Nowe badania ujawniły akceptowalny wiek, z którym można się umawiać

Miłość

Wiele osób uważa, że ​​miłość nie zna granic wiekowych, ale społeczeństwo ma na ten temat inne zdanie.

W rzeczywistości pytanie o to, ile lat jest za stare lub ile młodych jest za młodych, pojawiało się tak często we współczesnej historii, że naukowcy przeprowadzili badania, aby dowiedzieć się, jaki jest dopuszczalny przedział wiekowy dla randek.

W przypadku większości ludzi używają prostej zasady „połowa twojego wieku plus siedem lat”, aby umawiać się z kimś młodszym od siebie, i używają zasady, aby określić, czy ktoś jest dla nich za stary, to „odejmij siedem lat i podwoj tę liczbę”.

Więc jeśli ktoś ma 30 lat, zgodnie z tymi zasadami powinien spotykać się z osobami w wieku od 22 do 46 lat.

To ogromny zakres i można sobie wyobrazić stany psychiczne i doświadczenia życiowe kogoś, kto ma 22 lata, drastycznie różni się od kogoś, kto ma 46 lat.

Nasuwa się więc pytanie: czy ta formuła jest dokładna i czy naprawdę pomaga ludziom znaleźć miłość, która jest dla nich odpowiednia?

Oto, co odkryli naukowcy:

Kontekst relacji ma znaczenie

Kiedy naukowcy postanowili określić magiczny przedział wiekowy, który jest akceptowalny zarówno dla jednostek, jak i społeczeństwa jako odpowiedni wiek na randki, odkryli, że ludzie mają różne granice wiekowe w zależności od kontekstu.

Na przykład, gdy ktoś rozważał małżeństwo, wiek miał większe znaczenie, niż gdyby ktoś rozważał przygodę na jedną noc z partnerem.

Ma to oczywiście sens, ponieważ chcesz zapewnić zgodność dla długoterminowego sukcesu swojego związku i małżeństwa, ale badacze byli zaskoczeni, gdy odkryli, że im mniej poważny związek, tym młodszego partnera ktoś może wziąć.

Mężczyźni i kobiety byli różni

Nie powinno dziwić, że naukowcy doszli do wniosku, że mężczyźni i kobiety mają różne preferencje dotyczące przedziałów wiekowych.

Naukowcy odkryli, że mężczyźni zazwyczaj woleli poślubić kogoś znacznie starszego, niż sugerowała wcześniej reguła limitu wieku.

Tak więc, podczas gdy większość społeczeństwa uważa, że ​​mężczyźni – generalnie – woleliby „żonę trofeum”, okazuje się, że mężczyźni są bardziej konserwatywni, jeśli chodzi o wybór partnera życiowego, niż społeczeństwo im to przypisuje.

Jaki wiek jest odpowiedni dla mężczyzny? Mężczyźni mają tendencję do trzymania się własnego wieku jako maksymalnego wieku granicznego, z którym chcą się umawiać, i, co zaskakujące, preferowali partnerów, którzy byli tylko o kilka lat młodsi.

Kobiety również mają tendencję wyższą, niż sugerowałaby to reguła: w przypadku większości kobiet w średnim wieku wolą one, aby wiek partnera randkowego był bliższy 3-5 lat od ich własnego wieku.

Podczas gdy reguła mówi, że 40-latka może umawiać się z 27-latkiem, według naukowców większość 40-latków nie czuje się z tym komfortowo.

Kobiety mają tendencję do przebywania znacznie niżej, niż jest to dopuszczalne w przepisach. Jeśli maksymalny przedział wiekowy kobiety to 40 lat, jest bardziej prawdopodobne, że umawia się z kimś, kto ma około 37 lat.

Limity i wartości maksymalne zmieniają się w czasie

Rozważając odpowiedni wiek twojego następnego partnera randkowego, weź pod uwagę, że twoje przedziały wiekowe będą się zmieniać wraz z wiekiem.

Na przykład, jeśli zaczynasz spotykać się z kimś, kto ma 20 lat, kiedy ty masz 26 lat, zgodnie z regułą mieści się on w akceptowalnym przedziale wiekowym, ale jest to granica twojego minimalnego przedziału wiekowego.

Ale kiedy ty masz 30 lat, a oni 24, twój nowy przedział wiekowy to 22 lata, a oni są znacznie powyżej tego przedziału. Konkluzja?

Jeśli się kochacie, wiek nie ma znaczenia, ale jest dobrą wskazówką, gdy myślicie o wspólnej przyszłości lub jeśli w ogóle przejmujecie się opinią społeczeństwa.

Pamiętaj, że ta zasada jest najczęściej stosowana w kulturach zachodnich, a ograniczenia wiekowe i maksymalne są różne na całym świecie w oparciu o normy kulturowe.

W kulturach wschodnich kobiety i mężczyźni pobierają się w znacznie młodszym wieku i ważne jest, aby pamiętać, że są to wytyczne, a nie twarde i szybkie zasady dla kogokolwiek.

Wspaniałą rzeczą w randkowaniu jest to, że daje ci szansę na podjęcie decyzji, czy pasujesz do kogoś innego, więc nie pozwól, aby czyjś wiek był powodem, dla którego odmawiasz sobie szansy na szczęście.

Jak poradzić sobie z dużą różnicą wieku w związku

Jeśli chodzi o miłość, wiele osób działa przeciwko twojemu związkowi.

Statystyki obstawiające powodzenie Waszego związku są dość wysokie i wiele osób zastanawia się, czy kiedykolwiek znajdą dla siebie odpowiednią osobę.

Czasami jednak znajdujesz kogoś, kto jest dla ciebie idealny pod każdym względem, z wyjątkiem tego, że jest dużo, dużo starszy… lub młodszy. Więc co?

Wiesz już, że szanse są przeciwne twojemu związkowi, więc dlaczego miałbyś iść i dodawać dużą różnicę wieku do miksu?

Dla niektórych osób warto podjąć wysiłek konieczny do złagodzenia takiej różnicy wieku, teraz iw przyszłości.

Ale innym coś po prostu nie wychodzi.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój zróżnicowany wiekowo związek funkcjonował na dłuższą metę, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak skutecznie zarządzać dużą różnicą wieku.

1) Nie ignoruj ​​tego

Nie, miłość NIE jest wszystkim, czego potrzebujesz. Musisz także mieć wspólne rzeczy i być w podobnych miejscach w swoim życiu, aby nawiązać długoterminowy związek.

Więc zamiast próbować zamieść różnicę wieku pod dywan i zapomnieć o niej, poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co ta różnica wieku będzie oznaczać dla ciebie na pewnych etapach twojego życia.

Na przykład, jeśli masz 30 lat, a twój partner 40, jak wygląda życie, gdy oni są na emeryturze, a ty nadal pracujesz?

Jak to wygląda, jeśli chcesz mieć dzieci bliżej 40-tki, a one niedługo skończą 50 lat?

Wiek ma znaczenie, jeśli chodzi o udany związek, więc pamiętaj, aby dać mu czas, którego potrzebuje, abyś mógł zaplanować z wyprzedzeniem te wydarzenia życiowe.

2) Znaj swoje wartości i sprawdzaj je w razie potrzeby

Jedną z wyjątkowych rzeczy w związku jest to, że ciągle się zmienia i musisz przyznać, że dwoje ludzi próbujących spędzić razem życie będzie przechodzić przez wzloty i upadki, wzloty i upadki oraz oczywiście zmiany fizyczne i osobowości.

Osoba, z którą jesteś dzisiaj, nie będzie tą samą osobą, z którą będziesz za rok, za pięć lat lub na łożu śmierci.

Ludzie się zmieniają, zwłaszcza z wiekiem. Twój kochający zabawę 35-letni mąż może nagle stwierdzić, że ma dość barów i tłumów, mimo że masz dopiero 25 lat i nadal świetnie się bawisz ze znajomymi w weekendy.

Pamiętaj, aby od czasu do czasu kontaktować się ze sobą, aby zobaczyć, co się zmieniło, i prowadzić szczere rozmowy na temat zmian, abyś mógł być ze sobą szczery w kwestii tego, jak się czujesz.

3) Miej plan gry dla hejterów

Nie ma znaczenia, jak bardzo jesteś szczęśliwy, zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą zadowoleni z Ciebie i Twojego związku.

Dorzuć do tego dużą różnicę wieku, a w zasadzie dodasz oliwy do ognia: będą mieli dużo radości z robienia kupy w twoim związku.

Porozmawiajcie ze sobą o tym, jak opinie innych ludzi mogą wpłynąć na wasz związek. Jeśli czujesz potrzebę odpowiedzi na to, co inni mówią o twoim związku, zbierzcie się razem i wspólnie zdecydujcie, jaka będzie reakcja.

Oczywiście nie musisz mieć żadnych publicznych wątpliwości co do swojego związku, ponieważ jest to niczyja sprawa, tylko twoja.

Pamiętaj, aby znaleźć czas w swoim związku, aby przedyskutować, jak te komentarze mogą sprawić, że się poczujesz, abyś mógł wspólnie pracować nad przezwyciężeniem strachu lub wątpliwości, które są zaszczepione w wyniku słuchania ludzi spoza twojego związku.

Jest to szczególnie ważne, jeśli hejterzy są bliżej ciebie, jak twoi rodzice. Trudno jest myśleć, że nasi rodzice się mylą, a nawet jako dorośli często myślimy, że wciąż wiedzą, co jest dla nas najlepsze, więc nie daj się wciągnąć w tego rodzaju myślenie.

To tylko zrujnuje wasz związek.

4) Nie pozwól, by rządziło twoim życiem

Chociaż ważne jest, aby zastanowić się, co duża różnica wieku może oznaczać dla twojego związku w przyszłości, nie pozwól, aby myśli i zmartwienia przeszkodziły ci w cieszeniu się teraz związkiem.

Nigdy nie wiesz, co się w życiu wydarzy, a za czterdzieści lat możesz być całkowicie szczęśliwy, a jutro możesz się rozstać.

Po prostu nie ma sposobu, aby to wiedzieć, więc nie ma potrzeby za bardzo się nad tym rozwodzić. W razie potrzeby poświęć mu odpowiednią uwagę, a następnie zajmij się swoim życiem. Będzie ci lepiej.

Pod koniec dnia duża różnica wieku daje więcej okazji do wzmocnienia mięśni rozwiązywania problemów jako para.

Będziecie musieli być bardziej otwarci i szczerzy wobec siebie nawzajem, aby znaleźć drogę przez wydarzenia życiowe lub zmiany, których być może nie przewidzieliście lub którymi byliście zaskoczeni.

To nie jest trudniejsze niż to, przez co przechodzą inne pary, jest po prostu inne.

POWIĄZANE: Czego JK Rowling może nas nauczyć o wytrzymałości psychicznej

Czy jesteś sfrustrowany randkami?

Znalezienie odpowiedniego faceta i zbudowanie z nim relacji nie jest tak proste, jak przesuwanie palcem w lewo lub w prawo.

Byłem w kontakcie z niezliczonymi kobietami, które zaczynają spotykać się z kimś tylko po to, by napotkać naprawdę poważne czerwone flagi.

Albo utknęli w związku, który po prostu im nie służy.

Nikt nie chce tracić czasu. Chcemy po prostu znaleźć osobę, z którą mamy być. Wszyscy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) chcemy być w głębokim, pełnym pasji związku.

Ale jak znaleźć odpowiedniego dla siebie mężczyznę i stworzyć z nim szczęśliwy, satysfakcjonujący związek?

Może potrzebujesz pomocy profesjonalnego trenera relacji…

Przedstawiamy nową, przełomową książkę

Przejrzałem wiele książek randkowych na temat Hack Spirit i właśnie zwróciłem uwagę na nową. I to jest dobre. The Devotion System autorstwa Amy North jest mile widzianym dodatkiem do internetowego świata porad dotyczących związków.

Z zawodu profesjonalna trenerka relacji, pani North oferuje własne kompleksowe porady, jak znaleźć, utrzymać i pielęgnować pełne miłości relacje z kobietami na całym świecie.

Dodaj do tego praktyczne porady psychologiczne i naukowe dotyczące pisania SMS-ów, flirtowania, czytania mu, uwodzenia go, zaspokajania go i nie tylko, a otrzymasz książkę, która będzie niezwykle przydatna dla jej właściciela.

Ta książka będzie bardzo pomocna dla każdej kobiety, która stara się znaleźć i zatrzymać wartościowego mężczyznę.

Tak naprawdę książka tak mi się spodobała, że ​​postanowiłam napisać o niej szczerą, bezstronną recenzję.

Moją recenzję możecie przeczytać tutaj.

Jednym z powodów, dla których uważam, że The Devotion System jest tak odświeżający, jest to, że wiele kobiet odnosi się do Amy North. Jest inteligentna, wnikliwa i bezpośrednia, mówi jak jest i dba o swoich klientów.

Ten fakt jest jasny od samego początku.

Jeśli jesteś sfrustrowany ciągłym spotykaniem rozczarowujących mężczyzn lub niemożnością zbudowania sensownego związku, gdy pojawia się dobry, ta książka jest obowiązkowa.

Kliknij tutaj, aby przeczytać moją recenzję The Devotion System.

Możesz także polubić czytanie:

  • Najdziwniejsza rzecz, której pożądają mężczyźni (i jak może sprawić, że zwariuje na twoim punkcie)
  • Instynkt bohatera: jak możesz go wywołać w swoim mężczyźnie?
  • Chcesz, żeby była twoją dziewczyną? Nie popełniaj tego błędu…

Podobał Ci się mój artykuł? Polub mnie na Facebooku, aby zobaczyć więcej takich artykułów w swoim kanale.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector