17 oznak, że masz duchowe połączenie z osobą

Samoświadomość

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś, ale czułeś, jakbyś znał go od zawsze? To rzadkie… ale kiedy się zdarza, wiesz, że naprawdę związałeś się z tą osobą. Połączyłeś się na głębszym poziomie.

W rzeczywistości prawdopodobnie połączyłeś się z nimi duchowo. Przy tak silnym związku będziesz chciał pielęgnować ten związek. Jak więc możesz stwierdzić, czy związałeś się z kimś na poziomie duchowym?

W tym poście odkryjesz 17 znaków, które pokazują, że masz z kimś duchową więź.

Co to jest połączenie duchowe?

Duchowe połączenie to głęboka i osobista więź, którą tworzysz z inną osobą. To sięga głębiej niż fizyczne połączenie. Aby być z kimś duchowo związanym, będzie to wynikać z podzielania podobnych wartości, przekonań lub perspektyw.

Dlatego opiera się na czymś większym niż ty sam. Taka więź wykracza poza tu i teraz i stanowi solidny fundament pod trwały związek.

Co więcej, można to zastosować zarówno do związków platonicznych, jak i romantycznych. Możesz znaleźć bratnią duszę, która może zostać twoim najlepszym przyjacielem. Nie musisz być zaangażowany w romans, aby doświadczyć duchowego związku.

Na przykład możesz rozwinąć duchową więź z mentorem.

Czy duchowości się uczymy czy nauczamy?

Ponieważ duchowość wywodzi się z wartości i przekonań, można się jej nauczyć. Na te pomysły trzeba się jakoś natknąć. Niezależnie od tego, czy jest to formalne, czy nieformalne, musi istnieć punkt wyjścia dla tych ciągów myśli.

Jednocześnie duchowość nie musi być zinstytucjonalizowana. Może być osobisty. Ponadto możesz uczyć się z doświadczenia.

W rzeczywistości, aby duchowość miała osobiste znaczenie, największym nauczycielem byłoby doświadczenie.

Dlatego duchowości można się uczyć lub uczyć. Ważne jest, abyś zainicjował ten proces z ważnych dla Ciebie powodów.

Powiązania duchowe a religijne

Czy bycie duchowym oznacza to samo, co bycie religijnym?

Nie, tak nie jest.

Możesz być duchowy, nie będąc religijnym. Istnieje kilka różnic między duchowością a religią. Po pierwsze, religia odnosi się do ustrukturyzowanej wiary w określone bóstwo. Z drugiej strony duchowość często może być zindywidualizowanym zbiorem przekonań.

Ponadto religia często wymaga życia zgodnie z określonym zestawem zasad, podczas gdy duchowość promuje życie w sposób, który uważa każde życie za święte i znaczące.

Te przekonania mogą dotyczyć natury, ludzkości, a nawet abstrakcyjnych idei, takich jak prawda czy miłość.

Dlatego duchowe połączenie opiera się na podzielaniu podobnych przekonań, podczas gdy połączenia oparte na religii koncentrują się na samej religii.

17 oznak, że masz z kimś duchowe połączenie

Teraz, gdy już wiesz, czym jest połączenie duchowe, a czym nie jest, oto 17 znaków, których należy szukać, zastanawiając się, czy jesteś z kimś duchowo połączony.

1. Głębsze, dłuższe rozmowy

Ponieważ podzielasz podobne wartości i przekonania, będziesz prowadzić z tą osobą głębsze i dłuższe rozmowy. Będziesz mieć mnóstwo materiału do rozmowy, ponieważ mówisz o czymś, co Cię pasjonuje.

Co więcej, twoje rozmowy będą bardziej znaczące. Opuścisz rozmowę podniesiony na duchu i zachęcony. To są rodzaje rozmów, które mają na ciebie wpływ.

2. Wzajemny szacunek dla siebie

Ze wspólnymi wartościami i głębszymi rozmowami wiąże się wzajemny szacunek dla siebie. Często będziesz aktywnie słuchał tego, co mają do powiedzenia. Cenisz ich zdanie na ten temat; dlatego nie będziesz chciał przerywać.

Jednocześnie poczujesz się doceniony. Będą chcieli usłyszeć, co masz do powiedzenia. W rezultacie głębiej odczujesz to uznanie.

Ponieważ podzielasz podobne wartości i przekonania, będziesz prowadzić z tą osobą głębsze i dłuższe rozmowy.

Ponadto będziesz zwracać większą uwagę na to, co masz do powiedzenia. Podczas mówienia weźmiesz pod uwagę ich myśli i uczucia.

3. Intuicyjne przyciąganie

Kiedy zwiążesz się z kimś duchowo, ta osoba cię pociągnie. Masz przeczucie lub intuicję, że przebywanie w pobliżu tej osoby jest dla ciebie dobre. Twój duch będzie rozbrzmiewał wraz z ich duchem.

Zrozumiesz, że ta więź jest korzystna jako źródło wzbogacenia i zachęty.

Szczerze mówiąc, ludzie chcą być w pobliżu innych, którzy ich podnoszą na duchu. Pozytywne wibracje stworzone przez to połączenie potwierdzają. Dlatego będziesz chciał je częściej odczuwać.

4. Poczucie bycia mile widzianym

Ponieważ ty również pozytywnie wpływasz na nich, osoba, która dzieli z tobą tę duchową więź, również będzie chciała cię mieć w pobliżu. Sprawią, że poczujesz się mile widziany.

Co więcej, prawdopodobnie będą aktywnie szukać okazji do spędzenia z tobą czasu. Ogólnie rzecz biorąc, oboje będziecie czuć się komfortowo w swojej obecności. Będąc w ich obecności nie będziesz odczuwać niepokoju.

5. Poczucie otwartości

Czując się mile widzianym i docenianym, będziesz bardziej otwarty na dzielenie się swoimi przemyśleniami i uczuciami. To prawie tak, jakby nie było nic, czym nie mógłbyś się podzielić z tą osobą. Wiesz, że nie będą cię oceniać.

Dlatego możesz im powiedzieć, jak naprawdę się czujesz. Ponadto możesz poruszać z nimi drażliwe tematy, ponieważ wiesz, że możesz być z nimi otwarty.

Po raz kolejny ta przestrzeń wolna od osądów istnieje dzięki temu, że jesteśmy podobnie myślący. Dlaczego mieliby oceniać twoje przekonania i wartości, skoro je podzielają?

6. Poczucie bezpieczeństwa

Jeśli poczujesz ten brak osądu, poczujesz się bezpiecznie. Bycie z tą osobą to bezpieczne miejsce. Może się okazać, że zwrócisz się do tej osoby w burzliwych czasach.

Będą cię wspierać i pocieszać. To da poczucie spokoju, nawet jeśli okoliczności wokół ciebie są gorączkowe. Zawsze sprawią, że poczujesz się lepiej o sobie po przebywaniu w ich pobliżu.

7. Silniejsza empatia

Ta duchowa więź pozwoli ci być bardziej empatycznym w stosunku do tej osoby niż w przypadku innych. Wynika to z tego głębszego związku. Znasz ich bliżej; dlatego możesz stwierdzić, kiedy coś jest nie tak.

To samo tyczy się ciebie z nimi. To tak, jakby mogli czytać cię jak książkę, co prawdopodobnie jest prawdą, ponieważ znają cię bardziej intymnie.

Otworzyłeś się przed nimi i zobaczyłeś te części siebie, których nie pokazujesz innym.

8. Okazywanie zaufania

Ponieważ jest to połączenie duchowe, intuicja odgrywa ważną rolę. Jednym z aspektów, co do którego poczujesz się intuicyjnie pozytywnie, są intencje tej osoby.

Wiesz, że mają pozytywne intencje, ponieważ tak jak ty się przed nimi otworzyłeś, oni otworzyli się przed tobą.

Ta duchowa więź pozwoli ci być bardziej empatycznym w stosunku do tej osoby niż w przypadku innych.

Ważne jest, aby pamiętać, że te same znaki, które obserwujesz u siebie, możesz również zaobserwować u tej osoby. To buduje poziom zaufania, ponieważ jesteście razem w tej więzi.

9. Chęć pomocy

Kiedy jesteś duchowo związany z osobą, stajesz się bardziej chętny do jej pomocy. Na przykład będziesz chciał bardziej ich wspierać. Będziesz dla nich dostępny, kiedy będą cię potrzebować.

Oczywiście nie oznacza to, że zrezygnujesz ze swoich wartości. W końcu na nich buduje się więź. W związku z tym twój duchowy partner nie prosiłby cię o kompromis w tych wartościach. Oni też je kochają.

10. Rozpoznawanie granic

Ponieważ znasz je głębiej, wiesz, gdzie są ich granice. To samo dotyczy twoich granic. W rezultacie będziecie szanować wzajemne granice.

Tylko dlatego, że masz duchowe połączenie, nie oznacza to, że będziesz mieć wszystko wspólne. W końcu wszyscy jesteśmy wyjątkowi.

Ta duchowa więź pozwala sobie nawzajem docenić wspólne wartości, jednocześnie dostrzegając różnice.

11. Ciesz się ciszą

Czasami chwile ciszy są równie ważne jak rozmowa. Kiedy masz z kimś duchową więź, możesz po prostu być razem bez konieczności mówienia czegokolwiek.

W rzeczywistości możesz komunikować się bardziej samą swoją obecnością niż słowami. Wtedy nie ma czegoś takiego jak niezręczna cisza. Już sama ich obecność przynosi spokój.

12. Rzucanie sobie wyzwań

Ta osoba będzie chciała, abyś był najlepszym sobą. Rzucą ci wyzwanie, abyś rozwinął się jako osoba. Ponadto będą cię dopingować, gdy będziesz dążyć do celu.

W tym samym czasie będziesz chciał, aby również byli jak najlepsi. Zobaczysz ich aspiracje i będziesz chciał ich wspierać.

13. Postęp duchowy

Dzieląc się przekonaniami i wartościami, będziecie się nawzajem zachęcać do własnego rozwoju duchowego. To połączenie pozwala wam obojgu jeszcze głębiej doświadczyć duchowości.

Docenicie i będziecie promować duchowy wzrost w sobie nawzajem. Oboje stworzycie możliwości, aby ten wzrost miał miejsce.

14. Zwiększona samoświadomość

Bycie duchowo połączonym z kimś wymaga wrażliwości. Kiedy otwierasz się przed kimś innym, odsłaniasz rzeczy, które mogłeś ukrywać, nawet przed sobą.

W rezultacie stajesz się bardziej świadomy siebie. To tak, jakby to połączenie stało się lustrem, w którym możesz się wyraźnie zobaczyć.

Samoświadomość pomoże Ci podejmować lepsze decyzje. To z kolei zwiększy Twoją pewność siebie.

15. Lepsze zrozumienie siebie

Kiedy staniesz się bardziej świadomy siebie, możesz zacząć lepiej rozumieć siebie. Zrozumiesz motywy niektórych swoich działań. Czasami trzeba spojrzeć na siebie oczami kogoś innego. Pozwoli ci to spojrzeć na swoje przeszłe doświadczenia z innej perspektywy.

Wtedy lepiej zrozumiesz, kim jesteś jako osoba. Zrozumienie siebie pomaga być autentycznym.

16. Posuwanie się naprzód

Wszystkie te znaki składają się na jedno: iść naprzód w życiu. Zastanawiając się nad tym związkiem, zdałeś sobie sprawę, że twoje życie radykalnie się poprawiło od czasu spotkania z tą osobą. Zauważysz zmianę w sobie.

Zobaczysz ich aspiracje i będziesz chciał ich wspierać.

Zauważysz również, że ta zmiana przeniosła się również na sytuację wokół ciebie. Wewnętrzna zmiana przynosi zewnętrzne rezultaty.

17. Trwałe wrażenie

Ostatecznie uznasz, że twoje życie nie byłoby takie samo bez tej osoby. Wywarły na tobie trwałe wrażenie. Odcisnęły piętno na twojej duszy.

Dojrzałeś jako osoba dzięki nim. Co więcej, twoja duchowa podróż została wzbogacona dzięki tej relacji.

Z czasem możesz stracić kontakt z tą osobą. Miejmy nadzieję, że nie. Jeśli to zrobisz, nigdy ich nie zapomnisz.

Końcowe przemyślenia na temat duchowego połączenia

Więź duchowa pochodzi z wnętrza i opiera się na wspólnych wartościach i przekonaniach. Promuje rozwój osobisty i przyspiesza twoją duchową podróż. Co najważniejsze, ten rodzaj połączenia pozwala być autentycznym.

Duchowe połączenie nie pojawia się często, ponieważ jest rzadkie i wiąże się z dużo głębszym połączeniem niż inne związki. Wiąże się to z gotowością do bycia wrażliwym i umożliwienia przejrzystości w twojej duszy.

Tak więc, kiedy już się pojawi, musisz go pielęgnować i wzrastać z niego. Niech przyniesie ci spokój i bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o duchowości, sprawdź nasze 10 rodzajów duchowości i praktyk duchowych do wypróbowania w 2022 roku.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector