Czy powinieneś stracić przyjaciela z powodu nieodwzajemnionej miłości?

Miłość

Kiedy kogoś kochasz, a on nie odwzajemnia tej miłości, wydaje ci się, że twoje życie się skończyło.

Nawet jeśli starasz się nie budować oczekiwań, rozczarowanie jest intensywne.

Wiem, bo mi się to przydarzyło, a podjęcie decyzji, czy zostać przyjaciółmi, było trudną decyzją.

Ale jestem przekonany, że ostatecznie podjąłem właściwą decyzję, którą podzielę się z Tobą w tym artykule.

Czy powinieneś stracić przyjaciela z powodu nieodwzajemnionej miłości?

Oto rzecz o nieodwzajemnionej miłości:

Chcesz zrobić wszystko, aby być w pobliżu tej osoby i zdobyć jej serce, ale pomysł przyjaźni z nią wydaje się okrutną nagrodą za drugie miejsce lub jakimś rozczarowaniem.

Próbuj, jak chcesz, trudno pozbyć się wrażenia, że ​​nie dostajesz tego, czego chcesz.

Prawda jest taka, że ​​nie jest łatwo zdecydować, czy pozostać przyjaciółmi z kimś, kogo kochasz, nawet jeśli daje ci taką możliwość.

Podstawą każdego udanego długoterminowego związku jest uczciwość, zaufanie i komunikacja.

Dlatego tak ważne jest, aby w tej sytuacji być całkowicie szczerym wobec siebie i drugiej osoby.

Jeśli powiedziałeś przyjacielowi, że masz romantyczne uczucia, a on nie czuje tego samego, możesz chcieć całkowicie zrezygnować z miłości.

Jak zauważa Crystal Raypole:

„Doświadczenie odrzucenia po tym, jak zaryzykowałeś powiedzenie komuś, co czujesz, może spowodować wiele bólu.

W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że ból związany z odrzuceniem powoduje, że aktywność mózgu przypomina ból fizyczny”.

Unikaj popełniania tego jednego powszechnego błędu

Nieodwzajemniona miłość to cios, który wydaje się wymagać szybkiej reakcji.

Chcesz uciec, spróbować „dać temu czas” i zostać przyjaciółmi lub po prostu zapaść się w kupę.

Ale jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi w związku z nieodwzajemnioną miłością jest myślenie czarno-białe.

„Nie skończyłem z tym, z kim chciałem i zawsze tak będzie” staje się Twoją mantrą.

Wiem to aż za dobrze.

Dlatego ważne jest, aby uczciwie spojrzeć na swoje poglądy na temat romansu i miłości i upewnić się, że rozczarowanie z przeszłości nie wpływa teraz na twoją decyzję.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pozostać przyjaciółmi, czy nie, nie pozwól, aby była to szybka decyzja z powodu tego, jak beznadziejnie czujesz się w swoim życiu miłosnym.

Rozważ swoje opcje

Kiedy jesteś na końcu odrzucenia, kluczem jest uważne rozważenie dostępnych opcji.

Jeśli druga osoba jest otwarta na pozostałych przyjaciół, piłka jest teraz na twoim boisku.

Pamiętaj, aby pomyśleć o plusach i minusach bycia blisko tej osoby w nieromantyczny sposób.

Oto kilka istotnych rzeczy, o których należy pamiętać.

Jeśli zostaniecie przyjaciółmi…

Jeśli pozostaniecie przyjaciółmi, sprawy nie będą takie same jak wcześniej.

Jak powiedziałem wcześniej, szczerość jest najważniejsza. Oznacza to, że musisz być w pełni szczery wobec siebie, że pozostawanie przyjaciółmi nie będzie pomostem do romantycznego zakończenia w przyszłości.

Czy zdarzyło się to wcześniej? Oczywiście.

Ale jesteś na głupim zadaniu, które prawie na pewno zakończy się rozczarowaniem i jeszcze gorszym złamanym sercem, jeśli spróbujesz wykorzystać przyjaźń jako sposób na odzyskanie miłości.

Tu chodzi też o szacunek:

Jeśli twój przyjaciel powiedział ci, że nie czują tego samego, musisz to uszanować i uwierzyć.

Jeśli pozostajecie przyjaciółmi, to dlatego, że głęboko cenicie przyjaźń i widzicie jej wartość samą w sobie, bez szans na romans.

Oznacza to również, że musisz być przygotowany na scenariusz, w którym jesteście przyjaciółmi, a ta osoba zaczyna się spotykać i poważnie angażować w kogoś innego.

Jeśli jesteś na to wszystko gotowy, pozostawanie przyjaciółmi jest czymś, co powinieneś poważnie rozważyć.

Jeśli zakończysz przyjaźń…

Czy powinieneś stracić przyjaciela z powodu nieodwzajemnionej miłości? To jest kluczowe pytanie tego artykułu.

Jeśli zakończysz przyjaźń i stracisz tego przyjaciela lub oni zdecydują się ją zakończyć, będzie to trudne i nie zawsze pójdzie gładko.

Pamiętaj, że zakończenie przyjaźni i pozwolenie tej osobie odejść musi być prawdziwe.

To nie może być gambit, ponieważ spowoduje to utratę szacunku do siebie i prawdopodobnie sprawi, że druga osoba straci zainteresowanie przyjaźnią.

Innymi słowy, nie możesz powiedzieć, że nie chcesz już być przyjaciółmi ani zgodzić się na zakończenie przyjaźni tylko po to, aby sprawdzić ich reakcję lub spróbować winić drugą osobę lub sprawić, by poczuła się samotna i uległa Twoim pragnieniom.

Musisz naprawdę chcieć zakończyć przyjaźń i zrobić to stanowczo i polubownie, odchodząc od rozmowy i komunikowania się.

Jeśli nie razem romantycznie sprawiasz, że czujesz się zbyt niekomfortowo, aby być przyjaciółmi, ważne jest, aby być szczerym wobec siebie i drugiej osoby.

Moja historia…

Jak powiedziałem wcześniej, wiem, jak to jest, gdy trzeba zdecydować, czy pozostać przyjaciółmi z powodu nieodwzajemnionej miłości.

Szczerze mówiąc, zdarzyło się to więcej niż raz i jest to schemat, o którym zdałem sobie sprawę, że dzieje się to z powodu nieświadomego zachowania z mojej strony.

Kiedy zdarzyło się to po raz pierwszy, byłem zaskoczony i nie chciałem pozwolić, by sytuacja się potoczyła. Chciałem za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi, a nawet nauczyłem się niemieckiego i podróżowałem za granicę, aby zobaczyć, czy pod powierzchnią kryje się „więcej”.

Nie było. Przynajmniej nie po jej stronie!

Uświadomiłem sobie, że kilka lat przyjaźni było kłamstwem. Po prostu goniłem za duchami i próbowałem przekonać siebie, że ona czuje to samo, podczas gdy nigdy nie dała mi do zrozumienia, że ​​darzy mnie jakimś głębokim uczuciem romantycznym.

Próba pozostania przyjaciółmi, kiedy naprawdę chciałem być kimś więcej niż tylko przyjaciółmi, sprawiła, że ​​mój szacunek do samego siebie i poczucie własnej wartości bardzo ucierpiały. Czułem się jak gówno i poświęciłem ogromną energię i wysiłek na pogoń za kimś, kto mnie nie chciał.

Ten czas mogłem poświęcić na dostrzeganie kobiet, z którymi mógłbym być w związku, zamiast gonić za „tą jedyną” z mojej wyobraźni…

Drugi raz w późniejszych latach spotykałem się z młodą damą, w której po raz kolejny się zakochałem. W pewnym momencie połączenie wygasło i nie była już zainteresowana randkami.

Byłem tym zdenerwowany i zraniony, ale ostatecznie odrzuciłem jej opcję pozostania przyjaciółmi.

Uważam, że była to słuszna decyzja, ponieważ opierała się na szczerości.

Nie chciałem być tylko przyjaciółmi, nie chciałem też żyć w nadziei na inny scenariusz przyszłości i opierać przyjaźń na fałszywych podstawach.

Wierzę, że decyzja o nie pozostawaniu przyjaciółmi może być często właściwą decyzją, szczególnie gdy masz do czynienia z czymś tak bolesnym jak nieodwzajemniona miłość. Ta sytuacja bardzo boli, a pozostawanie w przyjaźni z kimś, kto sprawił, że tak się czujesz, generalnie nie jest dobrym pomysłem.

Choć może cię to boleć i przygnębiać, często ważne jest, aby zmusić się do odejścia.

Przedzierając się przez zamieszanie…

Radzenie sobie z nieodwzajemnioną miłością może być bardzo mylące.

Nie tylko cierpisz, ale jesteś ciągnięty w przeciwnych kierunkach.

Chcesz uciec i ukryć się przed rozczarowaniem i udręką, które czujesz, ale chcesz też pozostać blisko osoby, do której wciąż coś czujesz.

Powieść Johanna Goethego z 1774 r. Cierpienia młodego Wertera pogrążyła cały kontynent europejski w beznadziejnej rozpaczy z powodu tragedii nieodwzajemnionej miłości.

Jak mówi Werter:

„W szczęśliwej ignorancji wzdychałem do świata, którego nie znałem, gdzie miałem nadzieję znaleźć każdą przyjemność i radość, jakiej moje serce mogło zapragnąć; a teraz, po powrocie z tego szerokiego świata…

„Ileż zawiedzionych nadziei i nieudanych planów przywiozłem z powrotem!”

Czy ja tego nie wiem…

Co powinieneś zdecydować?

Każda sytuacja jest inna i każda przyjaźń i związek są inne.

Mówiąc z zasady, generalnie radziłbym nie pozostawać przyjaciółmi z kimś, gdy w grę wchodzi nieodwzajemniona miłość.

Jednak, jak wspomniałem, istnieją sytuacje, w których pozostanie przyjaciółmi może być pięknym i autentycznym doświadczeniem, o ile nie próbujesz używać go jako pomostu do kochania i cenienia go za czystą przyjaźń, jaką jest.

Nieodwzajemniona miłość nie boli. Kluczem jest to, co zrobisz z tym bólem.

A decyzja o pozostaniu przyjaciółmi, jak każda inna decyzja, powinna opierać się na radykalnej uczciwości, autentyczności i szacunku.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector