Wenus w astrologii

Astrologia

Wenus w astrologii jest często kojarzona z kobiecą energią. Często jest symbolem pojęć takich jak piękno, równowaga, dotyk, romans, pieniądze, inspiracja, małżeństwo, wygląd i wdzięczność. Planeta ta kojarzona jest z kolorami zielonym i różowym oraz dniem piątek. Wenus jest władczynią Wagi i Byka i dominuje nad wszystkim, co kobiece. Pokazuje naszą zdolność do znajdowania piękna we wszystkich rzeczach i osiągania miłości w naszym życiu.

Wenus pokazuje równowagę w naszych relacjach z innymi ludźmi i klucz do odnalezienia piękna. W połączeniu ze złowrogimi siłami pokazuje, że piękno można znaleźć w wyzwaniach, które większość ludzi uznałaby za negatywne. Ta planeta przyjemności demonstruje emocjonalną i fizyczną przyjemność. Jako taka ma niewielki związek ze zdrowym rozsądkiem i rozumem. Kiedy jest wywyższony znakiem Ryb, jest szczególnie podatny na to, co eteryczne, a co racjonalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wszystkie planety wpływają na nasze życie zgodnie z zodiakiem, skorzystaj z okazji i przejrzyj nasz przewodnik po planetach w astrologii.

Wenus w astrologii

Wenus to planeta ciepła i miłości. Sprawia, że ​​czujesz się zagubiony w gąszczu emocji, miłości i ludzi. Czasami może to oznaczać uzależnienie od ludzi, jedzenia lub substancji halucynogennych. Kiedy jesteśmy wytrąceni z równowagi, Wenus w astrologii prowadzi do gwałtownych wahań nastroju i nagłych zmian w sercu. Chociaż często przypisuje się to roli Księżyca, jest to również wina Wenus. Jednocześnie głównym zadaniem Wenus jest zrównoważenie naszej egzystencji. Daje nam poczucie tego, czego potrzebujemy, aby dążyć do piękna, zachować zdrowie i cieszyć się zrównoważonymi hormonami.

Jako władczyni Wagi i Byka, Wenus jest odpowiedzialna za dwa znaki, które mają problemy ze wzajemną akceptacją. Jeden znak jest fizyczny i praktyczny, podczas gdy drugi dotyczy piękna, tego, co chcemy zobaczyć i tego, jak odbijamy się na innych ludziach. Największym problemem jest osiągnięcie równowagi między zewnętrznym pięknem a wewnętrzną praktycznością w naszej naturze. W mitologii greckiej Wenus była boginią miłości i romansu. Odpowiadała zarówno za miłość fizyczną, jak i za miłość platoniczną, nieskonsumowaną. W tym sensie jest zarówno platoniczną damą w opałach, jak i zmysłową kurtyzaną. Wenus mówi nam, że obowiązek i poczucie moralności nie mają nic wspólnego z naszą pasją i miłością.

Wenus jako planeta

Merkury może być najbliższą Słońcu planetą, ale Wenus jest w rzeczywistości najcieplejszą planetą w Układzie Słonecznym. Dzieje się tak, ponieważ gęsta atmosfera na Wenus tworzy rodzaj efektu cieplarnianego, który zatrzymuje ciepło. Ponadto Wenus jest domem dla wielu wulkanów, co daje jej połączenie z Plutonem.

Wenus znajduje się dość blisko Ziemi, co oznacza, że ​​wygląda jak jasna gwiazda na niebie. W rzeczywistości jest to najjaśniejsza planeta na niebie i jedyna ze wszystkich dziewięciu planet, która została nazwana na cześć kobiety. Z tego powodu uważa się, że jest władcą wszystkich rzeczy kobiecych. Jedyną inną niebiańską istotą tak blisko związaną z kobiecością jest Księżyc. Wenus jest ostateczną damą wszystkich planet. Obraca się w przeciwnym kierunku niż wiele planet, a jej powierzchnia jest ukryta pod gęstą mgłą chmur.

Manifestacje Wenus

Jeśli chodzi o przejawy Wenus, największe są na poziomie emocjonalnym. Wenus może być władczynią emocji i miłości, ale przejawia się także w naszym pragnieniu biżuterii, słodyczy i wysokiej samoocenie. Podczas gdy Libra Venus jest połączona z czekoladą, Taurus Venus dotyczy makaronu. Razem otrzymujemy przyjemności wszelkiego rodzaju, które zadowalają nasze zmysły, ciało i duszę. Wenus w astrologii jest misternie powiązana z naszymi fizycznymi zmysłami węchu, dotyku i smaku. Poprzez Wenus w nasze życie wkracza miłość i romans. Kiedy Wenus pojawia się w domu lub znaku, niesie ze sobą inspirację, uczucia i oddanie.

W swoim sercu Wenus jest naszą zdolnością do kochania. Pokazuje naszą zdolność do łatwego poruszania się i czucia. Pokazuje naszą zdolność do zarabiania pieniędzy i naszą zdolność do doceniania osobowości zarówno nas samych, jak i innych ludzi. Kiedy Wenus jest kwestionowana, stajemy się naszymi najgorszymi krytykami i krytykujemy również innych. To sprawia, że ​​brakuje nam wdzięczności i niezadowolenia. Zamiast być niewdzięcznymi, powinniśmy przyjąć wszystkie dary, które przynosi nam życie. Pod wpływem Wenus obejmujemy fizyczne, leniwe przyjemności życia, takie jak jedzenie lodów, relaks, taniec i śpiewanie. Wenus jest również kojarzona z taktem i dyplomacją.

Obserwacja Wenus to pierwszy krok, jeśli chcesz znaleźć miłość swojego życia lub zmienić swoje małżeństwo. Jeśli Wenus jest poważnie uszkodzona, znalezienie miłości lub przekonanie, że zasługujesz na miłość, może być wyzwaniem. Podobnie jak w przypadku innych planet, problemy wynikające z Wenus zawsze można rozwiązać. Kup prezent dla kogoś jako niespodziankę bez żadnych oczekiwań, wybierz nowe perfumy lub wykorzystaj sztukę, aby sprawić sobie odrobinę hedonistycznej przyjemności. Musisz pracować nad byciem elastycznym wobec ludzi wokół ciebie i fizycznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osiągnąć artystyczną ekspresję, piękno, miłość, pasję czy satysfakcję. Czekając na nie, tańcz, śpiewaj i ciesz się życiem.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector