8 cech, których mężczyźni po czterdziestce chcą u kobiet

Miłość

Mężczyźni przechodzą zmiany wraz z wiekiem, zwłaszcza w tym, czego szukają u kobiety.

Facet w wieku 20 lat nie szuka tego samego, co mężczyzna w wieku 65 lat.

We wczesnym wieku średnim gusta mężczyzny na ogół zaczynają dojrzewać, a jego kryteria tego, czego szuka u kobiety, zmieniają się wraz z młodszym wiekiem.

Jako 44-letni mężczyzna dobrze o tym wiem. To, czego szukam teraz, znacznie różni się od tego, czego szukałem w wieku 30 i 20 lat.

8 cech, których mężczyźni po czterdziestce chcą u kobiet

1) Konsekwencja i jasna komunikacja

Mówiąc jako mężczyzna w wieku 44 lat, mogę powiedzieć, że najważniejsze cechy, których mężczyźni po czterdziestce chcą u kobiet, koncentrują się wokół zaufania.

W przeszłości miałem kilka rozczarowań i złamanych serc, które sprawiły, że bardzo wahałem się, czy ponownie zbliżyć się do kobiety w romantyczny sposób.

Teraz, w średnim wieku, jestem skłonny podjąć skalkulowane ryzyko, ale nie interesuje mnie bycie z kobietą, która gra w gry, ma szalone wzloty i upadki lub ciągnie mnie w różne manipulacyjne sposoby.

Chciałbym dziewczynę i partnera, który robi to, co mówi i mówi to, co robi.

Chciałbym kobietę, która komunikuje się ze mną jasno i ceni sobie takie samo zachowanie w zamian ode mnie.

Znalezienie go jest o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

2) Pasja i fizyczna iskra

Może i mam 40 lat, ale jeszcze nie jestem całkiem suchy i pomarszczony. Robię też świetne masaże pleców.

Zanim pozwolę, by ten artykuł zabrzmiał jak osobista reklama, powiem tylko, że ważna jest dla mnie pasja i fizyczna iskra.

Nie jestem zbyt wybredny, jeśli chodzi o wiek kobiety, z którą się umawiam, ale chciałbym, żeby była fizyczna iskra.

Nie możemy zdzierać z siebie nawzajem ubrań i garbić się jak króliki co sekundę, a fizyczna więź nie jest moim głównym celem. Ale ma to dla mnie spore znaczenie.

Z tego powodu staram się unikać tych, którzy po prostu szukają czarującego, starszego faceta z tatą, na którym można się ujeżdżać, ale unikam też bardziej matronicznych, ustabilizowanych kobiet, które pomyślałyby, że pełza po nich pająk, jeśli zostały dotknięte przez mężczyznę.

Szukam jakiegoś fizycznego ognia, nie tylko emocjonalnej i intelektualnej chemii.

3) Opiekuńcza postawa i intymność

Byłem z kilkoma kobietami, które naprawdę nie traktowały mnie dobrze. Nie byli tacy źli, naprawdę, ale w zasadzie traktowali mnie trochę chłodno.

Rzadkie chwile intymności i ciepła sprawiły, że stałam się zbyt potrzebująca i współzależna od ich potwierdzenia w sposób, który mi się nie podobał.

Szukam kobiety z natury troskliwej i intymnej. Kogoś, kogo nie muszę namawiać do uścisków ani nie czuję się dziwnie pieszcząc od czasu do czasu podczas oglądania filmu.

Szukam kobiety, która czuje się dobrze ze swoją kobiecą stroną w klasycznym tego słowa znaczeniu i która akceptuje jej zdolność do bycia delikatną, ciepłą i kochającą.

Jasne, że za wszelką cenę może mieć twardą passę, uwielbiam to.

Ale nie szukam kogoś tak wyprasowanego i przyciśniętego, że rzadko się do mnie uśmiecha lub przytula, gdy już sprawdza telefon.

Byłem tam, zrobiłem to. szukam więcej!

4) Chemia konwersacyjna i emocjonalna

Wcześniej poruszyłem moje pragnienie fizycznej intymności i kobiety, która dotrzyma mi kroku.

Chcę konia, który jest gorący do kłusowania, że ​​tak powiem.

Wyraźnie chemia emocjonalna i konwersacyjna jest również bardzo ważna i staje się szczególnie ważną cechą, której mężczyźni po czterdziestce chcą u kobiety.

Byłem w związkach, w których prawie wszystko było fizyczne. Byli zabawni przez około tydzień, a potem szczerze mówiąc, zaczęli czuć się naprawdę pustkowie.

Chciałabym znaleźć związek, w którym będzie chemia fizyczna i emocjonalna.

Byłbym również zachwycony, gdybym mógł prowadzić wciągającą rozmowę, wspólne poczucie humoru i kobietę, którą naprawdę kochałem przebywać w pobliżu i która się nie nudziła.

W moim wieku skończyłem się ustatkować. Jestem gotowy na zmianę na coś prawdziwego.

5) Inteligencja i połączenie intelektualne

Elementy emocjonalne i fizyczne są bardzo ważne. Ale teraz, po czterdziestce, jestem również bardzo zainteresowany kimś, kogo uważam za naprawdę interesującego.

Może nie podziela mojego zainteresowania chodzeniem w weekendy na wyprzedaże garażowe w celu znalezienia rzadkich antyków z wczesnej amerykańskiej historii kolonialnej, ale ma własne zainteresowania i spostrzeżenia.

Nie musimy być tutaj na Uniwersytecie Harvarda, ale byłoby wspaniale mieć intelektualną stymulację i ambitne rozmowy.

Każdy ma swoje zainteresowania i skupienie i myślę, że to świetnie. Nie muszę szukać kobiety, która podziela wszystkie moje zainteresowania.

Ale chciałbym znaleźć kogoś, kto ma swoje własne zainteresowania i jest gotów podzielić się nimi ze mną i porozmawiać o moich.

To duża część tego rodzaju dzielenia się, którym chcę się cieszyć w zaangażowanym i poważnym związku w przyszłości.

6) Wiarygodność i niezawodność

Wcześniej mówiłem o rodzaju niezawodnej i konsekwentnej kobiety, której szukam teraz, kiedy jestem trochę w podeszłym wieku.

Mam wiele planów na nadchodzące lata, ale nie jestem już otwarty na przypadkowe spotkania i związki, które kiedyś miałem w młodszym wieku.

Chcę kogoś, kto komunikuje się ze mną jasno i komu mogę zaufać.

Wszyscy czasami się zawodzimy, ale jednym z moich głównych kryteriów jest ktoś, kto sprawia, że ​​takich chwil jest jak najmniej.

Obiecuję, że zrobię dla niej to samo.

Moja wizja przyszłości wiąże się z posiadaniem partnerki, której wiem, że mogę zaufać, a nie kogoś, kogo telefon chcę sprawdzić i do kogo mam nieprzyjemności, kiedy jest z dala ode mnie.

Zrobię też wszystko, aby być tym facetem dla mojej kobiety. To moja obietnica dla każdego, z kim skończę.

7) Postawa, w której można coś zrobić

Zamierzam przejść na emeryturę w ciągu najbliższych 15 lat i mam wielkie pomysły na moje życie po pracy.

Mój ostatni związek pogrążył się w wielu negatywnych emocjach, które naprawdę mnie przygnębiły.

Mówiąc dokładniej, moja poprzednia partnerka miała zaburzenie układu odpornościowego, które powodowało u niej duży dyskomfort i sprawiało, że była bardzo wyczerpana przez wiele dni.

Byłem tak wyrozumiały i wspierający, jak tylko mogłem, i pracowałem z nią, aby przejść przez te zmagania. To nie jej wina, że ​​ma zaburzenia.

Ale moją kozę dopadł sposób, w jaki przyjęła coś w rodzaju idei ofiary i użalania się nad sobą. Jeśli słyszałeś, jak to mówiła, była najbardziej prześladowaną osobą w historii świata od czasów Hioba w Biblii.

Nie mam jej choroby. Jestem pewien, że to straszne. Ale to negatywne nastawienie naprawdę zaczęło mnie męczyć.

Teraz, mając 44 lata, szukam kobiety, która potrafi coś zrobić. Nie oczekuję od nikogo, że będzie bezproblemowy lub doskonały, po prostu będzie miał ogólne podejście do życia: daj z siebie wszystko.

Po śmierci mam mnóstwo czasu, żeby się odklepać i odpocząć.

Na razie szukam lepszej połówki, która podziela mój zapał do życia, a także chce wkrótce przejść na emeryturę i odbyć niesamowite podróże po włoskim kraju winiarskim i Karpatach.

Jak mówiłem, weź to.

8) Przyszłe planowanie i wizja

8 cech, których mężczyźni po czterdziestce chcą u kobiet

Emerytura to nie jedyne wydarzenie, które zaplanowałem na przyszłość. Chcę też w końcu przenieść się bliżej mojego dorosłego syna, który pracuje jako inżynier, około czterech godzin lotu samolotem od miejsca, w którym obecnie mieszkam.

W tym sensie chciałbym spotkać kogoś, kto jest dość wszechstronny i potencjalnie chętny do przeprowadzki.

Byłbym w pełni otwarty na kompromisy i elastyczne podejście do jej planów na przyszłość.

Budowanie relacji wymaga czasu, a ja jestem gotów poświęcić ten czas i nie spieszyć się.

Chociaż mogę mieć szczęście, żyjąc dłużej w tym naszym fascynującym świecie, warto poświęcić czas i cierpliwość, aby naprawdę kogoś poznać i zaplanować z nim przyszłość.

Jestem dość optymistyczny i chciałbym poznać kogoś, kto również chce podzielić się ze mną swoją wizją życia.

Więcej rzeczy do rozważenia

Mój bliski przyjaciel, który nie ma dzieci, niedawno otworzył się przede mną, że bardzo chciałby zostać ojcem. on ma 41 lat

Jego perspektywa jest trochę inna niż moja, bo mam już dorosłego syna i nie chcę mieć więcej dzieci.

Innymi słowy, mój przyjaciel szuka kobiety wystarczająco młodej, aby nadal bezpiecznie mieć dzieci. Przypuszczam, że gdyby zakochał się do szaleństwa w kobiecie po czterdziestce, byłby elastyczny w kwestii tego pomysłu lub przynajmniej pomyślał o byciu elastycznym.

Ale mniej więcej szuka młodszej kobiety, która nie ma jeszcze dzieci, idealnie.

W moim przypadku szczerze nie mam nic przeciwko ustatkowaniu się z kobietą, która ma już dzieci. Właściwie powiedziałbym, że to tylko w pewnym sensie sprawiedliwe, ponieważ ja też mam już syna.

Mężczyzna po czterdziestce zwykle szuka kobiety, która pomoże mu uniknąć błędów, jakie popełnił w przeszłości w miłości. Jeśli jest mądry, to nie szuka doskonałości, tylko postępu.

W każdym razie taka jest moja sytuacja.

Oczekiwania nie są łatwe

We wcześniejszych latach wysokie oczekiwania w pewien sposób sabotowały moje życie uczuciowe.

Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​moje małżeństwo częściowo zakończyło się w wyniku poczucia, że ​​moje oczekiwania co do tego, jakie będzie małżeństwo, zostały naprawdę zawiedzione.

Naprawdę przepraszam za sposób, w jaki skrzywdziłem mojego syna i moją żonę.

Przeszłość jest jednak przeszłością, a teraz, w średnim wieku, szukam kobiety, która będzie romantyczną i kochającą towarzyszką.

Tak jak pisałem, jej cechy zewnętrzne mnie nie dotyczą.

To związek, który mamy w środku.

Mimo to: nie mam co do tego żadnych oczekiwań. Chętnie zacznę od podstaw i poznam kogoś na ich poziomie.

Moja cierpliwość do podążania w ślepych zaułkach się wyczerpała, ale nadal mam otwarty umysł i jestem chętny do umawiania się.

Różnica polega na tym, że teraz mam o wiele jaśniejsze wyobrażenie o tym, czego szukam i co przyniesie mi satysfakcję, a także co mam, co może przynieść spełnienie przyszłemu partnerowi.

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector