Co to znaczy, gdy facet się na ciebie gapi? 18 możliwych powodów

Miłość

Więc jest ten facet, który ciągle się na ciebie gapi.

Odkąd to zauważyłeś, to jedyna rzecz, o której możesz myśleć. Nawet zaczynasz go trochę lubić.

Ale dlaczego w ogóle się na ciebie gapi? Czy to znaczy, że cię lubi?

W tym artykule podam 18 powodów, dla których facet gapi się na dziewczynę:

1) Uważa cię za atrakcyjną

Wiem, że część z was pomyślałaby „nie”, ale NIE jest to niemożliwe.

W rzeczywistości jest to bardzo prawdopodobne.

Niekoniecznie musi to oznaczać, że mocno się w tobie podkochuje, może to po prostu oznaczać, że uważa twoje cechy za atrakcyjne. Może uważa twój nos za słodki, a włosy za seksowne. Może naprawdę uważa, że ​​jesteś taka ładna.

Nie jest to jeszcze głębokie zauroczenie, ale pociąga go twój wygląd.

Wszyscy to robimy. Badania pokazują, że dzieci patrzą na atrakcyjne twarze, a to dlatego, że nasze mózgi są zaprogramowane do wpatrywania się w piękne rzeczy.

2) Pomylił cię z kimś innym

Jeśli facet patrzy na ciebie, jakby rozwiązywał zagadkę, prawdopodobnie tak jest. A to dlatego, że zna kogoś, kto wygląda dokładnie tak jak ty.

Może być zdumiony podobieństwem lub może myśleć, że tak naprawdę jesteś nimi. I patrzy na ciebie dłużej, mając nadzieję, że ty też go rozpoznasz.

Oczywiście dotyczy to tylko facetów, których spotkałeś po raz pierwszy – nawet przypadkowych nieznajomych w metrze. Jeśli jest kolegą lub kolegą z klasy i patrzy na ciebie pytająco, to inna historia.

3) Właściwie patrzy na coś innego

Możliwe, że po prostu myślałeś, że on się na ciebie gapi, ale tak naprawdę patrzy na osobę za tobą… albo na telewizor, albo na plakat wiszący na ścianie.

Nie czuj się źle, jeśli dowiesz się, że tak jest. To nie znaczy, że on cię nie pociąga.

Jeśli już, to po prostu dobra okazja do nawiązania połączenia.

Jeśli uznasz go za uroczego, nie zaszkodzi uśmiechnąć się do niego następnym razem, gdy to się stanie. To znaczy, ciebie też to może dotyczyć. Jeśli nie odwzajemni uśmiechu, możesz po prostu udawać, że uśmiechasz się do kogoś za nim.

4) Jest zagubiony w swoich myślach

Możliwe, że jego spojrzenie nie jest naładowane – po prostu wpatruje się w nic konkretnego, a jego kierunek sprawia wrażenie, jakby patrzył na ciebie.

Innymi słowy, nie oznacza to nic szczególnego. On po prostu się wycofuje. Może myśli o tym, co kupić na lunch lub co robić w weekend.

Teraz, jeśli podoba ci się ten facet, prawdopodobnie powinieneś mu pomachać, gdy następnym razem złapiesz go „gapiącego się” na ciebie w ten sposób. Można było się pośmiać i rozpocząć rozmowę.

5) On powstrzymuje swoje uczucia do ciebie

Próbuje ukraść kilka spojrzeń (ale nic więcej!), Ponieważ nie chce, żebyś zorientował się, że jest w tobie głęboko zakochany.

Może to być spowodowane tym, że jest naturalnie nieśmiałym facetem lub może dlatego, że czuje, że nie jest gotowy na zaangażowanie lub wiesz… że jesteś już zaręczony z jego przyjacielem!

Uważa jednak, że patrzenie na ciebie jest nieszkodliwe, gdy robi się to w małych ilościach (i bez twojego złapania go) i nie chce się go pozbawić.

Po prostu będzie cię podziwiał z daleka, ponieważ dla niego nie ma możliwości, żebyście wy dwoje kiedykolwiek byli razem.

6) On chce zwrócić twoją uwagę

Jeśli facet patrzy na ciebie z większą intensywnością lub częstotliwością niż to, co jest uważane za normalne, to próbuje zwrócić twoją uwagę.

Ludzie mają niemal nadprzyrodzoną zdolność wyczuwania, kiedy ktoś na nich patrzy.

Jest to instynkt zakorzeniony głęboko w naszej psychice, coś, co pomogło naszym przodkom przetrwać prześladowanie lwów na wolności.

I wykorzystuje ten instynkt, wpatrując się w ciebie tak intensywnie, że przykuwa twoją uwagę. Być może ma nadzieję, że może to doprowadzić do czegoś innego – małej pogawędki, pierwszej randki lub czegoś bardziej szalonego.

7) On próbuje cię uwieść

Jeśli wygląda na to, że próbuje cię rozebrać swoim spojrzeniem – i gryzie lub dotyka ust, to facet zdecydowanie z tobą flirtuje.

Bądź jednak ostrożny. Niektórzy faceci są naturalnymi flirciarzami i robią to każdej dziewczynie, która im się podoba. Więc chociaż miło jest myśleć, że jest w tobie, prawdopodobnie powinieneś zarządzać swoimi oczekiwaniami.

Ale jeśli uważasz, że jest nieszkodliwym kolesiem, możesz chcieć flirtować z powrotem i zobaczyć, dokąd zmierza.

8) On cię obserwuje

Może już jest w tobie tak bardzo, ale po prostu nie chce się do ciebie zbliżać, chyba że jest pewien, że naprawdę cię lubi. Więc na razie obserwuje cię z daleka.

Niektórzy mężczyźni po prostu tacy są. Być może spalili się w swoich poprzednich związkach lub patrzyli, jak ktoś zostaje zmiażdżony, ponieważ rzucili się w związek. A inni są po prostu ostrożni z natury.

I nie jest to nieuzasadnione — niektórzy ludzie mogą początkowo wydawać się mili, ale okazują się najgorszymi ludźmi, jakich kiedykolwiek spotkałeś.

Więc na razie próbuje zobaczyć, jaką jesteś osobą – na podstawie tego, jak traktujesz kelnera, radzisz sobie ze stresem i jak traktujesz swoich przyjaciół. Kiedy poczuje, że cię rozgryzł i podoba mu się to, co widzi, spodziewaj się, że zbliży się do ciebie.

9) Lubi cię, ale jest przez ciebie onieśmielony

Czy kiedykolwiek ktoś z płci przeciwnej powiedział ci, że wydajesz się „przerażający” i niedostępny? Jeśli powiedziano ci to więcej niż raz, to prawdopodobnie jest to prawda.

I prawdopodobnie dlatego ten facet dużo się na ciebie gapi, ale nie wykonuje żadnych ruchów.

Myśli, że jesteś poza jego ligą!

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jest nieśmiałym facetem.

Jeśli chcesz, żeby się do ciebie rozgrzał, nie masz wyboru, musisz najpierw do niego podejść.

10) Lubi cię, ale jest w związku

To, że jest w związku, nie oznacza, że ​​nie czuje pociągu do innej kobiety.

I prawdopodobnie tylko na ciebie patrzy i nie robi nic więcej, ponieważ chociaż nie może zaprzeczyć, że cię lubi, chce też pozostać wierny swojej dziewczynie.

Jeśli tak jest w jego przypadku, może ci pomóc po prostu spróbować zostać przyjaciółmi na razie i szanować granice.

11) Przyciąga go twoja energia

Są ludzie, którzy błyszczą jasno, nawet jeśli nie są najładniejsi, i może to ty.

Czy ludzie mówią ci, że jesteś energiczny, zabawny lub czarujący?

Czy łatwo nawiązujesz przyjaźnie?

Wtedy facet, który się na ciebie gapi, może się zastanawiać: „Wow, co jest z tą kobietą? Potrafi oświetlić pokój. Więc wciąż się na ciebie gapi, dopóki jest to legalne.

Jest tobą zafascynowany i prawdopodobnie chciałby, żebyś był singlem. A jeśli nie, prawdopodobnie żałuje, że nie znalazł dziewczyny z taką samą energią jak ty.

12) Ma kumpla, który się w tobie podkochuje

Myślisz, że tylko dziewczyny dzielą się swoimi sympatiami? Mężczyźni też. Cały cholerny czas. Zwłaszcza jeśli jesteś kolegami z klasy lub współpracownikami lub należysz do tej samej grupy przyjaciół.

Prawdopodobnie ma przyjaciela, który tak naturalnie się w tobie miażdży, że zwraca na ciebie więcej uwagi niż zwykle.

Może badać i zastanawiać się: „Co mój przyjaciel widzi w tej kobiecie?” lub „Czy naprawdę dobrze do siebie pasują?”

Lub może cię szpiegować, aby mógł informować swojego przyjaciela o tym, z kim jesteś i co robisz.

13) Jest coś nie tak w twoim wyglądzie

Zanim przesadnie przeanalizujesz jego spojrzenie i pomyślisz, że jest w tobie, spróbuj pomyśleć, czy coś jest z tobą nie tak.

Na przykład, może twój makijaż był źle wykonany i rozmazany, albo guma balonowa przykleiła się do twojej spódnicy. Może nawet miałeś ketchup na brodzie, przez co wyglądałeś jak wampir.

Zwróć szczególną uwagę na to, gdzie dokładnie patrzy, czy to na twoją twarz, włosy, czy spódnicę. Od niechcenia otwórz lusterko do makijażu i zobacz, czy coś jest nie tak. Może to tylko to.

14) Naturalnie się wyróżniasz

Jeśli przefarbowałaś włosy na różowo, spodziewaj się, że ludzie będą się na ciebie gapić – w tym mężczyźni, których lubisz. To samo dotyczy krzykliwego makijażu i błyskotek.

Oczywiście, jeśli próbujesz zwrócić na siebie uwagę na swojej twarzy, dostaniesz to. Oznacza to po prostu, że jeśli masz ciekawy styl, możesz zdobyć wiele spojrzeń.

Ale nie chodzi tylko o styl. Może wyróżniasz się, ponieważ masz fajną osobowość lub jesteś najładniejsza w grupie. To też jest bardzo możliwe.

Jeśli często zwracasz na siebie taką uwagę, może to być powód, dla którego facet nie może oderwać od ciebie wzroku.

15) Próbuje cię zastraszyć

Jeśli sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo swoim spojrzeniem, chce rzutować na ciebie dominującą atmosferę.

W zależności od twojej dynamiki i rodzaju spojrzenia, jakie ci rzuca, może to być coś w rodzaju gry wstępnej a la 50 Shades of Grey.

A może to on mówi ci, że nie powinieneś z nim zadzierać. Niektórzy mężczyźni chcą stworzyć atmosferę dominacji, jakby mówili „nie możesz ze mną zadzierać”. Pomyśl, czy zrobiłeś coś, co mogło sprawić, że poczuł się w ten sposób.

Jeśli nie możesz nic wymyślić, może on jest tobą zainteresowany i chce cię zastraszyć, więc będziesz musiał go ścigać. W końcu działa to na wielu mężczyzn.

16) Jest coś, co chce ci powiedzieć

Może wpatruje się w ciebie, ponieważ chce dowiedzieć się, czy możesz mówić, czy w ogóle jest to dobry pomysł.

To może być wszystko — chce zabrać cię na randkę, musi przekazać złe wieści, chce prosić o przysługę… cokolwiek!

Chodzi o to, że denerwuje się podejściem do ciebie i czeka na odpowiedni moment, więc zwraca uwagę na twoją mowę ciała. I prawdopodobnie dlatego się na ciebie gapi.

17) Chce, żebyś się nim zainteresował

Ten facet prawdopodobnie wie, jaki wpływ ma jego spojrzenie na innych ludzi — zwłaszcza tych płci przeciwnej. Wpatruje się w ciebie, żeby zwrócić na siebie jego uwagę… więc będziesz ciekawa, co zamierza.

I wiesz co? Odniósł sukces.

Spójrz na siebie w tej chwili. Udało mu się skłonić cię do zrozumienia, co oznacza jego spojrzenie.

Ale dlaczego chce, żebyś się zainteresował?

Cóż, prawdopodobnie jest tobą zainteresowany. W przeciwnym razie, dlaczego miałby w ogóle chcieć, żebyś się nim interesował?

18) Wyobraża sobie, jak to jest być z tobą

Pewnie myśli o tobie i o tym, jak to jest być z tobą.

Być może zaczął myśleć, gdy był zajęty robieniem własnych rzeczy i nie zdając sobie z tego sprawy, zaczął patrzeć w twoim kierunku.

Ludzie instynktownie patrzą w stronę tego, o czym myślą. Można się temu oprzeć, ale wystarczy, że straci koncentrację i zagłębi się w swoich myślach, by w końcu zaczął na ciebie patrzeć.

I kiedy na ciebie patrzy, odpływa w przyszłość, gdzie jesteście we dwoje w swoim dużym domu, jedząc kolację z trójką waszych pięknych dzieci.

Wyrwij go z fantazji, machając do niego, a prawdopodobnie zająknąłby się i zarumienił.

Wniosek

Uważne spojrzenie może oznaczać tak wiele różnych rzeczy. Może to być prowokacja lub zaproszenie. Może to być spowodowane tym, że jest zbyt nieśmiały, by podejść do ciebie bezpośrednio, lub dlatego, że jest na tyle odważny, by ufać, że jego spojrzenie powie ci wszystko, co chce, abyś wiedział.

Jedno jest pewne — oznacza to, że jest tobą zainteresowany. I tak, to nawet jeśli chce tylko zwrócić uwagę, że twoje włosy są pomieszane lub twoja sukienka jest poplamiona.

Ale ze względu na to, jak różnorodne mogą być te możliwe znaczenia, najlepiej jest, aby jego spojrzenie nie było końcem całej tej sytuacji.

Jeśli go lubisz, nie krępuj się podejść do niego i poznać go lepiej.

Czas przestać zgadywać i zacząć odkrywać możliwości z tym facetem.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector