7 kroków do praktyki medytacji mantry So Hum

Samoświadomość

Pomimo postępu technologicznego, który ma ułatwiać życie i aplikacji społecznościowych ułatwiających globalną komunikację, ludzie czują się coraz bardziej odizolowani i wyobcowani w swoim codziennym życiu. Być może nigdy nie słyszałeś o tak banalnej mantrze, ale może ona wiele zdziałać, aby pomóc Ci znaleźć spokój w codziennym życiu.

Niegdyś ulubiony trop współczesności i życia w wielkim złym mieście, izolacja społeczna jest poważnym współczesnym problemem, ponieważ prowadzi do samotności i depresji. Z kolei te dwa czynniki przyczyniają się do drugiego członka trifecta, stresu.

Ostatnie badania wykazały, że te same aplikacje społecznościowe, które nas łączą, odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu depresji, stresu, narcyzmu i innych zaburzeń osobowości, z których wszystkie mogą objawiać się psychicznie i fizycznie.

Używanie mantr do budowania uważności jest jednym z wielu sposobów wykorzystania energii, aby uczynić lepsze życie dla siebie i tych, na których najbardziej Ci zależy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kultywować uważność: zajrzyj do The Mindfulness Journal. To świetny sposób na stworzenie spokojnego życia i ćwiczenie sposobów na poczucie komfortu w chwili obecnej.

Mogłoby się wydawać, że używanie mantry nie miałoby większego wpływu na potężne siły psychiczne, ale znalezienie czasu na użycie mantry so hum może być bardzo pomocne w twoim życiu psychicznym i fizycznym. Jeśli masz trudności z przetrwaniem dnia z powodu stresu lub niepokoju, możesz dowiedzieć się o wiele więcej o mantrach.

So Hum Mantra może ci pomóc

Chociaż usunięcie wszystkich kont w mediach społecznościowych i kont e-mail jest atrakcyjne, wiele osób nie jest w stanie tego zrobić ze względów praktycznych. Podejmowanie większej liczby działań społecznych i obowiązków może zwiększyć ciężary, które obecnie nosisz.

Niektóre z objawów rozciągania obejmują również ciągły niepokój i zmartwienie, uczucie pobudzenia i irytacji, samokrytycyzm i postawę obronną, hiperkrytycyzm i skłonność do kłótni.

Może to negatywnie wpłynąć na wzorce snu i zdolność koncentracji. Wysypki skórne, zaciskanie szczęki, zgrzytanie zębami i bóle głowy to dodatkowe fizyczne objawy stresu. Jak zredukować stres i ograniczyć narażenie na potencjalnie podstępną technologię, jednocześnie czując się połączonymi i całościowymi, to prawdziwa zagadka?

Może się wydawać, że nie ma wszechstronnego lub holistycznego rozwiązania tego problemu, a jednak, wierzcie lub nie, istnieje mantra medytacyjna, która idealnie pasuje!

Chociaż niekoniecznie jest to magiczna kula, mantra „So Hum” jest zdecydowanie duchowym balsamem. Jednak najpierw zajmijmy się kilkoma kluczowymi pojęciami. W tym momencie prawie każdy jest zaznajomiony z medytacją, nawet jeśli nie możesz w niej uczestniczyć.

Kiedyś praktyka na obrzeżach kultury popularnej, medytacja stała się podstawą powszechnej wiedzy. Wiele szkół i firm włącza medytację i uważność do swoich codziennych zajęć, a lekarze reklamują medytację ze względu na wszystkie jej korzyści medyczne.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak potężna może być ta tak skromna mantra w twoim życiu, po prostu obejrzyj ten film:

Wykorzystajmy Twoje umiejętności medytacyjne

Niewiarygodnie prosta próba rozpoczęcia, medytacja jest niedroga i natychmiastowa. Wymaga zaangażowania, w tym wygospodarowania czasu (co najmniej dwadzieścia do trzydziestu minut) poza napiętym harmonogramem.

Chociaż początkowo może to wydawać się frustrujące, ponieważ twój „małpi umysł” chce skakać z tematu na temat, zdaj sobie sprawę, że jest to powszechne zjawisko. Bądź dla siebie dobry i zauważ, że jak każda umiejętność, którą należy doskonalić, medytacja wymaga praktyki.

Teraz, kiedy omówiliśmy podstawy medytacji, czym właściwie jest mantra?

Mantra jest w rzeczywistości świętym słowem, wypowiedzią, dźwiękiem lub śpiewem, konsekwentnie powtarzanym w medytacji. Przeprowadzono badania naukowe dotyczące związku między dźwiękiem a falami mózgowymi, a mantry odgrywają dużą rolę w oddziaływaniu na mózg.

Poznaj mantry

Jeśli byłeś na zajęciach jogi, być może znasz śpiew „Om”, który jest niezwykle popularny, ponieważ uważa się, że jest to najpotężniejszy transcendentalny dźwięk we wszechświecie. Powtarzanie dowolnej mantry pomaga skupić umysł i zapewnia rytm oddychania, a wszystko to daje poczucie radości i spokoju.

Medytacja z mantrą to tylko jedna z możliwych technik medytacyjnych. Ponieważ mantra jest uważana za „pojazd” dla umysłu, pomaga oswoić tę małpę w twojej głowie. Chociaż istnieją tradycje, w których nauczyciel podaje określoną mantrę, wiele osób wybiera własne mantry i/lub personalizuje je, nadając im silniejszy rezonans.

Znaczenie mantry So Hum jest dość potężne. Złożona z dwóch sanskryckich słów, mantra dosłownie tłumaczy się jako „To ja”. Jednak ładnie łączy się w angielską frazę „I Am That”.

Według wielu uczonych wedyjskich „To” odnosi się do Wszechświata, dlatego mantra So Hum symbolizuje, że wszyscy jesteśmy połączeni z uniwersalną energią, która nieustannie nas odżywia i wspiera. Jest to ta sama koncepcja „jedności”, bycia jednym z Wszechświatem i wszystkim, co w nim jest.

[Want to find out more about mantras, what they are and how to make your own. Check out this daily mantra guide where we cover everything you need to know about making, creating and using mantras. (Includes: 99 awesome mantra examples).]

7 kroków do praktyki medytacji mantry So Hum

Jeśli szukasz bezwarunkowej akceptacji, wsparcia, miłości i ochrony, mantra So Hum jest doskonałym dodatkiem do praktyki medytacyjnej.

W ten sposób mantra So Hum zmniejsza nasze poczucie wyobcowania i izolacji społecznej, ponieważ stajemy się bardziej duchowo związani z otaczającymi nas ludźmi niż jakiekolwiek doświadczenie, które może zapewnić aplikacja.

Chociaż większość praktyk medytacyjnych sugeruje dwadzieścia do trzydziestu minut, korzyści płynące z medytacji z mantrą So Hum można zebrać podczas krótkiej dziesięciominutowej sesji.

Oto przydatny przewodnik krok po kroku, jak zacząć używać so hum mantry:

# 1. Znaleźć czas

Chociaż utrzymywanie regularnego harmonogramu medytacji przynosi dodatkowe korzyści, czasami nie można tego zrobić i zamiast powodować nadmierny stres, po prostu poświęć trochę czasu, gdy tylko się pojawi. Jak wspomniano powyżej, jeśli masz dwadzieścia do trzydziestu minut, to świetnie, ale jeśli nie, to dziesięć minut intonowania tej mantry nadal przyniesie pozytywne korzyści.

[Is there a “best time” of day to meditate for best results?]

#2. Znajdz miejsce

Środowisko może odgrywać ważną rolę w procesie medytacji. Podczas gdy niektórzy wolą określoną przestrzeń przeznaczoną do praktyki medytacyjnej, inni mogą czuć się komfortowo w bardziej publicznych miejscach. Najważniejszym aspektem wyboru miejsca do medytacji jest to, że nie ma w nim elementów rozpraszających uwagę. To jest czas i miejsce, które wyrzeźbiłeś dla siebie, aby wyjść poza chaos codziennego życia.

[Want to learn more about how to meditate? Read this beginner’s guide to getting started meditating.]

#3. Usiądź wygodnie

W zależności od osobistych preferencji lub możliwości fizycznych usiądź w wygodnej pozycji. Niektórzy mogą chcieć usiąść na krześle ze stopami całkowicie opartymi na ziemi i rękami na kolanach. Inni mogą chcieć usiąść ze skrzyżowanymi nogami na podłodze z rękami na kolanach.

#4. Zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów.

Wzięcie kilku głębokich oddechów przygotuje twoje ciało i umysł na następne dziesięć do dwudziestu minut. Po wybraniu czasu, miejsca i pozycji zamknij oczy i głęboko oddychaj. Będziesz mile zaskoczony, jak zniknie ucisk w klatce piersiowej, jak spokojnie zacznie przenikać przez twoje ciało, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia powtarzania mantry.

#5. Zacznij po cichu powtarzać sobie mantrę „So Hum”.

Połącz swój oddech z mantrą, wdychając i cicho powtarzając „So” oraz wydychając i cicho powtarzając „Hum”. Oddychaj powoli i głęboko, opierając się pokusie przyspieszenia oddechu i mantry. Utrzymywanie stałego tempa zestrojenia mantry z oddechem jest idealne.

#6. Jeśli umysł „wędruje”, po prostu sprowadź go z powrotem do mantry

Jeśli twój niesławny małpi umysł zacznie wędrować, a najprawdopodobniej będzie chciał to zrobić, potwierdź tę myśl lub pomysł, a następnie wróć do mantry. Nie bądź zły ani sfrustrowany na siebie. Raczej bez wysiłku przywróć umysł do synchronizacji z oddechem.

#7. Po dziesięciu do dwudziestu minutach przywróć rozpoznanie ciału

Jeśli korzystasz z timera lub ktoś dzwoni dzwonkiem, po zakończeniu sesji delikatnie uwolnij mantrę i zwróć uwagę na sferę fizyczną. Niektórzy zaczynają wracać do ciała, poruszając palcami rąk i nóg, poświęcając czas na delektowanie się przejściem od spokoju medytacyjnego do wyciszenia zastosowanego. Niektórzy siedzą cicho, zanim otworzą oczy i ponownie dołączą do „prawdziwego świata”. Inni mogą wyrazić wdzięczność za sesję.

Uczyń So Hum Mantrę częścią swojej praktyki

Przy tak błahej mantrze dobrze jest poświęcić minutę lub dwie na zastanowienie się nad znaczeniem. Wiedz, że z każdym oddechem łączysz się nie tylko z Wszechświatem i jego zapierającą dech w piersiach mocą, ale także ze wszystkimi żywymi istotami w tym Wszechświecie.

Wykazano, że praktyka uważności pomaga ludziom żyć zdrowiej. Jeśli chcesz zacząć regularnie ćwiczyć uważność: czas dowiedzieć się więcej o naszym The Mindfulness Journal. Każda wielka podróż zaczyna się od jednego kroku i może to być Twój pierwszy krok na ścieżce bardziej uważnego życia.

Kiedy połączysz się z energią świata i staniesz się jednością ze wszystkim, co cię otacza, będzie to naprawdę głębokie doświadczenie. Zacznij znajdować swoje centrum od regularnej praktyki uważności i wypróbuj tak zwyczajną mantrę, gdy następnym razem będziesz musiał stworzyć spokojną wyspę pośrodku psychologicznej burzy.

Wreszcie, sprawdzonym sposobem na poprawę szczęścia i zadowolenia z życia jest skupienie się na celach, które naprawdę mają znaczenie. Aby rozpocząć, zapoznaj się z tym BEZPŁATNYM arkuszem roboczym do wydrukowania i procesem krok po kroku, który pomoże Ci wyznaczyć skuteczne cele SMART.

Nicholas Say urodził się w Ann Arbor w stanie Michigan i od najmłodszych lat interesował się globalnymi systemami wierzeń. Ten obszar studiów doprowadził go do zbadania wielu wschodnich systemów filozoficznych, w tym idei i praktyk wedyjskich i buddyjskich. Dziś uważa, że ​​ludzkość musi znaleźć sposób na bycie szczęśliwym, zamiast posiadania i działania. Jego poglądy są z grubsza zgodne z poglądami nieżyjącego już filozofa Alana Wattsa, którego czci jako wielkiego nauczyciela.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector