ponieważ kiedy się przytulają, nie jest to tylko uścisk, czują się nawzajem wszystkimi zmysłami.

Może to być czysto fizyczne, jak wtedy, gdy twoje ręce badają ich plecy, a ich nos wącha twoją szyję i włosy.

Ale jeśli macie do siebie romantyczne uczucia, to zdecydowanie coś więcej. Oboje próbujecie poczuć siebie nawzajem na głębszym poziomie – tak jakbyś próbował poczuć swoje dusze.

Możesz wyczuć, czy są twoimi bratnimi duszami, czy bliźniaczym płomieniem przez długi uścisk.

15) Obejmują się podwójnie

W trakcie uścisku odsuwają się, by spojrzeć na ciebie i uśmiechnąć się, a potem ponownie cię obejmują.

Albo powiedzmy, że przytulasz się na pożegnanie na imprezie. Mocno cię przytulają, a kiedy już masz wyjść, zadzwonią do ciebie ponownie, żeby dać ci jeszcze jednego.

Czy to nie jest po prostu przyjacielskie? Cóż, możliwe. Ale to bardziej trochę przyjazne, trochę zalotne… trochę romantyczne, ponieważ mówi „Nie mogę oderwać od ciebie rąk”. Jeśli nie robią ani nie mówią nic marnego, to zdecydowanie nie jest to tylko przyjacielskie lub zalotne – lubią cię!

To jasne, że nie mają cię dość. I wiecie co, gdyby postawili na swoim, zrobiliby to jeszcze raz albo pięćdziesiąt.

16) Nikt nie chce, żeby to się skończyło

Powiedzmy, że są tak dobrzy w ukrywaniu swoich prawdziwych uczuć do ciebie. Powiedzmy, że nie wykazują żadnego z wyżej wymienionych objawów. Brawo dla nich za to, że są tak dyskretne.

Ale nie daj się zwieść.

Jeśli okazują jakikolwiek znak, że nie chcą, aby twój uścisk się skończył – na przykład trzymają cię w swoich ramionach lub zawsze czekają, aż się odsuniesz i wzdychają, kiedy to robisz – wtedy są wyraźnie w tobie.

Bycie blisko siebie jest tak dobre, że bycie osobno i powrót do rzeczywistości jest trochę bolesne.

Ostatnie słowa

Rozróżnienie, czy ktoś jest po prostu przyjazny, zalotny, czy też naprawdę cię lubi, może być trudne.

Ale jeśli zauważysz większość powyższych znaków, gwarantuję ci, że nie tylko sobie wyobrażasz – one naprawdę cię lubią!

Więc teraz pytanie brzmi… co zamierzasz zrobić z tym faktem?

Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi, przynajmniej na razie ciesz się każdym uściskiem, wiedząc, że ktoś, kogo lubisz, też cię lubi.

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector