9 ważnych rzeczy, które introwertycy robią lepiej niż ekstrawertycy

Samoświadomość

O ile osobiście nie znasz i nie masz dobrego kontaktu z introwertyczną duszą, możesz sądzić, że są aspołeczne, zdystansowane, a nawet niegrzeczne. Ale nie możesz być dalej od prawdy. Podczas gdy przytłaczająca nieśmiałość introwertyka może utrudniać poznanie go, to nic innego jak drzwi, które musisz wymyślić, jak je otworzyć. A raczej poczekaj, aż zostaniesz zaproszony. Poznawanie introwertyka jest niewątpliwie wolniejszym procesem niż w przypadku pewnego siebie i szczerego ekstrawertyka. Nie można ich zmusić do otwarcia. A zaufanie będzie zdobywane, a nie tylko dawane. Zabieranie introwertyka na jakiekolwiek spotkania towarzyskie będzie niezręczną sprawą (jeśli w ogóle będzie zabawne). I będą chwile, kiedy introwertyk woli po prostu się całkowicie wyłączyć, co nie jest złe i prawdopodobnie wszyscy powinniśmy robić to częściej. W rzeczywistości ci pozornie nieśmiali przyjaciele i współpracownicy mają wiele dobrych nawyków lub cech, z którego można było się dowiedzieć. Są rzeczy, które introwertycy robią lepiej niż ekstrawertycy. A poniżej dziewięć fantastycznych cech introwertyka.

9 ważnych rzeczy, które introwertycy robią lepiej niż ekstrawertycy

1. Introwertycy zdobywają najwspanialszych przyjaciół.

Chociaż czasami trudno jest się do nich zbliżyć, kiedy już się zawiąże przyjaźń, wspólna więź jest jak żadna inna. Introwertycy mają tendencję do unikania dużych grup, przedkładając jakość nad ilość. Z tego powodu będą poświęcać więcej czasu i wysiłku, aby być tym przyjacielem, którego zawsze chciałeś. Nie tylko będą znać Twoje imię i datę urodzenia, ale także będą znać ulubione filmy, ulubione filmy i ulubione jedzenie, gdy życie Cię dopadnie. Posiadanie introwertyka jako przyjaciela oznacza, że ​​nigdy nie poczujesz się samotny. Są niezawodni, troskliwi i wykazują największą empatię, dzięki umiejętności postawienia się w Twojej sytuacji. Kiedy introwertyk mówi, że rozumie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jest. I podobnie, kiedy powiedzą, że będą tam dla ciebie, będą.

2. Introwertycy są aktywnymi słuchaczami.

Ponieważ sytuacje towarzyskie często wydają się niezręczne, a z kolei wyczerpujące, cichsze tylne siedzenie w rozmowie zapewnia znacznie szczęśliwsze miejsce. Prawdopodobnie będą się rozwijać w głębokich rozmowach zamiast bezmyślnych pogawędek. I tak, w przeciwieństwie do ludzi, którzy wydają się odpływać w połowie rozmowy, introwertycy będą aktywnie słuchać.

Będą zwracać baczną uwagę na to, co dokładnie mówisz. I słuchaj cierpliwie, aż wyczerpiesz wszystkie myśli, które trzeba było wypowiedzieć. Dostrojenie się nie tylko do słów, ale do całej rozmowy, bez względu na to, jak rozwlekła lub chaotyczna, jest drugą naturą introwertycznej duszy.

Zawsze spróbuje zrozumieć problem, szanować inne opinie i okazywać wsparcie, będąc osobą, z którą zawsze można porozmawiać.

3. Introwertycy mają naturalną zdolność odczytywania emocji.

Wraz ze słuchaniem stwierdzają, że wyraz twarzy i mowa ciała są dla nich łatwiejsze do odczytania niż kiedykolwiek ekstrawertyk.

Od czasu do czasu wszyscy staramy się znaleźć odpowiednie słowa. Lub spróbuj zamaskować to, jak się czujemy. Ale twój introwertyczny przyjaciel naprawdę rozumie, jak się czujesz, nawet jeśli jeszcze mu tego nie powiedziałeś. Usłyszy drżący ton twojego głosu i będzie wiedział, kiedy coś jest nie tak. Lub zauważ, że starasz się usiedzieć w miejscu i wiedz, że w twoim umyśle jest więcej, niż pozwalasz. Ich inteligencja emocjonalna sprawia, że ​​introwertyczna dusza jest bardziej wyrozumiała i empatyczna. A wiedza o tym powinna ułatwić otwartość na wszelkie sytuacje, które mogą się wydarzyć.

4. Introwertycy są świetni w dotrzymywaniu tajemnic.

Możesz mieć pewność, że cokolwiek powiesz swojemu introwertycznemu przyjacielowi lub partnerowi, nie pójdzie to dalej. Rozumieją znaczenie zaufania, ponieważ jest to coś, z czym zmagają się na co dzień. I prawdopodobnie doceni fakt, że wybrałeś ich, aby dzielić z nimi coś tak ważnego. Wiedz, że przyjaźń, którą zbudujesz z nimi, zajmie trochę czasu. Ale granice w nim są przestrzegane od pierwszego dnia. Ich obietnica, że ​​nie będą omawiać twoich osobistych spraw z innymi ludźmi, pochodzi z głębi serca. I powinno to spotkać się z równym szacunkiem dla rozmów, które odbyły się między wami. Chociaż twój introwertyczny przyjaciel lub partner może zachęcić cię do rozmowy z kimś, kto może zaoferować więcej pomocy, wiedz, że zawsze będzie to na twoich warunkach i ostatecznie, oni tylko chcą cię wspierać.

5. Introwertycy są naturalnymi obserwatorami.

Będąc bardziej powściągliwi i mniej skłonni do wtrącania się do rozmowy, mają cały czas na świecie, aby zwracać baczną uwagę na to, co dzieje się wokół nich. Obserwowanie ludzi to umiejętność opanowana przez wielu introwertyków. I też nie bez powodu. Pozwala im zwrócić uwagę nie tylko na to, co zostało powiedziane, ale także na środowisko, w którym zostało to powiedziane.

Są dobrze wyposażeni, aby złożyć razem szczegóły, nawet jeśli niektórych może brakować. W sytuacjach takich jak obserwowanie pary siedzącej po drugiej stronie parku, introwertyk wypełni puste pola, nawet nie słysząc rozmowy. Mogą nawet posunąć się do narracji tej sceny we własnych umysłach. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą uważać introwertyka za nudnego lub tępego, ich spojrzenie na świat jest zupełnie odmienne. Dla nich to małe szczegóły opowiadają historię i sprawiają, że świat jest bardziej satysfakcjonującym miejscem.

6. Introwertycy są ekspertami w rozwiązywaniu problemów.

Dzięki ich wyczulonemu wyczuciu szczegółów i zdolności do wewnętrznego przetwarzania podanych informacji niewiele rzeczy umknie dociekliwemu umysłowi introwertyka. Często są dziesięć kroków przed swoimi ekstrawertycznymi kolegami i już rozpracowują pułapki każdego planu. Z tego powodu introwertycy są nieocenieni w miejscu pracy. Praca w pojedynkę przychodzi naturalnie. A to zapewnia przestrzeń potrzebną do uważnego przyjrzenia się każdej sytuacji, zidentyfikowania problemów i sformułowania planu ich przezwyciężenia. Te umiejętności rozwiązywania problemów dają ogromną przewagę nad ich ekstrawertycznymi kolegami, którzy wdzierają się do środka, nie widząc szerszego obrazu. Lub, co ważniejsze, mniejsze szczegóły.

7. Introwertycy tworzą współczujących przywódców.

Ich świetne umiejętności słuchania oznaczają, że naprawdę rozumieją, czego potrzebują ludzie. Tam, gdzie to możliwe, wprowadzą zmiany lub dostosują sposób działania. A robiąc to, pomóż ludziom, którzy są od nich zależni, prosperować. Bez potrzeby prowadzenia niezobowiązujących rozmów, introwertycy mają więcej czasu na planowanie i uruchamianie projektów. Ich spokój wnosi jasność do każdej sytuacji, co może stworzyć idealną atmosferę w miejscu pracy. Pracownicy unikają presji często wywieranej przez ekstrawertycznego lidera. Czują się bardziej docenieni z introwertycznym szefem, który jest chętny do wysłuchania ich pomysłów i pomocy w osiągnięciu ich celów. W zamian są lojalni zarówno wobec pracy, jak i zespołu.

8. Introwertycy są mistrzami dbania o siebie.

To nie znaczy, że życie nie jest czasami trochę gorączkowe. Ale rozpoznają te wczesne sygnały ostrzegawcze i dokładnie wiedzą, jak naładować swoje akumulatory.

W przeciwieństwie do napompowanego ekstrawertyka, dusza introwertyka chętnie odpoczywa i relaksuje się. Dobrnąć do końca tygodnia i powiedzieć „dość”, zanim całkowicie się wyłączymy. Dzięki temu znacznie rzadziej czują się wypaleni. Spokojny dzień lub dwa pozwalają wszystkim, a zwłaszcza introwertykom, na ponowne połączenie się ze sobą. I zresetować równowagę emocjonalną przed ponownym zmierzeniem się ze światem.

9. Introwertycy nie szukają aprobaty u innych.

Nie potrzebują żadnej zewnętrznej weryfikacji. Zamiast tego zaufaj ich własnemu osądowi, co ma sens. Ponieważ wolą spędzać przynajmniej część czasu samotnie, pomysł szukania aprobaty z zewnętrznego źródła wydaje się niepotrzebny. A bez osądzania innych można poświęcić więcej czasu na doskonalenie pomysłów i spełnianie marzeń. W przeciwieństwie do ekstrawertyków, którzy pragną zaufania innych, introwertycy są skromni, a nawet pokorni. Cieszą się, gdy inni stają w centrum uwagi, przybijają piątki lub klepią po plecach. I niech ich praca mówi sama za siebie.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, co introwertycy robią lepiej

Świat jest z pewnością trudniejszy dla osoby introwertycznej. Często są błędnie oceniane jako niedostępne, źle wychowane i niewarte kłopotów. A ponieważ wolą nie robić zamieszania i zostać zauważonym, te krótkowzroczne opinie zwykle się utrzymują. Ale ludzie, którzy poświęcają czas na poznanie introwertyka, patrzą na sprawy z zupełnie innej perspektywy. Wszyscy mamy swoje mocne strony. Dla niektórych osób jest to używanie głosu i sprawianie, że są słyszani. Ale dla bardziej introwertycznych ludzi spośród nas jest to ich gotowość do słuchania i zrozumienia. To ich współczucie i szczerość. I ich piękne spojrzenie na świat, w każdym najdrobniejszym szczególe. Sprawdź te 11 mocnych stron i cech introwertyków, aby dowiedzieć się więcej o introwertykach i ich podnoszących na duchu cechach.

Na koniec, jeśli chcesz określić SWÓJ typ osobowości, wykonaj jeden z tych 11 testów osobowości, aby lepiej zrozumieć, co Cię motywuje.

Rebel Jones pisał od najmłodszych lat. Najpierw poezją uporządkowała słowa – rytm i płynność przyniosły spokój jej chaosowi. Ale w miarę jak się rozwijała (zarówno jako osoba, jak i jako pisarka), przyjęła swój niecodzienny proces myślowy i znalazła swój własny styl i ton. Pisanie jest zdecydowanie jej szczęśliwym miejscem, którym chętnie dzieli się ze światem.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector