Seryjny datownik: 5 wyraźnych znaków i jak sobie z nimi radzić

Miłość

Przy wielu randkowych witrynach i aplikacjach, które istnieją dzisiaj, jest coś bardziej niepokojącego niż normalne problemy z randkami: seryjne randki.

W dzisiejszym świecie łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć kogoś na randkę. Ludzie są łatwo dostępni dzięki witrynom takim jak Match.com i nie tylko. I chociaż większość ludzi jest tam, aby znaleźć związek, są tam też inni z niewłaściwych powodów.

Jeden z tych typów ludzi nazywa się seryjnymi randkowiczami.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o seryjnym randkowiczu, nie jesteś sam. Seryjny randkowicz to ktoś, kto umawia się z wieloma osobami w krótkim czasie, ponieważ uwielbia uczucie „pogoni”. Zasadniczo ci ludzie zakochują się w miłości.

To prawie jak haj, a oni często gonią za tym hajem. Pierwsza randka to ich ulubiona rzecz — ale na tym nie poprzestają. Seryjni randkowicze też uwielbiają drugą i trzecią randkę, może nawet czwartą, ale prawdziwy seryjny randkowicz odchodzi, gdy tylko zakończą poznawanie osoby.

To nie brzmi jak najgorsza rzecz na świecie. Seryjni randkowicze dopiero poznają wielu różnych ludzi. Ale bycie perspektywą seryjnego randkowicza nie jest zabawne.

Każdy, kto ma do czynienia z seryjnym randkowiczem, kończy ze złamanym sercem i zdezorientowany. Związek wydaje się obiecujący. Wygląda na to, że przerodzi się w coś wielkiego. Ale potem wszystko zmienia się na najgorsze.

Czasami będziesz duchem. Innym razem następuje prawdziwe zerwanie. Ale w większości przypadków jesteś po prostu zraniony.

Co gorsza, seryjni randkowicze często robią to wielu osobom jednocześnie. Nie jesteś jedyną osobą, z którą mogą pójść na dwie lub trzy randki. Często jest pięć lub sześć innych osób czekających i zastanawiających się.

Więc jeśli spotykasz się teraz, jak możesz uniknąć seryjnej randki?

Cóż, to nie jest takie proste, jak myślisz. Ale w tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Jak rozpoznać, czy ktoś jest seryjnym randkowiczem?

Chociaż seryjne randki są trudne do ustalenia dopiero po kilku randkach, okazuje się, że może być kilka technik, aby się tego dowiedzieć.

1) Są naprawdę zwyczajne

Pierwszą oznaką, że twoja randka może być seryjnym randkowiczem, jest to, że są bardzo swobodni. Nadal jest to trochę trudne do zrozumienia.

Pierwsze randki mają być niezobowiązujące. Wiele osób zachowuje się swobodnie na pierwszej randce. Ale seryjni randkowicze są zawsze przypadkowi.

Nie chcą cię poznać, ponieważ tak naprawdę gonią za tymi „pierwszymi”. Po tej pierwszej randce coraz trudniej ich znaleźć. Mogą nie odbierać telefonów lub SMS-ów, mogą zgadzać się na różne rzeczy, a potem się nie pojawiać, lub mogą całkowicie widmować ludzi.

Swobodne zachowanie nie jest pewnym znakiem, że ktoś jest seryjnym randkowiczem. Jak powiedziałem, nie każdy, kto jest przypadkowy na pierwszej randce, jest seryjnym randkowiczem. Ale wszystkie randki seryjne są przypadkowe.

2) Stają się fizyczne

Ponieważ seryjni randkowicze uwielbiają podniecać się pościgiem, chcą szybko się z tobą zbliżyć. Kochają intymność, a bliskość fizyczna jest najlepsza.

Ale zwykli ludzie nie będą naciskać na fizyczną intymność na pierwszej randce.

Datowniki seryjne zawsze będą. Nawet zanim usiedli i porozmawiali z tobą, możesz poczuć, że chcą cię odciągnąć na pocałunek. I chociaż może się to wydawać zwykłą rzeczą dla dwojga ludzi, którzy są do siebie przywiązani, jest to również czerwona flaga, ponieważ jest za wcześnie.

Ludzie powinni być w stanie kontrolować siebie i obserwować, jak randka trwa. Jeśli zanim jeszcze wypowiesz słowo, chcą cię pocałować, coś zdecydowanie jest nie tak.

3) Daty są przypadkowe

Czy wydaje ci się, że każda randka z tą osobą jest taka sobie?

Ponieważ seryjni randkowicze zawsze szukają następnej rzeczy, nie lubią wkładać w kogoś zbyt wiele wysiłku.

Daty z pewnością będą przypadkowe. Nie będzie tony przemyśleń na temat tego, co robisz, i będziesz się zastanawiać, czy w ogóle cię lubią, czy nie.

4) Nie rozmawiają o życiu poza datą

Seryjni randkowicze nie chcą cię poznać, ale nie obchodzi ich też, czy ich poznasz. W rzeczywistości często wybierają miejsca, które ich zdaniem mają największe szanse na to, że nie spotkają nikogo, kogo znają.

Jeśli w końcu spotkają kogoś, kogo znają, nie zostaniesz przedstawiony. W rzeczywistości prawdopodobnie będziesz po prostu siedzieć niezręcznie podczas rozmowy. Ponieważ prawda jest taka, że ​​​​nie planują trzymać cię dłużej po randce.

5) Nigdzie się nie wybiera

Czy związek stoi w miejscu? Czy wydaje się to bardziej fizyczne niż cokolwiek innego?

Seryjni randkowicze nie chcą, żeby sprawy stały się poważne. Nie ma dla ciebie planów. Po zakończeniu doświadczania haju przechodzą do następnej osoby.

Więc jeśli bardzo się starasz, aby związek gdzieś poszedł, nie jesteś sam. Wiele osób tego doświadcza i utknęło w seryjnych randkach. To nie twoja wina i bez względu na to, co zrobisz, związek nie pójdzie dalej niż teraz.

Czy seryjni randkowicze nigdy się nie ustatkują?

Niestety, to prawda, że ​​randkowicze seryjni nigdy się nie ustatkują. Ponieważ gonią za tym emocjonalnym hajem, ustatkowanie się nie brzmi dla nich dobrze.

Naprawdę nie ma znaczenia, kim jesteś ani co masz do zaoferowania — seryjni randkowicze nie martwią się tym. Spędzają czas na szukaniu kolejnej osoby, którą mogą poznać.

Będą w wielu aplikacjach randkowych i prawdopodobnie będą się spotykać z wieloma osobami. Seryjni randkowicze nie są w związkach i nie umawiają się, aby wejść w związek.

Jedynym powodem, dla którego się spotykają, jest służenie sobie. Więc nie, seryjni randkowicze nie ustatkują się, dopóki nie przestaną być seryjnymi randkowiczami.

Seryjni randkowicze są tacy, jacy są, ponieważ kochają ideę miłości.

Tak bardzo, jak twierdzą, że chcą się zakochać, tak naprawdę lubią uczucie pożądania. Prawdziwa miłość ich nie interesuje, dlatego ciągle szukają kogoś nowego.

Symptomy datownika seryjnego

Istnieje kilka symptomów, które mają wszystkie seryjne randki. To są:

  • Robią szybkie postępy i chcą się spieszyć
  • Ich oczy często wędrują do innych osób podczas randki
  • Szybko się nudzą i zmieniają temat
  • Rozmawiają o innych datach lub randkach online
  • Są urocze
  • Terminy są krótkie

Co to znaczy być seryjnym monogamistą?

Podczas gdy seryjne randki są powszechne, istnieje również inna forma seryjnego randkowania, z którą ludzie nie są tak zaznajomieni: seryjni monogamiści.

Seryjny monogamista to ktoś, kto naprawdę chce być w związku. I bardzo długo gonią za związkami.

Są plusy i minusy bycia seryjnym monogamistą. Chociaż tak naprawdę chcą być w związku, wydają się też mieć związki, które nie trwają długo. W większości przypadków dzieje się tak dlatego, że zbyt szybko wchodzą w relacje.

Ludzie, którzy są seryjnymi monogamistami, prawdopodobnie nienawidzą randek, ale uwielbiają mieć drugą połówkę. Szybko się zakochują i nie są zbyt wybredni, jeśli chodzi o to, kogo wybierają, aby wejść w związek.

Seryjni monogamiści nigdy nie są singlami. Po wyjściu z jednego związku szybko wchodzą w kolejny.

Różni się od seryjnego datownika, ponieważ seryjne datowniki gonią za datami. Seryjni monogamiści gonią za związkami.

Jak wygrać seryjną randkę?

W pewnym momencie seryjne datowniki ustatkowują się. To, czy będzie z tobą, czy nie, to zupełnie inna sprawa. Nie każdy jest seryjnym randkowiczem i lepiej jest spróbować znaleźć kogoś innego.

Jeśli jednak naprawdę uważasz, że to jest osoba, z którą powinieneś być, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować.

1) Poznaj ich

Seryjni randkowicze mogą nie być bardzo zainteresowani rozmową z tobą, ale nadal możesz spróbować ich poznać.

Kiedy ich poznasz, skup się na rzeczach, którymi się dzielisz. Może oboje lubicie jakiś program telewizyjny lub sport.

Znajdź wspólne zainteresowania i rozmawiaj o tym dalej. To buduje przyjaźń i dobre relacje.

2) Włóż wysiłek

Czasami seryjny randkowicz wymaga więcej wysiłku z twojej strony. Kontynuuj wysiłki, aby je poznać. Ponieważ gonią za hajem, zaproś je na rzeczy, które sprawią im przyjemność. Upewnij się, że dobrze się z nimi bawisz i utrzymuj poczucie wzajemnego poznawania się.

3) Pamiętaj o małych rzeczach

Kiedy powiedzą ci coś o sobie, niech to się liczy. Jeśli powiedzą, jaki jest ich ulubiony cukierek, zdobądź go dla nich. Jeśli mówią, że zawsze chcieli wykonać określoną czynność, spróbuj z nimi. To właśnie te małe rzeczy podtrzymują związek

Cytaty z seryjnego randki

Więc, dlaczego seryjne randki są takie, jakie są? Dzięki aplikacji Whisper wiele osób anonimowo podzieliło się swoimi wyznaniami, dlaczego są seryjnymi randkowiczami. Oto niektóre z najczęstszych powodów:

„Jestem seryjnym randkowiczem, ponieważ poważne związki mnie przerażają”.

„Tak bardzo chcę być kochana, że ​​pozwalam sobie zakochiwać się w facetach, którzy nie są dobrzy”.

„Mam krótki czas skupienia uwagi, jeśli chodzi o ludzi, więc jeśli się nudzę, szybko idę do przodu, aby znaleźć kogoś nowego”.

„Jeśli zdecyduję, że cię nie lubię, to do następnego. Szybko.”

„Uwielbiam to uczucie pierwszego pocałunku i to jedyna rzecz, której teraz chcę”.

„Lubię poznawać nowych ludzi. Po prostu nie podoba mi się, że zostają.

„Wszyscy mnie ranią. Bycie seryjnym randkowiczem jest łatwiejsze.

„Darmowe obiady i randki. Co jest złego w byciu seryjnym randkowiczem?

„Nie chcę niczego poważnego, a randkowanie jest zabawne”.

„Nie chodzi o to, że chcę ranić ludzi. Ale seryjne randki teraz mi pasują.

„Nie ma nic złego w seryjnych randkach. W ten sposób znajdę tę jedyną”.

Jak obchodzić się z seryjnym randkowiczem

Jeśli myślisz, że masz do czynienia z seryjnym randkowiczem, co robisz?

Czy je upuszczasz? Rozstanie z nimi? A może powinieneś spróbować to wytrzymać?

Naprawdę, wszystko zależy od tego, jak się czujesz w danej sytuacji. Seryjne datowniki nie ustatkują się, dopóki nie będą gotowe do zakończenia.

To nie będzie jakaś magiczna osoba, która je zmieni. Jeśli czujesz, że osoba, z którą jesteś, jest kimś, z kim chcesz nawiązać związek, nie zaszkodzi spróbować.

Mając to na uwadze, bądź świadomy własnych uczuć. Powinieneś wiedzieć, że wiele razy ludzie kończą zranieni i ze złamanym sercem. Nawet jeśli naprawdę lubisz tę osobę, może się okazać, że nie potoczy się tak, jak sobie tego życzysz. To coś, czego musisz być świadomy.

Moją największą wskazówką jest otwartość i szczerość wobec osoby, z którą się spotykasz. Zapytaj ich o historię randek i dowiedz się, czego szukają.

W pewnym momencie datowniki seryjne ulegną zmianie. Ale dopóki są seryjnymi randkowiczami, nie zamierzają się ustatkować.

Podsumowując

To twoje życie i nikt nie może ci powiedzieć, czy to, co robisz, jest dobre, czy nie. Seryjni randkowicze gonią za wzlotami. Są szanse, że kiedy ten haj minie, wyskoczą ze statku.

Choć to boli, zasługujesz na coś lepszego.

Jeśli korzystasz z aplikacji lub witryn randkowych, nie zniechęcaj się. Istnieją dosłownie miliony ludzi, na których możesz zamiast tego zwrócić uwagę!

Chociaż najlepszym sposobem radzenia sobie z seryjnym randkowiczem jest unikanie zbyt głębokiego wchodzenia, nie zawsze jest to możliwe.

Ale pamiętaj, to nie jest twój problem.

Seryjny randkowicz nie rzuca cię, bo nie jesteś najwspanialszą osobą na świecie. Rzucają cię, ponieważ chcą tylko jednego: nowej osoby na haju.

Ujawnienie: Ten post został przesłany przez zespół recenzentów Hack Spirit. W naszych recenzjach Hack Spirit wyróżnia produkty i usługi, które mogą Cię zainteresować. Jeśli je kupisz, otrzymamy niewielką prowizję od tej sprzedaży. Jednak zawsze polecamy tylko te produkty, które osobiście zbadaliśmy i naprawdę uważamy, że mogą być dla Ciebie wartościowe. Przeczytaj nasze oświadczenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych tutaj. Czekamy na Twoją opinię pod adresem [email protected].

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector