Lilith w astrologii

Astrologia

Chociaż istnieje wiele sposobów interpretacji Lilith w astrologii, najczęstszym podejściem jest uznanie jej za żeńską manifestację Marsa. Ta istota pojawia się jako ciemna strona kobiecości u wszystkich ludzi. Kiedy się pojawia, akcentuje takie rzeczy, jak dyskryminacja ze względu na płeć, presja społeczna i chęć uwolnienia się od uprzedzeń. Istnieją technicznie cztery lub pięć punktów związanych z Lilith, które mogą pojawić się na twoim wykresie. Punkty te obejmują:

  • Asteroida Lilith
  • Lilith Mrocznego Księżyca (Waldemath Czarny Księżyc)
  • Algol (gwiazda stała w gwiazdozbiorze Perseusza)
  • Oscylująca Lilith (prawda)
  • Lilith Czarnego Księżyca (średnia)

Jedynymi ciałami fizycznymi na tej liście są Algol i Asteroida Lilith. Tymczasem Waldemath Black Moon może, ale nie musi być prawdziwym, fizycznym ciałem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciałach niebieskich w astrologii, skorzystaj z okazji, aby pogłębić swoje zrozumienie wpływu kosmosu na nasze życie.

Opowieść o Lilith

Dawno temu mówiono, że Lilith była pierwszą żoną Adama przed stworzeniem Ewy. Mówiono, że jest równa mężczyźnie. Podczas gdy Ewa jest często przedstawiana jako posłuszna, macierzyńska postać, Lilith jest przedstawiana jako atrakcyjna, nieposłuszna, niekontrolowana i seksualna. Została wygnana z Nieba za kłopoty, które spowodowała i nadal sprawiała te same kłopoty Adamowi. Według legend stała się zgorzkniała i zraniona tą niesprawiedliwością. Przekształciła się w istotę podobną do wiedźmy, która jest podobna do historii Meduzy z mitologii greckiej.

Lilith w astrologii

Najlepszym sposobem na zrozumienie Lilith jest zrozumienie naszej niekontrolowanej, kobiecej, seksualnej energii. Pluton ma tendencję do odpychania naszych potrzeb seksualnych, ale Lilith nie pozwoli nam odrzucić ani stłumić tej energii seksualnej. Niestety, ta rola Lilith wciąż nie jest akceptowana, ponieważ kobieca energia seksualna wciąż nie jest tak akceptowana jak męska energia seksualna.

Lilith w astrologii pokazuje nam silną wewnętrzną potrzebę pokazania tych energii, a upust ma miejsce, gdy ta potrzeba jest niewyrażona. Ten rodzaj wentylacji może faktycznie pomóc w usunięciu niektórych ciśnień pochodzących od Plutona i Skorpiona. W związku z tym wpływ Lilith pomaga nam odwrócić się od ślepej nienawiści lub zniszczenia. Chociaż może nie być obrazem czystości, w rzeczywistości reprezentuje najczystszą formę kobiecej energii seksualnej. To jej brak kontroli powoduje, że jest wyrzutkiem świata. Interpretacja Lilith musi być prowadzona ostrożnie, ponieważ jej niekontrolowana natura i negatywne emocje mogą powodować problemy, takie jak brak szacunku lub nieporozumienia.

Jako symbol, Lilith jest ogólnie reprezentowana przez krzyż i półksiężyc. Te symbole reprezentują umysł i materię. Jest to jedyna istota, która nosi tę symbolikę, co czyni ją niezwykle ważną dla twoich wykresów astrologicznych. Lilith w astrologii polega na poszukiwaniu odpowiedzi i sposobie na połączenie się z kobiecą energią seksualną.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector