11 powodów, dla których pociąga Cię ktoś nieatrakcyjny

Miłość

Przyznaję, że zakochiwałam się w facetach, których większość uznałaby za „meh”. Dlaczego tak naprawdę nigdy nie wiedziałem.

Do teraz.

W rzeczywistości, pozwólcie, że podzielę się tym, dlaczego ty – i ja – byliśmy (lub nadal jesteśmy) atrakcyjni dla ludzi, o których niektórzy mogą powiedzieć, że są nieatrakcyjni.

Zaczynajmy.

1) Są ładne

Mówią, że mili faceci kończą ostatni. Ale wielu nie wie, że ta bezinteresowność może sprawić, że „nieatrakcyjni” ludzie będą bardziej atrakcyjni.

Według pewnego raportu „cechy altruizmu mogą być czynnikiem branym pod uwagę zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety przy wyborze partnera”.

Chęć przebywania z kimś, kto dobrze traktuje ciebie (i innych ludzi), jest nie tylko zdrowym rozsądkiem, ale dzieje się tak również z powodu ewolucyjnego wezwania.

„Dla naszych przodków ważne byłoby, aby wybierali partnerów zarówno chętnych, jak i zdolnych do bycia dobrymi, długoterminowymi rodzicami. Przejawy altruizmu mogłyby równie dobrze dostarczyć dokładnych wskazówek na ten temat, a w rezultacie geny powiązane z altruizmem zostałyby faworyzowane”.

2) Ociekają pewnością siebie

Jak mawiał Blake Lively: „Najpiękniejszą rzeczą, jaką możesz nosić, jest pewność siebie”.

Ja – i większość ludzi – zgadzam się.

Większość z nas nie może powstrzymać się od przyciągania pewności siebie, ponieważ jest to „świadomość tego, kim jesteś, niezależnie od tego, jak porównujesz się lub porównujesz z innymi”.

„To pokazuje ludziom, że czujesz się dobrze ze sobą, co daje ci pewną równowagę, urok lub asertywność” — wyjaśnia dr Mark D. White. w swoim poście Psychology Today.

A jeśli mnie zapytasz, najbardziej atrakcyjną rzeczą w pewności siebie jest to, że: „Oznacza to również, że nie musisz z nikim konkurować ani poniżać nikogo innego, aby się podnieść; w rezultacie pewni siebie ludzie chętniej chwalą innych, ponieważ nie martwią się, że będą wyglądać gorzej”.

3) Rozśmieszają – bardzo

Wyobraź to sobie: umówiłeś się z kimś, kto nie jest tak wspaniały, jak byś chciał, głównie dzięki namowom twoich „zatroskanych” przyjaciół.

Myślisz, że randka będzie dobrodziejstwem, ale ku twojemu zaskoczeniu wyszło lepiej niż oczekiwałeś. Ta osoba bardzo cię rozśmieszyła, a teraz planujesz drugą randkę.

To nie cud, jak powiedzieliby inni. To ludzka natura.

W rzeczywistości „badania pokazują, że heteroseksualne kobiety często pociągają mężczyźni z poczuciem humoru, a mężczyźni często szukają kobiety, która śmieje się z ich żartów”.

Dr Madelijn Strick z Universiteit van Nederland wyjaśniła, że ​​dzieje się tak „ponieważ obszar nagrody w mózgu zostaje aktywowany podczas takiej czynności. To pozytywne uczucie jest związane z osobą, z którą go doświadczasz”.

4) Są tacy jak ty

Mamy z mężem wiele wspólnego. Obie jesteśmy pielęgniarkami. Uwielbiamy podróżować i chodzić do historycznych miejsc / muzeów, między innymi.

Myślę, że dlatego dobrze klikaliśmy.

I uważam, że jest to jeden z głównych powodów, dla których niektórzy ludzie zakochują się w tych, którzy nie są podręcznikowo gorący.

To dlatego, że są do nich bardzo podobni.

W wywiadzie udzielonym Mind Body Green (MBG) antropolożka dr Helen Fisher wyjaśnił, że dzieje się tak, ponieważ „pociągają nas ludzie, którzy są do nas podobni. Często pociągają nas ci, którzy przypominają nam bliskich, takich jak rodzice, dawne ważne osoby lub przyjaciele”.

Więc chociaż przeciwne bieguny się przyciągają, nie można zaprzeczyć, że podobne rodzi podobne – szczególnie w moim przypadku.

5) Są inteligentni

Muszę przyznać, że podobał mi się facet, który nie jest, zgodnie z podręcznikową definicją, przystojniakiem. Ale on jest cholernie inteligentny!

Moglibyśmy rozmawiać o stymulujących problemach przez długi czas.

Według ekspertów, jeśli pociąga cię inteligentna osoba, najprawdopodobniej jesteś „sapioseksualistą”.

Jest to pociąg seksualny „do wysoce inteligentnych ludzi, tak bardzo, że uważają to za najważniejszą cechę partnera”, według WebMD,

Dlatego „cieszysz się aktywnością intelektualną jako integralną częścią więzi emocjonalnej, a nawet fizycznej gry wstępnej”.

Innymi słowy, ich mózg cię kręci!

6) Są „potężni”

Władza jest seksowna. I przyznaję, chodziłam z kilkoma facetami, którzy są uważani za nieatrakcyjnych – głównie ze względu na władzę, jaką posiadają.

Dyrektorzy korporacji. Prawnicy z najwyższej półki. Utalentowani lekarze.

I to nie tylko ja. Założę się, że widziałeś wiele par składających się z gorącego partnera i zwykłego Joe/Jane, który jest szefem lub który prowadzi/posiada to czy tamto.

Władza jest uwodzicielska, co potwierdzają badania.

Według badania opublikowanego w Asian Journal of Social Psychology „wyniki wykazały, że osoby o dużej władzy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, odnotowały znacznie większy pociąg seksualny do obrazów niż osoby o małej władzy”.

I nie tylko piękne kobiety pociągają potężni mężczyźni (pomyśl o Melanii). Dzieje się tak również na odwrót.

To dlatego, że badanie wykazało, że „władza zwiększa pociąg seksualny do płci przeciwnej wśród heteroseksualnych mężczyzn i kobiet”.

7) Są załadowane

Podobnie jak władza, pieniądze mogą być odurzające. Wyobraź sobie, że jesteś zapraszany do 5-gwiazdkowych restauracji, wycieczek na prywatne piaszczyste plaże i wypraw na zakupy, gdzie niebo jest granicą.

Myślę, że dlatego wiele młodych, pięknych kobiet zakochuje się w bogatych i wpływowych mężczyznach.

Cytując badanie z 1986 r. omówione w The Atlantic, „kobiety stwierdziły, że wyżej od mężczyzn cenią „dobre zdolności zarobkowe”.

To znaczy, rozumiem. Po co iść na martwego tatę, kiedy możesz iść na tatę, który może zapewnić (dużo) tobie – i twoim dzieciom?

8) Czujesz się z nimi „połączony”.

Wszyscy tam byliśmy. Nagle znikąd doznajemy iskry z tą osobą.

I chociaż są nieatrakcyjni i nie są w naszym zwykłym typie, zakochujemy się w nich z powodu tego niewyjaśnionego połączenia.

Teraz, jeśli mnie zapytasz, myślę, że dzieje się tak, ponieważ są twoją bratnią duszą – lub twoim bliźniaczym płomieniem.

„Bratnia dusza to ktoś, z kim mamy głębokie poczucie powinowactwa i połączenia. Oni „łapią nas”, a my „łapiemy ich”, prawie tak, jakbyśmy byli uszyci z tego samego energetycznego materiału”, według założyciela HackSpirit, Lachlana Browna,

Zobacz słowo kluczowe tutaj: połączenie.

Z drugiej strony bliźniaczy płomień „jest twoim lustrzanym odbiciem”. Według Robbiego Kinga są „odzwierciedleniem twojego ducha”.

Z tego powodu twój bliźniaczy płomień może sprawić, że poczujesz się „jakbyś znał tę osobę od zawsze. Instynktownie poczujesz się bezpiecznie i komfortowo będąc sobą, mimo że oni są obcy”.

9) To sposób, w jaki mówią

Ktoś, kto nie wygląda seksownie – może rzeczywiście wyglądać seksowniej z odpowiednim głosem (lub akcentem).

Po prostu weź przypadek tych z głębokimi, zmysłowymi głosami. Nazywany przez Francuzów „voix de chambre à coucher”, to dźwięk, który może cię uwieść w ciągu minuty.

Według raportu BBC ta atrakcyjność ma miejsce, ponieważ mężczyzn o głębokim głosie powiązano z „umiejętnościami łowieckimi, sukcesami zawodowymi i siłą”.

Jeśli chodzi o kobiety, jest na odwrót. Uważa się, że osoby o wysokim głosie są bardziej atrakcyjne, ponieważ uważa się, że ten rodzaj tonu jest „wyznacznikiem młodości, a tym samym liczby przyszłych lat płodności”.

Oprócz głosu, akcent tej osoby może cię również przyciągnąć. Tak jest w przypadku większości osób, które zostały zwabione najseksowniejszymi akcentami na świecie, którymi według sondażu są:

  • brytyjski
  • Francuski
  • Włoski
  • hiszpański
  • Irlandczyk

10) To sposób, w jaki pachną (inaczej feromony)

Pamiętam, że pociągał mnie facet, którego zapach mnie oczarował. Nie wiem dlaczego – bo nie jest w moim typie.

Ale jakoś oszalałam na jego punkcie.

Okazuje się, że jest to w dużej mierze spowodowane feromonami.

Widzisz, feromony to substancje wydzielane przez nasze ciała. Są obecne w naszym oddechu, ślinie, pocie i „prywatnych” wydzielinach (jeśli wiesz, co mam na myśli).

Według badań te feromony zawierają związki steroidowe. Jeden z takich rodzajów, androstadienon, występuje w dużych ilościach w męskim pocie. Może być również łatwo „wykryty” przez kobiety.

To badanie wykazało, że „ekspozycja na androstadienon u kobiet poprawia oceny atrakcyjności potencjalnych partnerów”.

Innymi słowy, kobiety, które wąchały te związki steroidowe, miały „poprawiony nastrój”.

I jeśli nie mieszkasz pod kamieniem, ten nastrój „jest znany z tego, że ułatwia reakcje seksualne kobiet, a zwiększone skupienie poprawia satysfakcję seksualną”.

Więc nawet jeśli ta osoba, którą lubisz, nie pasuje do twojego tradycyjnego gustu, możesz się w niej zakochać, ponieważ jej „zapach” cię podnieca.

11) To jest to, co jedzą

Jest takie stare powiedzenie, które mówi: „jesteś tym, co jesz”. Według naukowców ta dieta może również odgrywać rolę w atrakcyjności.

Jeśli zakochujesz się w mężczyźnie, który nie jest twoim zwykłym lekarzem, to prawdopodobnie dlatego, że jego dieta jest bogata w produkty.

Według raportu Insider, badania wykazały, że kobiety bardziej pociągają pot zdrowo odżywiających się facetów niż tych, „którzy mieli bardziej rafinowane węglowodany, takie jak makaron i chleb”.

Innymi słowy, zdrowo się odżywiają, więc zdrowo pachną (jak widać feromony znów odgrywają tu rolę).

To znaczy, kto nie chciałby współpracować z kimś, kto jest w szczytowym stanie zdrowia?

Końcowe przemyślenia

Wszyscy lubiliśmy kogoś niekonwencjonalnego, a nawet nieatrakcyjnego. I to nie dlatego, że straciłeś swój gust, nie.

Jak wspomniałem powyżej, możesz być zachwycony ich pewnością siebie, humorem, inteligencją, statusem lub pieniędzmi i wieloma innymi rzeczami.

Więc jeśli bycie z nimi wydaje się właściwe, sugeruję, abyś zobaczył, dokąd zaprowadzi cię ta sytuacja. Kto wie? Mogą być twoim bliźniaczym płomieniem – nawet twoją bratnią duszą. Niewielu ludzi je znajduje, więc uważaj się za szczęściarza!

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector