11 kroków, aby poradzić sobie z sąsiadami z góry, którzy tupią i hałasują

Konflikty

Przy wynajmie mieszkania zwykle korzyścią i ulgą jest zahaczenie wolnego mieszkania do wynajęcia na parterze. Łatwiej jest przenosić meble i wchodzić i wychodzić bez wchodzenia po schodach na wyższe piętra.

Jednak radość z dolnego piętra może być krótkotrwała, gdy odpoczywasz na kanapie w salonie i słyszysz głośne dudnienie znad głowy. Nie, to nie jest trzęsienie ziemi ani zawalający się budynek wokół ciebie. Zamiast tego to twoi sąsiedzi z góry tupią, biegają lub skaczą po swoim mieszkaniu.

Później zdajesz sobie sprawę, że sąsiedzi są głośni i robią to cały czas. Nie możesz przestać się zastanawiać, czy twoi sąsiedzi z góry wiedzą, że są tak głośni.

Może też być tak, że mają dzieci i to one tupią i zakłócają Twój odpoczynek. Niezależnie od tego pojawia się poczucie, że „nie mogę tak żyć i coś trzeba zrobić”.

Co sprawia, że ​​niektórzy ludzie są tak bezmyślni?

Bezmyślni ludzie wysysają z nas ducha. Nie możemy całkowicie powstrzymać bezmyślnych działań, które nam się przytrafiają, ale możemy kontrolować, jak na nie reagujemy. Pierwszym krokiem do ustalenia, co sprawia, że ​​ludzie są tak nierozważni, jest zastanowienie się, co sprawia, że ​​robią to, co robią.

Łatwo jest pomyśleć o tym, jak działania innych ludzi wpływają na nas i szybko zareagować pierwszą odruchową reakcją, jaka przychodzi nam do głowy. Jednak potrzeba cierpliwości, akceptacji i empatii, aby zwolnić i przyjąć bardziej systematyczne podejście, aby zrozumieć działania innych.

Istnieją dwa rodzaje nierozważnych ludzi, które chcesz wziąć pod uwagę. Po pierwsze, niektórzy wiedzą, że są nierozważni i nie obchodzi ich to. Następnie inni zachowują się tak, jak oni, z powodu codziennego stresu. Niezależnie od sytuacji ich irytujące zachowanie niekoniecznie jest skierowane w naszą stronę.

Załóżmy, że osoba ma już niegrzeczną osobowość. W takim przypadku są surowi dla wszystkich, nie tylko dla ciebie, więc ponownie, proszę, nie bierz rzeczy do siebie. Ale jeśli ktoś ma po prostu zły dzień, może mieć wyrzuty sumienia za swoje czyny i bardziej liczyć się z twoimi uczuciami.

Pamiętaj, że możesz być narażony na tupanie, skakanie i bieganie, które rujnuje Twój spokój… ale jest mało prawdopodobne, że jesteś przyczyną.

Wiele osób odwzajemnia niegrzeczne zachowanie niegrzecznym zachowaniem. Kiedy to nastąpi, możesz sprowokować nieuprzejmość, która nadchodzi. W takim momencie najlepszym sposobem działania jest odejście od eskalacji sytuacji i skierowanie jej w bardziej pozytywnym kierunku. W takim przypadku lepiej przeprosić tę osobę, aby rozproszyć problem. Wtedy obie strony mogą zacząć szukać przemyślanego rozwiązania.

Dom ma być naszą bezpieczną przestrzenią, miejscem, w którym możemy zwolnić i oderwać się od zgiełku codzienności. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne w Twoim domu.

11 kroków, aby poradzić sobie z sąsiadami z góry, którzy tupią i hałasują

1. Planuj z wyprzedzeniem.

Jeśli jesteś wrażliwy na hałas, powinieneś liczyć się z tym, że ściany mieszkania są cienkie, a sąsiedzi na piętrze mogą być hałaśliwi. Dlatego najlepiej na początek zabezpieczyć mieszkanie na ostatnim piętrze, aby nie przeszkadzały ci hałasy dobiegające zza głowy.

Pamiętaj tylko, że nadal będziesz musiał być świadomy odgłosów, które możesz wydawać, aby przeszkadzać osobom poniżej ciebie. Tak więc zakup pluszowych dywaników na podłogi, aby zmniejszyć hałas w stosunku do sąsiadów z dołu, to przemyślany sposób na rozpoczęcie.

2. Porozmawiaj z sąsiadem.

Choć brzmi to prosto, może to być jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia, jeśli jesteś osobą niekonfrontacyjną. Jednak spokój, którego szukasz w swoim domu, może się urzeczywistnić po szczerej rozmowie z hałaśliwym sąsiadem.

Oczywiście niezręcznie jest przywitać się z sąsiadem, narzekając na odgłosy dochodzące z jego mieszkania. Ale musisz uświadomić im problem i dać im możliwość naprawienia sytuacji.

Twój sąsiad może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak głośno są, i zdecydować się bardziej przemyśleć, w jaki sposób jego działania wpływają na osoby wokół niego (lub pod nim). Kluczem do rozmowy z sąsiadem jest utrzymywanie przyjaznego, a nie agresywnego tonu rozmowy.

Nie musisz zapraszać sąsiada z góry na obiad, ale delikatniejszy dotyk może być tak prosty, jak uśmiech, gdy go zobaczysz i przywitanie. Takie zachowanie może pomóc w kultywowaniu przyjaznego i sąsiedzkiego środowiska wokół kompleksu mieszkalnego.

Jeśli to zrobisz, może to ułatwić sytuację, gdy będziesz musiał się z nimi później spotkać. Nie zaszkodzi zapytać ich, czy nie jesteś zbyt głośny na dole. Następnie może otworzyć się okno dialogowe, w którym możesz podzielić się z nimi swoimi obawami. Pamiętaj tylko, że złe nastawienie tylko pogorszy sprawę.

3. Dotknij sufitu.

Delikatne dotknięcie sufitu rączką mopa może być prostym sposobem na poinformowanie sąsiada z góry, że go słyszysz. Jeśli już rozmawiałeś z nimi na temat hałasu dochodzącego z ich mieszkania, Twój kran przypomni im, że muszą wyciszyć hałas.

Jeśli jeszcze nie rozmawiałeś z nimi o tym, jak głośno są, po chwili zrozumieją wskazówkę.

4. Noś zatyczki do uszu.

W zależności od rodzaju hałasu dochodzącego z góry, zatyczki do uszu to doskonały wybór, abyś miał spokój. Noś je w nocy w łóżku lub gdy chcesz się zrelaksować w ciągu dnia.

Jeśli mieszkasz w starszym budynku, sąsiedzi z góry mogą nie być w stanie zniwelować hałasu. Więc dla własnego zdrowia psychicznego wypróbuj zatyczki do uszu. Jeśli nie dają rady, czas spróbować czegoś innego.

5. Wygłusz sufit.

Za zgodą właściciela możesz kupić i zainstalować wyściełane panele na suficie, aby zmniejszyć hałas dochodzący z góry. Ponadto, jeśli jesteś zręczny z okablowaniem elektrycznym, możesz również znaleźć akustyczną oprawę oświetleniową, która może być wybawieniem, gdy tolerujesz hałaśliwych sąsiadów.

To nie zatrzyma całkowicie hałasu nad twoją głową, ale go wytłumi, dzięki czemu dźwięki w mieszkaniu na dole będą bardziej znośne.

6. Wykorzystaj sztukę kompromisu, aby dojść do porozumienia z bliźnim.

Hałas dochodzący z góry może być nieunikniony. Więc ty i twój sąsiad z góry być może będziecie musieli znaleźć kompromis. Na przykład, jeśli biorą udział w codziennych zajęciach, takich jak aerobik, podnoszenie ciężarów lub słuchanie głośnej muzyki, możesz porozmawiać z nimi o najlepszej porze dnia na to.

Byłbyś zaskoczony, jak miły i kompromitujący może być twój sąsiad z góry, aby utrzymać spokój w kompleksie apartamentów.

7. Utwórz papierową ścieżkę.

Jeśli próbowałeś porozumieć się z sąsiadem z góry, a hałas nie ustaje, być może nadszedł czas, aby rozpocząć trop papierowy. Zanotuj daty i pory dnia, w których twój sąsiad jest najgłośniejszy.

To może nie być twoja ulubiona opcja i może być denerwujące. Jednak te dowody okażą się przydatne, gdy podejmiesz dodatkowe kroki, aby zachować zdrowie psychiczne i odzyskać spokój.

8. Porozmawiaj z innymi sąsiadami.

Konsultacja z innymi sąsiadami w twoim kompleksie apartamentów to świetny sposób, aby sprawdzić, czy hałas dochodzący z mieszkania na piętrze jest odosobnionym problemem, czy nie. Jeśli mają ten sam problem, będziesz mieć innych, którzy mogą potwierdzić twoją historię i rzeczy, które udokumentowałeś na temat hałaśliwych sąsiadów z góry.

Siła tkwi w liczebności, a posiadanie innych sąsiadów za sobą daje więcej soku. Zwłaszcza jeśli musisz zaangażować zarządcę nieruchomości lub właściciela budynku.

9. Zaangażuj swojego zarządcę nieruchomości.

Po próbie stukania w sufit, rozmowy z sąsiadem i używania zatyczek do uszu jedyną inną opcją może być zaangażowanie zarządcy nieruchomości. Jeśli to możliwe, możesz odnieść się do swoich obaw w wiadomości e-mail. Jeśli to nie jest możliwe lub nie działa, eskaluj do rozmowy telefonicznej.

Ważne jest, aby podzielić się z nimi wszelkimi posiadanymi dokumentami i potwierdzonymi historiami, które posiadasz z innymi sąsiadami w kompleksie. Dobrzy zarządcy nieruchomości szybko zajmą się sytuacją, a ty zaczniesz żyć w pokoju.

Jeśli problem będzie się powtarzał, zapytaj zarządcę nieruchomości, jaki jest najlepszy sposób postępowania w celu rozwiązania problemu.

10. Zadzwoń na policję.

Wezwanie policji może być jedyną opcją, jaka Ci pozostała, aby rozwiązać problem hałasu na piętrze, z którym masz do czynienia. Przyjedzie policja i rozwiąże problem.

Może to jednak spowodować pewne napięcie między tobą a sąsiadami z góry. Poza tym nie chciałbyś, aby ktoś wezwał na ciebie policję, więc postaraj się mieć jak najwięcej gracji ze swoimi głośnymi sąsiadami, zanim wezwiesz na nich władze.

11. Pakuj się i ruszaj.

Próbowałeś pukać w sufit, kupować zatyczki do uszu i wyciszać sufit. Potem próbowałeś rozmawiać z sąsiadami z góry i iść do kierownictwa z dokumentacją i potwierdzeniem sąsiada. Potem poszedłeś o krok dalej i skontaktowałeś się z władzami.

Wszystkie opcje zostały wyczerpane, a ty nadal nie masz nadziei na spokój w swoim mieszkaniu. Być może nadszedł czas, aby spakować swoje rzeczy i przenieść się w miejsce, w którym możesz mieć spokój i ciszę.

Końcowe przemyślenia na temat 11 kroków do radzenia sobie z sąsiadami z góry, którzy tupią i hałasują

Radzenie sobie z głośnym sąsiadem z góry może być denerwujące, ale chcę zachęcić Cię do podjęcia kroków niezbędnych do zapanowania spokoju w Twoim domu. Czynsz jest zbyt wysoki i płacisz za dużo swoich ciężko zarobionych pieniędzy miesięcznie, aby wrócić do domu i nie cieszyć się częścią owoców swojej pracy.

Wiele osób ma głośnych sąsiadów z góry i nic z tym nie robi. Mam nadzieję, że wybierzesz inne rozwiązanie. Ponieważ z sytuacją można sobie poradzić, sprowadza się to do tego, jak zdecydujesz się ją naprawić.

Przysłowie mówi: „Możesz złapać więcej much na miód niż na ocet…”, co oznacza, że ​​lepiej i skuteczniej jest być przyjaznym i uprzejmym w kontaktach z trudnymi ludźmi niż być wymagającym i wrogim.

Mimo to powinieneś być stanowczy i asertywny… ale nie do tego stopnia, by zmuszać innych do obrony. Warto o tym pamiętać, rozmawiając z głośnym sąsiadem o hałasie dochodzącym z jego mieszkania, rozmawiając o problemie z zarządem mieszkania lub kontaktując się z policją (jeśli do tego dojdzie).

Wyładowywanie frustracji na sąsiadach może stworzyć wrogą sytuację życiową. Co więcej, wyrażanie swoich uczuć z niechęcią i agresją wobec zarządcy nieruchomości i organów ścigania również nie przyniesie nam żadnych punktów.

Ponieważ wydajemy się wściekłymi ludźmi i pod pewnymi względami sprawia to, że zastanawiają się, czy nie przesadzamy z całą tą sytuacją.

Postaraj się więc wybrać ścieżkę życzliwości i pokoju z tymi, którzy są poza domem, abyś mógł zaznać pokoju w swoim domu.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector