Merkury w astrologii

Astrologia

Merkury jest najbliższą Słońcu planetą, co daje mu szczególne połączenie słoneczne. W mitologii greckiej Merkury był posłańcem bogów. Merkury w astrologii jest powiązany z kolorami szarym i żółtym oraz dniem środowym. Wiąże się z takimi ideami jak dzieci, samochody, ręce, uszy, umysły, ekspresja, słowa, pismo i głos.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wszystkie planety wpływają na nasze życie zgodnie z zodiakiem, skorzystaj z okazji i przejrzyj nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Merkury w astrologii

Merkury w astrologii jest ściśle powiązany ze starożytnymi mitami boga Merkurego. W mitach Merkury był bogiem, który przenosił informacje z jednego poziomu duchowego na drugi i mógł zawierać wiedzę. Chociaż często był znany jako oszust, Merkury reprezentował również sposób, w jaki nasze osobowości mogą się rozszczepiać. Merkury pokazuje, jak rozumujemy, myślimy i wypełniamy naszą egzystencję. Merkury jest władcą Panny i Bliźniąt. Jako taka tworzy związek między naszą praktyczną ludzką naturą i nawykami a naszą mentalną płaszczyzną.

W astrologii Merkury jest generalnie związany z komunikacją i sposobem, w jaki myślimy. Na tej planecie chodzi o informacje i o to, na czym koncentruje się nasz umysł w ciągu naszego życia. Jeśli jest zaakcentowany na twoim horoskopie astrologicznym, często pokazuje jakiś rodzaj szczególnej relacji z bratem lub rodzeństwem. Ponieważ rządzi Bliźniętami, często oznacza dodatkowe skupienie się na korzyściach i wyzwaniach związanych z miłością braterską. Merkury w astrologii polega na wyrażaniu siebie i naszym werbalnym zrozumieniu. Pokazuje nam, jak wyjaśnić reszcie świata nasze wewnętrzne prawdy. Dzięki bliskiemu dostępowi do słońca jest planetą świadomości i podejmowania racjonalnych decyzji. Pokazuje nasze umiejętności analizowania sytuacji i dokonywania wyborów w oparciu o światło w naszym życiu i mózgu.

Merkury jako planeta

W naszym Układzie Słonecznym Merkury jest najmniejszą planetą. Znajduje się najbliżej Słońca, ale to nie czyni go najcieplejszą planetą. Wenus faktycznie pełni tę rolę, ponieważ jej atmosfera zatrzymuje więcej ciepła. Tymczasem Merkury szybko krąży wokół Słońca i wykonuje trzy obroty wokół Słońca na każdy obrót Ziemi. Oznacza to, że trzy lata na Merkurym wciskają się w zaledwie jeden rok na naszej planecie. Z tego powodu ruch wsteczny Merkurego zdarza się trzy razy w roku. Ze względu na jego dużą prędkość starożytne cywilizacje założyły kiedyś, że Merkury to w rzeczywistości dwie różne gwiazdy, z których jedna pojawia się rano, a druga w nocy.

Manifestacje Merkurego

Całe nasze myślenie, mówienie i chodzenie jest w obrębie Merkurego, ale zawsze są dwie strony medalu. Niezależnie od naszej pozycji urodzeniowej, siłą i słabością Merkurego jest jego dwulicowość. Oznacza to, że możemy spojrzeć na obie strony sporu, aby znaleźć odpowiedzi. Jeśli jest w siódmym domu, wskazuje na skłonność do znajdowania miłości od dwóch różnych partnerów jednocześnie. Merkury to planeta napędzana organizacją, wieloma funkcjami i siłą umysłu. Pokazuje wszystko, co zostaliśmy postanowieni zrobić lub powiedzieć na Ziemi. Jako taki reprezentuje nasze zdolności, świadomość i człowieczeństwo.

Merkury jest mistrzem wszystkich ruchów, niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód, jedziesz autobusem, czy spacerujesz. To naturalny wędrowiec, który jest zawsze w ruchu. Merkury nigdy się nie zatrzymuje, chyba że trzeba coś naprawić lub przemyśleć. To planeta racjonalności, rozumowania i myślenia. Jako taki pokazuje, jak błyskotliwie potrafimy podejmować decyzje na podstawie starannego rozumowania. Pokazuje również nasze ręce i sposób, w jaki możemy ich używać.

Chociaż w astrologii Merkury ma wiele pozytywów, jego dwoistość oznacza, że ​​zawsze istnieje niebezpieczeństwo, na które należy uważać. Ten oszust chowa się za Rybami i żywiołem Wody. To nie jest dobre dla Merkurego, ponieważ Rybom brakuje jasności, a racjonalny Merkury nie lubi brać niczego na wiarę. Merkury jest naturalnym sceptykiem i lubi analizować sytuacje. Emocje są trudne do zaakceptowania, a to stawia nasze ego w ryzach. Jeśli nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą naszych emocji, Merkury uniemożliwia komunikację na głębszym poziomie i staje się powierzchowny. Aby nasza energia nadal płynęła, musimy mówić i działać bez osądzania i pozostawać w kontakcie z naszym centrum emocjonalnym.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector