10 powodów, dla których lubisz tylko facetów, którzy cię nie lubią

Miłość

To klasyczny scenariusz, którego wszyscy doświadczyliśmy.

Dziewczyna poznaje chłopaka.

Dziewczyna lubi chłopca.

Chłopak jej nie lubi.

Mili faceci, którzy okazują ci zainteresowanie, po prostu cię nie interesują. Tymczasem źli chłopcy, fajni faceci i przystojniacy, na których się ślinisz, nigdy cię nie zauważają.

Co się dzieje?

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego lubię facetów, którzy nie lubią mnie z powrotem? to ten artykuł zawiera odpowiedź.

Dlaczego pociągają mnie faceci, którzy nie zwracają na mnie uwagi? 15 prawdziwych powodów

1) Podoba ci się jego wizerunek

Wielu z nas, kiedy zakochuje się w kimś, w ogóle od nich nie spadło.

W rzeczywistości zakochaliśmy się w ich pomyśle. Otrzymujemy ten obraz tego, kim naszym zdaniem oni patrzą na nich i na ich życie z zewnątrz.

Kiedy on cię nie lubi, istnieje duża szansa, że ​​​​nigdy nie zbliżysz się do niego na tyle, by zobaczyć prawdziwego go. Jeśli tak, możesz zdać sobie sprawę, że nie jest on tym, za kogo go stworzyłeś w swoim umyśle.

Nie tak dawno mi się to przydarzyło. Zakochałam się w chłopaku, którego prawie nie znałam. Podobał mi się pomysł na niego, który na niego projektowałem. A im bardziej nie mogłam go mieć, tym bardziej go pragnęłam.

Szczególnie, gdy chcesz czegoś, czego nie możesz mieć, znacznie łatwiej jest projektować swoje fantazje na osobę.

Zaciemniasz swoje postrzeganie marzeniami o życiu, które mielibyście razem, gdyby tylko cię lubił.

Im więcej o nim myślisz, tym bardziej twój umysł splata te idealne obrazy jego i ciebie razem. Obrazy, których nie psuje rzeczywistość.

Znasz go? Co tak naprawdę w nim lubisz? A może podoba ci się jego pomysł?

2) Zależy Ci głównie na wyglądzie

To banał, ale może być w nim przynajmniej ziarno prawdy…

Naprawdę seksowni faceci są często palantami. Nie wierz mi na słowo. Tak mówi nawet nauka.

Badanie wykazało, że im ktoś jest przystojniejszy, tym bardziej jest egoistą.

Ale tak naprawdę chodzi o to, że kompatybilność i atrakcyjność w związku są bardziej skomplikowane niż sam wygląd.

To naturalne, że kierujemy się wyglądem. Badania wykazały, że pomimo protestów, że ważniejsza jest osobowość, kobiety cenią fizyczną atrakcyjność mężczyzny znacznie bardziej, niż twierdzą.

Jeśli gonisz tylko za najlepiej wyglądającymi facetami, rzeczywistość jest taka, że ​​mają wiele opcji i potencjalnie wiele dziewczyn zawsze za nimi goni.

Ale niebezpieczeństwo polega na tym, że zauroczenia oparte głównie na wyglądzie są bardziej płytkie.

Może nie być wspierany przez silniejszy lub głębszy związek oparty na wspólnych wartościach, przekonaniach i zgodnych osobowościach.

Nie możesz pomóc, kogo uważasz za atrakcyjnego fizycznie, ale lubienie kogoś powinno sięgać głębiej niż tylko jego wygląd.

3) Myślisz, że jest dla ciebie za dobry

To wszystko sprowadza się do sposobu myślenia.

W głębi duszy myślisz, że mu nie wystarczasz, więc nie jesteś. Staje się samospełniającą się przepowiednią.

Ale w grę nie wchodzą żadne siły mistyczne. Twoje głęboko zakorzenione przekonania o tobie io nim przejawiają się na tak wiele sposobów.

Pokazują sposób, w jaki mówisz, język ciała, który wydzielasz, i działania, które podejmujesz wokół niego. Wysyła 1001, często nieświadomych, wiadomości.

Niestety te wiadomości to:

„Myślę, że jesteś poza moją ligą”.

„Wątpię, czy kiedykolwiek byłbyś zainteresowany taką dziewczyną jak ja”.

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś sobie „dlaczego nigdy nie jestem dziewczyną, której chcą faceci?” wtedy poczucie własnej wartości i pewność siebie mogą być twoim problemem.

Mężczyźni dobrze reagują na pewne siebie kobiety. Kiedy ktoś myśli o sobie jako o atrakcyjnym, wydaje się bardziej atrakcyjny dla innych.

Najpierw musisz nauczyć się kochać siebie i dostrzegać swoją ogromną wartość. Nie możesz przyciągnąć odpowiedniego typu faceta, chyba że przestaniesz myśleć, że nie jesteś tego wart.

4) Za bardzo się starasz

Kiedy myślisz, że ktoś jest bardzo atrakcyjny, oczywiście naprawdę chcesz, żeby cię też polubili.

Ale to może oznaczać, że za bardzo się starasz. Twoje próby wywarcia na nim wrażenia mogą oznaczać, że przestaniesz być sobą przy nim.

Wyjaśnia również, dlaczego ci, których nie lubisz, lubią cię — ponieważ nie zastanawiasz się nad tym wokół nich. Możesz się zrelaksować i pozwolić swojemu prawdziwemu ja zabłysnąć wokół nich.

Kiedy kogoś lubisz, stawka jest wysoka. Starasz się dwa razy bardziej. Ale może się to wydawać fałszywe, wymuszone, zdesperowane, zbyt gorliwe, a nawet potrzebujące.

Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego nie otrzymujesz uwagi, na którą zasługujesz, być może nadszedł czas, aby zmienić swoje podejście.

Zadaj sobie pytanie, czy zachowujesz się inaczej w przypadku zauroczenia. Czy gonisz ich, czy działasz zbyt mocno i odstraszasz ich?

5) Szukasz bajki

Obwiniam Hollywood i wszystkie te bajki Disneya, na których dorastaliśmy, ale wielu z nas wychowało się na dość pokręconych obrazach miłości.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego miłość jest taka trudna?

Dlaczego nie może być tak, jak wyobrażałeś sobie dorastanie? Albo przynajmniej mieć jakiś sens…

Kiedy masz do czynienia z facetami, których lubisz nigdy nie lubić, łatwo jest się sfrustrować, a nawet czuć się bezradnym. Możesz nawet ulec pokusie, by rzucić ręcznik i zrezygnować z miłości.

Chcę zasugerować zrobienie czegoś innego.

Nauczyłem się tego od światowej sławy szamana Rudá Iandê. Nauczył mnie, że sposób na znalezienie miłości i intymności nie jest tym, w co jesteśmy uwarunkowani kulturowo.

W rzeczywistości wielu z nas samosabotuje się i oszukuje przez lata, stając na drodze do spotkania partnera, który może nas naprawdę spełnić.

Jak wyjaśnia Rudá w tym oszałamiającym darmowym filmie, wielu z nas goni za miłością w toksyczny sposób, który kończy się wbiciem noża w plecy.

Tkwimy w okropnych związkach lub pustych spotkaniach, nigdy tak naprawdę nie znajdując tego, czego szukamy i nadal czujemy się okropnie z powodu takich rzeczy, jak ciągłe pragnienie facetów, których nie możemy mieć.

Zakochujemy się w idealnej wersji kogoś zamiast prawdziwej osoby.

Próbujemy „naprawić” naszych partnerów i ostatecznie niszczymy relacje.

Staramy się znaleźć kogoś, kto nas „uzupełnia”, tylko po to, żeby się z nim rozpaść obok nas i czuć się dwa razy gorzej.

Nauki Rudy pokazały mi zupełnie nową perspektywę.

Oglądając, czułem się tak, jakby ktoś zrozumiał moje zmagania, by po raz pierwszy znaleźć i pielęgnować miłość – i wreszcie zaproponował rzeczywiste, praktyczne rozwiązanie przerwania cyklu nieodwzajemnionej miłości.

Jeśli masz dość niesatysfakcjonujących randek, pustych połączeń, frustrujących związków i ciągłych rozbijanych nadziei, to jest wiadomość, którą musisz usłyszeć.

Gwarantuję, że nie będziesz rozczarowany.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć darmowe wideo.

6) Przywiązujesz większą wagę do nieosiągalnych facetów

Zagłębmy się w psychologię społeczną.

Im bardziej coś (lub w tym przypadku ktoś) jest niedostępne, tym większą społeczną wartość do tego przywiązujemy. Zjawisko to nazywane jest efektem niedoboru.

Jeśli nie możesz go mieć, musi być rzadki, wyjątkowy i o wiele bardziej pożądany, prawda?

To może być to, co psychologicznie dzieje się w naszych głowach, kiedy chcemy kogoś, kogo nie możemy mieć.

W kategoriach ewolucyjnych wszyscy szukamy partnera, który ma najwyższą wartość społeczną. Jest to jakby odciśnięte w naszym DNA.

Możesz po prostu podświadomie sabotować siebie, przywiązując dużą wagę do kogoś, kto nie dba o to, by cię ścigać.

7) Jesteś uzależniony neurologicznie

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że po prostu nie możesz przestać myśleć o facecie, nawet jeśli on cię nie lubi, może to zacząć przypominać uzależnienie. I nie myliłbyś się.

Naprawdę fascynujące badanie ujawniło, że możemy uzależnić się od odrzucenia i głębokiej tęsknoty za pragnieniem tego, czego nie możemy mieć.

Badacz ludzkich zachowań, dr Helen Fisher, odkryła, że ​​romantyczne odrzucenie może uzależniać, ponieważ stymuluje obszary mózgu związane z uzależnieniem, motywacją, nagrodą i pragnieniami.

Zamienia obiekt nieodwzajemnionej miłości w substancję podobną do narkotyku, której nie możemy przestać pragnąć.

Chociaż logicznie wiesz, że nie możesz mieć tej osoby, chemicznie nadal jej pragniesz.

8) Chcesz tego, czego nie możesz mieć

To powszechnie akceptowany truizm, że ludzie zawsze chcą tego, czego nie mogą mieć.

Podążanie za facetami, którzy nie chcą cię z powrotem, jest być może uosobieniem tego.

Istnieje wiele powodów, dla których pragniemy tego, czego nie możemy mieć.

Czasami jest to upór pragnienia kogoś tylko dlatego, że nie możesz go mieć.

Ciesz się pościgiem. Twoje ego nie chce usłyszeć „nie”. Nie możesz pomóc, ale chcesz wygrać nagrodę w postaci zdobycia kogoś, kogo czujesz, że nie możesz mieć.

Być może gdyby okazali ci zainteresowanie, nie chciałbyś ich tak bardzo.

Dlaczego uganiam się za facetami, którzy mnie nie chcą? Być może jednym z powodów jest po prostu to, że jesteś zaprogramowany, by chcieć tego, czego nie możesz mieć.

9) Masz lękowy styl przywiązania

Często myślimy, że nie mamy wpływu na to, kto nas pociąga, ale czy to całkowicie prawda?

Nasze preferencje i ludzie, do których się wybieramy, są subtelnie kształtowane przez wiele lat — często od dzieciństwa.

Na twoje przekonania na temat miłości i związków miały wpływ twoje doświadczenia z całego życia.

Nasze style przywiązania są zwykle tworzone w młodszych latach. Twoja rodzina i opiekunowie mają ogromny wpływ na typy facetów, których wybierasz w późniejszym życiu.

Jeśli masz niespokojny / zależny styl przywiązania, jakkolwiek dziwnie to brzmi, możesz częściej szukać mężczyzn i sytuacji, które kończą się odrzuceniem i bólem.

W dziwny sposób odrzucenie wydaje ci się znajome, więc na pewnym poziomie jest wygodne. Możesz także nieumyślnie próbować leczyć stare rany.

Podam przykład z mojego życia.

Mój tata jest bardzo nieczułym człowiekiem. Nigdy nie zwracał na mnie uwagi, kiedy dorastałem. W konsekwencji zauważyłem prawdziwy wzorzec w dorosłym życiu uganiania się za podobnymi facetami.

Ci, którzy zwracali na mnie uwagę, przerażali mnie. Nie byłam przyzwyczajona do mężczyzny, który tak się zachowywał. Więc nie ufałem temu i to mnie przeraziło.

Faceci, którzy ledwo poświęcali mi czas, ci, których chciałem. Przy takich mężczyznach czułem się „jak w domu”.

W jakiś podświadomy sposób, część mnie czuła, że ​​gdybym mogła ich „przekonać” i sprawić, by zwrócili na mnie uwagę, mogłabym uleczyć część bólu związanego z brakiem uwagi mojego taty, kiedy byłam młoda.

Dlaczego chcemy tych, którzy nas nie widzą, zamiast tych, którzy nas widzą? Czasami zostaliśmy do tego uwarunkowani.

10) W pewnym momencie zdarza się to każdemu z nas

Czasami za bardzo wczytujemy się w różne rzeczy. Albo jak mówi przysłowie „Jedna jaskółka wiosny nie czyni”.

Coś, co zdarzyło się raz lub dwa razy, nie jest ostatecznym dowodem na to, że coś jest z tobą nie tak i zawsze lubisz facetów, którzy cię nie lubią.

Prawda jest taka, że ​​zdarza się to nam wszystkim w pewnym momencie i nie jest dziwne, że zdarza się to dość często.

Bardzo nieromantyczna prawda o miłości i romansie jest taka, że ​​to gra liczbowa. Przez większość czasu to się nie uda.

Atrakcyjność jest skomplikowana. Opiera się na tak wielu czynnikach.

Ich wyjątkowe pochodzenie i doświadczenia, które ukształtowały ich preferencje i osobowość, są łączone z Twoim wyjątkowym pochodzeniem i doświadczeniami, które ukształtowały Twoje preferencje i osobowość.

Aha, a potem musimy też wrzucić czas do miksu.

Wiem, że to zawsze bardzo osobiste, gdy ktoś nas nie lubi, ale to nie jest takie proste.

Mamy tendencję do skupiania się na tych, którzy nas nie lubią, więc to sprawia, że ​​​​jest to wielka sprawa. Ale każda osoba na planecie spotyka się z odrzuceniem.

Jak widzieliśmy, nie ma tylko jednego powodu, dla którego możesz być przyciągany do facetów, którzy cię nie lubią. Może to być kombinacja przyczyn.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zmiana nawyków zawsze zaczyna się od świadomości.

Oceń ten artykuł
psychologiairozwoj.pl
Adblock
detector