„Moja żona jest nudna w łóżku” – 10 rzeczy, które możesz zrobić

Miłość

W sypialni, podobnie jak w wielu innych obszarach związku, natkniesz się na różnice między tobą a twoim partnerem.

Kontrasty w preferencjach seksualnych są bardzo powszechne, ale mogą powodować rozdźwięk między parami.

Jeśli masz problem z urozmaiceniem życia seksualnego, ten artykuł zaoferuje Ci praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci poprawić swoje życie seksualne.

Co powinieneś zrobić, jeśli twoja żona jest nudna w łóżku? Oto 10 rzeczy do wypróbowania.

Co jeśli twoja żona jest nudna w łóżku?

1) Nie stosuj presji

Rezygnacja z presji związanej z seksem dotyczy zarówno ciebie, jak i twojej żony.

Co robisz, gdy twoja żona nie jest zainteresowana seksem? Po pierwsze, nie ulegaj pokusie obwiniania się za to.

Jeśli czujesz, że twoja żona nie ma dużego apetytu seksualnego, nie oznacza to, że to „twoja wina”.

Oczekiwanie, że nasi partnerzy wezmą odpowiedzialność za nasze własne pragnienia seksualne, nigdy nie jest pomocne i raczej nierealne.

Podczas gdy akt seksualny jest partnerski, ważne jest, aby pamiętać, że podniecenie (lub wyłączenie) zaczyna się i kończy w umyśle jednostki.

Oczywiście wszyscy chcemy zadowolić naszych partnerów, ale poczucie, że twoją rolą jest „lepsze działanie” lub sprawienie, by poczuła, że ​​​​coś jest z nią nie tak, ponieważ nie chce seksu, piętnuje was oboje.

Nadal możesz aktywnie pracować nad poprawą swojego życia seksualnego bez nagabywania, przekonywania czy prowokowania.

2) Zrozum swoje libido

Niedopasowane libido w związku jest niezwykle powszechne.

Badania pokazują, że nawet 80% par regularnie doświadcza sytuacji, w których jeden partner chce uprawiać seks, a drugi nie.

Jeśli jeden ma znacznie większy popęd seksualny niż drugi, może to stanowić większe wyzwanie.

Ale seksuolog i neurobiolog dr Nan Wise mówi, że wszyscy powinniśmy zdać sobie sprawę, że nasz popęd seksualny jest złożony i można go poprawić:

„Pierwszym krokiem w pracy z libido jest zrozumienie dwóch rodzajów pożądania seksualnego: „aktywnego” pożądania seksualnego (kiedy czujemy się „napaleni”) i „responsywnego” pożądania seksualnego. Reagujące pożądanie seksualne jest typem, który leży pod powierzchnią.

„Uruchamia się w odpowiednich okolicznościach, na przykład gdy w życiu dzieje się coś wspaniałego (umowa o książkę, duża podwyżka lub spotkanie z fantastycznym potencjalnym partnerem). Może również wzrosnąć, gdy obecny partner zachowuje się w sposób, który jest szczególnie pociągający (robienie ci obiadu, dotykanie tego wrażliwego miejsca na szyi, angażowanie się w aktywne słuchanie).”

3) Spróbuj przekazać swoje pragnienia i wysłuchaj jej

Wasze pragnienia i preferencje seksualne zostały ukształtowane na długo przed tym, jak się poznaliście, często wywodząc się z waszego wychowania i środowiska, w którym rozwinęła się wasza seksualność.

Te ogromne różnice oznaczają, że w rzeczywistości niektórzy ludzie lubią dużo seksu, a inni nie. Niektórzy ludzie są całkowicie zadowoleni z seksu waniliowego, podczas gdy inni wolą perwersyjne.

Tak jak we wszystkich obszarach twojego związku, komunikacja jest królem. Jednak zaskakująca liczba z nas powstrzymuje się od prawdziwej dyskusji o seksie.

Kiedy Justin Lehmiller przeprowadził ankietę wśród 4000 osób na potrzeby swojej książki „Powiedz mi, czego chcesz”, odkrył, że trudno nam dzielić się naszymi fantazjami. W rzeczywistości tylko połowa z nas je udostępniła.

„Ludzie, którzy rozmawiają o swoich fantazjach, opowiadają o najszczęśliwszych związkach seksualnych… Ale wokół nich jest dużo wstydu”.

Im łatwiej możecie oboje otworzyć się na swoje pragnienia, tym lepiej.

4) Pracuj nad innymi formami intymności

Seks nie jest odosobnioną częścią związku. Oznacza to, że ogólna jakość twojego związku będzie miała duży wpływ na twoje fizyczne połączenie.

Wszelkie pęknięcia w twoim małżeństwie prawdopodobnie odbiją się między prześcieradłami. Kłótnie i niechęć między partnerami pojawiają się w ich życiu seksualnym.

Psychoseksualista i terapeuta związków, Krystal Woodbridge, mówi, że nierzadko problemy seksualne mają swoje korzenie w czymś zupełnie innym:

„Jeśli para przychodzi do mnie z problemem seksualnym, rzadko chodzi tylko o tę jedną rzecz. Na przykład osoba o niskim pragnieniu mogła przez 20 lat żywić urazę do czegoś innego”.

Czasami ludzie wydają się nudni w łóżku, ponieważ tak naprawdę zamknęli się emocjonalnie.

Praca nad związkiem jako całością poprzez poprawę intymności emocjonalnej, intelektualnej, duchowej i empirycznej prawdopodobnie będzie miała pozytywny wpływ również na intymność fizyczną.

5) Bądź hojnym kochankiem

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się „jak sprawić, by moja żona była podekscytowana w łóżku?” w takim razie bycie hojnym kochankiem to świetny początek.

Zbytnie zaabsorbowanie własnymi potrzebami seksualnymi może oznaczać, że nieumyślnie przeoczysz swoich partnerów.

Zachęć swoją żonę, aby powiedziała ci, co jest dla niej dobre, a co nie. Mogą być rzeczy, o których wstydzi się ci powiedzieć.

Badania wykazały, że najważniejszymi cechami w trwałych związkach są hojność i życzliwość, i dotyczy to również sypialni.

Dobra gra wstępna zaczyna się od hojności.

W końcu możemy dotykać naszych partnerów w sposób, w jaki sami chcielibyśmy być dotykani. Ale jeśli podniecasz swojego partnera, robiąc to, co lubi, a nie to, co myślisz (lub czego sobie życzysz), by chciał, jesteś hojnym kochankiem.

6) Rozpal trochę romansu

Jak sprawić, by moja żona była bardziej dziwaczna w łóżku? Zabawne jest to, że odpowiedź może leżeć całkowicie poza sypialnią.

Badania wykazały, że wyobraźnia odgrywa dużą rolę w dobrym życiu seksualnym. Im silniejsza zmysłowość i wyobraźnia, tym lepiej pary oceniają swoje życie seksualne.

Romans polega na stworzeniu odpowiedniej atmosfery i otoczenia, które pomogą wzbudzić pożądanie. Zachęca do zmiany rutyny i ponownego tworzenia nowości, co budzi tęsknotę i zainteresowanie sobą.

Psychoterapeutka, ekspertka seksualności i autorka bestsellerów New York Timesa, Esther Perel, mówi, że zbyt często postrzegamy seks jako odosobnioną czynność, podczas gdy w rzeczywistości seksualna gra wstępna rozciąga się na cały nasz związek:

„Wbrew temu, czego nas uczono, erotyzm nie jest czysto seksualny; to seksualność przekształcona i uspołeczniona przez ludzką wyobraźnię. Wyobraźnia tworzy fabułę. Flirt, tęsknota i oczekiwanie rozgrywają się w naszym umyśle… Nie wiesz, co mam na myśli? Pomyśl o ulubionej czynności.

„Powiedzmy, że lubisz grać w piłkę nożną, tenisa lub ping-ponga. Ostatnim razem wygrałeś swoją grę. Myślenie o tej wygranej sprawia, że ​​ekscytujesz się następnym razem, gdy zagrasz. W domu myjesz swój sprzęt. Wysyłasz SMS-y do kolegów z drużyny, aby zaplanować trening.

„Sprawdzasz pogodę. Istnieje cały rytuał, który buduje oczekiwanie. Dlaczego więc, jeśli chodzi o seks, ludziom wydaje się, że samo powiedzenie „chcesz uprawiać seks” po umyciu naczyń jest wystarczającą rozgrzewką?

Jeśli chcesz, aby twoje życie seksualne było bardziej pełne przygód, popracuj nad stworzeniem bardziej eksperymentalnego, spontanicznego i ekscytującego romansu między tobą a twoją żoną.

7) Komplementy, komplementy i jeszcze raz komplementy

„Moja żona jest nudna w łóżku” – 10 rzeczy, które możesz zrobić

Na pewno słyszałeś powiedzenie, że więcej much złapiesz na miód niż na ocet.

Jeśli chcesz, aby twoja żona była bardziej otwarta na eksplorację seksualną, najgorsze, co możesz zrobić, to krytykować ją, jeśli chodzi o seks. Pozbawienie jej pewności siebie seksualnie tylko wbije między was większy klin.

Pochlebstwo naprawdę zaprowadzi cię wszędzie, więc podchodź do swoich czynności seksualnych z zachętą, pochwałami i pozytywnym nastawieniem.

Szczerość jest kluczem, ale pomóż jej poczuć się bardziej atrakcyjną i nie pozostawiaj wątpliwości, że jest dla ciebie pożądana.

Upewnij się, że twoje komplementy nie mają miejsca tylko wtedy, gdy masz ochotę na seks. Daj jej znać, że uważasz ją za seksowną, zarówno w sypialni, jak i poza nią.

8) Zadbaj o siebie

Wiele par spróbuje bielizny jako sposobu na urozmaicenie. Ale nie zapominaj, że to ulica dwukierunkowa.

Być może jesteś już bardzo zadbanym facetem, ale im więcej seksapilu uda Ci się stworzyć, tym lepiej.

W długotrwałych związkach wysiłek, jaki podejmujemy na początku, zwykle zanika z czasem, zwłaszcza gdy jesteśmy już poza etapem miesiąca miodowego.

Jest mniej prawdopodobne, że będzie chciała zedrzeć z ciebie ubranie, kiedy wejdzie przez drzwi i zastanie cię wegetariankę na kanapie w dresach.

Staraj się być dla niej tak seksowna i pożądana, jak tylko potrafisz. Nie chodzi tylko o estetykę, którą tworzysz, ale także o pokazanie wysiłku i inwestycji w nią.

9) Wspieraj

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których żona zaczyna tracić zainteresowanie seksem z mężem.

Niska samoocena, zmiany hormonalne, inne problemy w związkach i ogólna presja prawdziwego życia mogą odgrywać pewną rolę.

Życie seksualne wielu par maleje z powodu czynników zewnętrznych, takich jak dzieci, kariera, rodzina, finanse… lista jest długa.

Nic tak nie zabija libido jak stres i zmęczenie.

Im bardziej będziesz wspierać emocjonalnie i praktycznie, tym mniej zestresowana będzie się czuła.

Jeśli wiesz, że czuje się pod presją pracy, jak możesz pomóc zdjąć część ciężarów z domu? Jeśli jest wyczerpana, co możesz zrobić, aby się zrelaksować?

Im częściej postrzega cię jako kolegę z drużyny w życiu ogólnym, tym silniejsza będzie ta więź także w sypialni.

Randki z romantyczną kolacją są dobre i dobre, ale jeśli chodzi o prawdziwe życie, często małe gesty mają długą drogę.

Pod koniec ciężkiego dnia nie ma nic bardziej seksownego niż facet, który wynosi kosze bez twojego pytania.

10) Baw się

Rozpocznij rozmowy o seksie bez żadnych ukrytych motywów, które mogłyby dokądkolwiek prowadzić.

Zapytaj ją, co lubi, daj jej znać, że uważasz, że fajnie byłoby dla was obojga spróbować nowych rzeczy i dowiedzieć się, co myśli.

Każdy z was może sporządzić listę swoich podnieceń, tego, co ty i twój partner nosicie, preferencji dotyczących gry wstępnej, wrażliwości emocjonalnej itp. Opisujcie sobie nawzajem sytuacje, w których odczuwaliście intensywną przyjemność i podekscytowanie.

Jeśli masz konkretne sugestie, przedstaw je. Ale upewnij się również, że aktywnie słuchasz jej preferencji bez osądzania, tak jak chciałbyś, aby wysłuchała ciebie zamiast twoich.

Nie ma żadnych praw ani błędów, wszystko zależy od osobistego gustu i najprawdopodobniej będziesz musiał pójść na kompromis.

Nic tak nie zabija eksploracji i przyjemności jak presja. Seks napędzany występami, który koncentruje się wyłącznie na konkretnym wyniku, jest absolutnym przeciwieństwem erotyki.

Pomyśl o seksie jako o zabawnym tańcu, który się rozwija, a nie o określonej aktywności fizycznej.

Znalezienie wspólnej płaszczyzny może być pracą w toku i możesz nie osiągnąć tego od razu. Im lżejsze i przyjemniejsze rzeczy możesz zrobić, tym łatwiejszy będzie ten proces.

Konkluzja: Kocham moją żonę, ale jest taka nudna w sypialni

Co jeśli już próbowałeś otwarcie i szczerze rozmawiać z żoną o seksie, próbowałeś urozmaicić i wprowadzić więcej namiętności i romansu do swojego związku, ale bezskutecznie?

Oto niefortunna, ale ważna prawda, którą być może powinieneś usłyszeć: Być może twoja żona jest „nudna” w łóżku, ponieważ tak jej się podoba.

Rzeczywistość jest taka, że ​​można mieć różne gusta i apetyty seksualne. Twoje pragnienia nie są ani mniej, ani bardziej ważne niż jej.

Związek składa się z czegoś więcej, a seks z pewnością to nie wszystko. Być może urozmaicone i aktywne życie seksualne jest dla ciebie ważniejsze niż dla twojej żony. Wiele osób uważa, że ​​seks jest przereklamowany i spada na listę ich osobistych priorytetów życiowych.

Pozbycie się nieuczciwych oczekiwań może zmniejszyć presję i pozwolić ci znaleźć złoty środek. Pozwolenie jej na wyrażanie siebie w sposób, który najbardziej jej odpowiada, może ostatecznie poprawić wasze wspólne życie seksualne, ponieważ żadne z was nie czuje ciężaru „występowania” w określony sposób.

Wszyscy mamy różne style kochania się, więc spróbuj skupić się na obszarach, w których twoje pragnienia nakładają się i przecinają.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector