10 szczerych powodów, dla których twój były cię zablokował, nawet jeśli nic nie zrobiłeś

Miłość

Możesz szczerze powiedzieć, że mimo wszystko zrobiłeś wszystko, aby być dobrym byłym.

Nie przygnębiałeś ich ani nie biłeś ich po głowach zerwaniem.

Więc po prostu nie rozumiesz, dlaczego nagle cię zablokowali.

W tym artykule podam dziesięć szczerych powodów, dla których twój były cię zablokował, nawet jeśli nic nie zrobiłeś.

1) Czują się winni całej sprawy

Jeśli to on cię opuścił lub był powodem, dla którego twój związek się rozpadł, może zmagać się z silnym poczuciem winy.

Być może twój były ma dość poczucia winy za każdym razem, gdy widzi twoje imię w swoich kontaktach, tego głosu w głowie, który mówi „nie powinieneś był wychodzić!” lub „ty oszust!”

I chociaż niektórzy z nas mogą woleć po prostu się uśmiechać i znosić poczucie winy, a nawet prosić o przebaczenie, jest wielu, którzy woleliby nie zajmować się tym i po prostu uciec.

Twój były, z tego czy innego powodu, zdecydował, że „ucieczka” to najlepszy sposób działania. Zdecydowali więc, że powinni cię wyciąć ze swojego życia – całkowicie.

2) Chcą zupełnie nowego początku

Innym możliwym powodem jest to, że po prostu chcą zupełnie nowego początku. A to oznacza pozostawienie przeszłości za sobą.

Są ludzie, którzy po prostu nie mogą zacząć od nowa, jeśli nie wyczyszczą konta i nie zrzucą całego bagażu z przeszłości.

Na przykład, mogli zdecydować, że chcą znowu zacząć się spotykać i chcą to zrobić bez bycia obciążonym chęcią ciągłego porównywania swoich potencjalnych partnerów z tobą.

Kiedy tak się stanie, będziesz musiał to zaakceptować i nie brać tego do siebie. Prawdopodobnie nadal cię lubią, ale po prostu nie mogą przejść dalej, jeśli zawsze jesteś w zasięgu ręki.

3) Ich nowy partner jest zazdrosny

Inną możliwością jest to, że chociaż są całkowicie w porządku, utrzymując cię jako przyjaciela, zaczynając od nowa, ich nowy partner nie.

To godne ubolewania, ale niektórzy ludzie po prostu nie czują się komfortowo, wiedząc, że ich partnerzy nadal przyjaźnią się ze swoimi byłymi. Nawet jeśli ty i twój były nie planujecie powrotu do siebie, ich nowy partner założy, że i tak może się to zdarzyć.

Tak więc, choć może to być niefortunne, twój były będzie musiał zerwać z tobą wszelki kontakt, jeśli twój były ma zatrzymać obecnego partnera.

To niedojrzałe myślenie, ale niestety nie można zmusić kogoś do bycia bardziej dojrzałym niż już jest.

To nie twoja rola, aby twój były wybrał spędzanie czasu z tobą zamiast z osobą, z którą obecnie się spotyka.

4) Są w tobie po prostu zbyt szaleńczo zakochani

Niektórzy ludzie po prostu nie mogą powstrzymać się od kochania mocno, a te uczucia po prostu nie znikają, bez względu na to, jak bardzo się starają.

Próba bycia z tobą „tylko przyjaciółmi” jest dla nich żmudną walką.

Mogą sobie poradzić przez jakiś czas, ale tak naprawdę chcą wpaść w twoje ramiona i zakochać się w tobie.

A jeśli dowiedzą się, że umawiasz się z kimś nowym, albo znowu zaczynasz randkować… Cóż, byłoby to co najmniej druzgocące dla nich i ich biednego serca.

Jeśli chodzi o waszą dwójkę, nie ma „środka”. Albo jesteście zupełnie obcy, albo się spotykacie.

I cóż, skoro wy dwaj się nie spotykacie, wybór został dokonany za nich.

5) Chcą przestać być od Ciebie zależni

Być może byłeś w sytuacji, w której pomimo bycia byłymi spędzacie dużo czasu pomagając sobie nawzajem – będąc tam dla siebie.

Wszystko było dobrze, dopóki nie zdali sobie sprawy, że wasza dwójka popada w współzależność i chcą odejść, zanim zbytnio na sobie będziecie polegać.

Być może twoje zerwanie mogło być nawet spowodowane tym, że oboje staliście się zbyt współuzależnieni, co doprowadziło do tego, że wasz związek stał się toksyczny i rozpadający się.

Przyjaźń działała przez jakiś czas… dopóki nie zadziałała, a gdy oboje wróciliście do znajomych nawyków, zdaliście sobie sprawę, że zbyt trudno jest nadążyć, jeśli nadal jesteście w kontakcie.

Tak więc, dla ich dobra i dla ciebie, postanowili wybrać jedyną sensowną opcję – całkowicie cię odciąć.

6) Są zazdrośni o twój sukces

Odniosłeś sukces w swojej karierze, znalazłeś szczęśliwy związek i wyruszyłeś w podróż po świecie do woli. Jesteś szczęśliwy i prosperujesz jak nigdy dotąd.

Kilka miesięcy później zauważasz, że twój były cię zablokował, a to najprawdopodobniej dlatego, że był zazdrosny o twoje zupełnie nowe życie.

Widzą, że jesteś szczęśliwy i zastanawiają się „dlaczego nie byłeś taki szczęśliwy, kiedy byliśmy razem?”.

Widzą, że jesteś z kimś nowym i zastanawiają się „co oni mają, czego ja nie mam?”

A potem widzą twoje życie i zastanawiają się: „Dlaczego wszystko poszło ci tak dobrze? To powinienem być ja.

Mogli być w porządku, pozostając z tobą przyjaciółmi przez jakiś czas, ale gdy wznosiłeś się coraz wyżej w życiu, po prostu nie mogą powstrzymać się od traktowania twojego sukcesu jako osobistej zniewagi.

Więc, aby oszczędzić sobie emocjonalnego zamieszania, odcięli cię.

7) Zdali sobie sprawę, że są naprawdę zbyt zranieni

Mogli to zlekceważyć na początku, ale teraz po prostu nie mogą temu zaprzeczyć – są ciężko ranni i zwalili winę na ciebie.

Być może zdradziłeś ich lub próbowałeś manipulować ich emocjami, a wspomnienia z tamtych czasów ich wkurzyły. A może samo zerwanie było dla nich bolesne.

Więc mimo wszystko – a to obejmuje każdą miłość, która wciąż bije w ich sercu – zdecydowali, że naprawdę powinni po prostu odciąć cię od swojego życia.

To pozostaje ważnym powodem, nawet jeśli minęły miesiące, a nawet lata od twojego zerwania.

Niektórzy ludzie poświęcają swój czas na uświadomienie sobie rzeczy, o których być może nawet nie zadali sobie trudu, aby przemyśleć je wystarczająco głęboko.

8) To ich sposób na zwrócenie uwagi

Niektórzy ludzie są po prostu z natury przebiegli i manipulacyjni. A jeśli wiesz, że twój były jest jednym z nich, może to być ich ostatnia sztuczka, abyś spojrzał w ich stronę.

Jest to szczególnie prawdopodobny powód, jeśli są szczególnie głośni o blokowaniu cię. Niektórym wystarczy stuknięcie „zablokuj tę osobę?” wyskakujące okienko, ale nie oni — po prostu muszą publicznie o tym gadać, aby wszyscy mogli to zobaczyć.

Nie zawsze jest to najskuteczniejszy sposób na zwrócenie uwagi ludzi — wiele osób reaguje na takie pokazy z irytacją.

Ale hej, jest szansa, że ​​​​to zadziała i że będziesz za nimi gonić z tego powodu.

W rzeczywistości, jeśli są szczególnie odważni, mogą po prostu podejść do ciebie i powiedzieć wprost, że muszą cię zablokować, ponieważ zakochują się w tobie od nowa… tylko po to, by po chwili cicho odblokować.

Nie oznacza to, że nadal są w tobie zakochani, ponieważ istnieje szansa, że ​​​​po prostu szaleją na punkcie posiadania cię w swoim życiu.

To całe blokowanie jest jednym z niewielu sposobów, w jakie mają nad tobą władzę na tym „etapie” twojego braku związku i równie dobrze mogą to wykorzystać.

9) Stali się inną osobą

Hej, to ma być lista No-BS, prawda? Więc pozwól, że wstawię to dla ciebie na listę.

Możliwe, że cię zablokowali, ponieważ rozwinęli się jako osoba – na dobre lub na złe – i nagle uznali, że pomysł umawiania się z tobą na randkę jest warty wstydu.

Na przykład, być może powiedziałeś podczas związku rzeczy, z którymi teraz się kłócą, lub być może ich wartości się zmieniły i są teraz w opozycji do twoich.

Zwykle dzieje się tak, jeśli byliście razem, gdy macie 21 lat lub mniej. Jako nastolatki byliśmy hormonami i zbyt łatwo zakochiwaliśmy się… nawet w niewłaściwej osobie.

Zmiany i rozwój są naturalną częścią ludzkiego życia i niestety czasami mogą sprawić, że poczujemy się zawstydzeni lub urażeni czymś z przeszłości tak bardzo, że wolelibyśmy zapomnieć, że to się w ogóle wydarzyło.

10) Po prostu tak się poruszają

Możliwe, że kiedy zerwaliście i zdecydowaliście się pozostać przyjaciółmi, tak naprawdę nie ruszyli dalej.

Zamiast tego usiedli i czekali, aż sytuacja się poprawi, mając nadzieję, że w końcu wrócicie do siebie.

Mogli mieć nadzieję, że to twoje zerwanie to tylko faza.

Ale wtedy tak się nie stało. Więc po tak długim oczekiwaniu na próżno, w końcu postanowili ruszyć dalej.

Ponownie, możesz pomyśleć, że już to zrobili, ale tak naprawdę tego nie zrobili. Pierwszy dzień ich przejścia był wtedy, gdy postanowili cię zablokować.

To sposób na powiedzenie ci: „Nie mogę dłużej czekać i udawać przyjaciela”. i jest to dla nich sposób, aby powiedzieć sobie, że wystarczy – że naprawdę, naprawdę, naprawdę czas, aby przejść dalej. I tym razem naprawdę.

Co zrobić, jeśli twój były cię zablokował

10 szczerych powodów, dla których twój były cię zablokował, nawet jeśli nic nie zrobiłeś

1) Wzrusz ramionami

To nie ty, to oni.

Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby być dobrym byłym, pomimo waszego poprzedniego związku.

Mieli swoje własne powody, by cię zablokować, a czasami może to nie być to, o czym myślisz.

W razie wątpliwości pamiętaj, że jesteś byłym. Nie są ci nic winni – ani przyjaźni, ani wyjaśnień, ani nawet życzliwości. Więc równie dobrze możesz żyć dalej.

2) Jeśli nadal jesteś zakochany, skonfrontuj się z nimi po raz ostatni

Jeśli czujesz, że wciąż jest cień nadziei – że po prostu grają z tobą w gry umysłowe, aby cię odzyskać, równie dobrze możesz działać teraz lub na zawsze zachować spokój.

Ale jak odzyskać swojego byłego, kiedy właśnie cię zablokowali?

Cóż, na początek możesz spróbować ponownie wzbudzić ich zainteresowanie tobą.

Nie jest to łatwe, ale możesz dokładnie wiedzieć, jak to zrobić, jeśli obejrzysz ten darmowy film autorstwa znanego eksperta od związków, Brada Browninga.

Odzyskanie byłego staje się o wiele łatwiejsze, gdy uczucie jest wzajemne — kiedy dojdziesz do tego punktu, chodzi tylko o to, by być ze sobą szczerym.

Do tego czasu możesz próbować budować most między wami. A rady Brada Browninga będą nieocenione, jeśli chcesz zbudować ten most.

Oto ponownie link do jego bezpłatnego filmu.

3) Pogódź się z brakiem znajomości odpowiedzi

Powyższa lista może dać ci kilka pomysłów, dlaczego ex miałby cię zablokować, ale dopóki twój były nie powie ci tego prosto w twarz, nigdy nie będziesz mieć pewności.

Dlatego nie powinieneś marnować snu na myślenie o tym przez całą noc.

Do diabła, czasami nawet oni nie znają odpowiedzi.

A najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest bycie wdzięcznym – pogodzenie się z niewiedzą dlaczego i po prostu przeżywanie swojego życia tak, jak powinieneś.

Zawsze pamiętaj, jeśli naprawdę cię wystarczająco kochają, wykonają ruch, a blokowanie cię zdecydowanie nie jest tym.

Ostatnie słowa

Trudno jest znaleźć się nagle zablokowanym przez byłego, z którym myślałeś, że jesteś w dobrych stosunkach.

Ale czasami rzeczy po prostu się dzieją i bez względu na powód, dla którego mogą cię zablokować, najlepiej po prostu pozwolić, aby tak było.

W morzu jest dużo ryb i czasami po prostu lepiej jest, gdy oboje idziecie własną drogą.

Być może pewnego dnia możesz nawet znaleźć się na końcu blokującym… i do tego czasu będziesz dokładnie wiedzieć, dlaczego twój były to zrobił.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector