Jak poznawać ludzi: 47 najlepszych miejsc do zawierania nowych znajomości

Jak poznawać ludzi: 47 najlepszych miejsc do zawierania nowych znajomości Przyjaźń

Czy spacer po parku zaprowadził Cię kiedyś na ścieżkę wspomnień, zmuszając do myślenia o czasach, kiedy spędzałeś czas z przyjaciółmi? John z sąsiedztwa, Claire ze szkoły, George, który siedział obok Ciebie w szkolnym autobusie? Być może cały czas myślisz o tych przyjaciołach.

Kiedy kończymy szkołę średnią, liczba naszych przyjaciół zaczyna się zmniejszać. Ale nawet jeśli nie utrzymujemy kontaktu z ludźmi, z którymi zaprzyjaźniliśmy się w dzieciństwie, nadal mamy grupę entuzjastycznych nastolatków, których nazywamy przyjaciółmi.

Potem pojawiają się studia. Przyjaciele przenoszą się do innych szkół, a my również ruszamy dalej z życiem i pozwalamy, by studia nas opanowały. Na studiach znajdujemy kilku wiernych przyjaciół i mamy nadzieję, że pozostaniemy z nimi w kontakcie.

Kiedy jednak wkraczamy w życie zawodowe, często powoli tracimy kontakt z prawie wszystkimi przyjaciółmi. Nasze życie kręci się teraz wokół serii terminów i projektów.

Nie jest tak, że całkowicie straciliśmy przyjaciół. Oznaczamy się wzajemnie w postach na Facebooku i dzielimy się starymi zdjęciami. Ale między nami a naszymi przyjaciółmi jest odległość, praca i rodzina.

Minęły już czasy, kiedy mogliśmy się spotkać w sobotni wieczór na mieście. Wszyscy mieszkają daleko od siebie i nigdy nie ma idealnego momentu, by spotkać się razem na lunchu, kolacji czy nawet kilku drinkach. Może to powodować, że ludzie są samotni lub otoczeni ograniczoną liczbą osób, które nie wnoszą do naszego życia nic ekscytującego i świeżego.

Samotność wynikająca z braku przyjaciół, z którymi można dzielić się doświadczeniami życiowymi, nie ogranicza się do osób żyjących samotnie. Niezależnie od tego, jak bardzo kochasz swoją pracę i jak kochająca jest Twoja najbliższa rodzina, prawdopodobnie masz potrzebę poznawania nowych ludzi i poszerzania swojego kręgu towarzyskiego. Poznawanie nowych ludzi jest doświadczeniem, do którego warto dążyć ze względu na jego walory. Każdy człowiek ma swój unikalny sposób patrzenia na świat. Poznając nowych ludzi, poznajemy różne punkty widzenia, co z kolei zwiększa naszą empatię.

W nawiązywaniu nowych znajomości nie chodzi o to, by osiągnąć jakąś znaną liczbę, która jest osiągalna tylko dla nielicznych. Chodzi o poznawanie ludzi, którzy mogą mieć inne doświadczenia niż Ty. Przyjaciele ze szkoły i uczelni mają w dużej mierze te same doświadczenia i środowisko, co Ty. Kiedy spotykasz ludzi z różnych środowisk – a czasem nawet z różnych krajów – poznajesz ich unikalne doświadczenia i zyskujesz szersze spojrzenie na świat.

To prawda, że z wiekiem trudniej jest nawiązywać nowe przyjaźnie. Jednak w dorosłym życiu przyjaźnie nie polegają na randkach czy nocowaniu. Potrzebujesz przyjaciela, który będzie cię wspierał, gdy będziesz w dołku, który podniesie cię na duchu, gdy będziesz przytłoczony wyzwaniami, jakie stawia przed tobą życie, lub który po prostu zaakceptuje cię takim, jakim jesteś. W końcu udowodniono, że posiadanie przyjaciół może uczynić Cię szczęśliwszym.

W obecnej epoce cyfrowej portale społecznościowe i aplikacje randkowe zamknęły ludzi w domach. Możesz siedzieć obok kogoś przez wiele godzin w autobusie, a mimo to nie znać jego imienia. Dlaczego? Ponieważ bardziej interesuje Cię sprawdzanie zdjęć zamieszczanych w sieci przez kogoś z pracy.

Wyruszenie w świat i znalezienie nowych przyjaciół wydaje się trudnym i prawie niemożliwym zadaniem. A ponieważ często nie wiemy, jak poznawać nowych ludzi, siedzimy w domach i oglądamy seriale i filmy. W tym artykule poznamy 47 najlepszych miejsc, w których można nawiązać nowe znajomości i prowadzić szczęśliwsze życie.

47 najlepszych miejsc, w których można nawiązać nowe znajomości

Na świecie żyją miliardy ludzi i nie ma możliwości, żebyś poznał ich wszystkich. Ale od lokalnego sklepu spożywczego po bank, który odwiedzasz co miesiąc, jest wiele miejsc, w których możesz poznać nowych ludzi.

Być może znana jest Ci mantra, która zachęca do „mówienia tak” nowym rzeczom i nie powstrzymywania się. Tę samą mantrę należy stosować w swoim życiu, jeśli chodzi o szukanie nowych przyjaciół.

Możesz być zaskoczony, że wiele miejsc, w których bywasz codziennie, nawet o tym nie myśląc, to miejsca, w których możesz nawiązać nowe znajomości.

1. Bary

Zacznijmy od „oczywistego” i najłatwiejszego miejsca do poznawania nowych ludzi. Prawie każda powieść romansowa opowiada o tym, że jej bohater znajduje miłość swojego życia w fajnym barze, do którego poszedł z przyjaciółmi. Nawet w przypadku związków platonicznych bar jest miejscem, w którym z pewnością można znaleźć kogoś, z kim można się zaprzyjaźnić. W weekendowe wieczory bary są zatłoczone przez wesołych ludzi, którzy chcą wypić drinka z nieznajomym i lepiej go poznać.

Szanse na nawiązanie znajomości w barze są większe niż gdziekolwiek indziej – zrób więc to, co oczywiste, i idź do baru, aby poznać nowych ludzi. Bądź bardziej przystępny i ciesz się tym doświadczeniem!

2. Transport publiczny

Transport publiczny zbliża do siebie wielu ludzi. Czy widziałeś filmy nakręcone w metrze, na których nieznajomi ludzie śpiewają razem piosenki pop dla zabicia czasu podczas długich podróży? YouTube jest pełen takich filmików, a widok tego, jak bardzo różni ludzie łączą się ze sobą, rozgrzeje Twoje serce.

Rozumiemy, że kiedy ludzie jadą autobusem lub pociągiem, są często pochłonięci różnymi myślami. Niektórzy gubią się w książkach, wędrując po magicznej krainie. Nie powinieneś nie szanować ich granic i zaczynać zadawać im najróżniejsze pytania tylko dlatego, że myślisz, że mogą być zainteresowani rozmową z Tobą. Kiedy jednak następnym razem zobaczysz kogoś czytającego Twoją ulubioną książkę, od czasu do czasu rozpocznij rozmowę. Jeśli ta osoba wykaże chęć rozmowy, możesz z nią porozmawiać. Następnie podziel się swoim numerem telefonu (za zgodą) i połóż podwaliny pod dobrą przyjaźń nawiązaną w nieoczekiwanym miejscu.

Jeśli już korzystasz z transportu publicznego w codziennych dojazdach do pracy, nie wahaj się nawiązać rozmowy z osobami, które dojeżdżają tą samą trasą. Kto wie – być może osoba, która wysiada jedną stację przed Tobą, jest miłośnikiem psów tak jak Ty i zna niesamowite wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów behawioralnych. Na początku może to być niezręczne, ale jeśli druga osoba okaże zainteresowanie, z łatwością nawiążecie rozmowę.

3. Wolontariat

Miło jest wyrwać czas z napiętego grafiku i dać coś od siebie społeczności. Zostań wolontariuszem w dziedzinach, które są bliskie Twojemu sercu. Na przykład, możesz pracować jako wolontariusz w domu opieki lub w szkole dla dzieci upośledzonych. Możesz też pracować w schronisku dla psów. Te możliwości wolontariatu dadzą Ci szansę poznania ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak Ty.

4. Szpital

Szpital to miejsce, z którym zazwyczaj nie masz dobrych wspomnień. Trudno jest ludziom spędzać czas w szpitalach, a jednocześnie radzić sobie z bólem, widząc swoich bliskich w cierpieniu – w tych rozdzierających serce chwilach ludzie raczej nie rozglądają się i nie myślą o poznawaniu ludzi.

Ale szpital może być miejscem, gdzie znajdziesz ludzi, którzy zrozumieją, przez co przechodzisz. Będąc w szpitalu, rozejrzyj się i pozdrów czekających. Nawiąż z nimi rozmowę i zaoferuj słowa wsparcia.

Ludzie uwielbiają towarzystwo i miło jest stanąć u boku kogoś w potrzebie. Niech wiedzą, że w razie potrzeby mogą zwrócić się do Ciebie o pomoc.

5. Spotkania klubu książki

Kluby książki to jedne z najfajniejszych grup, do których można należeć. Otaczają Cię ludzie o podobnych poglądach, z którymi możesz rozmawiać o wszystkich rodzajach książek. Kluby książki organizują comiesięczne spotkania, na których członkowie mają się pojawić po przeczytaniu określonej książki. Następnie członkowie przystępują do omawiania książki i opowiadają o tych jej fragmentach, które ich poruszyły. Obecność na spotkaniu klubu książki to nie tylko dobry sposób na zdobycie wiedzy o konkretnej książce, ale także na poszerzenie kręgu towarzyskiego i zaprzyjaźnienie się z wieloma osobami.

6. Lokalne spotkania

W dobie Internetu i mediów społecznościowych większość osób, z którymi rozmawiasz przez Internet, to osoby, które poznałeś właśnie w sieci. Nawet jeśli nie spotkałeś swoich internetowych przyjaciół w prawdziwym życiu, łączy Cię z nimi głęboka więź.

Grupy na Facebooku to dobry sposób na zbliżenie do siebie tysięcy ludzi. Entuzjaści podróży dzielą się swoimi doświadczeniami w grupie podróżniczej. Miłośnicy zwierząt mają osobną grupę, w której dzielą się słodkimi filmikami ze swoimi pupilami i przypadkami ich uratowania. Administratorzy tych grup mogą organizować spotkania, aby członkowie mogli poznać się osobiście. Myśl o tym, że w końcu spotkasz kogoś w realu, może być niezwykle ekscytująca, więc nie przegap szansy uczestniczenia w takich spotkaniach. To świetny sposób na poznanie nowych przyjaciół i jeszcze lepsze poznanie tych, z którymi już się spotykasz.

7. Parki dla psów

Parki dla psów pozwalają Twoim futrzanym przyjaciołom zejść ze smyczy i bawić się w kontrolowanym środowisku pod Twoim nadzorem. Pozwalając swojemu pupilowi dobrze się bawić, możesz również spędzić czas na rozmowach z innymi ludźmi, którzy przyprowadzili swoje zwierzęta do parku.

Możesz podzielić się informacjami o wyborze karmy dla swojego zwierzaka lub o marce szamponu, którego używasz. Może być trudno znaleźć ludzi, którzy mają takie same zainteresowania jak Ty, więc jeśli znajdziesz się w miejscu, które jest wypełnione ludźmi o podobnych zainteresowaniach, będzie Ci przykro, jeśli nie wykorzystasz tej okazji w pełni.

8. Siłownia

Dla większości z nas siłownia jest jedynym miejscem, w którym chcemy, aby czas płynął szybko. Myśl o jednominutowej desce może być zniechęcająca! Ale siłownia to także raj dla entuzjastów fitnessu. Może się wydawać, że najlepszym pomysłem jest skupienie się na ćwiczeniach, a następnie jak najszybsze udanie się do domu, aby wziąć gorący prysznic i dać ciału trochę odpoczynku, ale warto rozważyć pozostanie na siłowni i porozmawianie z innymi ludźmi.

Nawiązując z nimi szczególną więź, można stworzyć grupę osób, które będą nas popychać do osiągania coraz lepszych wyników. W krótkim czasie ze zdziwieniem stwierdzisz, że nawiązane znajomości przerodziły się w wyjątkowe więzi.

9. Lokalne muzeum

Kto nie lubi odwiedzać muzeum i poznawać historii danego miejsca? Czy nie chciałbyś wiedzieć, jak wyglądało Twoje miasto tysiące lat temu? Gdy zaproponujesz, że pójdziesz do muzeum, znajomi mogą przewrócić oczami i powiedzieć, że to brzmi nudno.

Prawda jest jednak taka, że muzeum jest nie tylko interesujące, ale także stanowi świetne miejsce do nawiązywania kontaktów z ludźmi. Może nawet znajdziesz kolegę muzealnika, który będzie chętnie chodził z Tobą co drugi weekend.

10. Wycieczka autobusem

Kiedy jesteś w obcym kraju, Twoim pierwszym przystankiem zawsze powinien być autobus, ponieważ wycieczki autobusowe pokazują wszystkie ważne miejsca w mieście. Ale kiedy jesteś we własnym mieście, prawdopodobnie nie czujesz potrzeby rezerwowania takich wycieczek autobusowych. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że takie wycieczki mogą być okazją do poznania obcokrajowców?

Jako miejscowy możesz im opowiedzieć o różnych atrakcjach, które mogą robić. Weź bilet i usiądź obok podekscytowanego turysty, a następnie grzecznie zapytaj, czy jest zainteresowany rozmową. Opowiedz im o mieście, a być może pod koniec wycieczki podzielisz się z nimi swoim numerem telefonu i obiecasz spotkanie w najsłynniejszym klubie muzycznym w mieście.

11. Klub muzyczny

Kluby muzyczne zazwyczaj goszczą małe zespoły, które próbują rozpocząć działalność w branży. Zespoły te często zapraszają na występy także swoich przyjaciół i rodziny. Innymi słowy, na niewielkiej przestrzeni gromadzi się duża liczba osób, dzięki czemu można łatwo nawiązać nowe znajomości.

12. Lotnisko

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spóźnić na lot lub mieć do czynienia z błędnym połączeniem? Myśl o spędzeniu długich godzin na lotnisku może być przerażająca. Gdy zmęczenie podróżą daje się we znaki, często nie myślisz o niczym innym, jak tylko o powrocie do domu i położeniu się w wygodnym łóżku. Ale kiedy życie daje Ci cytrynę, powinieneś zrobić lemoniadę – i wypić ją w dobrym stylu.

Jeśli utkniesz na lotnisku, nie siedź w kącie, przeklinając swoje szczęście. Porozmawiaj z innymi pasażerami. Jeśli jest to lot międzynarodowy, możesz spotkać obcokrajowców, którzy mogą mieć różne tematy do rozmowy. Możesz dowiedzieć się więcej o ich kraju i zwyczajach. Wystarczy krótkie przedstawienie się na lotnisku, aby zaprzyjaźnić się z osobą, która zechce Cię ugościć, gdy będziesz planować podróż do jej kraju.

13. Funkcje rodzinne

Pomijając spory polityczne, z którymi możesz mieć do czynienia, na imprezach rodzinnych można się naprawdę dobrze bawić. Można spędzić czas z ludźmi, których się kocha, a także poznać nowych członków dalszej rodziny. I może się okazać, że mimo różnic politycznych macie ze sobą więcej wspólnego, niż myśleliście!

14. Turystyka piesza

Wędrówki mogą być wymagające fizycznie, ale to także świetny sposób na poznanie innych ludzi na łonie natury. Rozmawiaj z napotkanymi osobami, a może się okazać, że będziesz podziwiać piękne widoki z nowym, pięknym przyjacielem.

15. Flash Mob

Czy byłeś kiedyś świadkiem flash moba?

Dziesiątki, a nawet setki ludzi tańczą synchronicznie w przypadkowych miejscach miasta, urządzając niesamowite widowiska! Możesz nagrać całe to doświadczenie na telefonie, aby później się nim cieszyć, ale możesz też trzymać urządzenie w kieszeni i dołączyć do tłumu. Nieważne, czy znasz kroki – śpiewaj razem z nimi, tańcz i poznawaj nowych ludzi.

16. Zajęcia jogi

Medytacja jest bardzo ważna, aby zmniejszyć poziom stresu, więc zapisz się na zajęcia jogi, aby żyć szczęśliwiej. A skoro już na nie chodzisz, poznaj ludzi z klasy. Jogę najlepiej ćwiczyć w ciszy, ale nie ma nic złego w uśmiechaniu się do siebie nawzajem podczas sesji rozgrzewającej lub pozostaniu w centrum jogi przez 15 minut po zajęciach, żeby dogonić kolegów z klasy.

17. Lokalne biegi

Innym miejscem, w którym można spotkać ludzi, są lokalne biegi, gdzie ludzie spotykają się, aby biegać i wspierać szczytny cel. Jest to świetny sposób na poznanie ludzi, którzy rzeczywiście interesują się sprawami bliskimi Twojemu sercu.

18. Zajęcia weekendowe

Zastanawiasz się nad wzięciem udziału w zajęciach z fotografii, których reklama wciąż pojawia się w Twoim profilu w wiadomościach? Zrób to. Krótkie zajęcia to dobra okazja do poznania ludzi i nawiązania nowych znajomości. Możesz też nauczyć się od nich kilku praktycznych wskazówek, jeśli umknęło Ci to, o czym mówił nauczyciel podczas wykładu.

19. Twoja okolica

Jednym z najlepszych miejsc do poznawania nowych ludzi jest Twoja własna okolica. W dzisiejszym zabieganym życiu zapominamy o tym, że warto pracować nad relacjami z sąsiadami. Mieszkamy na tej samej ulicy, ale często nie mamy pojęcia, jacy są nasi sąsiedzi. Zorganizuj przyjęcie i zaproś swoich sąsiadów albo przynieś im ciasto lub inny wypiek, aby mogli się z nimi zacieśnić.

20. Wydarzenie kulturalne

Festiwale książki, wystawy sztuki, odczyty i inne dyskusje są zazwyczaj wydarzeniami kulturalnymi. Bierze w nich udział wiele osób, a Ty z przyjemnością się z nimi spotkasz. Ale nie siedź cicho, czekając na okazję do poznania ludzi! Weź aktywny udział w dzieleniu się swoimi przemyśleniami.

21. Klub debat

Być może słyszałeś o Toastmasters lub innych klubach dyskusyjnych, gdzie ludzie z różnych dziedzin spotykają się, by rozmawiać na wcześniej ustalone tematy. Takie miejsca to dobry sposób na poznanie nowych ludzi i poszerzenie swojego kręgu towarzyskiego.

22. Domy kultury

Niemal w każdym mieście jest dom kultury, w którym odbywają się dyskusje polityczne, premiery książek, slam poetycki i inne imprezy. Ludzie, którzy odwiedzają takie miejsca, chcą dowiedzieć się więcej o sprawach, które mogą zainteresować Ciebie. Gdy tylko usłyszysz o dyskusji w pobliskim domu kultury, upewnij się, że tam pójdziesz.

23. Na wycieczkę

Wycieczki zagraniczne nie służą tylko do odhaczania punktów z listy. To także okazja do spotkania z mieszkańcami, poznania kultury i tradycji danego miejsca. Wybierając się na wycieczkę, wybieraj takie zajęcia, podczas których możesz poznać nowych ludzi.

24. Kawiarnia

Freelancerzy i inne osoby pracujące zdalnie często udają się do kawiarni, aby pracować nad projektami. Miejsca te są zazwyczaj wypełnione ludźmi z laptopami, którzy ciężko pracują. Przy innych stolikach można spotkać osoby pochłonięte książkami. Ale gdy następnym razem zobaczysz ich czekających za lub przed Tobą przy ladzie, przywitaj się i rozpocznij rozmowę.

25. Działalność charytatywna

Huragan lub inna klęska żywiołowa może być dobrym powodem, aby zostać wolontariuszem w ośrodku charytatywnym. W czasie tragedii zawsze są osoby, które potrzebują pomocy. Organizacje charytatywne zapraszają ludzi z różnych środowisk do współpracy na rzecz wspólnego celu. Dodatkowo, takie działania są dobrym sposobem na poznanie nowych ludzi.

26. Praca w niepełnym wymiarze godzin

Jeśli w czasie studiów lub z innych powodów wykonujesz pracę w niepełnym wymiarze godzin, masz okazję poznać nowych ludzi i nawiązać przyjaźnie.

27. W miejscu pracy

W pracy większość ludzi rozmawia tylko z członkami swoich zespołów lub z osobami pracującymi w ich działach. Jednak Twoja firma jest prawdopodobnie dość duża i pełna ludzi, których warto poznać. Przywitaj się i nawiąż nową przyjaźń z kimś, kogo być może nie spotkałbyś w innym miejscu!

28. Stadiony

Prawie wszyscy kochają sport. Często mamy na ich punkcie obsesję i nie możemy się nimi nasycić. Dlatego uwielbiamy oglądać ulubione drużyny na żywo na stadionach. Kiedy idziesz na stadion, aby obejrzeć mecz, nie zapomnij poznać innych kibiców, którzy są tam razem z Tobą. Łączy Was wspólna pasja, więc nawiązanie przyjaźni nie powinno być trudne.

29. Przed sklepem

Ludzie często stoją w wielogodzinnych, a nawet wielodniowych kolejkach, aby kupić najnowsze gadżety. Jeśli właśnie ukazuje się coś, co Cię interesuje, dołącz do kolejki i poznaj swoich sąsiadów. Wyjdziesz stamtąd z nową zabawką i nowym przyjacielem!

30. Księgarnia

Wiele osób idzie do księgarni, przegląda półki, płaci przy kasie i wychodzi. Zamiast tego poświęć trochę więcej czasu na odkrywanie tytułów i poznanie ludzi, którzy robią zakupy w pobliżu Ciebie. Może się okazać, że oboje pokochacie tę samą książkę i dzięki temu nawiążecie przyjaźń!

31. Nieformalne spotkania

Imprezy mogą być świetnym miejscem do poznawania ludzi, ponieważ wszyscy są tam zazwyczaj w dobrym nastroju i chcą się spotykać. Zostaw swoje zahamowania za drzwiami i rozpocznij rozmowę z pierwszą napotkaną osobą.

32. Spotkania Anonimowych

Kiedy zmagasz się z uzależnieniem, dobrze jest być otoczonym przez ludzi, którzy rozumieją twoje zmagania i doceniają fakt, że walczysz o lepsze jutro. Przyjaciół poznanych na spotkaniach terapii grupowej łączy silna więź, ponieważ byli tam, by dać ci wsparcie, kiedy byłeś w najniższym punkcie swojego życia.

33. Kółka naukowe

Mimo że w Internecie można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego, czego się chce, nic nie może się równać z kółkami naukowymi, na których grupa ludzi spotyka się, by dowiedzieć się czegoś nowego. Aktywiści często organizują kółka naukowe i zapraszają do udziału w nich ludzi, którzy chcą dowiedzieć się więcej o różnych sprawach. To świetna okazja, by poznać ludzi o podobnych pasjach.

34. Ślub

Wesele to klasyczne wydarzenie, na którym spotyka się wiele osób, aby się bawić i mieszać. Możesz świętować nową parę, ale masz też świetną okazję do poznania wielu nowych osób, które mają wspólnych znajomych, tak jak Ty.

35. Protesty

Niezależnie od tego, czy protestujesz przeciwko wyburzeniu zabytkowego budynku, czy próbujesz podnieść świadomość na temat ostatnich podwyżek cen, protesty łączą ludzi o podobnych poglądach i pozwalają im walczyć o sprawę. Protesty pomagają też dowiedzieć się więcej na dany temat i zrozumieć, dlaczego dany temat jest ważny dla grupy ludzi. Jeśli kiedykolwiek dowiesz się o planowanym proteście, który Cię interesuje, poświęć trochę czasu i weź w nim udział. Spodoba Ci się energia i będziesz mieć większe szanse na poznanie nowych ludzi.

36. Drużyna sportowa

Dla tych, którzy są bardzo wysportowani i lubią sport, znalezienie drużyny sportowej w okolicy może być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi. Badania wykazują, że zajęcia sportowe łączą ludzi, ponieważ zapewniają wspólny cel i poczucie wspólnoty. Ludzie, którzy mają wspólną pasję do tej samej gry lub sportu, mogą łatwo nawiązać długotrwałe relacje.

Nie jest problemem, jeśli nie jesteś dobry w sporcie. Liczy się tylko dobra zabawa i nawiązywanie kontaktów. Poznaje się nowych przyjaciół, a jednocześnie utrzymuje się sprawność fizyczną i zdrowie – cóż może być lepszego niż to!

Oczywiście nie wszystkie społeczności lokalne mają drużyny sportowe. Jeśli nie możesz znaleźć takiej w swojej okolicy, istnieją dobre strony internetowe, takie jak Zogsports i Sportsville, które pomagają sportowcom spotkać się w sieci. Wystarczy, że przejdziesz przez pasek wyszukiwania, wpiszesz swoją okolicę, a na pewno znajdziesz jakąś w pobliżu.

37. Zajęcia taneczne

Podobnie jak w przypadku dołączenia do drużyny sportowej, udział w zajęciach tanecznych nie wymaga bycia dobrym czy nawet doświadczonym tancerzem. W końcu uczęszczasz na zajęcia taneczne, bo chcesz się uczyć! Jeśli tylko umiesz tańczyć i lubisz muzykę, możesz zapisać się na zajęcia taneczne.

Szukając zajęć, warto wybrać gatunek tańca, który się lubi. Taniec towarzyski? Walc? Tango? Hip-hop? Cokolwiek to jest, wybierz coś, co sprawi, że będziesz ruszać nogami. Kto wie? Być może znajdziesz idealnego partnera lub idealną grupę, a wkrótce będziemy oglądać Cię w telewizji, rywalizującego w krajowych konkursach tanecznych.

38. Profesjonalne grupy networkingowe

Jeśli jesteś osobą myślącą biznesowo, to grupa zawodowa biznesmenów jest dobrym miejscem do poznawania nowych ludzi. W ten sposób nie tylko budujesz kontakty osobiste, ale także tworzysz sieć poleceń.

Jedne z najlepszych i najtrwalszych relacji to te, które zaczynają się od wspólnych pasji i zainteresowań. Ciężka praca i poświęcenie są rzeczywiście zaraźliwe. Jeśli otoczysz się ludźmi, którzy mają takie same cele jak Ty, jest bardziej prawdopodobne, że razem dotrzecie do celu.

39. Grupy religijne lub kluby kulturalne

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie nowych ludzi jest dołączenie do grup, w których można dzielić te same przekonania i zasady, np. grup religijnych. Idź do lokalnego kościoła lub miejsca kultu i dołącz do organizacji, która najlepiej pasuje do Twojej osobowości. Na przykład, możesz służyć jako rycerz ołtarza lub śpiewać pieśni uwielbienia w chórze.

Jeśli nie przepadasz za religią, możesz odwiedzić kluby kulturalne, które mają tak samo nowatorskie pomysły jak Ty. Wraz z nowym kręgiem odkrywajcie i badajcie nowe rzeczy, aby razem zapoczątkować coś nowego w waszej społeczności.

40. Grupy i wydarzenia na Facebooku

W dzisiejszych czasach prawie wszystko można załatwić przez Internet. Wystarczy kilka kliknięć, aby zrobić zakupy, a przez Internet można się zarejestrować na prawie wszystko. Jest mnóstwo rzeczy, które można robić za pomocą komputera lub smartfona, w tym nawiązywanie nowych znajomości.

Facebook stał się fenomenem na skalę światową i jest doskonałym miejscem do poszukiwania dawno niewidzianych przyjaciół lub krewnych. Na Facebooku można nawet prowadzić działalność marketingową. Jednak platforma ta jest równie dobra do poznawania nowych ludzi, a nawiązanie przyjaźni na całe życie jest z pewnością możliwe.

Najlepszym sposobem na poznawanie ludzi jest dołączanie do grup na Facebooku lub uczestniczenie w wydarzeniach na Facebooku. Wystarczy przejść do paska wyszukiwania i wpisać słowo kluczowe, a wyświetlą się wszystkie grupy i wydarzenia związane z tym słowem kluczowym. Wybierz te, które do Ciebie przemawiają i zacznij uderzać w przyciski przyjaźni (Lubię to, Udostępnij i Komentuj).

41. Festiwale muzyki i sztuki

Jeśli chcesz poznać wielu ludzi – i mamy na myśli wielu – to festiwale są miejscem, do którego powinieneś się udać. Festiwale skupiają się na zabawie i rozrywce, a biorą w nich udział dziesiątki tysięcy ludzi. Trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na nawiązanie znajomości z nowymi przyjaciółmi niż dzielenie się radosnymi wspomnieniami i przetańczenie całej nocy.

Festiwale często obejmują gry, występy na żywo, konkursy i wystawy. Informacje o zbliżających się festiwalach w Twojej okolicy możesz znaleźć w gazecie miejskiej lub na tablicy ogłoszeń albo na różnych platformach i stronach internetowych (np. wydarzenia na Facebooku).

42. Aplikacje przyjaźni

Istnieje mnóstwo platform społecznościowych – poza Facebookiem i Twitterem – na których można znaleźć nowych ludzi i nawiązać nowe relacje. Platformy te są przeznaczone specjalnie do kojarzenia ludzi, ale nie są to serwisy randkowe ani aplikacje randkowe. Są to aplikacje do nawiązywania przyjaźni, które pozwalają osobom z całego świata (lub lokalnie, jeśli zawęzisz obszar poszukiwań) spotkać się i zaprzyjaźnić.

43. Czaty i fora

Jeśli bardziej lubisz korzystać z komputera niż z telefonu, wygodniejsze mogą okazać się czaty i fora. Podobnie jak aplikacje do zawierania znajomości, platformy te są świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi w sieci, zwłaszcza jeśli chcesz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach.

Ponownie, należy zachować ostrożność podczas dołączania do czatów grupowych (lub wideoczatów) i forów. Musisz się upewnić, że strony, z których korzystasz, są legalne. W przeciwnym razie Twoje dane – lub, co gorsza, Twoja tożsamość – mogą być zagrożone.

44. Meetup.com

Meetup.com to platforma zaprojektowana specjalnie po to, by pomagać ludziom z lokalnych społeczności w odnajdywaniu się nawzajem i budowaniu relacji. Zapewnia ludziom przestrzeń do wspólnej nauki, wspierania się, wychodzenia ze swojej strefy komfortu, realizowania marzeń i podążania za swoimi pasjami.

Serwis ten często organizuje i prowadzi wydarzenia, na których spotykają się ludzie o tych samych zainteresowaniach. Obsługuje niemal wszystkie rodzaje nisz – od biznesu po fitness, od wspierania nastolatków po rodzicielstwo i wiele innych. Po prostu wejdź na stronę i wpisz miasto, w którym mieszkasz, a następnie zacznij szukać grup, do których chcesz się przyłączyć.

45. Otwarty dom

Zorganizowanie otwartego domu jest zalecane tylko wtedy, gdy jesteś osobą gotową na spotkania z dużą liczbą ludzi. Jeśli masz czas i środki, spróbuj zaprosić znajomych, kolegów z pracy lub sąsiadów na niezobowiązującą kolację lub grilla. Poproś ich, aby przyprowadzili swoich znajomych, dzięki czemu wszyscy będą mogli poszerzyć swoją sieć kontaktów. Celem organizacji domu otwartego jest zbliżenie ludzi i stworzenie nowych kręgów przyjaciół.

46. Kursy online

To dobry pomysł dla tych, którzy lubią się uczyć nowych rzeczy. Istnieje mnóstwo platform i instytucji, które oferują kursy online. Nawet jeśli uczysz się w domu lub nie uczęszczałeś na uniwersytet, możesz do nich dołączyć, jeśli tylko masz zapał do nauki. Dołączenie do kursów online to jeden ze sposobów na poznanie nowych przyjaciół, którzy podzielają Twoją pasję do nauki.

47. Gry wideo i gry mobilne

W gry wideo i gry mobilne gra mnóstwo ludzi, więc grając możesz poznać tysiące osób z całego świata. A czy jest coś lepszego niż poznawanie przyjaciół przy okazji cieszenia się nowym hobby?

Należy jednak pamiętać, że nie chcemy uzależnić się od gier wideo. Gry komputerowe i mobilne są dość uzależniające i mogą wymknąć się spod kontroli, jeśli się ich nie kontroluje.

Zakończenie

To fascynujące, jak wiele miejsc, o których nigdy nie myśleliśmy, może być okazją do spotkania przyjaciół i nawiązania długotrwałych relacji. Być może odwiedzałeś te miejsca od czasu do czasu, ale być może nigdy nie zastanawiałeś się nad znalezieniem tam przyjaciela. Następnym razem, gdy będziesz w którymś z tych miejsc, spróbuj nawiązać rozmowę z ludźmi i zawrzeć nowe znajomości.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector