19 Przykładów Celów Życia, aby znaleźć swój prawdziwy cel

19 Przykładów Celów Życia Motywacja

Od zarania dziejów, zarówno filozofowie jak i zwykli ludzie rozmyślali nad ideą „celu życia”. Ale co definiuje czyjś cel życiowy? I jaki powinien być twój?

W najprostszych słowach, cel życia jest twoim powodem (lub powodami) dla wstawania rano.

Prawdziwy cel może kierować twoimi decyzjami. Wpłynie na Twoje zachowanie i pomoże Ci ustalić priorytety celów, aby zrobić miejsce na to, co naprawdę się liczy.

Cel może zaoferować poczucie kierunku… i stworzyć znaczenie. Dla niektórych ludzi cel jest związany z powołaniem – sensowną, satysfakcjonującą pracą.

Starożytni greccy klasycy nazywali to „telos”, czyli ostatecznym celem życia. Wierzyli oni, że cel życia powinien być głównym punktem odniesienia w ich podróży po ziemi. Współcześni myśliciele konceptualizują to jako to, co mają robić lub być… do czego zostali stworzeni.

Niezależnie od tego, jak wolisz o tym myśleć, posiadanie pomysłu na swój większy cel w życiu sprawia, że każdy dzień jest bardziej znaczący i cenny. Pozwala Ci zaprzęgnąć swoją energię w coś większego niż tylko siebie.

W tym artykule przedstawię 19 przykładów celów życiowych, które mogą pomóc Ci zrobić jeden krok bliżej do eudemonii… czyli „Życia w dobrym stylu”.

Ćwiczenia na znalezienie swojego celu życiowego

Samodzielne dociekanie i badanie poprzez dobre nawyki pomaga ci wyśrodkować myśli i naprawdę skupić się na tym, co najbardziej cieszysz się w swoim życiu i nadaje ci sens.

Każdy ma różne umiejętności i talenty, które czynią ich wielkimi… i brać czas analizować co ty excel at może dawać ci dalszy kierunek co ty możesz dzwonić twój życia cel.  Pro tip: Możesz mieć więcej niż jeden!

1. Dziennikarstwo, co ma dla ciebie największe znaczenie

Kreatywne dziennikarstwo ma wiele sprawdzonych korzyści zdrowotnych. Od zapisywania swoich szalonych marzeń, do notowania ciekawych kwiatów, które widziałeś tego dnia, daje twojemu lewemu mózgowi szansę na wyrażenie siebie… lub twojemu prawemu mózgowi czas na nadanie sensu dniu.

Konsekwencja jest tym, co jest ważne. Jeśli wybierzesz podejście narracyjne, dajesz swoim bliskim cenny zapis i narzędzie do podglądania codziennego życia Twojej rodziny. Kiedy wybierzesz kreatywne podejście, takie jak poezja lub szkicowanie, możesz uzyskać wgląd w swoją podświadomość i tematy swojego życia.

Każda z tych metod działa… a wiele z najbardziej utytułowanych umysłów na świecie praktykuje dziennik.

Ty możesz także zacząć używać twój dziennik jako narzędzie urzeczywistniać twój życia cel. Wszystko od afirmacji, inspirujących cytatów lub codziennej listy rzeczy do zrobienia będzie w stanie pomóc Ci w nawigacji po wodach ustawiania żagli w kierunku Twoich marzeń.

2. Pisanie oświadczenia o celu życiowym

Czy czujesz się odważny? Jeśli tak, usiądź i napisz oświadczenie o celu swojego życia. Możesz być zaskoczony tym, co wymyślisz!

Dla twojego pierwszego szkicu, nie kładź zbyt wiele myśli w to i pozwolić uczucie co chcesz najbardziej wyrażać płynie przez ciebie. Bądź wierny sobie i nie wstydź się, nie musisz się tym dzielić, jeśli nie chcesz.

Później zrewiduj to i dopracuj. Napisz osobisty manifest, jeśli chcesz. Niech słowo pisane zainspiruje Cię do większych rzeczy i zwróć uwagę na najbardziej żywe szczegóły.

Nie myśl też o tym zbyt wiele. Możesz mieć pozornie mały lub zawężony cel, taki jak zostanie weganinem.  Możesz też odkryć coś większego, jak zostanie aktywistą na rzecz praw człowieka lub odkrycie talentu muzycznego.

Weź to, czego nauczysz się z tego ćwiczenia i użyj tego, aby dokonać większych i lepszych wyborów w swoim życiu. Znajdź dobrą literaturę lub media wspierające twoją nową wizję, a jeśli naprawdę czujesz się zainspirowany, zgłoś się na wolontariat lub weź udział w zajęciach doskonalących.

3. Werbalizowanie komuś innemu tego, co jest najważniejsze

Mówienie o rzeczach do współczującego słuchacza pomaga naszym umysłom przetworzyć to, co dzieje się w naszym życiu.

Nawet proces słuchania siebie mówić może pomóc uczynić to, co dzieje się na „prawdziwe” i, co ważniejsze, dać nam kilka pomysłów właściwych kroków działania, aby podjąć. Po prostu mów o tym, co jest ważne.

Zawsze chciałeś zdobyć wyższy stopień naukowy? Twoim marzeniem było zostać malarzem? Znajdź zaufaną osobę i porozmawiaj z nią o tym. Ogromne właściwości lecznicze pozwalania komuś na poznanie swoich tajnych pragnień zawsze rzucą światło na te zakamarki twojego życia i dadzą ci nadzieję i inną perspektywę.

4. Wizualizacja tego, co jest najważniejsze w ich życiu i czego może brakować.

Patrząc wewnątrz pomaga wyjaśnić, co jest ważne i zminimalizować rozproszenia. Na przykład, jeśli bycie zdrowym jest dla ciebie ważne… możesz zmienić swoją dietę, nauczyć się nowych przepisów lub rozpocząć codzienny plan ćwiczeń.

Jeśli celem jest lepsza zabawa w towarzystwie, to możesz szukać okazji do poznania nowych ludzi.

Wizualizuj, jak wyglądałoby Twoje idealne życie i codziennie podejmuj kroki, aby je osiągnąć!

„Jeśli możesz to wymarzyć, możesz to zrobić”. – Walt Disney

Weź głęboki oddech, zapal świecę i zamknij oczy. Zrelaksuj się i pomyśl: dokąd mogłoby zmierzać moje życie? Co bym miał? Gdzie bym był? Jakie byłoby to uczucie?

Teraz pozwól sobie wypisać, jak wyglądałby idealny dzień. Niech Twoja wyobraźnia szaleje. Gdzie spędziłbyś wakacje? Co byś jadł? Jakie prezenty kupiłbyś ludziom, których kochasz?

Masz pomysł. Teraz, uziemić się, i pozwolić sobie dowiedzieć się realistyczny sposób wyrównywać się do wyborów życiowych można zrobić, aby bardziej ucieleśniać ten styl życia.

Ja jest łatwy niż ja brzmi, i ty możesz być zadziwiający przy wszystkie zasoby które wyjawiają themselves ty gdy ty jesteś otwarty i gotowy otrzymywać lub gdy ty iść out tam i brać akcję.

Ludzie ze wszystkich środowisk korzystają z mocy wizualizacji.  Od dyrektorów generalnych po nauczycieli szkół podstawowych, przeprowadzanie siebie przez niezbędne kroki w oku umysłu pomaga w prowadzeniu cię do technik lub narzędzi dla ulepszonego życia.

Może to być cokolwiek, od koloru mocy do specjalnego miejsca w przyrodzie, z którego czerpiesz inspirację.

19 Life Purpose Examples You May Draw Inspiration From

1. Posiadanie silnego poczucia rodziny

„Zawsze będę pracować, aby zrobić to, co jest najlepsze dla mojej rodziny. Nie zaniedbując siebie, będę starał się zaspokoić ich potrzeby. Będę starał się zrozumieć ich niepewność i dać im wsparcie oraz bezwarunkową miłość, aby czuli się wyjątkowi, ważni i niezastąpieni.”

Na całym świecie „rodzina” zajmuje czołowe miejsce przy wyborze celu w życiu. To fundament, z którego ludzie się wywodzą… i do którego wiele osób wraca. Jeśli czujesz, że przyjaciele i rodzina to bezcenne skarby, których nigdy nie można zastąpić, ten cel jest zdecydowanie dla Ciebie.

2. Pomaganie dzieciom

„Chcę być pozytywnym wzorem do naśladowania dla dzieci. Czy to z namacalnymi rzeczami jak jedzenie czy ubrania, czy też dając emocjonalne wsparcie… Chcę dać dzieciom to, czego potrzebują, aby czuć się chciane, kochane i bezpieczne. Chcę dać dzieciom to, czego potrzebują, by były zdrowe, szczęśliwe i produktywne”. 

Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, czy nie, jeśli pasjonuje cię pomoc dzieciom, istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu. Oczywistym jest zapewnienie finansowe poprzez dawanie żywności, odzieży i schronienia. Możesz również dać swój czas i wsparcie w inny sposób. Pomoc w odrabianiu lekcji, słuchanie, gdy dziecko potrzebuje rozmowy, przekazywanie środków na cele dziecięce lub wolontariat to tylko niektóre przykłady.

3. Oddanie społeczności

„Chcę wnieść coś do mojej społeczności, co pozostawi ją lepszą niż była przed moim wkładem. Chcę pokazać innym, że łączenie się ze swoją społecznością jest ważne i istotne.” 

Społeczności nie istnieją bez jednostek, a jednostki nie mogą istnieć bez bycia częścią jakiegoś rodzaju społeczności. Jesteśmy istotami współzależnymi. Jeśli masz poczucie docenienia znaczenia społeczności, istnieje wiele sposobów, aby spełnić ten cel.

Możesz ją wzmacniać estetycznie lub uczestniczyć w innych działaniach. Być może zechcesz przyjąć bardziej interpersonalne podejście, jak bycie mentorem lub pomoc sąsiadowi.

4. Pomaganie zwierzętom

„Wszystkie stworzenia zasługują na to, by traktować je z życzliwością. Chcę okazać współczucie zwierzętom poprzez czyny opiekuńcze, które pomagają je chronić i pomagają im przetrwać.”

To nie przypadek, że weganizm i wegetarianizm rosną w popularności każdego roku. Czy to poprzez sprzymierzenie się z grupami takimi jak People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), czy też adopcję zwierzaka, Ty również możesz przyczynić się do zapewnienia zwierzętom humanitarnego traktowania.

5. Prowadzenie zdrowego stylu życia

„Priorytetem będzie dla mnie dbanie o siebie poprzez stawianie mojego zdrowia na pierwszym miejscu. Będę dbać o swoje fizyczne i psychiczne potrzeby zdrowotne, uważając na to, co wkładam do swojego ciała i skupiając się na moim emocjonalnym i psychicznym samopoczuciu. Działania związane z samoopieką będą częścią mojej regularnej rutyny.”

Samoopieka jest jednym z istotnych sposobów, w jaki zdrowie może stać się częścią celu życiowego. Aby spełnić jakiekolwiek inne cele w życiu, trzeba najpierw być w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym.

6. Priorytetowe traktowanie sprawności fizycznej

„Będę karmić wnętrze i zewnętrze mojego ciała pożywieniem, którego potrzebuje. Właściwe jedzenie jest oczywistą koniecznością, ale upewnię się również, że karmię je ćwiczeniami fizycznymi, a priorytetem jest bycie sprawnym fizycznie.”

Sprawność fizyczna idzie w parze z prowadzeniem zdrowego życia. Może to być ze względów medycznych lub Twoim celem może być osiągnięcie określonego wyglądu fizycznego lub zbudowanie siły. Ten cel życiowy jest dla Ciebie, jeśli pasjonują Cię fizyczne, emocjonalne i duchowe korzyści płynące z ćwiczeń.

7. Włączenie muzyki

„Sprawię, że muzyka stanie się integralną częścią mojego życia. Użyję jej jako źródła uzdrowienia i przyjemności. Wykorzystam ją również jako sposób na połączenie z innymi i głębsze połączenie z samym sobą.”

Jeśli czujesz się przyciągnięty do muzyki, włączenie jej do swojego życia w większym stopniu da wiele emocjonalnych korzyści. W każdej kulturze muzyka wydaje się być nicią, która łączy ludzi. Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, tancerzem, czy po prostu kimś, kto uwielbia słuchać… jest tyle znaczenia i celu, które można wydobyć z muzyki.

8. Docenianie sztuki

„Będę doceniać piękno sztuki. Znajdę sposoby, aby włączyć ją do mojego życia, będąc zarówno widzem, jak i znajdując sposoby na odkrywanie własnych talentów artystycznych.”

Sztuka ma wiele form i form wyrazu, a to, do której z nich czujesz się „przyciągnięty”, zależy całkowicie od Ciebie i jest całkowicie piękne. Wielu ludzi ma niesamowite ukryte dary artystyczne, które idą całe życie żałując, że nie zgłębili ich dalej. Możesz skorzystać z możliwości uczenia się dla dorosłych lub z college’u społecznego, aby zwiększyć swoje umiejętności artystyczne.

9. Obejmowanie duchowości

„Będę osobą duchową i połączę się z czymś wyższym niż ja sam. Będę dbał o to, by być najlepszą osobą, jaką mogę być dla siebie i innych. Będę kierować się myślami i działaniami, które są życzliwe i w moim najlepszym interesie oraz w najlepszym interesie innych.” 

Bycie duchowym może być potężnym sposobem na objęcie większej tożsamości i celu życiowego. Jeśli twoim celem jest wzrost i rozwój, aby być najlepszą osobą, jaką możesz być, i żyć życiem, w którym okazujesz współczucie innym, ta mantra jest idealna.

10. Prowadzenie szczęśliwego i etycznego życia

„Przede wszystkim zrobię to, co trzeba, aby uczynić siebie szczęśliwym. Z tym ciągłym stanem bycia, będę w stanie traktować innych w sposób pełen szacunku i życzliwości. Moje szczęście będzie prowadziło do działań, które są sprawiedliwe, uczciwe i etyczne dla innych.”

Zapewne wszyscy słyszeliśmy powiedzenie: „Zranieni ludzie ranią ludzi”. Wynikałoby z tego, że możemy powiedzieć, że odwrotna sytuacja jest również prawdziwa. Jeśli jesteś w stanie zadowolenia, będziesz dawał poczucie spokoju, które pozytywnie wpłynie na innych.

To stwierdzenie prawdopodobnie trafi do ciebie, jeśli jesteś kimś, kto jest świadomy istnienia w tu i teraz. Jest to zdecydowanie dla ciebie, jeśli jesteś samoświadomy i cenisz mnóstwo korzyści zdrowotnych z posiadania harmonijnego stanu emocjonalnego i duchowego.

11. Wzmacnianie innych

„Moim celem życiowym jest pomaganie innym w dostrzeganiu ich własnej mocy i siły. Chcę sprawić, by każda osoba, którą spotkam, czuła się lepiej sama ze sobą i miała dodatkowe poczucie własnej skuteczności i pewności siebie.”

Oto stwierdzenie, które przenosi zarażanie innych szczęściem i spokojem na inny poziom. Dążenie do wzmacniania innych jest idealne dla kogoś, kto uwielbia interakcje z ludźmi. Wymaga to umiejętności dostrzegania pozytywów i pomagania jednostkom w identyfikowaniu ich mocnych stron.

12. Bycie wiernym sobie

„Chcę żyć życiem, w którym prezentuję sobie i innym moje autentyczne ja. Chcę zachować swoje prawdziwe „ja”, będąc jednocześnie autentycznym i szczerym we wszystkich moich relacjach i interakcjach z innymi.”

Jeśli jesteś kimś, kto ceni swój indywidualizm, ten przykład wpada w sam raz. Bycie wiernym sobie może obejmować utrzymanie własnego unikalnego zmysłu mody, wyborów żywieniowych lub przekonań duchowych.

Może to być bardziej interpersonalne, gdzie cenisz sobie pozostanie wiernym innemu celowi, który masz w życiu, bez względu na to, co inni myślą lub mówią. Na przykład, możesz chcieć pozostać wierny życiu jako głodujący artysta, zamiast dostosowywać się do amerykańskiego standardu wspinania się po drabinie korporacyjnej.

Albo może to oznaczać trzymanie się niezależnego myślenia, które odróżnia cię od reszty, a nie zmienianie swoich opinii lub metod wyrażania się, aby zadowolić innych lub dopasować się do nich. W każdym razie, bycie swoim autentycznym „ja” we wszystkich dziedzinach życia pomaga osiągnąć zdrowy stan psychiczny i emocjonalny.

13. Osiągnięcie znaczącej kariery

„Będę nieustannie wlewał w siebie narzędzia potrzebne do bycia najlepszym w tym, co robię. Chcę mieć karierę, która w jakiś sposób poprawia życie innych i społeczeństwa.”

Wiele osób wybiera karierę w oparciu o swoje umiejętności, pasje lub naturalne talenty. Ten cel może pomóc Ci w podjęciu decyzji, jaką karierę wybrać, a co za tym idzie, jakie działania musisz podjąć, aby ją osiągnąć.

Może pomóc Ci określić, czy musisz dążyć do uzyskania wyższego stopnia, w jakim regionie możesz potrzebować mieszkać, a nawet dać Ci realistyczny obraz tego, jakie mogą być Twoje dochody. Na przykład, jeśli zastanawiasz się, czy zostać pracownikiem socjalnym czy marketingowcem, możesz zdecydować, że pracownik socjalny lepiej spełnia zadanie poprawy życia.

14. Kultywowanie zdrowych, wzajemnych relacji

„Będę traktował innych tak, jak sam chcę być traktowany. Upewnię się, że daję tyle samo, ile otrzymuję. Będę komunikować się z innymi, aby zrozumieć i dać im to, czego potrzebują, zamiast wychodzić od moich założeń dotyczących ich potrzeb, tak aby naprawdę traktować ich w sposób, który sprawia, że czują się ważni i szanowani.”

Za każdym razem, gdy wchodzisz z kimś w liczne interakcje, masz do czynienia z relacją. Czy to bliscy przyjaciele, krewni czy współpracownicy, interakcje z innymi, które są zbudowane na szacunku i wzajemnym dawaniu i braniu są najbardziej produktywne i najzdrowsze. Jeśli doceniasz wartość relacji i ich pozytywny wpływ na wszystkie aspekty życia, to stwierdzenie może do Ciebie przemówić.

15. Osiągnięcie mojego najpełniejszego i najwyższego potencjału

„Urzeczywistnienie samorealizacji oznacza osiągnięcie swojego najpełniejszego i najwyższego potencjału. Będę używać autorefleksji, aby zrozumieć swoje myśli, zachowania, wzorce, talenty i umiejętności. Zidentyfikuję również swoje obszary rozwoju (nie będę ich nazywać słabościami). Będę starał się kształcić i poszerzać swoją wiedzę poprzez badania i angażowanie się w sensowne dyskusje z innymi, którzy mają inne poglądy niż ja. Wykorzystam wszystkie te drogi, aby poprawić wszystkie aspekty tego, kim jestem”.

Jeśli jesteś oddany samorozwojowi i samokształceniu, ten przykład robi świetną robotę podsumowując wiele składników niezbędnych do osiągnięcia wyższego stanu ja.

Możesz mieć więcej niż jeden cel. Ten idzie w parze z „Byciem wiernym sobie”. Aby osiągnąć oba, musisz być gotowy na zaakceptowanie samopoznania, które pochodzi ze szczerej autorefleksji. Osiągnięcie samorealizacji wymaga również zaakceptowania działań lub zmian, które uznasz za konieczne w wyniku tych odkryć.

16. Przynoszenie innym radości

„Mówiąc najprościej, chcę rozśmieszać innych. Śmiech jest uzdrawiający. Chcę dać ludziom dobre uczucia, ulgę i połączenie, które pochodzi z dzielenia się dobrym śmiechem razem. Nawet w przypadku smutku, śmiech może dać namiastkę nadziei i radości. Chcę zapewnić światło na końcu tunelu”.

Niektóre deklaracje celów są bardziej poważne, niektóre będą wymagały trochę pracy, a inne – zgodnej ilości czasu, aby je osiągnąć. Ten jest po prostu czystą zabawą. Jeśli łączenie się z innymi i cieszenie się życiem są tym, co dostaje cię z łóżka w godzinach porannych, ten przykład jest idealnym dopasowaniem. Możemy wybrać szczęście i pomóc innym, aby wybrać go, zbyt.

17. Pomaganie mniej zamożnym

„Pomogę komuś, kto cierpi lub jest bez środków do życia. Udzielę swojej pomocy w jakiś sposób, aby pomóc komuś innemu zdobyć to, czego mu brakuje, aby pomóc mu mieć lepszą jakość życia.”

To jest dla altruistów. Pomaganie mniej szczęśliwym przenosi cel życiowy, jakim jest przyczynianie się do rozwoju społeczności, na kolejny poziom, przez uszczegółowienie. Wymaga to zidentyfikowania lub rozważenia rodzaju osoby lub grupy ludzi oraz zasobów, których potrzebują.

18. Dzielenie się mądrością

„Gdy uczę się i wzrastam z moich doświadczeń, chcę dzielić się tą mądrością z innymi”. 

Ten przykład jest świetny dla nauczycieli, przywódców religijnych, mentorów lub każdego, kto lubi artykułować lekcje ze swoich porażek, sukcesów i podróży życiowej. Wiedza jest bezcenna. Ponieważ doświadczenia każdego z nas są inne, wszyscy mamy odrobinę wiedzy, którą moglibyśmy się podzielić z kimś innym.

19. Docenianie świata wokół mnie 

„Obejmę naturę i wszystkie jej cuda. Poświęcę czas, aby cieszyć się tym, czego nie można kupić i sprzedać, ale co daje nam swoje piękno i użyteczność w każdej sekundzie każdego dnia, bezwarunkowo. Będę doceniać małe rzeczy i robić to, co do mnie należy, aby zachować naturalne rezerwy, które umożliwiają życie.”

Jeśli lubisz naturę i prostsze rzeczy w życiu, i postrzegasz środowisko jako coś, co wymaga ochrony, to może to rezonować z tobą. Zawiera on zarówno uznanie, jak i działanie. Podobnie jak niektóre inne, ten cel jest również integralną częścią mindfulness. Jest w nim również pośrednie poczucie życzliwości. Bez piękna i potrzeb natury – takich jak woda, ziemia do uprawy owoców i warzyw oraz wielu cennych rzeczy, które może zapewnić tylko nienaruszony ekosystem – ludzkie życie nie może istnieć.

Końcowe przemyślenia na temat celu życia

Żadna dwójka ludzi nie ma dokładnie tego samego celu życiowego… nawet jeśli cenią te same rzeczy, takie jak rodzina, mogą mieć różne wizje tego, jak to życie wygląda.

Ty możesz używać ten listę 19 życia purpose przykłady jako odskocznia zaczynać twój swój podróż w kierunku znajdować twój „dlaczego”. Chociaż są to niektóre z najczęstszych tematów, które przynoszą znaczenie wielu ludziom, to nie znaczy, że są one twoim prawdziwym celem.

Które z nich wyróżniają się dla Ciebie najbardziej? Czy nad twoją głową pojawiła się żarówka inspiracji? Czy pomyślałeś o zainteresowaniu lub pasji, która mogłaby dodatkowo wzbogacić Twoje życie? Jeśli tak… podążaj za tym ogniem! Nie pozwól mu się wypalić!

Gdy ty robisz prawym krokom, ty możesz robić dużym zmianom z codziennymi wyborami w dobrym kierunku. Z tymi życiowymi celami przykłady, ty możesz być dobrze na twój sposobie rozwijać życie ty jesteś naprawdę dumny.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector