Księżyc w astrologii

Astrologia

Słowo „Księżyc” to miejsce, w którym opracowaliśmy nasze słowo „poniedziałek”, dlatego też Księżyc jest często łączony z tym dniem. Reprezentowany przez kolory biały i srebrny, Księżyc jest znakiem rzeczy takich jak dusza, mleko, dom, dziecko, lustro, ciąża, rodzina, chleb i odbicie. Z Ziemi możemy zobaczyć tylko część Księżyca na raz. Jest to najszybciej poruszające się ciało w stosunku do naszej ziemskiej pozycji, co czyni go jednym z najbardziej osobistych bytów planetarnych na wykresie.

W astrologii wschodniej Księżyc jest uważany za najważniejszą część każdej interpretacji. Jest uważany za reprezentację naszej duszy i naszej wewnętrznej emocjonalnej istoty. Zachodnia astrologia mówi, że Księżyc jest władcą Raka. Jako taki pokazuje naszą zdolność do tworzenia tego, co biada chce przeżyć, nasze zrozumienie i nasze pokojowe wsparcie. Pokazuje, że nasza miłość może być odwzajemniona. Aspekty i godności Księżyca decydują o tym, czy będziesz wspierany przez rodzinę i będziesz miał wsparcie lub współczucie, gdy będziesz przechodził przez życiowe wyzwania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wszystkie planety wpływają na nasze życie zgodnie z zodiakiem, skorzystaj z okazji i przejrzyj nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Księżyc w astrologii

Księżyc w astrologii reprezentuje nasz podświadomy świat. Pokazuje miłość, jakiej możemy doświadczyć w tym życiu, nasze emocje i serce. Wspiera nasze życie rodzinne i jest kobiecą równoległością do Słońca. Słońce daje światło, które Księżyc odbija nam na ziemi. Jeśli mamy niespokojny Księżyc, oznacza to, że nasze zewnętrzne doświadczenia są wyłączone lub w naszym życiu jest wielkie wyzwanie. Potrzebujemy emocji, które pochodzą z Księżyca, ponieważ życie bez emocji byłoby karą dla naszych wewnętrznych dusz.

Problemy napotykane przez Księżyc w aspektach i godności pokazują problemy rodzinne, które nas ranią. W pozytywnych aspektach, takich jak silny Księżyc w Raku, mamy emocje związane ze zdrowiem i możemy włączyć pozytywne reakcje do naszych relacji. Silny Księżyc sprawia, że ​​jesteśmy w stanie wnieść do naszego życia miłość i akceptację. Jesteśmy w stanie zrozumieć nasze uczucia, zaakceptować je i pozytywnie działać w życiu codziennym.

Księżyc jako planeta

Jako planeta, Księżyc jest naprawdę jedynym naturalnym satelitą Ziemi. Jest to najbliższa Ziemi jednostka planetarna. Ponieważ jest tak blisko, łatwiej jest rozpocząć naszą pracę uzdrawiania od Księżyca. Księżyc jest istotą planetarną, która przybliża nas do domu. Chociaż ma najmniejszy wzrost ze wszystkich ciał niebieskich na naszych mapach, jego bliskość i oddziaływanie grawitacyjne wywierają ogromny wpływ. Księżyc powoduje pływy na Ziemi, gdy obraca się wokół Ziemi.

Ponieważ Księżyc nie ma takiej atmosfery jak Ziemia, jest szczególnie podatny na uderzenia wszelkich obiektów kosmicznych. Zdarza się również, że jest wolny od wiatru, dlatego wciąż można znaleźć ślady astronautów na Księżycu. Księżyc symbolicznie przechowuje pamięć naszej duszy i podlega wpływom zewnętrznym. To czyni go szczególnie ważnym, gdy łączy się ze Skorpionem, który jest znakiem zmiany.

Jak objawia się Księżyc

Księżyc jest naszą symboliczną matką. Daje poczucie wsparcia i przynależności. W nocy światło Księżyca prowadzi nas po drodze. Reprezentuje naszą płodność, macierzyństwo i ciążę. Księżyc pokazuje nasze wspomnienia, takie jak dom, w którym dorastaliśmy i ciepło, którego doświadczyliśmy. To najbardziej intymny punkt na naszym wykresie. Podczas gdy inne wpływy mogą to kwestionować, Księżyc pomaga nam osiągnąć punkt równowagi emocjonalnej. Naszą najlepszą opcją jest pozostanie otwartym na Księżyc i zaakceptowanie naszych naturalnych emocji.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector