Jak medytować z kryształami

Jak medytować z kryształami Samoświadomość

Być może posiadasz kilka kryształów lub widziałeś je w studiu jogi lub medytacji, i zastanawiasz się, jak medytować z kryształami – lub dlaczego ktoś miałby to robić.

Kryształy są czymś więcej niż tylko ładnymi skałami. (Technicznie są to minerały.) Starożytne pisma pokazują, że kryształy były używane w uzdrawianiu przez długi czas; dopiero niedawno kultura zachodnia przyjęła je w odrodzeniu różnych praktyk New Age.

Nowoczesne przekonanie, że kryształy mają moc uzdrawiania, sięga Mezopotamii, starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Również w medycynie chińskiej uważa się, że kryształy zawierają „qi”, czyli „energię życiową”. W wierze buddyjskiej kryształy są używane jako posłańcy do przekazywania różnych energii.

Rebecca Gitana, certyfikowana uzdrowicielka kryształów, mówi, że „magia to nic innego jak zmiana świadomości”. Jeśli chcesz doświadczyć magii kryształów – musisz uwierzyć i być obecny.”

Ten artykuł bada, jak wybrać swoje kryształy do medytacji, jak z nimi medytować, a także omawia krytykę, z jaką spotkała się ta praktyka.

Jak wybierać kryształy

Gitana mówi, aby podejść do wybierania kryształów z miejsca intuicji. „Miej otwarte serce i otwarty umysł i bądź bardzo ciekawy, kiedy wybierasz kamienie w sklepie”, mówi, „Ponieważ wszystkie są żywe. Po prostu słuchaj tego, co cię ciągnie w tym czasie”.

Jedną z wielkich korzyści z kryształów, mówi, jest to, że „możemy być tak wysoko w naszych głowach, ale kryształy mogą pomóc nam być bardziej zakorzenione i uziemione w chwili obecnej, dając nam połączenie z ziemią.”

Ale jeśli jesteś typem osoby, która potrzebuje nieco więcej struktury lub wskazówek, gdy uczysz się ufać swojej intuicji, Gitana zapewnia wgląd w to, jak rozpocząć odkrywanie świata kryształów.

Na przykład, jeśli szukasz czuć się bardziej uziemiony, Gitana zaleca pomarańczowy, czerwony, metal, lub głębokie ziemi-tonów kolorowych kryształów. Jeśli szukasz połączenia z wyższą sferą, mówi, że czyste kryształy są świetne.

Oto kilka konkretnych kryształów, od których warto zacząć i dlaczego możesz je wybrać:

 1. Clear quartz: Świetny jako kryształ wprowadzający, ponieważ czasami jest uważany za „mistrzowski” kryształ, który przyjmuje każdą energię, którą mu przypisujesz.
 2. Ametyst: Używany dla jasności umysłu.
 3. Celestyt: Związany z wewnętrznym spokojem.
 4. Celenit: Może oczyścić inne kryształy i jest potężny dla medytacji.
 5. Peacock ore: Przynosi wielkie szczęście i radość.
 6. Skamieniałe drewno: Uspokaja lęki związane z przetrwaniem.
 7. Tigers eye: Związane ze znalezieniem odwagi i pewności siebie.
 8. Mookaite: Kamień pielęgnujący, który może być używany, gdy doświadczasz stresu.
 9. Turmalin: Pomaga wygnać negatywną energię – czy to Twoją, czy kogoś innego.
 10. Kwarc różowy: Rozprasza negatywną energię i zastępuje ją energią miłości, jednocześnie promując miłość do siebie i wewnętrzny spokój.

Gitana mówi, że jeśli zauważysz, że jakiś kamień wydaje się przyciągać Cię do siebie, to jest to idealny kamień do wyboru.

Poznawanie swoich kryształów

Ponieważ mówi się, że kryształy mają energię, Gitana podkreśliła „poznanie” swoich kryształów. „Aby połączyć się z nimi, możesz spać z nimi lub mieć je przy swoim łóżku. Po prostu trzymaj je jako towarzyszy i poznaj ich energię. Znajdziesz to, co te kamienie chcą ci przedstawić”.

Mówi też, że możesz „zaprogramować” swoje kryształy. Na przykład, jeśli masz trudny czas z lataniem samolotem, możesz porozmawiać ze swoim ulubionym kryształem i poprosić go o przygotowanie i wsparcie, mówi. Kryształy są również zaprogramowane w technologii do przekazywania energii.

Jak medytować z kryształami

Gitana mówi, że nie ma „złego” sposobu na medytację z kryształami, ale dostaliśmy od niej kilka wskazówek, jak medytować z kryształami na wypadek, gdybyś potrzebował pomysłu, od czego zacząć.

 • Ustal swoją intencję. Co to jest, że chcesz skupić się na podczas medytacji? Co masz nadzieję poczuć? Wybierz kryształ lub kryształy, do których czujesz się przyciągnięty z tych powodów. Pamiętaj: nie ma „złych” kryształów!
 • Wybierz piosenkę. Możesz chcieć puścić jakąś delikatną muzykę, albo medytować w ciszy. Gitana mówi, że czasami śpiewa lub śpiewa, aby „aktywować” kryształy.
 • Umieść je w prawej ręce. Umieszczenie ich w prawej ręce jest preferowane, ponieważ jest to najbardziej „szanowana” ręka – stwierdza Gitana. Możesz też, jeśli czujesz się bardziej organicznie, umieścić po jednym w każdej ręce.
 • Włącz swoje ciało. Możesz położyć kamienie na ciele. Połóż się i włóż trochę muzyki medytacyjnej i umieść je na obszarach ciała związanych z różnymi czakrami, znanymi jako centra energetyczne w ciele. Umieszczenie ich na tych częściach ciała może pomóc Ci w korzystaniu z intuicji. Szczególnie miłe jest umieszczenie kryształu na czakrze trzeciego oka, która znajduje się na czole pomiędzy oczami. Mówi się, że pomaga to w uziemieniu w przestrzeni, w której się znajdujesz. 
 • Rozsiądź się wygodnie. Znajdź relaksującą przestrzeń i słuchaj wiadomości, które kamienie wysyłają ci podczas medytacji.
 • Idź powoli. Nie spiesz się z wyjściem z medytacji i poświęć trochę czasu na przetworzenie wszystkiego, co mogło pojawić się podczas medytacji. Możesz chcieć poświęcić czas na pisanie dziennika na temat wszystkiego, co się pojawiło lub co według ciebie kryształy próbują ci powiedzieć.

Krytyka

Podczas gdy istnieje wiele osób, które angażują się w medytację kryształową, są ludzie, którzy nie są zwolennikami tej praktyki. Spójrzmy na niektóre z powodów, dla których.

Kulturowe przywłaszczenie

Kryształy były używane do uzdrawiania w całej historii na długo przed tym, jak zaczęły być używane w świecie zachodnim. Były używane do rytuałów w buddyzmie, judaizmie, przez rdzennych Amerykanów i Egipcjan. Często wiele z tych grup było prześladowanych za stosowanie tych praktyk.

Jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w praktykach takich jak uzdrawianie kryształem, upewnij się, że szanujesz jego historię i pochodzenie oraz praktykujesz uznanie kulturowe, a nie przywłaszczenie kulturowe.

Dochodzenie wykazało, że wiele kryształów jest wydobywanych w sposób nieodpowiedzialny, więc pamiętaj, aby zapytać, skąd pochodzą twoje kryształy, kiedy je kupujesz i kupuj od rdzennych mieszkańców, jeśli możesz.

Trudno jest wiedzieć na pewno, czy używanie kryształów naprawdę działa

Jednak istnieje niewiele badań, które dowodzą, że kryształy same w sobie faktycznie pomagają. Zamiast tego, badania wykazały moc zarówno efektu placebo, jak i uzdrawiania interpersonalnego.

Chociaż efekt placebo został wyszydzony jako dowód, że dany lek nie działa, naukowcy zaczynają patrzeć na niego jako na dowód tego, jak silne może być połączenie mózg-ciało.

Innymi słowy, powiedzmy, że bierzesz tabletkę, która ma pomóc w zmniejszeniu nasilenia migreny, ale ta tabletka to placebo, co oznacza, że w rzeczywistości nie zawiera żadnego składnika, który mógłby zmniejszyć nasilenie bólu głowy. Jednak po jej zażyciu, z czasem zaczynasz czuć się lepiej. Fakt, że czujesz się lepiej może wskazywać, że nawet jeśli sam lek nie działa, to fakt, że twój mózg wierzy, że on działa i reaguje odpowiednio, pokazuje, jak potężne jest połączenie mózg-ciało.

Więc może kryształy nie działają, ale jeśli efekt placebo ma miejsce i zauważasz oznaki uzdrowienia, to możliwe, że używanie kryształów może być rzeczywiście korzystne dla Ciebie.

Słowa końcowe

Chociaż współczesne badania jeszcze nie udowodniły, że kryształy wspierają nasze zdrowie i dobre samopoczucie, mogą być narzędziem do pogłębienia połączenia z ziemią i własną intuicją. Kryształy mogą również rozszerzyć Twoją praktykę jako kolejne narzędzie wspierające Twoją podróż. Możesz odkryć, że używanie kryształów podczas medytacji może stworzyć więcej skupienia i spokoju w twoim życiu, nawet jeśli zdarza się, że jest to efekt placebo.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector