5 powodów, dla których NIE jest normalne nadal kochać swojego byłego

Miłość

Czy to normalne, że nadal kocham mojego byłego?

Odpowiem Ci na to pytanie na dwa sposoby:

Definiując „normalność” i patrząc na to, co jest zdrowe, a co nie, jeśli chodzi o przeszłe relacje.

Co to jest „normalne” i „nienormalne”?

Słowo normalny jest używane na wiele sposobów we współczesnym społeczeństwie.

W starożytnej Grecji pojęcie to odnosiło się do czegoś, co zbliża się do idealnej równowagi osiągania funkcjonalności i sukcesu, nie oznaczało przeciętności ani konformizmu.

Słowo „normalny” pojawiło się w języku angielskim od łacińskiego słowa „normalis” w XVII wieku, co oznacza, że ​​kwadrat stolarski jest używany prawidłowo i tworzy kąt prosty. Widzimy również powiązane słowa norma, normatywność, normalność i tak dalej.

Innymi słowy, normalny w pierwotnym znaczeniu oznacza coś, co funkcjonuje zgodnie z jego przeznaczeniem.

Więc jaki jest cel związku?

Różnie, ale wspólne składniki to szczęście, partnerstwo, zaufanie, posiadanie rodziny, intymność seksualna i więź emocjonalna.

Czy nadal zakochanie się w swoim byłym może potencjalnie doprowadzić do powrotu tych doświadczeń?

Jeśli tak, to normalne i potencjalnie zdrowe jest nadal zakochanie się w swoim byłym.

Jeśli nie, to nienormalne i potencjalnie szkodliwe jest nadal zakochanie się w swoim byłym, ponieważ nie doprowadzi to do żadnych produktywnych ani owocnych rezultatów.

Powiedziawszy to, oto pięć powodów, dla których potencjalnie normalne jest nadal kochać swojego byłego i pięć powodów, dla których jest to potencjalnie nienormalne.

Zaznacz tak lub nie obok każdego elementu.

Jeśli masz więcej zalet lub wad, podejmij odpowiednią decyzję, czy zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zostawić miłość do swojego byłego za sobą, czy też znaleźć sposób, aby to zadziałało.

Czy to normalne, że nadal kocham mojego byłego? 5 powodów, dla których to nie jest normalne

1) Żyjesz przeszłością

Przeszłość to kraina bogatych doświadczeń, radości, bólu i zamętu. Czasami warto odwiedzić to miejsce.

Możesz przepłynąć Betrayal Boulevard, napić się wiśniowej coli na Heartbreak Hill, a nawet wrócić do dobrych czasów na Lovers’ Lane i First Crush Crescent.

Ale pod koniec dnia nie możesz zostać na zawsze.

Życie przeszłością może być absorbujące, ale ma jedną główną i oczywistą wadę:

To koniec, człowieku.

Jeśli spróbujesz pozostać w przeszłości na zawsze, przegapisz teraźniejszość. Poza tym przestaniesz dbać o siebie i podstawowe kwestie, takie jak wystarczająca ilość snu i dobre odżywianie.

Możesz nadal być zakochany w swoim byłym, ale życie w przeszłości jest złe.

2) Nie doceniasz siebie

Nic nie możesz poradzić na to, że wciąż jesteś zakochany w swoim byłym, ale ja zaryzykuję i założę, że istnieje powód, dla którego to jest twój były, a nie obecny partner.

Niezależnie od tego, kto z kim zerwał, trzymając się tej miłości, którą masz, nie doceniasz siebie.

Zasługujesz na szczęście i znalezienie kogoś, kto cię szanuje i kto cię satysfakcjonuje.

Jeśli to nie był twój były lub coś poszło strasznie nie tak, co zmieniło tę trajektorię, musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby się odkurzyć i iść dalej.

Czasami oznacza to dosłownie wstanie z łóżka i nastawienie dzbanka kawy.

Jedna noga przed drugą, aż pewnego dnia budzisz się i jesteś… w zasadzie OK!

Nie doceniaj siebie, jeśli to zrobisz, wiąże się to z wysokimi kosztami.

3) Twój były nie zasługuje na ciebie

Cokolwiek poszło nie tak, kuszące jest przeanalizowanie wszystkich sposobów, w jakie mogło być inaczej.

Dlaczego ty nie mogłeś postąpić inaczej lub dlaczego oni nie mogli?

Ale na koniec dnia musisz być w pełni szczery wobec siebie.

Przyjrzyj się szczęśliwym parom, które są razem i wyzwaniom, którym sprostały. Założę się, że wielu z nich przeszło dużo gorzej niż ty, twój były i to, co was rozbiło.

Więc dlaczego cię to złamało?

Musisz być szczery i przyznać, że to ty lub twój partner byliście słabym ogniwem.

Przepraszam, że jestem brutalny, ale zawsze jest jedna osoba, która mniej lub bardziej się kłania lub nie może znieść wyzwania.

Jeśli to byłeś ty, być może nadal kochanie swojego byłego jest znakiem, że musisz wrócić do siebie. Ale jeśli to byli oni, musisz w pełni zaakceptować, że twój były po prostu na ciebie nie zasługuje.

Przykre, ale prawdziwe.

4) Oddajesz swoje szczęście w ich ręce

Uważam, że trzeba być trochę bezbronnym, aby otworzyć się na szansę miłości. Ale jest coś takiego jak posunięcie się za daleko.

W rzeczywistości możesz posunąć się tak daleko, że staniesz się współzależny jak ćpun szukający kolejnego hitu (ale mniej szanowany).

Oddajesz całe swoje szczęście w czyjeś ręce, pragnąc słodkiej miłości i przywiązania, które ci dali, i łapiąc je jak stęskniony pies.

Niezbyt ładny obraz, prawda?

To znaczy, smutne psy są urocze i po prostu chcesz je pogłaskać, ale nie są dokładnie Jamesem Bondem, który uprzejmie rozbiera pokój kobiet i każe im gonić go korytarzem, aby go zabić i / lub spać z nim ( lub jedno i drugie), prawda?

Nie składaj swojego szczęścia w cudze ręce, przyjacielu! Twoja własna ręka jest wystarczająco dobra do — OK, to zaszło trochę za daleko, prawda…

5) Tracisz nowe romantyczne okazje

Innym powodem, dla którego troska o byłego nie jest normalna ani zdrowa, jest to, że nieuchronnie tracisz nowe romantyczne okazje.

Koncentrowanie uwagi na tej osobie, która nie wypracowała, zamyka cię w cyklu rozczarowań i bólu.

Zdecydowanie może się wydawać, że już nigdy nie znajdziesz miłości po stracie kogoś, kogo kochasz, ale absolutnie możesz.

I nawet jeśli nie stanie się to przez długi czas, w międzyczasie możesz się doskonalić i doskonalić w kochaniu siebie.

Czy to normalne, że nadal kocham mojego byłego? 5 powodów, dla których jest to całkowicie normalne

5 powodów, dla których NIE jest normalne nadal kochać swojego byłego

1) Twój związek wciąż ma potencjał

To może być normalne i zdrowe, aby nadal kochać swojego byłego, jeśli związek nadal ma potencjał.

Jeśli oboje nadal macie miłość, która nie została wyrażona, poważne nieporozumienia i nie tylko, to może to, że ich brakuje, jest znakiem, że coś wciąż tam jest, by się odrodzić.

Czy wasz związek ma jeszcze potencjał?

Tana Gilmore i Kelli Fisher mają świetny artykuł o tym, jak mówić. Jak piszą:

„Poświęć chwilę, aby zastanowić się, co absolutnie go w tobie irytowało i zobacz, czy stałeś się bardziej elastyczny w tych kwestiach lub zachowaniach, czy nie?

Zrób listę i bądź szczery wobec siebie, gdzie jesteś teraz, kiedy minęło trochę czasu. Są szanse, że jeśli wcześniej go to niepokoiło, teraz będzie go to jeszcze bardziej niepokoić”.

2) Nie spotkałeś jeszcze nikogo lepszego

Czasami ludzie mówią ci, że nie można poznać kogoś nowego, jeśli nie skończyłeś ze swoim byłym. I rozumiem uzasadnienie tej opinii.

Jak napisałem powyżej, czasami to prawda, że ​​tracisz nowe możliwości, ponieważ twoje serce po prostu nie jest otwarte.

Ale w innych przypadkach idziesz dalej i… świat po prostu tego nie robi.

Chodzisz na randki, poznajesz uroczych, interesujących i zabawnych nowych ludzi, ale nic nie klika. Po prostu nie.

Nie chodzi tu o mówienie, że powinieneś bardziej się starać lub obwiniać siebie, ponieważ szczerze mówiąc, czasami ludzie naprawdę idą dalej i po prostu nie spotykają kogoś lepszego.

Tu chodzi o to:

Nigdy nie skupiaj się na miłości do byłego jako na awaryjności lub rozwiązaniu problemu samotności. Zwróć na to uwagę tylko wtedy, gdy spotykasz wspaniałych ludzi, ale nadal szczerze czujesz, że związek, który miałeś, jest nadal czymś, co musisz dalej odkrywać.

3) Twój związek nie jest tak naprawdę „naprawdę” skończony

Czasami koniec związku nie jest tak naprawdę końcem, rozumiem to.

Może skończyłeś na naprawdę nierozwiązanej notatce…

Albo pokłóciłeś się i po prostu wyszedłeś, nie rozmawiając o tym…

Może nadal jesteś zakochany, a oni też i żadne z was tak naprawdę o tym nie wie, a po prostu musisz – przynajmniej – dać swojemu byłemu znać, że nadal masz uczucia.

Nawet jeśli to naprawdę koniec, po prostu chcesz, aby wiedzieli, że zawsze będziesz się troszczyć i zawsze będziesz przy nich w jakimś stopniu.

Po prostu upewnij się, że nie utkniesz w cyklu gorąca i zimna, goniąc za jakimś facetem lub dziewczyną w niekończącej się pętli rozczarowań oraz wzlotów i upadków.

Stracisz szacunek do samego siebie i być może zdrowie psychiczne.

Poza tym nikt nie ma czasu na takie bezużyteczne, niekończące się dramaty.

4) Próbowałeś iść dalej, ale to po prostu niemożliwe

Jest wielu ludzi, którzy powiedzą ci, żebyś przerwał dramat, przestał idealizować miłość, przezwyciężył uwarunkowania, które dały ci wiarę w miłość romantyczną lub „tą jedyną” i tak dalej…

Nie jestem jedną z tych osób.

Naprawdę wierzę, że są chwile – nieliczne, ale możliwe – kiedy po prostu nie możesz iść dalej, a nawet nie powinieneś iść dalej.

Mam bliskich przyjaciół, którzy mieli rozstania, których po prostu nie mogli zaakceptować. W końcu wrócili do siebie i są teraz szczęśliwym małżeństwem z dziećmi.

Znam też bliskich mi ludzi, którzy mieli zerwanie i nigdy więcej nie byli w stanie umawiać się na randki.

Nie tylko z powodu emocjonalnej traumy, którą mieli, ale dlatego, że naprawdę i naprawdę był tam jeden i jedyny.

Nazwij mnie romantykiem (lub współuzależnionym)… ale naprawdę uważam, że czasami jest ktoś tak wyjątkowy, że po prostu nie możesz iść dalej lub nie ceniłbyś swojego życia w żaden z tych samych sposobów, gdybyś to zrobił.

Jeśli tak jest, to tak, to normalne, że nadal kochasz swojego byłego i robisz absolutnie wszystko, co możesz na tym świecie, aby pewnego dnia zadziałało, w tym dając mu dużo czasu i cierpliwości.

Tylko upewnij się, że twoja historia miłosna nie skończy się tak samo, jak mit o Tristanie i Izoldzie (oboje umierają w straszny sposób).

5) Zawiodłeś ich w poważny sposób, który chcesz nadrobić

Jeśli twój związek zepsuł się w wyniku twojego złego postępowania, może być tam jeszcze ogromna ilość nierozwiązanych spraw.

Nadal kochasz swojego byłego i chcesz to naprawić.

A w rzadkich sytuacjach może to być właściwe postępowanie.

Jeśli zrobiłeś coś złego, przynajmniej możesz w pełni przeprosić i naprawdę spróbować to w jakiś sposób nadrobić.

Nawet jeśli nie doprowadzi to do powrotu do siebie, czasami może to być bardzo wzmacniający i mądry sposób na zbudowanie własnego szacunku do siebie i nauczenie się, jak traktować innych w bardziej troskliwy sposób.

Z tym wszystkim powiedziane…

Zwykle nadal kochanie swojego byłego nie jest czymś, na czym powinieneś się skupiać

5 powodów, dla których NIE jest normalne nadal kochać swojego byłego

Powodem jest to, że przeszłość jest przeszłością i nie można po prostu pstryknąć palcami i wrócić do tego, jak było.

Niezależnie od powodów, dla których oboje się przeprowadziliście, musicie zrobić wszystko, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Uznaj swoją miłość i szanuj ją, ale nie pozwól, by mówiła ci, co masz robić.

Jak mogę oczekiwać, że po prostu „przestaniesz” kogoś kochać?

Ja nie. Zupełnie nie.

I nie oczekuję, że po prostu „pokonasz” go lub ją.

Celem tego artykułu jest przekierowanie twojego skupienia i dostarczenie narzędzi do interpretacji twojej miłości do byłego.

Czy zaprowadzi cię gdzieś w przyszłość, czy po prostu wciągnie cię w czarną otchłań rozpaczy?

Powyższe listy mają pomóc ci dokładnie określić, co się dzieje i dlaczego nadal jesteś zakochany. Ostatecznie to ty decydujesz, czy skupić się na swojej miłości do byłego.

Nie możesz nic poradzić na to, co czujesz ani na doświadczenia, przez które przechodzisz, a nawet najtrudniejsze wyzwania życiowe mogą mieć w sobie ziarno znaczenia lub rosnące doświadczenie.

Ale możesz przynajmniej mentalnie wybrać wiarę w tę miłość, którą czujesz, i wiedzieć, czy jest to coś, co prawdopodobnie prowadzi gdzieś, czy zmierza w ślepy zaułek.

Powodzenia i pamiętaj:

Nie pozwól nikomu powiedzieć, że jesteś „załamany” lub „mylisz się” jako istota ludzka z sercem i intensywnymi doświadczeniami życiowymi.

A jeśli próbujesz przezwyciężyć zerwanie, które cię rozdarło i nadal jesteś zakochany, wiem, że to długa i trudna droga.

Nie obwiniaj się za upadki lub dni lub tygodnie upadku.

Jesteś wojownikiem i wierzę w ciebie i że znajdziesz miłość przekraczającą twoje najśmielsze marzenia, im bardziej będziesz postępował na ścieżce życia i obejmiesz swoje autentyczne ja i wewnętrzną moc.

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector