Saturn w astrologii

Astrologia

Większość ludzi z łatwością rozpoznaje Saturna w astrologii. Ta planeta jest najpiękniejsza w Układzie Słonecznym ze względu na wiele kolorowych pierścieni. W astrologii ta planeta jest reprezentowana przez pojęcia takie jak ograniczenia, historia, choroba, dług, lód, depresja, przeszłość, ciemność, kości, karma i waga. Jest powiązany z dniem sobota oraz kolorami brązowym i czarnym.

Ta planeta rządzi Koziorożcem i Wodnikiem. W ten sposób łączy stare i nowe. Chociaż może nie odgrywać szczególnie pozytywnej roli w swoim życiu, Saturn może przynieść nam cenne lekcje. Aby się uczyć, musimy zaakceptować negatywne emocje z przeszłości i znaleźć sposób, aby sobie z nimi poradzić. Ucząc się radzić sobie z tymi emocjami, możemy osiągnąć jasność, wgląd i świadomość. Często ta planeta jest uważana za najbardziej złośliwą na wykresach astrologicznych. Osoby naznaczone Saturnem mają tendencję do obsesji na punkcie przeszłości i tkwienia w ideach, których nie są w stanie rozwiązać. Jeśli nie możesz iść do przodu, tkwisz w przeszłości. Jeśli potrafisz wziąć odpowiedzialność i rozwiązać swoje sytuacje, Saturn nie będzie już cię obciążał.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wszystkie planety wpływają na nasze życie zgodnie z zodiakiem, skorzystaj z okazji i przejrzyj nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Saturn w astrologii

Saturn w astrologii reprezentuje widoczną granicę naszego Układu Słonecznego. Poza tym nie możemy już zobaczyć planet gołym okiem. Kiedy znajduje się w trudnej sytuacji, Saturn wskazuje na naszą niezdolność do obrony lub tendencję do budowania muru między nami a światem zewnętrznym. Ograniczenia mogą nas ograniczać, jeśli nie wymyślimy, w jaki sposób mogą wskazać nam kierunek naszej prawdziwej ścieżki. Saturn wymaga pewnej jasności lub wiary, która jest osiągalna tylko w najwyższej formie. W przeciwnym razie przeszkody i wyzwania na twojej drodze mogą stać się trudnością.

Saturn niesie ze sobą poczucie odpowiedzialności. Jako taka może prowadzić do negatywnych emocji, takich jak wstyd, poczucie winy i niekompetencja. Ilekroć wchodzi w kontakt z domem lub znakiem, obciąża drugą planetę. W przeciwieństwie do innych planet, nawet najlepsze pozycje Saturna oznaczają, że ty i świat zewnętrzny wyznaczają granice. Chociaż Saturn niesie ze sobą harmonogramy i ciężką pracę, nie jest to planeta do pomijania zobowiązań. Kiedy pojawi się Saturn w astrologii, od razu zabierz się do roboty i miej nadzieję, że wszystko się ułoży.

Saturn jako planeta

Jako planeta Saturn jest ostatnim znakiem, który można zobaczyć gołym okiem. Jest to jedna z najpiękniejszych planet, ponieważ ma wspaniałe pierścienie wykonane z pyłu i lodu. Te pierścienie są szerokie i cienkie. W sumie ma co najmniej 62 księżyce. Te księżyce zostały nazwane na cześć greckich Tytanów, a także gigantów z mitologii Eskimosów, gaelickiej i nordyckiej.

Manifestacje Saturna

Saturn to porządek, harmonogramy i czasy. Wymaga robienia rzeczy na czas i we właściwy sposób. Kiedy Saturn pojawia się w astrologii, pokazuje terminy, które musimy osiągnąć w ciągu naszego życia. Chociaż może to być negatywne lub frustrujące, nadal ma przydatne cechy. Dzięki Saturnowi uczysz się lekcji, takich jak ciężka praca i potrzeba wystarczającej ilości odpoczynku, aby być najlepszym. Medytacja i podobne techniki relaksacyjne, takie jak joga, są szczególnie przydatne, jeśli napotykasz niektóre wyzwania Saturna.

Zawsze istnieje tendencja do przejmowania obowiązków innych ludzi lub przepracowywania się. Jeśli tak się stanie, Saturn sprawi, że staniesz się tak oszołomiony, że będziesz zmuszony odpocząć bez względu na to, ile może cię to kosztować. Musisz szanować swoje ograniczenia, inaczej skończysz rekonwalescencję w łóżku. Saturn w astrologii polega na poznaniu twoich nieświadomych ograniczeń, zdolności i potrzeb.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector