Pluton w astrologii

Astrologia

Początkowo NASA zdecydowała, że ​​Pluton nie jest już planetą, ponieważ jest za mały. Następnie publiczne oburzenie skłoniło ich do przywrócenia Plutona jako planety, ale nadali mu termin „planeta karłowata”. W każdym razie Pluton w astrologii nadal ma głębsze znaczenie. Uważnie analizując tę ​​planetę, możemy dowiedzieć się, jak wpływa ona na nasze wykresy astrologiczne. Pluton jest zwykle kojarzony z kolorami takimi jak metaliczna czerń i ciemnoczerwony. Jest to również związane z takimi pojęciami jak terroryzm, zniszczenie, niebezpieczeństwo, rzeki, śmierć, seks, regeneracja, tunele, bogactwo i okultyzm.

Pluton od dawna nie jest uznawany przez ludzkość za planetę. Odkryto ją dopiero na kilka lat przed powstaniem III Rzeszy. Ta planeta łączy się ze Skorpionem i jest władcą destrukcyjnych wyborów, jakich dokonujemy na świecie. Często mówi o ludzkim pragnieniu represji seksualnych, frustracji i społecznych tabu. Ta planeta rządzi znakiem Skorpiona, który jest znakiem wojny i seksu. Jako taki, Pluton jest planetą symbolizującą moment, w którym zniszczenie, represje i energia nuklearna nie mogą już być powstrzymane. Kiedy Pluton nie może już powstrzymać żadnych represji, wymyka się spod kontroli i prowadzi do zniszczenia i destrukcyjnych wyborów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wszystkie planety wpływają na nasze życie zgodnie z zodiakiem, skorzystaj z okazji i przejrzyj nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Pluton w astrologii

Pluton jest władcą Skorpiona wraz z tradycyjnym władcą Skorpiona, Marsem. Mars reprezentuje rzeczy związane z Baranem, takie jak męska energia, przejrzystość i inicjatywa. Tymczasem Pluton jest często uważany za jego żeński odpowiednik. Pluton pokazuje zdolność Marsa do zaakceptowania kobiecej strony rzeczy. Gdyby nieporozumienia i błędne przekonania nie były problemem, ta dwoistość mężczyzny i kobiety nie byłaby problemem.

Skorpion wywyższa Urana, co oznacza, że ​​indywidualność i bezpłciowe impulsy mogą przezwyciężyć część naszej fizycznej istoty. Gdy nasza dusza przechodzi z jednego życia do drugiego, jak to możliwe, że pozostajemy przywiązani do powierzchownych idei, takich jak rasa, płeć i rasa? Tradycyjna astrologia może nie uważać Plutona za ważnego, ale z pewnością może zaciemniać ludzi, gdy znajduje się blisko ascendentu. Jej skutki można odczuć w życiu codziennym. Pluton reprezentuje naszą zdolność do przezwyciężenia nawet śmierci, gdy podważamy czas i przestrzeń.

Pluton jako planeta

Ze względu na swój rozmiar Pluton został zdegradowany do roli planety karłowatej. Pluton w astrologii został odkryty dopiero w XX wieku. Jest niewidoczny gołym okiem, więc starożytni ludzie nigdy nie wiedzieli, że Pluton istnieje. Po odkryciu nadano mu imię greckiego boga podziemi. Obecnie Pluton jest w rzeczywistości mniejszy niż niektóre księżyce w naszym Układzie Słonecznym, ale krąży wokół Słońca jak inne planety we wszechświecie. Znana jako dziewiąta planeta, faktycznie przewidywano jej istnienie, zanim została znaleziona, ponieważ jej istnienie zmodyfikowało orbity Neptuna i Urana. Rozbieżności w orbitach Urana i Neptuna doprowadziły astronomów do postawienia hipotezy, że znajduje się tam inna, niewidoczna planeta, która zmieniła ich orbity.

Pluton ma nachyloną, ekscentryczną orbitę. Czasami jest bliżej Słońca niż Neptuna. Od czasu jego obniżenia, Pluton został zasadniczo ustawiony na tym samym poziomie, co planety karłowate, takie jak Makemake, Ceres i Eris.

Manifestacje Plutona

Pluton w astrologii nie zawsze jest dobrą rzeczą. Chociaż nie jest dokładnie zły, z pewnością może sprowadzić negatywne rzeczy do istnienia. Pluton na ogół nie manifestuje się w pozytywny sposób. Jeśli szukasz zła lub zniszczenia na swoim wykresie astrologicznym, poszukaj domu, w którym mieszka Pluton. Pluton często manifestuje się jako zachowania zaborcze. Może przynieść zniszczenie, mroczne emocje i zazdrość. Ta planeta może przynieść osąd, odrzucenie i głębokie stłumienie naszych instynktownych impulsów.

Manifestacja Plutona może przynieść klęski żywiołowe i wojny. Często dotyka obszarów, na których ludzie są nękani rzekami przodków. Mogą nie być w stanie uwolnić się od przodków i zaakceptować zniszczenia lub śmierci, które miały miejsce w ich ostatnim wcieleniu. Jeśli Pluton ma silne ustawienie i dobre aspekty, może przynieść regenerację. Może pokazać nam sposób na dokonanie głębokiej zmiany, której wcześniej się obawialiśmy, gdy szukamy uzdrowienia i wolności. Jeśli potrafimy głęboko połączyć się z Plutonem w astrologii, możemy odkryć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Śmierć to tylko koncepcja, a nasze życie to nasza osobista odpowiedzialność.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector