Godność planet w astrologii

Astrologia

Godności planetarne omawiają sposób, w jaki czuje się planeta, gdziekolwiek się znajduje. Aspekty (omówione obszernie w innym artykule) pokazują nam, jak rozumieć przepływy energii planet na naszych wykresach. Tymczasem godność planetarna pokazuje nam zarówno poziom energii, jak i zdolność do uziemienia. Na przykład dotyk Wenus w Rybach zrobiłby ogromną różnicę. Kiedy godność jest niska, poczucie własnej wartości osoby spada, a miłość wydaje się odległa. Ta koncepcja ma zastosowanie do każdej planety na twoim wykresie i pomaga nam zrozumieć korzenie, które sprawiają, że nasza wewnętrzna natura jest silna lub słaba.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciałach niebieskich w astrologii, skorzystaj z okazji, aby pogłębić swoje zrozumienie wpływu kosmosu na nasze życie.

Godność planetarna: istotna i przypadkowa

W naszej praktyce istnieją dwa podstawowe typy godności planetarnej. Mogą to być godności istotne lub godności przypadkowe. Istotna godność odnosi się do odczuwania planety w znaku, w którym się znajduje. Przypadkowa godność odnosi się do odczuwania planety na poziomie osobistym w określonym domu na naszym horoskopie. Planeta o silnej godności podstawowej może mieć niską godność przypadkową lub odwrotnie. Godność esencjalna jest zwykle bardziej skupiona i ma większe znaczenie, ale nie należy również zapominać o godności przypadkowej.

Niezbędna godność

Pięć głównych rodzajów podstawowych godności to miejsce zamieszkania i krzywda, wywyższenie i upadek, warunki, potrójność i twarz. Planety pozbawione jakichkolwiek podstawowych godności są uważane za złowrogie i są znane jako planety wędrowne.

We współczesnej astrologii najważniejsze są dwie pierwsze godności, a trzecia jest uznawana. Ważne jest, aby dowiedzieć się, które punkty i znaki zapewniają siłę lub ją usuwają z planet. To uczy nas naszych mocnych stron, naszych talentów, sposobów uzdrawiania i naszych najlepszych cech. Jeśli Mars jest słaby i na niekorzyść, pokazuje to, że powinniśmy skupić naszą uwagę na słabościach, takich jak agresja lub problemy z gniewem.

Przeciwstawne godności planetarne

Kiedy pojawia się zasadnicza godność miejsca zamieszkania i krzywdy, jest to zawsze po przeciwnych stronach zodiakalnego koła. To samo dotyczy wywyższenia i upadku. Planety rządzą swoimi znakami, ale wywyższenie pojawia się przez ustalony punkt. Na przykład Wenus ma punkt wyniesienia na 27 stopniu Ryb, a punkt upadku na przeciwległym 27 stopniu Panny.

Różne czynniki pokazują nam relacje i przeciwieństwa planety. Ujawniają polaryzację, którą tak często obserwujemy na świecie. Chociaż możesz myśleć o tym wyglądzie jako złym, sposobem na rozwiązanie tego problemu jest znalezienie dobrych rzeczy w trudnej godności. Dobro może stać się złem, a życie zamienia się w śmierć. Tego typu koncepcji trudno jest nauczyć kogoś, kto jest przyzwyczajony do spolaryzowanego świata dobra i zła.

Uzdrowienie i planety

Korzystając z godności planetarnych, możesz zobaczyć, które cechy powodują problemy lub wymagają lepszego zarządzania w twoim życiu. Mogą nauczyć cię cech potrzebnych do szczęśliwego, spełnionego życia. Musisz nauczyć się je przeżywać i stać się zdolnym do manifestowania ich jak najlepszych znaczeń. Świeca rozświetla najciemniejsze pomieszczenia, więc twoim celem jest znalezienie tego światła w ciemności i ożywienie go.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector